Съвет за избор на лаптоп

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 14 Апр 2020, 12:39

В Германския Ebay изпадат на аукциона напоследък за по ~80-90 евро, от офис машинките на Lenovo M93p или Optiplex 3020 с 4-та генерация i5 (масово 4570), което си е далавера, комповете хич не са лоши и в повечето случай ако са SFF без проблем стават LP видео карти като 1050Ti или 1030 ако няма достатъчно захранване. За HTPC или работа са повече от перфектни, а цената е брутално ниска. Някой даже са с SSD-та. За ESport игри също са перфектни ако се добави едно видео.
Та горе долу за под 500 лева с малко ровене може да се сглоби по добър комп от лаптоп за 1500 лв. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от VladiE » 14 Апр 2020, 13:05

То закво им е тая батерия изобщо да се чудиш, щом седи в шкафа :)
То закво изобщо си купуваш въдица ако ще ходиш на лов за раци.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Lenco » 14 Апр 2020, 13:17

Ползвам служебен и личен лаптоп ASUS, и двата имат някаква опция за зареждане на батерията до 80 и до 60 %, уж да и удължава живота.
Преди повече от 10 г. и аз махах батериите докато в един слънчев ден след токов удар с извадена батерия си замина хард диска заедно с всичко събирано през годините.

ПП: Скоро не съм виждал нов лаптоп със сваляема батерия.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от blacksapphire » 14 Апр 2020, 13:39

Тези, дето си махат батерията на лаптопа, са същите, които си държат дистанционното за телевизора във фабричното пликче. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от SpeedyMan » 14 Апр 2020, 21:03

Не. Аз не я махам. А дистанционните са си в пликчета, откакто имам деца. :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от BaDxBoY » 12 Юни 2020, 15:46

Здравейте. Не ми се регистрира по разни други форуми, а не знам дали някой от тук разбира от лап-топи.

Търся лап топ на който да играя игри.
Ето тук съм сортирал горе-долу моделите. Трябва ми да е 17 инча. И имам около 1500 наай-много 2000 лева.

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/disple ... ection=asc

Допада ми този acer nitro 5. Допада ми и Asus Tuf Gaming.
Да гледам ли някъде другаде за по-добри цени ? И има ли нещо наистина добро до 2000 лева ?
Много ще съм благодарен за мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от bioz » 12 Юни 2020, 16:10

BaDxBoY написа:Здравейте. Не ми се регистрира по разни други форуми, а не знам дали някой от тук разбира от лап-топи.

Търся лап топ на който да играя игри.
Ето тук съм сортирал горе-долу моделите. Трябва ми да е 17 инча. И имам около 1500 наай-много 2000 лева.

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/disple ... ection=asc

Допада ми този acer nitro 5. Допада ми и Asus Tuf Gaming.
Да гледам ли някъде другаде за по-добри цени ? И има ли нещо наистина добро до 2000 лева ?
Много ще съм благодарен за мнение.


Ето ти мнение, за какво и е лаптоп за игри? Ще ходиш на бизнес срещи с него ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от drago9205 » 12 Юни 2020, 16:27

Има много причини да си вземеш лаптоп за игри (макар и да не съм им фен виждам случаите, в които са полезни).
1. Искаш да играеш на игри вкъщи, на гости на вашите (или родителите на жената), на почивка. Макар и гейминг лаптопите да са далеч от преносими за ежедневно транспортиране - все пак можеш да ги сложиш в чантата като пътуваш на някъде.
2. Нямаш много пространство и не ти се занимава със сетъпи на цяла гейминг станция. 17 инча екран на лаптопа е поносим за цъкане на игри.
3. Цената не е много по-висока от компютър + монитор + периферия.

TUF Серията е малко евтинджос откъм качество на пластмасите и материалите, но пък в момента предлага безпрецедентна цена/производителност. Другите добри са Леново Y сериите.
Най-добре ще е ако намериш нещо с Райзен 4800 процесор, но до 2000 лева трудна работа. Намират се 15 инчови варианти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от BaDxBoY » 12 Юни 2020, 16:29

bioz написа:
BaDxBoY написа:Здравейте. Не ми се регистрира по разни други форуми, а не знам дали някой от тук разбира от лап-топи.

Търся лап топ на който да играя игри.
Ето тук съм сортирал горе-долу моделите. Трябва ми да е 17 инча. И имам около 1500 наай-много 2000 лева.

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/disple ... ection=asc

Допада ми този acer nitro 5. Допада ми и Asus Tuf Gaming.
Да гледам ли някъде другаде за по-добри цени ? И има ли нещо наистина добро до 2000 лева ?
Много ще съм благодарен за мнение.


Ето ти мнение, за какво и е лаптоп за игри? Ще ходиш на бизнес срещи с него ли?


Защото го взимам често за гледане на филми и слушане на музика, когато пътувам някъде

Сега се хванах да видя, какъв е моя лап-топ.
Ето с този лап-топ съм от 3-4 години.
https://www.notebookcheck.net/HP-Pavili ... 794.0.html

Гледам, че характеристиките са му доста добри. Дали няма да е по-добре да го ъпдейтна някакси ?

За сега само веднъж ми е правил проблем, изпържих му видео картата след 6-7 часа игра и ми я смениха гаранционно, но след това купих допълнително охлаждане и ми казаха, като играя, задължително да го включвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 12 Юни 2020, 23:41

BaDxBoY написа:Здравейте. Не ми се регистрира по разни други форуми, а не знам дали някой от тук разбира от лап-топи.

Търся лап топ на който да играя игри.
Ето тук съм сортирал горе-долу моделите. Трябва ми да е 17 инча. И имам около 1500 наай-много 2000 лева.

https://ardes.bg/laptopi/laptopi/disple ... ection=asc

Допада ми този acer nitro 5. Допада ми и Asus Tuf Gaming.
Да гледам ли някъде другаде за по-добри цени ? И има ли нещо наистина добро до 2000 лева ?
Много ще съм благодарен за мнение.


Важно е какви игри ще се играят, дори много важно!

На NVIDIA GTX 1650 например Red Dead Redemption 2 няма да извади над 30fps, което значи, че изобщо няма да става за нея. За тези дето са по 3гб, 1050 и тн. Изобщо забрави.

Та според игрите може да се ориентираш какво да вземеш, но от лаптоп не очаквай много дори да е 5к.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от M-coupe » 13 Юни 2020, 9:37

DigitalExile написа:но от лаптоп не очаквай много дори да е 5к.


https://ardes.bg/product/acer-predator- ... vme-160883

Дали... :mhihi: Не че ги разбирам много ама този ми се струва, че няма да има проблеми с игрите :bchug:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от DigitalExile » 13 Юни 2020, 12:58

Desktop версията на 2080 е около 50% по бърза, което не е малко. По добре да се сглоби SFF Pc пак влиза във всяка чанта, просто ти трябва монитор/тв където отиваш. Щом е за игри. Даже ще останат кинти за бизнес модел лаптоп дето батерията ще му държи по 12 часа и ще тежи 1кг,а тоя предатор тежи 5кг. Ако пътуваш някъде със самолет ще трябва да му взимаш отделен куфар :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от madafaka_donkele » 13 Юни 2020, 15:41

M-coupe написа:
DigitalExile написа:но от лаптоп не очаквай много дори да е 5к.


https://ardes.bg/product/acer-predator- ... vme-160883

Дали... :mhihi: Не че ги разбирам много ама този ми се струва, че няма да има проблеми с игрите :bchug:


За сметка на това ще грее толкова много, че ако си издържи гаранцията цял пак добре :mhihi:

Иначе лаптоп+сериозен гейминг=кратък живот на лаптопа. Ненапразно мнозинството от бизнес сериите държат по 10 и нагоре години, а мнозинството гейминг вайна предават богу дух до макс 3-4г.

Иначе за 1500-2000лв. нямаш кой знае какъв избор. Специално за тези двата нитро или туф са абсолютно едни и същи вайна т.е. няма значение кое ще вземеш. До 2000лв., особено и ако мислиш да го ползваш по-дълго време те тва ти е ASUS ROG STRIX G G731GT-H7114 Малко по-добро шаси, малко по-добро охлаждане, но все пак и то и туфа и нитрото са entry level гейминг лаптопи, та не очаквай чудеса.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от zAcK » 13 Юни 2020, 16:17

Никога не съм разбирал това извращение лаптоп за игри :dunno: За мен това е абсолютна глупост :dunno:
Да мъкнеш някакъв огромен туч, дето не може да се охлажда добре и бучи да си бере лайката :conf:
И в каква позиция играеш на това творение :mhihi: Или носиш стойки, мишки, клавиатури и т.н. с теб, заедно с туча :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Съвет за избор на лаптоп

Мнение от Zubcho » 13 Юни 2020, 20:29

zAcK написа:Никога не съм разбирал това извращение лаптоп за игри :dunno: За мен това е абсолютна глупост :dunno:
Да мъкнеш някакъв огромен туч, дето не може да се охлажда добре и бучи да си бере лайката :conf:
И в каква позиция играеш на това творение :mhihi: Или носиш стойки, мишки, клавиатури и т.н. с теб, заедно с туча :mhihi:
На едно мнение сме. :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook