Безжични камери за видеонаблюдение

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от The_Ancient » 30 Апр 2020, 21:14

Колеги, моля да ми препоръчате безжични камери за видеонаблюдение на частен имот. Търся нещо бюджетно, няма нужда от висок клас професионални уреди. Ориентирал съм се към соларни камери с литиево-йонни батерии, които се свързват към безжичен интернет за да си спестя прекарването на кабели по фасадата на сградата. Интересува ме до колко се справят батериите, защото слънчевият панел на камерата при мен ще се огрява само следобед. Никъде не намирам спецификации на панелите, т.е. колко зареждат. Ето два примера:

5200mAh батерия с панел вграден в тялото на камерата - $50
https://www.aliexpress.com/item/4000187 ... web201603_

10400mAh батерия с отделен панел. За тази продавачът пише, че напълно заредена може да работи 4 месеца само на батерия без ток от панела. :dunno: - $140
https://www.amazon.com/Wireless-Recharg ... merReviews

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от Nickelback » 30 Апр 2020, 22:23

The_Ancient написа:10400mAh батерия с отделен панел. За тази продавачът пише, че напълно заредена може да работи 4 месеца само на батерия без ток от панела. :dunno: - $140

Няма начин това да е за "24/7" работа. Много зависи при какви условия. Ако се буди от време на време ("по часовник" или от външен тригер), за да заснеме някоя и друга снимка, или някоя и друга секунда видео може и да изкара, иначе няма как :nono:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от veskot » 30 Апр 2020, 23:13

Колега - The_Ancient . Провери фиидбека от поне няколко потребителя. Човека казва много точно "The PIR doesn’t work !!! So the camera can’t be used for its primary objective of security. The “solar panel” is a piece of plastic only not a real panel. The seller is selling fast and collects high satisfaction reviews but keep in mind this product is a fraud."
Ако искаш нещото да работи - сложи си един панел, контролер, акумулатор, камери хиквижън или дахуа (говорим за бюджетно решение, а не скъпо...). Това решение с 50$ по добре ги вложи в нещо друго...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 01 Май 2020, 0:48

Колега, има тема "по темата"

viewtopic.php?f=4&t=436977

Тези камери са ... за нищо не стават. Ще се прибереш, за да видиш какво е станало? Тези камери правят нискокачествено видео и повярвай ни, нощем нищо няма да се вижда. Освен ако не е перфектно осветено. За мен цената е безумна. Виж за 250$ какво има

https://www.amazon.com/Lorex-LHA4414F-C ... 192&sr=8-3

Lorex LHA4414F 4MP Super HD 4 Channel Security System w/ Lorex Secure App for Remote View & Record

Аз съм с тази фирма, но друга система. В реално време виждам на телефона, какво се случва. Много възможности, ако си играеш с настройките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от ARR_ » 01 Май 2020, 1:51

Защо не помислиш за Blink XT2. Батерията държи над 1 година (2 по книга), праща известия директно на тела като има нещо съмнително - един вид е и аларма и заснема неща които са можели да бъдат престъпление, но не са се случили например някой пробва дали входната ти врата е заключена, наднича в колата/двора. Не че другите не ги заснемат, но ако не е станало нещо едва ли ще седнеш да преглеждаш всеки ден какво е снимала камерата. Също така ако някой се мота покрай твоя собственост можеш да го накълнеш на майка директно през камерата, а и може да видиш (ако собственика е разрешил) съмнителна активност заснета от други камери в втоя район...абе биг брадър от всякъде.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от alx » 01 Май 2020, 4:31

Можеш да погледнеш и камерите с акумулатор на ринг.ком... някои от тях имат и букса за слънчев панел и са абсолютно автономни. Софтуера им за управление е много приятен също така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от TheFreeRider » 01 Май 2020, 20:08

Аз бих препоръчал продуктите на reolink - имам записващо устройство и няколко 5 мегапиксела камери с PoE захранване и работят идеално. Софтуерът е на ниво, мобилният апп е доста удобен и можеш да гледаш на живо или да преглеждаш записи през интернет. Можеш да филтрираш да ти показва само моментите със засечено движение. Някои камери имат и слот за сд-карта, където записват локално, когато не са свързани към dvr. Имат и вифи модел с външен соларен панел за изцяло безжична работа, може да го погледнеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от bam-bam » 02 Май 2020, 1:09

BMW_POWER написа:Колега, има тема "по темата"

viewtopic.php?f=4&t=436977

Тези камери са ... за нищо не стават. Ще се прибереш, за да видиш какво е станало? Тези камери правят нискокачествено видео и повярвай ни, нощем нищо няма да се вижда. Освен ако не е перфектно осветено. За мен цената е безумна. Виж за 250$ какво има

https://www.amazon.com/Lorex-LHA4414F-C ... 192&sr=8-3

Lorex LHA4414F 4MP Super HD 4 Channel Security System w/ Lorex Secure App for Remote View & Record

Аз съм с тази фирма, но друга система. В реално време виждам на телефона, какво се случва. Много възможности, ако си играеш с настройките.




Тея дето му препоръчваш са си аналогови (ХД) и трябва кабели.
Той иска нещо безкабелно , отделно , ако ще пуска кабели нищо под ИП камери не си заслужава.
Само не схванах сградата лична къща ли е или бизнес сграда.
За личен имот нищо не може да замени кабелите, но ако е ИП система ще спести бая от колко от аналоговите.
И такива сайтове али,бали ги забрави щото после ще питаш защо ти прекъсват и какво да направиш.
Ако го правиш за себе си го направи както трябва да е да ти е мирна главата с години напред.
Избягвай всякакви куче китайски марки и всякакви опции за вифи не са окей, на фона на смущения и опция за "хакване" и всякакви разкачания и дивотии.
Виждам, че искаш евтино ... ама да не платиш 2 пъти накрая.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от nikola59 » 02 Май 2020, 1:20

TheFreeRider написа:Аз бих препоръчал продуктите на reolink - имам записващо устройство и няколко 5 мегапиксела камери с PoE захранване и работят идеално. Софтуерът е на ниво, мобилният апп е доста удобен и можеш да гледаш на живо или да преглеждаш записи през интернет. Можеш да филтрираш да ти показва само моментите със засечено движение. Някои камери имат и слот за сд-карта, където записват локално, когато не са свързани към dvr. Имат и вифи модел с външен соларен панел за изцяло безжична работа, може да го погледнеш.

:yes: Потвърждавам. От миналият януари имам WiFi версията на RLC-511W. Удобното на Reolink е, че всяка камера е със собствен UID и не е необходимо да се конфигурира за достъп отвън, че има модели "леле-мале". Не е спирала от тогава. Сложил съм един 64GB Lexar и излезна железен - през три-четири дена презапис е сериозно натоварване.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от BMW_POWER » 02 Май 2020, 4:32

bam-bam написа:
BMW_POWER написа:Колега, има тема "по темата"

viewtopic.php?f=4&t=436977

Тези камери са ... за нищо не стават. Ще се прибереш, за да видиш какво е станало? Тези камери правят нискокачествено видео и повярвай ни, нощем нищо няма да се вижда. Освен ако не е перфектно осветено. За мен цената е безумна. Виж за 250$ какво има

https://www.amazon.com/Lorex-LHA4414F-C ... 192&sr=8-3

Lorex LHA4414F 4MP Super HD 4 Channel Security System w/ Lorex Secure App for Remote View & Record

Аз съм с тази фирма, но друга система. В реално време виждам на телефона, какво се случва. Много възможности, ако си играеш с настройките.




Тея дето му препоръчваш са си аналогови (ХД) и трябва кабели.
Той иска нещо безкабелно , отделно , ако ще пуска кабели нищо под ИП камери не си заслужава.
Само не схванах сградата лична къща ли е или бизнес сграда.
За личен имот нищо не може да замени кабелите, но ако е ИП система ще спести бая от колко от аналоговите.
И такива сайтове али,бали ги забрави щото после ще питаш защо ти прекъсват и какво да направиш.
Ако го правиш за себе си го направи както трябва да е да ти е мирна главата с години напред.
Избягвай всякакви куче китайски марки и всякакви опции за вифи не са окей, на фона на смущения и опция за "хакване" и всякакви разкачания и дивотии.
Виждам, че искаш евтино ... ама да не платиш 2 пъти накрая.


Знам какво му препоръчвам. Със сигурност е по-добро от това, което е харесал. Не забравяй, че аз му давам оферта ДВА ПЪТИ над това, което е харесал. Всеки има някакви финансови възможности и не трябва да забравяме и това. Аз лично съм си 100% за кабел и съм с кабел. Най-малкото, никой не може да ми го заглуши, да се върже, да ми "падне батерията", да ми се покрият със сняг соларните панелчета и т.н. и т.н. ...

Между другото, отдавна не си се мяркал насам. Радвам се да те видя :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от bam-bam » 02 Май 2020, 22:49

nikola59 написа:
TheFreeRider написа:Аз бих препоръчал продуктите на reolink - имам записващо устройство и няколко 5 мегапиксела камери с PoE захранване и работят идеално. Софтуерът е на ниво, мобилният апп е доста удобен и можеш да гледаш на живо или да преглеждаш записи през интернет. Можеш да филтрираш да ти показва само моментите със засечено движение. Някои камери имат и слот за сд-карта, където записват локално, когато не са свързани към dvr. Имат и вифи модел с външен соларен панел за изцяло безжична работа, може да го погледнеш.

:yes: Потвърждавам. От миналият януари имам WiFi версията на RLC-511W. Удобното на Reolink е, че всяка камера е със собствен UID и не е необходимо да се конфигурира за достъп отвън, че има модели "леле-мале". Не е спирала от тогава. Сложил съм един 64GB Lexar и излезна железен - през три-четири дена презапис е сериозно натоварване.



Имам едно питане, как точно се конфигурират ?
Интересно ми е за тези новите, дето няма нужда да си пипаш рутера, а става с техните си софтуери и сканират кодове по камерите за оторизиране.
Дали това лесно конфигуриране минава през някакви облаци на дадената фирма .. иначе не виждам начин друг, де .
Аз си взех една ксиоми за стаята да си зяпам, ама и тя се намира сама като и сканираш ИР кода, но връзването ... някой на "ти" да обясни как е ... дали страховете са ми напразно :)

BMW_POWER ... чета постоянно .. няма какво да кажа и човек има други приоритети освен да спори по цял ден по форумите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от nikola59 » 03 Май 2020, 0:04

bam-bam написа:
nikola59 написа:
TheFreeRider написа:Аз бих препоръчал продуктите на reolink - имам записващо устройство и няколко 5 мегапиксела камери с PoE захранване и работят идеално. Софтуерът е на ниво, мобилният апп е доста удобен и можеш да гледаш на живо или да преглеждаш записи през интернет. Можеш да филтрираш да ти показва само моментите със засечено движение. Някои камери имат и слот за сд-карта, където записват локално, когато не са свързани към dvr. Имат и вифи модел с външен соларен панел за изцяло безжична работа, може да го погледнеш.

:yes: Потвърждавам. От миналият януари имам WiFi версията на RLC-511W. Удобното на Reolink е, че всяка камера е със собствен UID и не е необходимо да се конфигурира за достъп отвън, че има модели "леле-мале". Не е спирала от тогава. Сложил съм един 64GB Lexar и излезна железен - през три-четири дена презапис е сериозно натоварване.



Имам едно питане, как точно се конфигурират ?
Интересно ми е за тези новите, дето няма нужда да си пипаш рутера, а става с техните си софтуери и сканират кодове по камерите за оторизиране.
Дали това лесно конфигуриране минава през някакви облаци на дадената фирма .. иначе не виждам начин друг, де .
Аз си взех една ксиоми за стаята да си зяпам, ама и тя се намира сама като и сканираш ИР кода, но връзването ... някой на "ти" да обясни как е ... дали страховете са ми напразно :)

BMW_POWER ... чета постоянно .. няма какво да кажа и човек има други приоритети освен да спори по цял ден по форумите :mhihi:

За да нямаш страхове единственият начин е да дръпнеш кабела на нета. :lol: Спрямо Windows какво инфо праща на хиляди места това е като прашинка...Иначе принципа е ясен: https://support.reolink.com/hc/en-us/ar ... P2P-Server при другите незнам какво използват. Вече в самият софтуер на дадено устройство си конфигурираш достъп, записи, качество на записи зони на охрана при движение и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от bam-bam » 03 Май 2020, 0:11

Ясно, точно както и се очакваше :)
ТО не е до дърпане на кабел, а това с облаците си е ... секи с достъп и лоши намерения малко кофти да си качваш всичко от камерата да минава през облака.
Предпочитам да си настроя рутера и нищо да няма по облаци, ама това го измислиха за улеснения на юзърите.
То това ставаше и на нормални системи, като нямаше опция с рутера си имаха някакви п2п облаци ..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от The_Ancient » 03 Май 2020, 7:11

Благодаря на всички писали в темата. Явно няма да взимам камерата от АлиЕкспрес :mhihi:

През 2010-та монтирах на приятели камери с кабел и стана добре, та не съм им противник, но в случая мисля, че ще е по-лесно с безжичните. На къщата неотдавна монтирахме 10 сантиметра външна изолация и не искам да пускам кабели. Ако бях прекарал предварително кабелите щеше да е ОК този вариант, но сега мисля за нещо по-елементарно. Нямам кой знае какви материални ценности в къщата за да имам нужда от видеонаблюдение, но преди седмица някой е влизал в двора и правил зулуми по цветята /къщата е в града/ и мисля, че не е зле да има някакво наблюдение на това кой влиза и излиза. На първо време ще си сложа само една камера, после ако съм доволен може да добавя още из двора.

Внимателно прегледах препоръчаните камери от всички и ги обобщих. От всичко написано долу май клоня към ReoLink Argus Pro или Argus 2 с по-доброто нощно виждане. Като спецификации са подобни на тази от Алито за $50, но поне имат ревюта в Ютюб и работещ софт.

Blink XT2 - $100
+ интелигентна, 1080p/30; безплатен cloud storage, датчик за температура
- батериите издържат до 15 часа запис, няма опция за друго захранване

Ring Stick Up Cam Solar - $150
+ 1080p, слънчев панел 2.2Вт
-абонамент $3/месец за cloud storage

ReoLink Argus Pro - $90
+ 1080p/15; 5200mAh презареждаема батерия, която се вади; микро SD; панелът няма проблем да зарежда батерията дори при облачно зимно време
- 15 кадъра в секунда; работи до -10 градуса

ReoLink Argus 2- $100
+ 1080p/15; 5200 mAh презареждаема батерия, която се вади; микро SD; панелът няма проблем да зарежда батерията дори при облачно зимно време; по-добро нощно виждане спрямо другите 2 на ReoLink
- 15 кадъра в секунда; работи до -10 градуса
https://www.youtube.com/watch?v=XTQq8vw7COY

ReoLink Argus Eco - $85
+ 1080p/15; 5200 mAh презареждаема батерия, която не се вади; микро SD
- 15 кадъра в секунда; работи до -10 градуса

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Безжични камери за видеонаблюдение

Мнение от bam-bam » 05 Май 2020, 12:35

Дори с изолация пак има начин.
Правиш дупка където точно искаш да ти е камерата от вътре --> вън и слагаш кутийка и върху нея камерата.
Става много културно и незабележимо, кабелите са ти вътре по стаите и дори да стане нещо лесно се заменят.
Замисли се хубаво за това с батериите, представи си всеки ден, някой ангажиран да ходи, да се катерии със стълба, да сменя, а като си на почивка, а колко време ще ги сменяш преди да ти писне и да ги зарежеш ?
Това хич не прилича на система за наблюдение, а на любителски опит да плашиш гаргите отвън.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook