Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от sambeto » 05 Апр 2020, 9:44

AngelG написа:Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ
Ще ти кажа аз за какво го ползвам.
Имам инсталирано Коди плеър с добавките за АренаБГ и Замунда. Влизам, цъкам на съответния филм, без значение дали е BluRay 50гб, или не... и филма тръгва.
Другото нещо е, че съм си платил 35 лева и имам около 7 000 телевизии от целия свят в HD и 4к резолюция за една година, барабар с Диеми Спорт, Макс Спорт, HBO и т.н. чрез IPTV smarters.
Телевизиите могат да варират от 5000 до 11000 броя, в зависимост от търговеца дето си ги купил. Нема нещо дето се дава някъде по света, и ти да не можеш да го гледаш. Говорим за премиум канали като Sky Sport, Fox Sport и стотици такива подобни.
Коди не може да се инсталира на всеки Андроид телевизор, поне аз опитах на два, и не става. За това ти трябва ТВ БОКС.
Ако някой проявява интерес за телевизиите, ще кажа откъде и как.
Съвета ми е, да инвестираш в хубав бокс, с двубандов WiFi, повечко памет и мощен процесор.
Общо взето, както съм написал по-нагоре, варианти са Beelink GT King PRO и nVidia Shield TV Pro.
Поздрави!

Sent from my HD1913 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от slatanic » 08 Авг 2020, 18:24

sambeto написа:
AngelG написа:Някой ще ме светне ли каква роля играят тези смарт бокс-ове и коди-та ? И също от къде плейвате тези филми по 60 ГБ
Ще ти кажа аз за какво го ползвам.
Имам инсталирано Коди плеър с добавките за АренаБГ и Замунда. Влизам, цъкам на съответния филм, без значение дали е BluRay 50гб, или не... и филма тръгва.
Другото нещо е, че съм си платил 35 лева и имам около 7 000 телевизии от целия свят в HD и 4к резолюция за една година, барабар с Диеми Спорт, Макс Спорт, HBO и т.н. чрез IPTV smarters.
Телевизиите могат да варират от 5000 до 11000 броя, в зависимост от търговеца дето си ги купил. Нема нещо дето се дава някъде по света, и ти да не можеш да го гледаш. Говорим за премиум канали като Sky Sport, Fox Sport и стотици такива подобни.
Коди не може да се инсталира на всеки Андроид телевизор, поне аз опитах на два, и не става. За това ти трябва ТВ БОКС.
Ако някой проявява интерес за телевизиите, ще кажа откъде и как.
Съвета ми е, да инвестираш в хубав бокс, с двубандов WiFi, повечко памет и мощен процесор.
Общо взето, както съм написал по-нагоре, варианти са Beelink GT King PRO и nVidia Shield TV Pro.
Поздрави!

Sent from my HD1913 using Tapatalk


Проявявам интерес за кодито,че сменям местожителството и се оказва,че имам проектор в спалнята.Та мисля там да не си слагам телевизора,а да направя твоята схема с тв-бокса.Та дай инфо от къде кое и как.Благодаря. :bchug:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 09 Авг 2020, 15:56

Ако имаш прожектор виж дали е хубав екрана. Не прожектирай на стена щото качеството ще страда значително.

Аз съм им голям фен на прожекторите. Ако и да не могат да стъпят на малкия пръст на картината на един олед телевизор- усещането от голямата Картина е незаменимо.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от slatanic » 09 Авг 2020, 21:10

Оказа се че май само екрана става за нещо.В смисъл катери се нагоре надолу по стената като му натиснеш копчето.
Проектора е на над 2000 часа и модел 2007ма :mhihi: .Ламбата е за смяна казва самият той.
Пробвах го НЦ... не става .
Та проектор за сега йок.
Но понеже нямам телевизия и нет към момента се чудя какво да правя.
Дали да си вкарам нет само и да мина на коди и схемата на колегата ако я сподели или да си карам като досега с нет и тв.
Кое устройство е достатъчно да върши работа като изключим шийлда в предвид цената.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 09 Авг 2020, 21:27

Ако е от 2007 го виж дали е 1080р... ако е - малко вероятно- му вземи една крушка... щото си струва. Но ако не е 1080р - не се занимавай...

Аз лично бих си взел Шийлд-а дори и да е по- скъп. Просто няма равен
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от grkv » 18 Авг 2020, 15:45

Момци, ударете едно рамо.
Към голямото ТВ в спалнята съм вързал от вчера Гугъл хромкаст 4к. Работи хубаво, пускам му клип от ютуб през телефона, вдигам качеството и картината е кристална, както се очаква. Интернета е бърз, дори и на най-тегавите клипове в ютуб буферинга е по-бърз от клипа в реално време - потенциал има.
Въпросът е, че искам да гледам HBO GO, а там качеството не можеш да си го определяш сам, ами е ''според интернет връзката'', което незнайно защо винаги е гадно. Таван му е 1080, но не виждам да го стига... поне когато стриймвам от приложението на айфона.
Хром браузъра има екстеншън за принудително избиране на резолюция, но пък тогава на телевизора качество има, но на моменти насича :dunno:
Машинката може да плейва и 4к, телевизора в случая е само монитор, така че мозъка му не играе роля, интернета на практика е предостатъчен за 1080... какво го ограничава да си удари тавана на 1080 и да работи нормално?
Има ли алтернатива на HBO GO, която да си струва за България? ('щото нетфликс е пародия тук)
Идеята е максимално юзър френдли, без торенти, флашки, кабели и т.н. За момента варианта от приложението на телефона директно да тръгва на телевизора ми е топ, само качеството да беше окей.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 18 Авг 2020, 16:32

grkv написа:Момци, ударете едно рамо.
Към голямото ТВ в спалнята съм вързал от вчера Гугъл хромкаст 4к. Работи хубаво, пускам му клип от ютуб през телефона, вдигам качеството и картината е кристална, както се очаква. Интернета е бърз, дори и на най-тегавите клипове в ютуб буферинга е по-бърз от клипа в реално време - потенциал има.
Въпросът е, че искам да гледам HBO GO, а там качеството не можеш да си го определяш сам, ами е ''според интернет връзката'', което незнайно защо винаги е гадно. Таван му е 1080, но не виждам да го стига... поне когато стриймвам от приложението на айфона.
Хром браузъра има екстеншън за принудително избиране на резолюция, но пък тогава на телевизора качество има, но на моменти насича :dunno:
Машинката може да плейва и 4к, телевизора в случая е само монитор, така че мозъка му не играе роля, интернета на практика е предостатъчен за 1080... какво го ограничава да си удари тавана на 1080 и да работи нормално?
Има ли алтернатива на HBO GO, която да си струва за България? ('щото нетфликс е пародия тук)
Идеята е максимално юзър френдли, без торенти, флашки, кабели и т.н. За момента варианта от приложението на телефона директно да тръгва на телевизора ми е топ, само качеството да беше окей.


причини много... ама така на първо четене- хбо го компресира 1080п, но все пак изисква едно 5мб/сек константна скорост на нета. проблема е че 5мб/сек константно не е толкова лесно да се тегли от сървъри извън родината- и много зависи къде е хост-нато. сигурен съм, че родината не фигурира като приоритетна трафик дестинация на хбо го... разбира се предполагам, че не гледаш хбо го през впн щото тогава можеш да забравиш за 5мб/с константно...

допълнително щях да ти кажа, че нета ти в друга стая от тази в която е рутера (освен ако нямаш някакъв як рутер) най- вероятно може и да не може да държи 5 мб/с ама нали каза че като му пуснеш тубата върви добре та предположих, че не е въпрос на скорост на домашен нет.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от grkv » 18 Авг 2020, 18:04

Пробвах с кабел от рутера до самия хромкаст - разлика няма.
Спийдтест.нет пробвах няколко пъти, все се върти около 25мбпс сваляне и 20 качване.
Нет има, мозък има... как да ги метна тия от ХБО, че не съм източноевропейски мангал и да ми пуснат повечко трафик? Ама през айфон, ако може :lol:
Баси... кви дребни неща ме дразнят, нещо ми е скучно явно.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от alx » 18 Авг 2020, 18:20

grkv написа:Пробвах с кабел от рутера до самия хромкаст - разлика няма.
Спийдтест.нет пробвах няколко пъти, все се върти около 25мбпс сваляне и 20 качване.
Нет има, мозък има... как да ги метна тия от ХБО, че не съм източноевропейски мангал и да ми пуснат повечко трафик? Ама през айфон, ако може :lol:
Баси... кви дребни неща ме дразнят, нещо ми е скучно явно.


предполагам, че някои от платените впн-и могат да ти предложат скороста която ти трябва... но не съм пробвал и не съм сигурен. безплатните са гола вода и почти не може нищо да се стриймва през тях... ама всичко е много относително и спрямо определен момент... та... пробвай...

.. и друго- качеството се вдига след време- дори в щатите го гледам как тръгва на 720п примерно и след 2-3-5 минути е на 1080п... та ако го оставиш да стриймва 5-10 минути може да се оправи и да стигне хд?
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от grkv » 18 Авг 2020, 22:48

Пробвах, няма разлика.
Не съм сигурен по дефолт 720 ли е или 1080, просто не е приятно за окото. Все едно гледам телевизия през кабел, която не е ХД.
Дори като му пусна през екстеншъна принудително 1080 е по-кофти от 1080 в ютуб.
Може би просто поначало си е гадно :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от sambeto » 30 Авг 2020, 16:46

Момци, не влизам често, та затова чак сега ще пиша какво мисля.
Взех си нов TV Box - Ugoos AM6 Plus. Ако някой ще купува такова устройство, да се насочи към тоя модел. Plus версията, че има и други. Общо взето една от най-добрите фирми, с най-мощния хардуер вграден в него. Метално тяло, доста изходи, платен лиценз за DTS и Dolby Audio. Хардуера позволява да се играят игри на макс детайли.
На него съм инсталирал Kodi и зяпам филми от торент тракерите, използвайки ресивъра за да изкарам много каналния звук.
Коди си е малко играчка да се инсталира и настрои, отнема около 30 минути.

Имам и проектор. Определено не става за гледане на телевизия. За филми в тъмна стая е екстра. Платното е важно колкото и проектора. Трябва да е тъмно сиво на цвят.
С тия проектори тънкия момент е лампата. Тия дето издържат повече часове, имат по-малко луксове светлина май...
Като цяло не е кой знае каква оферта според мене.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook