Безжични камери за видеонаблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2020, 1:21

bam-bam написа:Дори с изолация пак има начин.
Правиш дупка където точно искаш да ти е камерата от вътре --> вън и слагаш кутийка и върху нея камерата.
Става много културно и незабележимо, кабелите са ти вътре по стаите и дори да стане нещо лесно се заменят.
Замисли се хубаво за това с батериите, представи си всеки ден, някой ангажиран да ходи, да се катерии със стълба, да сменя, а като си на почивка, а колко време ще ги сменяш преди да ти писне и да ги зарежеш ?
Това хич не прилича на система за наблюдение, а на любителски опит да плашиш гаргите отвън.


Петнайсет кадъра в секунда :shock: Бам бам е прав. По добре купи фейк камери

https://www.ebay.ca/itm/4-Pack-Dummy-Do ... SwRDNeRrZm

Бас ловя, че ще "виждаш" не по-лошо с тях. Какъв е проблема с изолацията? Слагаш един кабелен канал и всичко пее. Боядисва се и дори няма да бие на очи.

Бам бам, тук 95% се забавляваме. Спорят Стинката и още двама - трима. Не го взимай присърце :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от alx » 06 Май 2020, 4:31

Ринг-а не е задължително да в облака. За без пари може да я конфогурираш да ти праща съобщение на телефона или компа като види движение и като го видиш да погледнеш какво става. Има много хубав “само хора” алгоритъм така че няма да ти звъни за птици, котки и т.н. Сложих такава на приятел и работи много хубаво. Няма да има запис, но ще знаеш ако нещо с хора се случва на момента. Има и вградена аларма която можеш да включиш и също така интерком да говориш/ плашиш гаргите ако трябва :) със слънчевото панелче никога няма да трябва да я зареждаш. 100% автономна е. ...и има доживотна гаранция.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 06 Май 2020, 15:34

BMW_POWER написа:
Петнайсет кадъра в секунда :shock: Бам бам е прав. По добре купи фейк камери


Че какво им е на 15те кадъра в секунда? Моите записват 8 кадъра на 4к резолюция. Че ми е 6тб диска за камерите и да мога да пазя 10 дни назад. Тва да не е филм да го гледам на 60фпс, да мога и слоу моушън да му пусна. Ако някой е толкоз бърз да мине по бързо от 1/8ма от секундата няма да обира мен ами банки :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2020, 17:20

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:
Петнайсет кадъра в секунда :shock: Бам бам е прав. По добре купи фейк камери


Че какво им е на 15те кадъра в секунда? Моите записват 8 кадъра на 4к резолюция. Че ми е 6тб диска за камерите и да мога да пазя 10 дни назад. Тва да не е филм да го гледам на 60фпс, да мога и слоу моушън да му пусна. Ако някой е толкоз бърз да мине по бързо от 1/8ма от секундата няма да обира мен ами банки :mhihi:


Всички са прекрасни :ok: докато не ти потрябват...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 06 Май 2020, 19:34

Кое точно? Според теб охранителни камери на колко fps трябва да записват? 120?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2020, 22:26

b_u_b_o написа:Кое точно? Според теб охранителни камери на колко fps трябва да записват? 120?


Колега, не ми се спори излишно. Аз искам да мога да спра записа във всяка една секунда и да мога да увелича и да видя всичко и ясно. Рекламите из нета са уникални. Монтираш я и когато искаш да видиш, се оказват само размазани силуети. На моите камери им дават до 150 фита нощем и ето рекламата:

Изображение

Така се вижда само зимата, когато всичко е бяло. Тъмните асфалт и трева убиват всичко. Независимо от две улични лампи, които съм монтирал. Мисля, да си боядисам дайв уея бял, защото така ще се вижда много по-добре.

Един иска камера, за да има сигнал при движение, друг иска хай-левъл видимост и яснота на записа. Един има 100лв бюджет, дуг е без ограничения. Хайде да не спорим за глупости :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от b_u_b_o » 06 Май 2020, 23:29

Като не ти се спори не говори глупости. Тия хай-левъл видимост и яснота на записа не идват от fps-а. Идват от резолюция, bitrate-а и качество на матрицата. При видео с 4к запис можеш да зумваш 2 пъти повече с еднаква яснота от такова на хд ако ще 2рото да е 60фпс :yes:

Иначе за да не съм съвсем офтопик, моите са Reolink RLC-410W. Wifi са щото не исках да опъвам кабели около цялата къща, разбира се имам и контролна камера която е с кабел ако в някакъв момент изчезне сигнала от другите и някой се опитва да ме заглушава(което няма да стане лесно като цяло щото имам няколко wifi мрежи и не са с рутерчета за по 100лв дето падат при 200 рикуеста). Общо взето разликата в картината в тоя ценови диапазон няма кой знае какъв, доста ревюта изгледах и на повечето Reolink бяха една идея по-напред. Не знам обаче за тия с батерии, такива не съм гледал изобщо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 06 Май 2020, 23:37

По повод на спора за кадровата развивка - точно с нисък фреймрейт (15 и надолу fps) се повишава качеството "на тъмно" ;) Стига драйверът на сензора да е направен "умно" и AEC алгоритъма го използва оптимално :) Няма друг вариант в тъмницата :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Dextuar » 06 Май 2020, 23:46

b_u_b_o написа:Иначе за да не съм съвсем офтопик, моите са Reolink RLC-410W. Wifi са щото не исках да опъвам кабели около цялата къща, разбира се имам и контролна камера която е с кабел ако в някакъв момент изчезне сигнала от другите и някой се опитва да ме заглушава(което няма да стане лесно като цяло щото имам няколко wifi мрежи и не са с рутерчета за по 100лв дето падат при 200 рикуеста).
Аз бих атакувал камерата, а не рутера. Иначе и моите са wifi, но скоро ще ги минавам по кабел.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от bam-bam » 07 Май 2020, 0:16

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:
Петнайсет кадъра в секунда :shock: Бам бам е прав. По добре купи фейк камери


Че какво им е на 15те кадъра в секунда? Моите записват 8 кадъра на 4к резолюция. Че ми е 6тб диска за камерите и да мога да пазя 10 дни назад. Тва да не е филм да го гледам на 60фпс, да мога и слоу моушън да му пусна. Ако някой е толкоз бърз да мине по бързо от 1/8ма от секундата няма да обира мен ами банки :mhihi:



Нищо им няма на кадрите, и за това се видя акъла на българина с видеото от катастрофата на Милен Цветков.
Излезна един "спец" и кресна видеото е манипулирано вижте как се движат бавно и ганьо безмозъчен това му трябваше .. фейса стана мазало от папагали :mrgreen:
Иначе как ти върви записа на тея 8 кадъра ?
Винаги съм гледал да ги пускам на макс 25 бяха или 24 ако бе бъркам, а харда е вече грижа на клиента.
Изсипе 1 торба пари за 4к камери, ама вика нешо 2 ръка диск за 20-30 лв някой 160 гиги нема ли :kuku: :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 07 Май 2020, 0:51

b_u_b_o написа:Като не ти се спори не говори глупости.


Прав си!
Само дето от две теми, само аз съм качил снимка. Другите разтягат локуми. Дайте да видим :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Binev_OuT » 06 Сеп 2020, 14:55

Колега , ще кажеш ли какво купи в крайна сметка , че сега и на мен ми се налага и събирам мнения.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от c7aH4eB » 10 Сеп 2020, 9:56

Аз имам две от тези -> https://7online.bg/%D0%BA%D1%83%D0%BF%D ... 1%80%D0%B0

Гледам, че има и по-добри, с повече подсветка, а у, на безжично ги карам, като едната е доста далеч от рутера и няма проблеми. Приложението си му задавам аларма на "Motion Detection" и си ми клика на тела. Рутера също ми е хубав Линксус на 300 МБ, но не е като да го товарят толкова. Казаха ми, че ако си купя NVR можело да се вържат към него. Доволен съм вече половин година работят нон стоп, надявам се да изкарат дълго. Ще ми трябват още около две, може да заложа на малко по-скъп модел и да се замисля за Ен Ви Ар, едната е под навес, но другата си я пере дъжд, сняг, слънце. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от top » 10 Сеп 2020, 15:24

То NVR-a си е един вид рутер, разбира се има много повече предимства, но пак трафика в крайна сметка ще минава през рутера. Ако нещо насича образа си поиграй с настройките на битрейта или виж дали ъплоуд скороста на интернета ти е достатъчна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от The_Ancient » 21 Сеп 2020, 22:35

Binev_OuT написа:Колега , ще кажеш ли какво купи в крайна сметка , че сега и на мен ми се налага и събирам мнения.

Колега, бях се спрял на РеоЛинк-а, но в крайна сметка не взех нищо. Не взех от САЩ, а в БГ не намерих нищо подобно. Може би догодина ще сложа. Сега монтирах едни соларни лампи от АлиЕкспрес да осветяват двора нощно време, но като гледам си искат слънце и се замислям за камерите дали да не изкарам кабел отнякъде вместо тоя слънчев панел.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook