Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 04 Апр 2020, 11:13

apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)

За това съм съгласен, защото има своята техническа обосновка, но не и за "посоката" :ok:

apexs написа:Както и захранването трябва да е на ниво.

apexs написа:За мен е важно също правилното позициониране на колоните спрямо слушателя и акустиката. В нас съм с дебели blackout завеси и когато се дръпнат определено звука става доста по-приятен .

Абсолютно!

apexs написа:Факта е, че за нормалния слушател разлика няма как да намери при каквито и да е кабели като ценова стойност

Докато се занимавах професионално с аудио (включая и хай-енд) съм се нагледал и наслушал на всякакъв вид техника и манЯци, та нищо не може да ме впечатли :mhihi: Голяма част от тия хора избиват някаква форма на комплекс, като особеното тук е, че го дават тънкообидни как ти не им вярваш, видиш ли, те какво чуват и "виждат" в звуковата картина :mhihi: Особеното е, че е лично психоакустично възприятие и няма как да ги хванеш, затова са така :ok: Ама тя апаратурата не лъже, всичко се вижда по екраните :ok:
Помня как моя шеф купуваше кабели за колони на метър по 120евро метъра, а аз ги запоявах към конектори, които бяха в подобен порядък и те. Идва някъв клиент и директно от вратата - искам 2x5 метра от тия! Шефът ми казва добре и отивам аз да му ги правя. Щастлив човека изпада със съответната сума пари и си тръгва с усмивка. После звънял на шефа ми да му благодари, че от кабелите му свирнала системата :ok: Съответно шефът ми възторжен вика - вземи направи от тия кабели да си имаме и за нас да си слушаме. Викам ОК. Направих едно към едно същите като на клиента. Слуша ги шефа ми, сменя със някакви в пъти по-евтини и вика "бах мааму нищо не чувам" :shock: :mhihi: Помня как идваха други разни от bgaudio.org да слушат при нас, седят, въртят се, цъкат, кабели въртят и възклицават - "ей го видиш ли, от посоката е" :mhihi: А цялата "стая" резонира на изрод и кънти (помещение в БИЦ-ИЗОТ, който го знае ще се сети за какво говоря :mhihi: ). Та толкова с възприятията.

Кефете си се на системките и не преувеличавайте, важното е да ви харесва :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2020, 14:25

Когато си купувах колоните имаше кабели от ХХ до ХХХХ пари. Питах го оня Джефри що така, да не ме наиграе с тия кабели, дето ми предлага.

Та тогава ми каза, че кабелите, които ми предлага са от най-добрите и цената, съпоставена с тази на говорителите е скромна. Но когато някой си поръча система за 50 или 100к евра, тя си върви със скъпите кабели за да се чувства човека по-добре.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от sambeto » 04 Апр 2020, 14:34

Колко пара трябва да имаш, че да си купиш това? Изображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2020, 14:42

Е в къща за 20-30 милиона няма да сложиш колона за 2к
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 04 Апр 2020, 16:35

apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)


всъщност няма почти никакво значение до колкото на единия канал не е 10 метра кабела а другия 1 метър. каквито и разлики да имат в съпротивлението те са много малки и се компенсират с room correction- ръчна (с нещо като MiniDSP и REW софтуер) или автоматична ако го има рисийвъра ти (Audyssey или Dirac Live).

Факта е, че за нормалния слушател разлика няма как да намери при каквито и да е кабели като ценова стойност, но както каза колегата тука отиваме към стерео


факт е, че ако имаш едни кабели за $20 и едни за $2000 дори в една добре обработена звуково стая разлика няма да чуеш. всъщност можеш и да чуеш ако просто смениш кабелите просто защото съпротивлението им е друго и променя всичко по веригата, но не е задължително да я чуеш в положителна посока. просто може да звучи по-различно, но въобще не е задължително да е по-хубаво. а ако след като смениш кабелите направиш наново room correction ти гарантирам, че разлика няма да има- нито субективна (слухова) нито обективна (измерени цифри). тоя филм е игран няколко пъти лично в домашно кино (на приятел хобист) дето дори за америка се смята за много добре направено (откъм акустика и оборудване) ... та за мене тая тема с кабелите е приключена отдавна.

. За мен е важно също правилното позициониране на колоните спрямо слушателя и акустиката. В нас съм с дебели blackout завеси и когато се дръпнат определено звука става доста по-приятен .


това е цяла друга тема :) speaker positioning и room treatments е изключително важно за това как звучи една уредба. дори бих казал, че една евтина система може да звучи много по-хубаво и вярно в една добре докарана стая от колкото една супер скъпа система в несполучлива стая. ако те интересува (и можеш да си го позволиш да промениш малко стаята с уредбата) вземи прочети за оснбовни неща като first reflection points, diffusion vs absorption и начините им на приложение...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 04 Апр 2020, 17:22

alx написа:
apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)


всъщност няма почти никакво значение до колкото на единия канал не е 10 метра кабела а другия 1 метър. каквито и разлики да имат в съпротивлението те са много малки и се компенсират с room correction- ръчна (с нещо като MiniDSP и REW софтуер) или автоматична ако го има рисийвъра ти (Audyssey или Dirac Live).


Мисля, че човекът говори за стерео аудиофилия, където цифрови филтри просто не намират място :) Нали ги знаеш ония, дето кълнат локални отрицателни обратни връзки в усилвателя, па да не говорим как приемат филтри от N-ти ред, закъснителни звена и т.н в цифрово изпълнение, каквито хубави хармоници си "измислят" :mhihi: Иначе за домашно кино - що пък не, аз съм им фен :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 04 Апр 2020, 17:47

Nickelback написа:
alx написа:
apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)


всъщност няма почти никакво значение до колкото на единия канал не е 10 метра кабела а другия 1 метър. каквито и разлики да имат в съпротивлението те са много малки и се компенсират с room correction- ръчна (с нещо като MiniDSP и REW софтуер) или автоматична ако го има рисийвъра ти (Audyssey или Dirac Live).


Мисля, че човекът говори за стерео аудиофилия, където цифрови филтри просто не намират място :)


дали? ти кое ще чуеш със невъоръжено ухо? хармониците дето вкарват дсп-тата или linear frequency response и time aligned drivers дето дсп-тата правят перфектни?

ухото не е направено да чува хармоници- почти никой не чува под 5-10% изкривявания... докато равното възпроизвеждане на всички честоти и закъснението на високите/ средните спрямо басите са неща за които сме калибрирани природно да усещаме дори най- дребните разлики...

а за домашното кино... и това е друга тема... луд умора няма там - колкото повече- толкова повече... трудното е да направиш домашно кино което хем да може да вдигне 110 децибела на 10 херца хем да може да ти докара дайна краал на крака пред тебе :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 04 Апр 2020, 18:01

alx написа:
Nickelback написа:
alx написа:
apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)


всъщност няма почти никакво значение до колкото на единия канал не е 10 метра кабела а другия 1 метър. каквито и разлики да имат в съпротивлението те са много малки и се компенсират с room correction- ръчна (с нещо като MiniDSP и REW софтуер) или автоматична ако го има рисийвъра ти (Audyssey или Dirac Live).


Мисля, че човекът говори за стерео аудиофилия, където цифрови филтри просто не намират място :)


дали? ти кое ще чуеш със невъоръжено ухо? хармониците дето вкарват дсп-тата или linear frequency response и time aligned drivers дето дсп-тата правят перфектни?

А съм на абсолютно твоето мнение, но "цифрови манипулатори" просто не се продават в тия среди, казвам :ok:
Казвал съм ти и преди - и аз обичам децибели и ниско, ама ония хора не обичат :ok:
А какво "чуват" "те", ще остане само една загадка за "нас" :mhihi:

ПС: А кака Диана му беше еталон на мойто шеф едно време. Маркъс Милър и той :mhihi:
Последна промяна Nickelback на 04 Апр 2020, 18:14, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 04 Апр 2020, 18:11

Nickelback написа:
alx написа:
Nickelback написа:
alx написа:
apexs написа:За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :)


всъщност няма почти никакво значение до колкото на единия канал не е 10 метра кабела а другия 1 метър. каквито и разлики да имат в съпротивлението те са много малки и се компенсират с room correction- ръчна (с нещо като MiniDSP и REW софтуер) или автоматична ако го има рисийвъра ти (Audyssey или Dirac Live).


Мисля, че човекът говори за стерео аудиофилия, където цифрови филтри просто не намират място :)


дали? ти кое ще чуеш със невъоръжено ухо? хармониците дето вкарват дсп-тата или linear frequency response и time aligned drivers дето дсп-тата правят перфектни?

А съм на абсолютно твоето мнение, но "цифрови манипулатори" просто не се продават в тия среди, казвам :ok:
Казвал съм ти и преди - и аз обичам децибели и ниско, ама ония хора не обичат :ok:
А какво "чуват" "те" ще остане само една загадка за "нас" :mhihi:


добре казано. аз понеже малко си падам по тая тема за уредбите и кината периодично събирам в къщи разни такива "аудиофили" от моя и съседните щати... и си правиме сбирки със слушане, пиене, слепи тестове. всеки си носи някакви колони, усилватели, дсп-та и тн и ги скриваме зад екрана (моя е аудио- прозрачен), нагласяме ги и правиме а/б а/а и б/б тестове и трябва да ти кажа, че определено на повечето аудиофили всичко им е ясно до момента до които не се окаже, че системно не могат да правят разлики...

но както знаеш, това хоби е може би най- субективното така че... до колкото човек го кефи- всичко е наред :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 04 Апр 2020, 18:13

alx написа:определено на повечето аудиофили всичко им е ясно до момента до които не се окаже, че системно не могат да правят разлики...

:mhihi: :yes:

alx написа:но както знаеш, това хоби е може би най- субективното така че... до колкото човек го кефи- всичко е наред :)

:bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от apexs » 04 Апр 2020, 20:35

Навлязохме в дълбоките аудио среди хаха :clap: :bchug: Факт е, че всичко е мн субективно от човек до човек и кой какво търси .
Важното е да задоволява желанията ни :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от AngelG » 04 Апр 2020, 23:08

Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Zapa » 04 Апр 2020, 23:34

AngelG написа:Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ


Боксовете са мултимедиини плеъри с операционна система, обикновенно Андроид. С доста разнообразни функции са и за това са доста популярни. Ако ТВто ти е по старо и му липсват някой функции, добавяш си ги чрез този плеър, само за около 30-50$ :lol: Иначе тези 60ГБ филми могат да се плейват от тези боксове или пък от плеъра на самият ТВ, като преди това са качени на флашка или хард диск разбира се
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Кара: W221 S550 AMG / CLA 220d / X5 3.0d

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от AngelG » 04 Апр 2020, 23:44

Zapa написа:
AngelG написа:Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ


Боксовете са мултимедиини плеъри с операционна система, обикновенно Андроид. С доста разнообразни функции са и за това са доста популярни. Ако ТВто ти е по старо и му липсват някой функции, добавяш си ги чрез този плеър, само за около 30-50$ :lol: Иначе тези 60ГБ филми могат да се плейват от тези боксове или пък от плеъра на самият ТВ, като преди това са качени на флашка или хард диск разбира се


Е моя телевизор е 2019 модел СМАРТ , имам ли нужда от такъв Бокс ? Ще ми даде ли нещо в повече ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Zapa » 04 Апр 2020, 23:49

AngelG написа:
Zapa написа:
AngelG написа:Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ


Боксовете са мултимедиини плеъри с операционна система, обикновенно Андроид. С доста разнообразни функции са и за това са доста популярни. Ако ТВто ти е по старо и му липсват някой функции, добавяш си ги чрез този плеър, само за около 30-50$ :lol: Иначе тези 60ГБ филми могат да се плейват от тези боксове или пък от плеъра на самият ТВ, като преди това са качени на флашка или хард диск разбира се


Е моя телевизор е 2019 модел СМАРТ , имам ли нужда от такъв Бокс ? Ще ми даде ли нещо в повече ?


бокса може да ти даде по нов софтуер, по добър хардуер и евентуално по големи декодиращи възможности откъм аудио и видео обработка, + че през това небезисвестно коди могат да се гледат мноооо тв канали :mhihi: Но и зависи за какво ползваш основно телевизора си де :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook