Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от bioz » 03 Апр 2020, 10:55

Гледам имате големи твта те нямат ли андроид, че купувате отделни боксове

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 03 Апр 2020, 11:18

bioz написа:Гледам имате големи твта те нямат ли андроид, че купувате отделни боксове

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Коди отказа да се инсталира на моя телевизор с Андроид. Па уж е хубав, взех го преди месец.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от nero_ » 03 Апр 2020, 12:53

аз ползвам Amlogic S905 базиран бокс с CoreELEC linux върху него (оригинално идва с Андроид). Shield е супер, но има някой конкретни ситуации в които създава проблеми (HD/4k/HDR). Apple TV също върши добра работа.

Моят Атмос е изцяло вграден и е в хола :) Нямам отделена кино зала, но всички съраунди са вградени в стени и таван - Dali Phantom серията. Marantz ресийвър с Epson 4k/HDR кино проектор и 120" прибиращ се екран.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 03 Апр 2020, 13:59

nero_ написа:аз ползвам Amlogic S905 базиран бокс с CoreELEC linux върху него (оригинално идва с Андроид). Shield е супер, но има някой конкретни ситуации в които създава проблеми (HD/4k/HDR). Apple TV също върши добра работа.

Моят Атмос е изцяло вграден и е в хола :) Нямам отделена кино зала, но всички съраунди са вградени в стени и таван - Dali Phantom серията. Marantz ресийвър с Epson 4k/HDR кино проектор и 120" прибиращ се екран.

Лъха на скъпо това оборудване.
Според мене Shiled прави проблеми с големите филми именно заради малкото вградена памет. Така бях чел, понеже трябвало да има памет повече от обема на филма. Па тя е с 16gb.
Ти, тоя проектор само за филми ли го ползваш, или и телевизия гледаш на него?
Щото и аз съм се интересувал, ама сякаш трябва да е максимално тъмно в стаята, за да се вижда добре. Поне така бяха преди 4-5 години.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от nero_ » 03 Апр 2020, 15:02

Не виждам проблеми паметта да е 16GB. И при мен е толкова и нямам проблеми.

Проекторът се ползва за филми/сериали, игри и спорт по телевизията. Моделът е доста ярък и картината е задоволителна (но не перфектна) при наличието светлина. Също зависи и от екрана. Аз съм подбрал такъв, който е за домашно кино и работи най-добре при максимално затъмняване. Ако се подбере техника, която да работи добре на осветено се губи от нивата на черно и контраста. Блекаут пердета се справят перфетно в ситуацията. Екранът се прибира в тавана и се разпъва само при желание. През останалото време на негово място има телевизор за бТВ-то :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от alx » 03 Апр 2020, 16:02

nero_ написа:Shield е супер, но има някой конкретни ситуации в които създава проблеми (HD/4k/HDR).


никога не съм имал проблеми. нито със стария нито със новия (2019). но не го ползвам като сървър (коди/плекс) а само като клиент към тях. хдр10/долби вижън/атмос работят прекрасно и без засечки. да не говориме, че новия AI на нвидиа прави 1080п на 4к така, че не можеш да кажеш, че не е естествен 4к
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от sambeto » 03 Апр 2020, 16:25

Аз само нещо не разбрах.
За Beelink GT King PRO пише "DTS" and "Dolby Digital" listen.
Това означава, че тия неща са вградени в него, и ако през тоя бокс пусна YouTube към ресивъра клип с Dolby Atmos, ще го разпознае и свири с тоя звук без да минавам през Коди?


Sent from my HD1913 using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 03 Апр 2020, 16:57

sambeto написа:Аз само нещо не разбрах.
За Beelink GT King PRO пише "DTS" and "Dolby Digital" listen.
Това означава, че тия неща са вградени в него, и ако през тоя бокс пусна YouTube към ресивъра клип с Dolby Atmos, ще го разпознае и свири с тоя звук без да минавам през Коди?


Sent from my HD1913 using Tapatalk


та са вградени, ама най- добре е стриймъра да е в passthrough режим и да предава всичко на рисийвър-а той да го декодира. въпроса е дали ютюб апликацията за коди (или самостоятелна) подържа атмос- един вид дали позволява атмос сигнала да минава през нея и да се декодира в ресийвъра. много ютюб апликации не разбират от пас-тру...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от apexs » 03 Апр 2020, 22:00

Когато реша да инвестирам отново определено ще пусна тема за интересни предложения. Това с което съм в момента вече е на 7-8 години и доста взех да се замислям макар да не ми липсва нищо. В момента единственото, което разглеждам последно време е за грамофон :lalala:

Иначе за едно време - Bowers & Wilkins MT50 с AVR Onkyo 636. PS4 за youtube и spotify player. Кабели с еднакви дължини до всяка уж хубави.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 03 Апр 2020, 22:37

apexs написа: Кабели с еднакви дължини до всяка уж хубави.


кабелите до колкото са медни и с достатъчна дебелина за максималния ток дето могат да "видят" са абсолютно без значение. това да даваш пари за "хубави" кабели е най- голямата заблуда която съм виждал някога... разбира се има хора които робуват на кабелите - има кабели по $10-20к :banghead: аз лично съм слушал на една много хубава уредба различни кабели и разлика не мога да направя.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 03 Апр 2020, 22:47

alx написа:
apexs написа: Кабели с еднакви дължини до всяка уж хубави.


кабелите до колкото са медни и с достатъчна дебелина за максималния ток дето могат да "видят" са абсолютно без значение. това да даваш пари за "хубави" кабели е най- голямата заблуда която съм виждал някога... разбира се има хора които робуват на кабелите - има кабели по $10-20к :banghead: аз лично съм слушал на една много хубава уредба различни кабели и разлика не мога да направя.

Че как бе, "монокристалната мед" и "посоката на кабела" не ги ли чу? :ok: :mhihi:
Ей аман от диваци :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от немо » 03 Апр 2020, 23:24

Nickelback написа:Че как бе, "монокристалната мед" и "посоката на кабела" не ги ли чу? :ok: :mhihi:
Ей аман от диваци :mhihi:

И аз така си мислех,докато не се убедих с ушите си,че тези неща,които иронизираш оказват влияние.Уточнявам,че става въпрос за стерео аудио и кабелите са супер издребняване в знаците след десетичната запетая,което не е за мен.Защото първо акустиката трябва да е на ниво,после техниката и източника,та чак тогава да се заиграваш с кабели......Но го има влиянието.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от Nickelback » 04 Апр 2020, 0:04

немо написа:
Nickelback написа:Че как бе, "монокристалната мед" и "посоката на кабела" не ги ли чу? :ok: :mhihi:
Ей аман от диваци :mhihi:

И аз така си мислех,докато не се убедих с ушите си,че тези неща,които иронизираш оказват влияние.Уточнявам,че става въпрос за стерео аудио и кабелите са супер издребняване в знаците след десетичната запетая,което не е за мен.Защото първо акустиката трябва да е на ниво,после техниката и източника,та чак тогава да се заиграваш с кабели......Но го има влиянието.

"Посоката на проводника" исках да напиша, сори :ok:

"Тези неща" (посоката специално визирам, и това е посоката на кабела, като компоновка и цял кабелен комплект, а не проводника вътре!) имат значение само и единствено, когато говорим за малосигнални кабели свързващи два активни компонента в една аудио система :winky:
"Кабели за колони" с посока - няма такова животно :!: :idea: ...колкото и да им се иска много хора да им се купуват боклуците, означили ги с "посока" :mhihi:
Последна промяна Nickelback на 04 Апр 2020, 0:30, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 04 Апр 2020, 0:25

Nickelback написа:
alx написа:
apexs написа: Кабели с еднакви дължини до всяка уж хубави.


кабелите до колкото са медни и с достатъчна дебелина за максималния ток дето могат да "видят" са абсолютно без значение. това да даваш пари за "хубави" кабели е най- голямата заблуда която съм виждал някога... разбира се има хора които робуват на кабелите - има кабели по $10-20к :banghead: аз лично съм слушал на една много хубава уредба различни кабели и разлика не мога да направя.

Че как бе, "монокристалната мед" и "посоката на кабела" не ги ли чу? :ok: :mhihi:
Ей аман от диваци :mhihi:


преди да ги чуя тия неща чувам в усилвателия тънките жички/ шини по които тече сигнала точно преди да влезе в куплунзите за които са закачени тия златни кабели... и после пак чувам плебейските кабели закачени за куплунзите в колоните преди да влязат в говорителите... ама това само с лявото ухо дето чува 14.3 килохерца... щото ако влязат в дясното ухо- греда- там са само 13 кхц... и знам, че тхд на тия кабели е 0.00000000003% ама аз като знам, че човешкото ухо почва да чува от 10% нагоре и се успокоявам :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от apexs » 04 Апр 2020, 9:32

За аудиофилите кабела до тялото трябва да е до мм равен на съседното :) Както и захранването трябва да е на ниво . Факта е, че за нормалния слушател разлика няма как да намери при каквито и да е кабели като ценова стойност, но както каза колегата тука отиваме към стерео . За мен е важно също правилното позициониране на колоните спрямо слушателя и акустиката. В нас съм с дебели blackout завеси и когато се дръпнат определено звука става доста по-приятен .

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook