Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago_pavlov » 12 Сеп 2020, 7:47

Bogat-Beden написа:Щом спря да се пише на бг, нещата загрубяват :mhihi:
А Драго вече сигурно втори лаптоп сменя откакто попита :lol:

Ето тоя отнесох за 1200 лв. Даже 1000 без ДДС-то :ok:
https://m.emag.bg/laptop-asus-vivobook- ... DKK163MBM/

Струва ми се добре за тия пари. На вид го докарва. Пластмасите са доста близо до алуминий на вид и на допир. Дисплея стои доста стабилно и не се клати. Като цяло сглобката е добра. Гледах едно Леново преди това - дисплея се клати, шасито се огъва, пластмасите като рециклирани, а цената 1600 лева за същите характеристики...
Миналата седмица айтьи-тата го ръчкаха и от понеделник ще го тествам.
Последна промяна drago_pavlov на 12 Сеп 2020, 9:21, променена общо 1 път
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от host » 12 Сеп 2020, 8:58

в тоя ценови диапазон това е сред най-добрите (да не кажа най-доброто) предложение на пазара , не си сбъркал - единствено рама му е малко, но напълно умишлено всички райзен машини освен профи сериите (или гейминг) са до 16гб масово, но и това за поне 70-80% от хората ще им свърши работа и батериите на доста от моделите са с добри параметри (над 5 часа да карат)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от nxn » 12 Сеп 2020, 10:57

Взех подобен за братовчедка ми, но с по големия процесор и е много добре наистина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago_pavlov » 14 Сеп 2020, 18:25

Днес го тествах лаптопа.
drago_pavlov написа:Пластмасите са доста близо до алуминий на вид и на допир.

"Пластмасите" са си истински алуминий :mhihi: Доста приятно се изненадах.
След 9.5 часа работа батерията беше на 24%.
Общо взето е мнооого над очакванията ми, като за тия пари :ok:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 14 Сеп 2020, 22:24

Asus имат приятна техника.
Как са тия процесори на AMD? Стабилно ли работят и на коя серия точно интел се равняват по производителност?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 14 Сеп 2020, 23:09

SpeedyMan написа:Asus имат приятна техника.
Как са тия процесори на AMD? Стабилно ли работят и на коя серия точно интел се равняват по производителност?


Asus имат много добра техника във високия клас и е на прилична цена, ползвам ги вече няколко поколения без оплаквания и ще продължа да ги ползвам.

Аз бих поизчакал още 1-2 поколения за мобилните чипсети на AMD, за момента съм виждал дефектирали.

Десктоп процесорите им са добри и като цена и като производителност. Ползвам ги тях и нямам оплаквания, но за лаптоп бих заложил на Intel за момента.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 14 Сеп 2020, 23:20

Хмм.. това с мобилните системи на АМД и проблемите го има от доста време вече. Май винаги си е било така като се замисля.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 15 Сеп 2020, 9:21

4ХХХ мобилните процесори на АМД са много добри, а като производителност Интел просто нямат еквивалент. Никакъв шанс за 6-ядрен интел при цена от 1500 лева, докато АМД вариантите го предлагат
2-ро и 3-то поколение райзените си грееха и имаха някои проблем, сега нещата са значително подобрени

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 15 Сеп 2020, 22:09

А има ли проблеми с надеждността?
Това което се води видео карта РАДЕОН, външна видео карта ли е?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 15 Сеп 2020, 22:44

SpeedyMan написа:А има ли проблеми с надеждността?
Това което се води видео карта РАДЕОН, външна видео карта ли е?


Рано е да се каже за надеждност на 4-та серия, от скоро ги вграждат ( Launch Date 1/6/2020 ), аз не бих рискувал, картите са вградени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bam-bam » 16 Сеп 2020, 0:16

Това е 4то поколение както казваш и е хубаво да попрочетеш в надежни форуми за да имаш актуално инфо.
Както и десктопите им, така и мобилните им за момента нямат много аналог пари/работа и нямат никакви драми. Все пак от 1вото поколение до това само надграждат и стават по-добри , а Интел просто нямат отговор и може би така ще е още някоя годинка както чета по форумите и ако им следиш плана за следващите им генерации.
Имаме си един хубав бг форум от който може да черпиш доста инфо , вместо още да мислиш като повечето хора като чуят амд = печка, ама сигурно 99.99 % от тях си нямат идея, че печките в момента са точно Интел и то от няколко поколения насам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 16 Сеп 2020, 9:16

Въпросът с "надеждност" при процесорите отдавна не стои на дневен ред. Ако има регистрирани дефекти, по-скоро ще са изолирани случаи.
Не знам за какъв риск говорим, техниката има 2-3 години гаранция, ако има проблем ще се отремонтира, ако няма проблем - най-вероятно няма и да има след това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 16 Сеп 2020, 10:29

bam-bam написа:Това е 4то поколение както казваш и е хубаво да попрочетеш в надежни форуми за да имаш актуално инфо.
Както и десктопите им, така и мобилните им за момента нямат много аналог пари/работа и нямат никакви драми. Все пак от 1вото поколение до това само надграждат и стават по-добри , а Интел просто нямат отговор и може би така ще е още някоя годинка както чета по форумите и ако им следиш плана за следващите им генерации.
Имаме си един хубав бг форум от който може да черпиш доста инфо , вместо още да мислиш като повечето хора като чуят амд = печка, ама сигурно 99.99 % от тях си нямат идея, че печките в момента са точно Интел и то от няколко поколения насам.



Няма какво да чета, аз вкъщи ги имам. 4-та серия mobility AMD има във фирмата над 600 броя (HP) сигурно 300 са върнати вече и сменени с различни проблеми както и тоя вкъщи за 1 месец точно 2 пъти.

Desktop процесор имам R5 3600, процесора е добър за парите си, НО има едно голямо НО, чиплетите са твърде малки и топлоотдаването на процесора е ужасно. Съответно Кулера е студен,а процесора е топъл, отделно чипа на процесора не е в средата, а е по в страни което сам се сещаш какво означава, чипа е много по топъл от едната страна отколкото от другата, което за мен пак е пълен минус.

Другото е,че като го боднах в дъното, такива default настройки имаше, че го клокаше до 4 и нещо на всички ядра и температурата седеше 90-93 градуса на max load, което за мен не е нормално. Не съм с малкия box кулер, сменен е, но както вече казах топлоотдаването е зле и той кулера и без това си беше хладък, дори когато процесора седи на 90 градуса. Не знам от къв зор дъната са така настроени,че клокат процесорите на предела на throttling. То е логично,че ще пече така, но както и да е това е по скоро към дъното.

Boost-a е доста зле в момента при всички Desktop AMD-та и заради топлоотдаването, в idle ако държи 34 градуса в момента в който отвориш нещо, дъното го клоква на 4.0-4.2 (за R5 3600 конкретно говоря), температурата скача моментално с 20-25 градуса и пада след 3-4-5 секунди. Това се случва дори да отвориш Chrome.

Как се решава проблема? Спира се Boost-a и проблеми няма. Всичките ми ядра работят на 3.6 Ghz, аз не рендирам нищо и разлика не намирам в работата на компютъра, просто температурите не са високи и не скачат от idle с по 20-30 градуса като отворя нещо което е сравнително леко като Chrome.

За драйвърите на AMD Да говоря ли? Щото всички знаят, че нищо не става от тях и са просто трагични в сравнение с итенслките такива.

Да интел предлагат претоплена манджа последните 2-3 поколения, но интел имат пари да купят AMD около 10 пъти, защо в момента предлагат претоплена манджа от миналата година не мога да ти кажа, но не е защото не могат да направят нещо като хората.

Защо ми е да чета, като го имам нагледно, за R5-цата специално пробвал съм още 2 същите, понеже имаше как (мислех,че пробелма е в моята бройка), по същия начин се държат, та не е от моя процесор.
Последна промяна DigitalExile на 16 Сеп 2020, 10:38, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bam-bam » 16 Сеп 2020, 10:36

Е, извинявай тогава.
Трябва да слушаме теб и вашата фирма с купени някакви си 500 лаптопа
Вие сте критерии за всичко.
Защо пък да четем някакъв измислен си форум, вместо да взимаме пример от вас
Само с това... Не е че не могат да направят нещо по-добро от претоплените си манджи .... И ми стана ясно колко си далеч от нещата. Но няма смисъл да те убеждавам, ти си знаеш всичко, той форума дето има къде къде инфо сбита и лесна за четене и смиляне дори от незапознати като теб пасти да яде.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 16 Сеп 2020, 10:40

Разликата между мен и теб е,че аз съм ги видял нещата нагледно пред мен, а ти ги четеш У форумО и си викаш 'много яко'.
Както казах за парите си стават, особено десктопите, ползвам такъв в момента и след куп настройки съм доволен, но е далеч от перфектен процесор.
Интел да избухнат с нещо добро е въпрос на време както винаги е било, ако погледнеш историята на хардуера в това отношение ще ме разбереш.
Последна промяна DigitalExile на 16 Сеп 2020, 10:41, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook