Тръмп втори мандат?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

втори мандат на Тръмп

да
44
57%
не
18
23%
не знам
15
19%
 
Общо гласове : 77
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Leon » 11 Май 2022, 11:18

Всъщност Тръпм беше добър за Америка. Просто бръкна в отверстията на покровителите на "демократите", а те държат всички медии и холивудски студиа. И дори с масова, тежка кампания, пак едва го бутнаха.
Never mistake motion for action...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Май 2022, 18:48

Пешеходец, това днес със стрелбата в Тексас бе.
Някой може ли да ми каже дали има някоя държава по света, която се води за що годе нормална(изключвам тия от типа в Африка с редица граждански войни)където да се случват такива неща с масови убийства на деца защото някой луд може спокойно да си вземе оръжие и да влезе в училище? Сещам се само за Норвегия с онзи случай на някакъв край езеро където ги думкаше.
Тука този 19 деца е убил днес на възраст 7-10 години. :ranting: Добавяме май и двама възрастни. 18 годишен сопол май е бил. Та има ли друга такава държава където това да се случва и то толкова редовно?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от NGneer4eto » 28 Май 2022, 11:05

Top Gun Maverick написа:Пешеходец, това днес със стрелбата в Тексас бе.
Някой може ли да ми каже дали има някоя държава по света, която се води за що годе нормална(изключвам тия от типа в Африка с редица граждански войни)където да се случват такива неща с масови убийства на деца защото някой луд може спокойно да си вземе оръжие и да влезе в училище? Сещам се само за Норвегия с онзи случай на някакъв край езеро където ги думкаше.
Тука този 19 деца е убил днес на възраст 7-10 години. :ranting: Добавяме май и двама възрастни. 18 годишен сопол май е бил. Та има ли друга такава държава където това да се случва и то толкова редовно?


Имаше няколко подобни случая в Русия, ако я вземаш за нормална държава.
Но има разлика - в САЩ в повечето щати притежаването и носенето на оръжие е нещо напълно законно и нормално. И въпреки, че не прието да се продава на всеки, едва ли е проблем всеки да се сдобие с такова - да открадне, да вземе от мама или татко без да разберат или просто на черно. Докато в останалия свят намирането на оръжие си е далеч по-сложно. Замисълът за Америка е още от едно време правоото на всеки гражданин да си защитава семейството и собствеността и съответно е заложено ако властта се обърне срещу народа, народът да даде отпор и да си вземе властта. На практика това е скрит механизъм чрез предизвикване на гражданска война да се смени даден режим. Това бяха почнали да правят и в края на мандата на Тръмп с експлоатирането на расовия проблем. И като дойде дедо и изведнъж куките спряха да трепят черни.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от peshehodetz » 30 Май 2022, 14:50

Не в "повечето щати" а в цялата страна е законно според конституцията. Сега в някои щати като южните и средния запад става много по лесно, при нас особено отиваш в оръжейния магазин казваш че искаш да купиш еди кое си оръжие и ти дават да полълниш един формуляр, после го даваш заедно с шофьрската си книжка и отиват отзад в офиса и вкарват данните в компютър на страницата на ФБР и след около 15-30 минути идва отговор дали си одобрен като основно криминално проявените получават отказ, за нормалните граждани няма проблем. В някои щати обаче има редица ограничения като например на североизток първо трябва да се вземе разрешително за оръжие след подробно проучване и след това се отива в магазина което отнема доста време, но пак не е проблем ако си редовен. Други щати имат редица ограничения относно вида оръжия, например не може да притежаваш assault rifle или пистолети които побират повече от определен брой патрони в пълнителя, мисля Калифорния имаха нещо подобно, ма не ми се рови. За продаването на оръжия поне около мен много често става между приятели и колеги но трябва много добре да се познавате взаимно, разбирате се за цената и попълвате нещо като договор, нарича се "bill of sale" на обикновен лист кога, къде и какво за каква цена и кой на кого и опоменавате серийния номер на оръжието и после това го пазите в сейфа си завинаги ако след време нещо стане с това оръжие. Аз лично този вариянт не съм го правил вижда ми се доста дървен в случай оръжието се препродаде няколко пъти не е сигурно в какви ръце ще попадне. Та другия начин е отивате в някой оръжеен магазин и искате да ви дадат оферта за съответното оръжие някои дилъри приемат само trade-in, т.е. ако купувате нещо друго ви приспадат от цената и доплащате само разликата, но има и не малко такива които ще ви дадат кеш или по вероятно чек който да депозирате в сметката си. Та като отидете при дилъра с оръжието преди да ви даде оферта взима серийния номер и проверява дали е редовно в смисъл да не е крадено, обикновено трае няколко часа може и до един ден да отнеме и след това ви го плаща. После оръжието минава в неговия инвентар, един вид зачислява му се на него и си го продава, а вас вече не ви касае от там нататък никъде не се води на името ви. Лично аз така съм разкарал един Ремингтън 700 .308 кал heavy barrel с оптика и един Вепър пак .308 кал както и един Глог 9мм махнах щото си взех на негово място Зиг Зауер 40, като цяло не съм привърженик на притежаването на много оръжия, но е добре да има по някое в случай на нужда.
Сега за келеша дето ги е испозастрелял - този е бил някакъв абсолютно неуравновесен, родителите му разведени, живеел с майка си, но тя пък си имала тъпкач и го била приютила при тях. Та той в един момент се изнася при баба си но и с нея се изпокарал. Точно за 18 си рожедн ден отива в оръжейния магазин и си накупува цял арсенал оръжия. При спречкване първо гръмнал баба си и го постнал в социялните мрежи, като предупредил че отива към местното училище да ги гърми, но явно никой не борънал внимание. :( :( :(

Off topik: Бе като чета съседните теми за катастрофите в БГ и това как спират колите и се заканват, псуват масово и си налитат на бой, много ми е чудно ако в родината се продават свободно и така лесно оръжия както описах по горе, какво ли би станало. :( :( :(
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от steeN » 30 Май 2022, 17:27

- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Пилев » 30 Май 2022, 17:36

Off topik: Бе като чета съседните теми за катастрофите в БГ и това как спират колите и се заканват, псуват масово и си налитат на бой, много ми е чудно ако в родината се продават свободно и така лесно оръжия както описах по горе, какво ли би станало. :( :( :(


Директно просто ще се самоизбие една голяма част от населението. И то много бързо. За паркирали коли, за засичане, някой те гледа накриво. Народ който толкова много се мрази сам рядко се среща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Jordana » 30 Май 2022, 17:51

steeN написа:Ей това би станало

https://bntnews.bg/bg/a/14697-v_burgas_ ... ystovishte

Тоя случай го помня . Мотоциклетиста е полицай или бивш полицай и ония тримата го нападат . Този стреля със законен пистолет в самоотбрана и мисля че го оправдаха .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от E34 » 30 Май 2022, 21:28

Jordana написа:Тоя случай го помня . Мотоциклетиста е полицай или бивш полицай и ония тримата го нападат . Този стреля със законен пистолет в самоотбрана и мисля че го оправдаха .


Абе точно този случай не е баш така, както го описват ама то това вече е стара работа и битият - бит, еваният - гръмнат и те така...ма както и да е
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Jordana » 30 Май 2022, 21:35

Случаят по спомен е че тия го засичат с колата и тоя им прави изречение . Слизат от колата и почват да го бият , той стреля паднал на земята в хипотеза на самозащита . Това дето е постнал Стинката не е баш реалната версия на инцидента .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Май 2022, 6:17

Кофти само, че не е стрелял няколко пъти по няколко от хората та да засили малко правилната еволюция. Още има такива разни малоумници, които тръгват срещу обикновените граждани за нищо. Е, тука не е обикновен гражданин и се случва това. Хубаво си престъпник, ама като имаш някакви цели с това, стой незабелязан и си следвай твоите цели с конкуренцията, а не да се правиш на мутра срещу обикновените граждани заради нарушаване на здвп без значение от коя страна. :kuku:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Leon » 01 Юни 2022, 11:44

Аз пък мисля, че ако всички носят оръжие и това се знае, такива инциденти полека ще намалеят. Щото биячите по улиците сега са безнаказани, но ако знаят, че почти всеки има оръжие, ще се замислят преди да атакуват.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Jordana » 01 Юни 2022, 15:16

Само че в америка това лесното купуване на оръжие е само да си го държиш в къщи . За носене на публични места има отделен пермишън и това не е за всеки купил оръжие . Статистиката показва че едва 30% от притежателите на оръжие могат да носят законно пистолет по улиците . В някои щати има и утежняващи изисквания за носене като целта естествено да има по малко хора с оръжие по улиците . Повечето които получават такова разрешение без проблем са бивши полицаи военни и федерални . Тука е малко по различно - правото на носене се получава с покупката на късото нарезно оръжие .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от NGneer4eto » 01 Юни 2022, 15:20

Leon написа:Аз пък мисля, че ако всички носят оръжие и това се знае, такива инциденти полека ще намалеят. Щото биячите по улиците сега са безнаказани, но ако знаят, че почти всеки има оръжие, ще се замислят преди да атакуват.


Помисли пак! Все пак Щатите, където това действа са много правова държава с много силна полиция. Тук как мислиш, че ще се реализира? А биячите нали и те ще си носят патлаци и ще са още по-безнаказани. А колко хора, които имат оръжие ще са готови да го използват? Едно е да насочиш оръжие, другото да стреляш. Защото стреляш ли, може да убиеш. И така въоражаваш тези които нямат скрупули, а обикновените хора живеят в страх и терор, защото не искат да убиват.
А разчитайки на страха, мислиш ли, че психотата имат страх от тебе и мисли рационално когато му извадиш оръжие?

Jordana написа:Само че в америка това лесното купуване на оръжие е само да си го държиш в къщи . За носене на публични места има отделен пермишън и това не е за всеки купил оръжие . Статистиката показва че едва 30% от притежателите на оръжие могат да носят законно пистолет по улиците . В някои щати има и утежняващи изисквания за носене като целта естествено да има по малко хора с оръжие по улиците . Повечето които получават такова разрешение без проблем са бивши полицаи военни и федерални . Тука е малко по различно - правото на носене се получава с покупката на късото нарезно оръжие .


И аз доколкото съм чувал в Америка оръжието е за да защитиш дома си, а не да го развяваш по улиците.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от TNT » 01 Юни 2022, 15:33

Данните показват, че в щатите се стрелят повече. И за двете страни има доводи. При нас на прекалено много хора не трябва и вилица да им се дава. Но пък като дойде бай Манго да краде във вас, не можеш да се защитиш :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тръмп втори мандат?

Мнение от Leon » 01 Юни 2022, 18:11

NGneer4eto написа:
Leon написа:Аз пък мисля, че ако всички носят оръжие и това се знае, такива инциденти полека ще намалеят. Щото биячите по улиците сега са безнаказани, но ако знаят, че почти всеки има оръжие, ще се замислят преди да атакуват.


Помисли пак! Все пак Щатите, където това действа са много правова държава с много силна полиция. Тук как мислиш, че ще се реализира? А биячите нали и те ще си носят патлаци и ще са още по-безнаказани. А колко хора, които имат оръжие ще са готови да го използват? Едно е да насочиш оръжие, другото да стреляш. Защото стреляш ли, може да убиеш. И така въоражаваш тези които нямат скрупули, а обикновените хора живеят в страх и терор, защото не искат да убиват.
А разчитайки на страха, мислиш ли, че психотата имат страх от тебе и мисли рационално когато му извадиш оръжие?

Логиката е, че криминално проявените елементи и такива с регистрации няма да имат достъп до оръжие или поне не законно. Така или иначе в България няма как да се случи, така че разсъжденията ми са чисто теоретични.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook