Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от vlad0 » 16 Сеп 2020, 10:41

bam-bam написа:...


На мен ми стана интересна темата за АМД, можеш ли да дадеш някакви линкове от този форум които са по-детайлни?
Скоро взех лаптоп с AMD, но не работя на него и нямам досег от първа ръка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 16 Сеп 2020, 10:49

Тези върнати фирмени лаптопи 300 от 600 са върнати заради САМО проблеми с процесорите или заради други неща?
Във фирмата сигурно ползвате 1-2 модела на ХП (от бизнес ориентираните им серии, а не Павилиън), та за кои модели конкретно става дума? Elitebook или Енви-та, мисля, че HP не предлагат друга бизнес серия лаптпи освен Енви 15 с АМД 4ХХХ процесори. Ако не греша Енви 15 инча на пазара от около месец, а Елитбуци няма с райзен 4000.

Между другото има и Райзен 3000 в десктоп сегмента, които реално са Zen+ архитектура, а не Zen 2. АПУ-тата мисля, че са такива (3400G и надолу).
Последна промяна drago9205 на 16 Сеп 2020, 11:14, променена общо 4 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bam-bam » 16 Сеп 2020, 10:51

линк

Ето ти инфо, тоя форум е стар сигурно колко бмв форума, ако не и по-стар.
Дори много хора не знаят, че нашия уважаван мод Молов е член и хакер там :mhihi:

DigitalExile , не знам защо продължаваш да ми доказваш незнанието си по темата.
Имаш какво ? 500 някакви лаптопа ?
НИма само ТИ имаш и си видял ... нима ТИ с твоите 500 лаптопа си ПО-знаещ и ПО-начетен от колко форум дето хората четят,тестват, обсъждат и имаш поглед над 500000 латопа ... ти честно ли ще се сравняваш с форум за хардуер ????
Се едно да си гаражен майстор и да влезеш у бмв форума и да изръсиш ... имал съм 100 бмвта .. вие че ми кажете на ме кое как ... човече спри се и поне се информирай, ако имаш желание , ако не ... просто не се излагай.
От модел на лаптоп до модел има 10000 разлики, ако сте взели най-куците, най-пласмасовите и тем подобни ... такъв експириънс имаш. че нямам думи.
Нещата не са винаги толкова просто както си мислиш .. Влез и почети малко да видиш защо Интел са в кома, как уволняват важни за тях хора на важни постове, как не могат да дадът все още адекватен отговор на Райзен и може би няма и да могат следващите 2-3 години.
Това са факти и не е тайна , но щеше да го знаеш , ако те интересуваше тази тематика, не да вадиш генерални заключения от някакви си фирмени лаптопи,купени или набутани незнайно от кой бг вносител ..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 16 Сеп 2020, 11:11

@drago9205

Elitebooци са, от последните, може и 3-та генерация да са процесорите R5 са, за различни неща са връщани разбира се


bam-bam написа:линк

Ето ти инфо, тоя форум е стар сигурно колко бмв форума, ако не и по-стар.
Дори много хора не знаят, че нашия уважаван мод Молов е член и хакер там :mhihi:

DigitalExile , не знам защо продължаваш да ми доказваш незнанието си по темата.
Имаш какво ? 500 някакви лаптопа ?
НИма само ТИ имаш и си видял ... нима ТИ с твоите 500 лаптопа си ПО-знаещ и ПО-начетен от колко форум дето хората четят,тестват, обсъждат и имаш поглед над 500000 латопа ... ти честно ли ще се сравняваш с форум за хардуер ????
Се едно да си гаражен майстор и да влезеш у бмв форума и да изръсиш ... имал съм 100 бмвта .. вие че ми кажете на ме кое как ... човече спри се и поне се информирай, ако имаш желание , ако не ... просто не се излагай.
От модел на лаптоп до модел има 10000 разлики, ако сте взели най-куците, най-пласмасовите и тем подобни ... такъв експириънс имаш. че нямам думи.
Нещата не са винаги толкова просто както си мислиш .. Влез и почети малко да видиш защо Интел са в кома, как уволняват важни за тях хора на важни постове, как не могат да дадът все още адекватен отговор на Райзен и може би няма и да могат следващите 2-3 години.
Това са факти и не е тайна , но щеше да го знаеш , ако те интересуваше тази тематика, не да вадиш генерални заключения от някакви си фирмени лаптопи,купени или набутани незнайно от кой бг вносител ..


:mhihi:

Браво, форумен нинджа си можеш да четеш, а реално какъв опит имаш с Ryzen? Имал ли си? Тествал ли си? Много е лесно да четеш, ама чети и разни други неща освен хвалбите за Ryzen.

https://www.google.com/search?sxsrf=ALe ... CA0&uact=5

https://www.google.bg/search?sxsrf=ALeK ... CA0&uact=5

Пак ти казвам, не са лоши за парите си, но си имат минуси и проблеми. Искат много пипане, драйвъри, волтажи и тн. за да работят човешки,а не температурата да ти скача с по 30 градуса за нищо.

Иначе виж малко историята на Intel и AMD. Да се казва,че интел са в кома е доста тъпо при положение,че имат пари да убият AMD. Както вече казах, тези неща са се случвали вече в историята на двете компании и Intel е въпрос на време да изкарат нещо което със сигурност ще е по измислено и с по малко проблеми от Ryzen. За момента обаче предлагат претоплената манджа от миналите години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 16 Сеп 2020, 11:16

Трябва да кажа, че 2000 и 3000 Райзените бяха окей процесори, но си имаха проблеми наистина, най-вече си грееха подобаващо. 4000 при мобилните е друга бира - архитектурата е различна и представянето също.
Ако сте били с Елитбуци най-вероятно са 2000/3000 Райзен серия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2020, 14:50

Реших да питам и в тая тема, с надеждата да има някой специалист по ремонти на лаптопи и/или асемблиране на компютри да ме насочи :roll:

Търся ЧИТАВА термопроводяща ДВОЙНОЛЕПЯЩА лепенка, около 1-2мм дебела.
Купих ей тия две л@йна от Радимекс:

Изображение

Изображение

Оказа се, че се залепват по-зле от плюнка, едвам-едвам, колкото да не се плъзгат две повърхности една върху друга, няма никаква залепваща сила перпендикулярна на повърхостта на залепване :banghead:
За термосензор (5-10грама) става въпрос, чийто корпус се лепи към алуминиев радиатор на кола и "виси" надолу, свободно залепен от долната страна на радиатора, няма допълнително механично укрепване - така си направен "по дизайн". Просто разруших оригналната му лепенка (поради смяна на радиатора) и сега търся подобна, за да я подменя.
Някой ако знае откъде (конкретен магазин и конкретна лепенка, която знае със сигурност, че лепи силно!) мога да си купя подобна лепенка, която лепи здраво, моля да каже :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Cyberloner » 19 Окт 2020, 15:06

www.mouser.com имат всичко ккоето ти трябва

А защо не го лепнеш с термопроводяща епоксидна смола?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2020, 15:27

Cyberloner написа:http://www.mouser.com имат всичко ккоето ти трябва

Все ми се ще някой, който е барал конкретна такава лепенка и знае със сигурност, че лепи яко да се изкаже, преди да поръчвам и да чакам една седмица с доставка 40лв май беше (над ~90лв ($50) май беше безплатно) :dunno: Смея да кажа, че ги поназнайвам сайтовете за електронни компоненти и съм поръчвал десетки пъти (Distrelec, Digikey, Farnell, Mouser и какви ли не още), но ми се иска да го избегна тоя път поради горното. С подобен успех ще е при мен нещото и от Фарнел за 2 дена и за десетина лева доставка, но пак с незнаен резултат (като тия просотии дето купих насляпо). А ми трябва спешно.

Cyberloner написа:А защо не го лепнеш с термопроводяща епоксидна смола?

Защото сензорът е "особен" (да се чете не е тъпо NTC, a вътре има платчица с чип и подозирам, че има най-малкото някаква схемотехника гарантираща линейност и фейлсейф нотификация) и скъп, и искам съeдинението да си остане "разглобяемо" без да разрушавам сензора следващия път, ако се наложи. По-добре да е само лепенката.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 29.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 118d '06

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от A.Velikov » 19 Окт 2020, 15:47

От моделът, който си купил едва ли ще намериш да лепнат. Това не са термо лепенки, а термо подложки. Използват се когато радиатора не може да конаткува директно с компонента с цел да компенсира разликата. Не лепнат изобщо. Притискането се осъществява от радиатора, на който има пинове с пружина, с която се притиска към платката, която пък има отвори за пиновете.
Свалял съм радиатори на разни телевизори и там радиатора е залепен със специално лепило, но не знам какво e. Освен това то държи доста здраво и не мога да го нарека разглобяемо и лесно достъпно.
Разглобяемо с термо подложка само такова съм виждал:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2020, 16:05

A.Velikov написа:От моделът, който си купил едва ли ще намериш да лепнат. Това не са термо лепенки, а термо подложки. Използват се когато радиатора не може да конаткува директно с компонента с цел да компенсира разликата. Не лепнат изобщо. Притискането се осъществява от радиатора, на който има пинове с пружина, с която се притиска към платката, която пък има отвори за пиновете.
Свалял съм радиатори на разни телевизори и там радиатора е залепен със специално лепило, но не знам какво e. Освен това то държи доста здраво и не мога да го нарека разглобяемо и лесно достъпно.
Разглобяемо с термо подложка само такова съм виждал:
Изображение

Аз с подобни подложки (за контакт транзистор-радиатор, за контакт процесор-радиатор и т.н.) съм си играл доста и много добре ги знам какво представляват. А че има термо лепенки - има, най-малкото защото такава беше лепната на сензора, за който говоря. Дали не беше и някаква 3M - червенееше ми нещо найлончето ѝ отгоре и май баш 3M си беше. Просто търся коя е точно или някаква подобна :dunno: Трябва да е нещо на базата на силикон, вярвам :dunno: Накрая верно ще го лепна със силикон и да пътува :banghead:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 19 Окт 2020, 17:05

Термопадове под път и над път, но такива да "лепнат" и да останат няма. В смисъл така, както го описваш да лепне и да виси надоле няма да ти свърши работа термопада. Аз слагам 0.5мм подложка на лаптопите вкъщи, ама с цел охлаждане, не лепене :mhihi: Като марки аз съм доволен от thermal grizzly и arctic, в младостите ги има и в пласико и в рум-а на 2-ия етаж, а и по принцип във всеки магазин за компютърни компоненти требе да ги има.
Не можеш ли да ги хванеш с ластик или свинска опашка сензора и радиатора с термопада между тях, като сандвич?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2020, 18:13

Скоро лепих радиатори с подобна лепенка на тях, на Raspberry Pi, просто беше тънка, но същата като състав и пори като тая на сензора дето си беше :dunno:
Мисля, че е това:

https://www.aliexpress.com/item/1948312255.html
https://www.aliexpress.com/item/32623049884.html
https://www.ebay.com/itm/1-5mm-epais-NO ... 3727486254

"Made by 3M 9448A,
Used for applications requiring high thermal conductivity with good electrical insulation
High performance non-silicone thermal pad construction
Soft and conformable for use on non-flat surfaces
Good dielectric performance
Excellent durability for long term thermal conductivity and electric insulation stability"


:dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Chapai » 20 Окт 2020, 5:25

Какво ви е мнението за режима "flex mode" на работа на памета ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 20 Окт 2020, 9:39

Chapai написа:Какво ви е мнението за режима "flex mode" на работа на памета ?


Нищо интересно, направено ако имаш различни по размер памети, но комбинирани до едно, така че пак да си в дуал чанел, теб защо те вълнува, по принцип за нов сетъп не е релевантно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Моджо » 27 Окт 2020, 18:46

Деба електронното обучение деба.....
Отиде ми телевизора за сметка на
Лаптоп ASUS VivoBook 15 M513IA-WB511T - 90NB0RR4-M01670
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook