Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 22 Сеп 2022, 8:45

vladobate написа:... Кой купува тия телефони? Я кажи. В Гърция кой ходи? И къде по-точно там. Защото ако е откъм Хасково айде нема нужда. Мармотско сравнение. :mhihi:


Същите тия от село, дето нямат пари, а на всяко от децата са купили по един апартамент в Манастирски ливади, пък те решили, че избягали в чужбина.
Влизам в магазина на село, продавачката със Samsung S22 Ultra :help: Айде няма нужда. Всички много бедни иначе, а пушат по 2 кутии цигари на ден, щели да стоят на студено? :kuku:
Че те само с парите за цигари могат да поддържат 25+ градуса в цяла къща по цяла зима :censored:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от vladobate » 22 Сеп 2022, 9:15

Село? Ходят покрай Хасково у Гърцията. По островите ги няма. Млади семейства работещи, за по 500-600лв и детенце ходят и те на близкия гьол. Ти какво очакваш да се заключат вкъщи и за 5дена годишно на слънце му викаш няма нямане. Е подбрано така прав си. И петрола му падна цената ама в БГ бенз и дизел още си кютат в небесата. На село МОЛ нямат и не хапват джънк фудс за четвърт пенсия, всекидневно. Пак на село има и производители с по-висок стандарт, че някои работят от тъмно до тъмно. А келеши си има навсякъде по цял ден в кафето с два лева в джоба, но не е "представителна извадка".

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 22 Сеп 2022, 9:48

Какъв процент от населението пушат и пият? От тия, дето се оплакват, по-голямата част и пушат, и пият! Поне тези, които аз познавам!
Ще им повярвам, че нямат пари, като спрат да си купуват цигари, бира и т.н. :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alekangg » 22 Сеп 2022, 10:45

Кризата ще удари най-бедните, това е ясно.
Тези с наистина ниски доходи под 1000лв, нямащи от къде да скубят и точат.
Другите все едно, ще ходят 1 път в месеца по-малко на кръчма или ще си купят нещо не всеки месец, а пред 40 дни най-грубо.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от zAcK » 22 Сеп 2022, 10:56

Да попитам, като гледате тeзи графики, да ви приличат на графики от криза :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ok:

Очаквам Грозданката да се включи ударно и да обясни, как това нищо не значи и като Путлер ни спре гЪза и ще стане лошо :ok: :mhihi:


Изображение

Изображение
Последна промяна zAcK на 22 Сеп 2022, 13:02, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Сеп 2022, 11:55

Изображение

Аз понеже свободно съчинявам... да питам, колко още да го спира? Да почне да краде газ от нас ли :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Сеп 2022, 13:23

100 000 от 5 милиона ходят всяка седмица в Гърция и това е представителна извадка? Заки, ти сериозно ли?

Стинка, тия дни се събра една организация, която скоро ще представлява кръгло 60% от населението на Света и 90% от природните богатства на планетата. Погледни картата на Европа. С Русия са скарани, а Турция са в особени отношение. Мислиш ли, че тези +800 милиона могат да се самоиздържат и са живеят само с доставки по море?

Питах те за цените на горивата. Петролът падна 10%, канадеца губи позиции, а бензина падна с 30%. От +2.10/л до под 1.40/л. Миналата седмица заредих на 1.32 за литър. Който ми обясни, как се формира цената на горивата, направо получава Нобелова награда за литература.

Апропо, по цяла Европа има протести. Вчера в Италия си ги маризеха много сериозно. Но в бг-медиите никъде нито дума. Един руснак запалил пет газови котлона и над 12 часа го стриимвал в twitch. Отдолу имало надпис 1.50 евро на месец. Спряли го, той напълнил ваната с вода и пуснал патенца да плуват вътре :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна BMW_POWER на 23 Сеп 2022, 0:59, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Сеп 2022, 13:48

Аз каквото и да мисля, няма значение, защото ЕС точно така живее в момента. С доставки по море.
Ай да се спрете с тия теории и да се огледате малко как работи света около вас :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от vladobate » 22 Сеп 2022, 14:19

Криза в БГ в момента са цените, които не се спряха да надуват балони, но са факт. Спекула има, защото са налице условия за нея. Криза в БГ идва със закъснение и това всички го знаем.
Ниска безработица в БГ не е гаранция за липса на криза, заплата получаваш, но какво купуваш с нея... Как работил света, енергоизточниците поевтиняват сравнително, но тук си поддържат високи нива. И какво като взимам кеш като е обезценен на национална база, това виждам като пазарувам с Х брой лева.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 22 Сеп 2022, 14:43

steeN написа:Аз каквото и да мисля, няма значение, защото ЕС точно така живее в момента. С доставки по море.
Ай да се спрете с тия теории и да се огледате малко как работи света около вас :lol:


Прав си. Но не забравяй, че "мазнинките" скоро свършват. Реалните цифри ще ги имаме най-скоро след 3, да кажа 6 месеца. В момента е един сървайвър.

Аз гледам Света и не ми харесва. Последните близо три години вървим надолу. Навсякъде и във всичко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 22 Сеп 2022, 19:48

'Криза' е, когато не можеш да си позволиш това, което си можел да си позволиш до скоро! Какво значение има от колко 'високо' ще се слезе и колко ниско ще се стигне? Трябва ли всички да стоим на тъмно и студено по цяла нощ, през деня да ровим из кофите освирепели от глад, за да може чак тогава да кажем - има криза? За спекулата в БГ, държавно подкрепена, няма какво да говорим! Това е един от вечните бичове в България! Трябва да има някакво решение... Какво се прави в Европа в такива ситуации, някой знае ли?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 22 Сеп 2022, 19:57

European Industries Shut Down Even Before Winter Months Set In: https://www.youtube.com/watch?v=jM-lUBLR-SQ


steeN написа:Изображение

Аз понеже свободно съчинявам... да питам, колко още да го спира? Да почне да краде газ от нас ли :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Благодаря, че доказваш че съм прав! Както казах почти им е спрял газа, в момента към страните от ЕС отива 20% от газа, който е необходим(и е бил доставян от газпром). Официална причина "технически проблеми". Реална причина -на Путина започна да му става обидно от цялото хулене.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 22 Сеп 2022, 20:38

Аз мислех, че си прав като разправяше, че ние сме най-големите балъци, а всички останали плащат в рубли и получават газ. И руснаците нищо не са спирали, а канадците не дават турбината, въпреки че Путин отчаяно я иска.
Вземи да си го изясниш, че ме объркваш. Тая палачинка прегоря от толкова обръщания :mhihi: :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 23 Сеп 2022, 1:00

Докато вие спорите, в Европа намериха цаката на високите цени

https://www.facebook.com/rosario.gutier ... 0558063967

За да избегне шоково поскъпване на цената на газ и електроенергия с 80%, правителството на Литва е взело соломоновско решение. Повишението ще е на два пъти с по 40%.

Някой да преведе от италиански

Изображение

И понеже криза няма, последните две сметки на малко хотелче в Италия. Но може и да е фейк. Произведен в Москва :dunno:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Сеп 2022, 6:19

https://youtu.be/e1HrZAuIzKU
Всичко е фейк, пропаганда и всичко е точно. Даже вчера чух тая песен и точно за това се сетих. :mhihi:
Не знам дали има синдром за това, но определено някои хора се чувстват много добре по един извратен начин като плащат повече за едно и също нещо. Някак се приближава до онова когато хората харчат повече пари за да ги мислят другите за богати или по-скоро те да се чувстват богати, отколкото да стиснат зъби и да се опитат да станат богати.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nero_

Последни теми
Facebook