Онлайн търговия/дропшипинг

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 19.08.2010
Пол: Мъж

Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от ritobis » 25 Апр 2020, 15:10

Здравейте, колеги. В момента създавам онлайн магазин, та имам едно чудене. Като цяло, намерил съм производител от Китай, на изделие, което ще продавам извън БГ(основно US, UK, Canada) и според мен има потенциал за добър профит. Сайта почти е готов. Та, дали ще е проблем ако го пусна самият магазин, примерно месец, без да имам регистрирана фирма, просто да видя дали продуктите от избраната ниша ще се продават или ще сменя с нещо друго. Напълно наясно съм че това е незаконно, но какви реално са рисковете :д. След като, дай боже, нещата с продажбите наберат скорост ще си регистрирам фирма. Питам, понеже не съм наясно как стоят нещата в БГ, но имам приятел, който движи нещо подобно в Щатите(не в БГ) и ми е казвал че в началото не е имал фирма, а е направил чак когато е почнал да прави по над 1000$ на месец(редовен оборот). Та, ще съм много благодарен ако някой адвокат или пък някой се е захващал с такъв бизнес или разбира от онлайн търговия се включи и даде мнение по въпроса. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от bum_bum » 25 Апр 2020, 15:14

Въпрос на късмет, едва ли ще те хванат. Но ако решиш да е легално имай предвид, че е тегаво. По така действащите наредби ще трябва да имаш и софтуер за отчетност на продажбите и виртуалните касови бележки.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от BMW_POWER » 25 Апр 2020, 16:27

Привет Колега!
Ако ще продаваш в Канада, уточни предварително, за чия сметка ще е връщането на стоката. Канадците са отвратителни клиенти. Връщат стоката с и без причина. Пощенските разходи тук са сериозни и можеш да се набуташ много здраво. Ще ти дам пример от форума. Колега беше продал нещо през и-бей в Албърта (ако не се лъжа). Беше преди 3-4 години. Клиентът оттук му върнал пратка и си искаше около $160-180 обратно за пощеските разходи. Страшно много започнаха да стават кражбите на оставени пред вратата пакети. Лъжат, че не са получили стоката и тем подобни. Задължително е доставката да бъде "до поискване" и клиентът ти да се подпише, че я е получил.
Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Kurtov » 17 Сеп 2021, 10:08

Да попитам как стоят нещата в България относно създаване на онлайн магазин ?
Знам, че над 50к оборот на година трябва да имам фирма регистрирана по ДДС, но в началото в никакъв случай няма да имам такъв оборот.
Мога ли просто да създам сайт и да си кача продуктите да се продават ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Е.Димитров » 17 Сеп 2021, 16:13

Kurtov написа:Да попитам как стоят нещата в България относно създаване на онлайн магазин ?
Знам, че над 50к оборот на година трябва да имам фирма регистрирана по ДДС, но в началото в никакъв случай няма да имам такъв оборот.
Мога ли просто да създам сайт и да си кача продуктите да се продават ?

Що да не можеш.
Като частно лице и през да кажем еконт с пощенски паричен запис се продават стоките поне до 50к лева.
После ддс
И плащаш данък 10% като частно лице с декларация

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Kurtov » 18 Сеп 2021, 13:00

Над какъв оборот се заплаща този 10% данък и от НАП ще ме търсят, или аз предварително трябва да направя някаква декларация ?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от c04 » 18 Сеп 2021, 23:20

Вече лимита е нисък /над 1000 май някъде/ може да те търсят. Декларацията накрая на годината. То даже май само излизало вече като задължение, никой беше казал :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Kurtov » 19 Сеп 2021, 17:20

Да попитам, понеже аз ще си правя сайт за онлайн магазин.
Всички онлайн магазини предоставят възможност за регистрация.
Какъв е смисълът ?
Мен лично ме дразни като иска да се регистрирам, за да си направя поръчката..
Или пък отстъпка за регистрирани потребители, също ме дразни като потребител.
Каква е идеята на регистрацията, само да се пази някаква история за това какво потребителя е купувал ли ?
За мен това няма много смисъл също :lol: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от ARR_ » 19 Сеп 2021, 17:36

Kurtov написа:Да попитам, понеже аз ще си правя сайт за онлайн магазин.
Всички онлайн магазини предоставят възможност за регистрация.
Какъв е смисълът ?
Мен лично ме дразни като иска да се регистрирам, за да си направя поръчката..
Или пък отстъпка за регистрирани потребители, също ме дразни като потребител.
Каква е идеята на регистрацията, само да се пази някаква история за това какво потребителя е купувал ли ?
За мен това няма много смисъл също :lol: .


Освен история на поръчките което ти дава и опцията за бърз re-ordering, се запазват адреси, платежни методи, евентуално ваучери, store credit, както и ако сайта има някакъв тип reward и/или subscribe & save програми. Всичко това подобрява значително степента на конверсия и customer lifetime value, особено при потребители на мобилни устройства от където идва по-голяма част от трафика.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от c04 » 19 Сеп 2021, 17:52

Според мен трябва да има възможност за регистрация, но да не е необходимо условие за поръчка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от bum_bum » 19 Сеп 2021, 18:00

Kurtov написа:Мога ли просто да създам сайт и да си кача продуктите да се продават ?


Можеш. Но просто създавайки сайт с продукти си на практика несъществуващ в морето от електронни магазини.

Ако просто разчиташ да създадеш сайт с продукти и поръчките да завалят няма да стане. Зависи от нишата и още много неща, но поръчките ти е вероятно да бъдат 1-2 на няколко месеца.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Kurtov » 19 Сеп 2021, 20:31

bum_bum написа:
Kurtov написа:Мога ли просто да създам сайт и да си кача продуктите да се продават ?


Можеш. Но просто създавайки сайт с продукти си на практика несъществуващ в морето от електронни магазини.

Ако просто разчиташ да създадеш сайт с продукти и поръчките да завалят няма да стане. Зависи от нишата и още много неща, но поръчките ти е вероятно да бъдат 1-2 на няколко месеца.


Какво още е нужно, за да тръгне и все пак да има някакви доходи ?
Реклама ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от bum_bum » 19 Сеп 2021, 20:47

Зависи от сферата, продуктите, конкуренцията в нишата, самия магазин. Онлайн потребителя е странно същество. Много трудно се привлича и много лесно се губи. Едно малко затруднение в магазина и е отлетял.

Без присъствие в Гугъл и то в челото на първата страница е все едно не съществуваш.

Рекламата във фейсбук може да върви, може и да е пълно прахосване на пари. Зависи от продукта.

Може и сам да си правиш нещата, но изисква специфични познания. Гурутата в областта за под 3-4к месечен бюджет няма да ти кажат и здрасти.

В общи линии, ако не познаваш много добре предмета на търговията си, нагласите и спецификата на аудиторията и конкуренцията по-добре не се занимавай. Не, че не става, но трябва да влезеш с взлом, което означава много пари за външни услуги.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Kurtov » 21 Сеп 2021, 14:08

За това да съм на първата страница в гугъл съм съгласен и има смисъл според мен, но какви други специалисти ми трябват освен SEO ?
За самия дизайн на сайта ли ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Онлайн търговия/дропшипинг

Мнение от Е.Димитров » 21 Сеп 2021, 14:39

Kurtov написа:За това да съм на първата страница в гугъл съм съгласен и има смисъл според мен, но какви други специалисти ми трябват освен SEO ?
За самия дизайн на сайта ли ?

Нещата са хем прости, хем не толкова.
Зависи, какво ще продаваш. Ако да кажем продаваш да кажем някакви хранителни добавки, описанието на продукта не трябва да го копираш едно към едно от стоката, трябва малко да го разбъркаш и да има процент уникалност , че гугъл да вземе и да те представи пред света.
Та освен това, направи го сайта интересен, почни да публикуваш ценни здравословни съвети, не копирани някъде от интернет, а писани от хора и още доста други неща.
И малко реклама в гугъл и те така.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook