Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 10:23

Top Gun Maverick написа:Аз съм го написал по-горе.

и кво си написал... Паразити, схеми, далавера... Те това.
ПП Забравих "рушвета". Хем ще продават по-евтино, хем и ще си плащат за тая работа във вид на рушвет щото профилактично ЕУ си дигнаха сите до един цените като чуха, че евентуално в БГ ще има 25 ст отстъпка. Ама не било за всички и само за 50л., карай :kuku: :kuku: :kuku: И малките бензиностации ще фалират до една щото , нали...фактури не могат да издават. Па на сичко отгоре целата работа е задължителна и ако не я правиш - затвор.
И извън иронията
1. Акциза не може да се намали.
2. ДДС на горивата може, ама тия 25 ст никога не са били предложение да важат за всички като първо и като второ няма никаква гаранция, че ако намалиш ставката на данъка крайната цена ще падне. Което пък има доста други последствия...намалянето на данъка де.
Като между другото ддс на газта за битовите е предложено да е 9%, вчера трябва да е гласувано.

Оттам натам е съвсем друга работа дали ми харесва или не ми харесва да е скъпо горивото и си няма нищо общо с въпросните 25 ст, които за 50л. са невероятната сума от 12,50 лв.
И като цяло моето мнение е, че тази мярка е излишна. Но за такива, които карат по 1 резервоар месечно, тоест съвсем бедни, е правилна.

И последно ППП за всичката тая работа с горива и газ е виновен твоя любимец от Банкя колко и да не ти се верва.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 02 Юли 2022, 11:52

Е.Димитров написа:Кога падна на LPG , че според прогнозите, като паднат тези неща, LPG трябва да поевтинее с 40 стинки до цена 1.20.
Като гледам нищо не е поевтиняло, но пък какво да правиш, пазарна икономика, повече пара за търговците.


Според твоите прогнози много фантастични неща може да станат :lol:

Маверика недоволства, че не били махнали акциза, просто отбелязвам, че акциза отпадна на точно това, с което кара - метан. Та баш квото иска са направили и пак недоволен... та да спре да ни баламосва за гейове и наркомани, а да каже какво точно го жегнаха него толкоз. :lol: Ей ги пълните неща. Дали трябва или не трябва... парламента ги гласува при правителство в оставка, значи има широк консенсус. Колко стават за нещо тия мерки може да си анализирате, на мен темата ми е банална :mrgreen:

Акцизът на втечнения нефтен газ (LPG) и метана за автомобилите отпада до 30 юни 2025 г.
Отпада акцизът за енергийните продукти, използвани за комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия.
Отпада акцизът за ток, когато е произведен от слънчева или вятърна енергия, с геотермален произход, хидравличен произход, от биомаса или метан.
Доставките на централно отопление и на природен газ ще са с акциз от 9% до 1 юли 2023 г.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 12:03

Ма цената за клиентите е кат да кара на бензин... :lol: или ще отречеш, а Маверик? ;)
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 02 Юли 2022, 12:14

То не зависи баш от него реално. Таксиджиите са класически картел, имат си минимални цени регулирани от общината.
Ма хайде да не ровим там, въпреки че може и да се окаже, че точно там е кокала :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от c04 » 02 Юли 2022, 12:45

steeN написа:Акциза на метан и LPG падна.

Обаче газта си е на същата цена :dunno:
Последна промяна c04 на 02 Юли 2022, 13:32, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ildivvy » 02 Юли 2022, 12:53

Нека не бъркаме ябълките с круши! Отпадането на част от разходите по един продукт изобщо не означава, че крайната му цена ще падне! Това си е пазарна икономика от най-чист вид! Просто някой ще има възможност да прави по-големи печалби в момента! Толкова е просто... Номера е 'да го дух*т бедните'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 02 Юли 2022, 12:59

Сигурно има някъде на касовия бон със ситни букви написано че горивото е без ДДС но си съгласен да платиш цената като със ДДС в знак на добра воля и съпричастност към неволите на бензиностанциите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ildivvy » 02 Юли 2022, 13:01

Те, двете неща нямат общо! На бона си пише, всичко, което трябва да пише! Просто - 'Гладна кокошка, просо сънува!'. Някой си е мислел, че като махнат акциза и нещо ще поевтинее... Защо :dunno: ? Какво го е карало да мисли така?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от carmanf1 » 02 Юли 2022, 13:36

Моя съвет е, въздържайте се от покупка на дърва за огрев или пелети към момента. Има време до зимата.

И изобщо от всичко което се сетите, стига да не е крайно необходимо разбира се.

Горива също, само че те си трябват на дневна база.

Единствено купувайте зърно, ако имате достъп. Това към момента е единственото изключение от по-горе написаното.

Почти всички commodities се сриват от доста време на сам. И прогнозите са да продължават с тоя тренд и през 2023.
Въпрос на време е да го усети и крайния потребител, както съм написал и по-долу преди месец. Имайте търпение малко.

Дал съм също и по-конкретни прогнози за нефта в другата тема за предсказания и прогнози.

carmanf1 написа:Повечето основни суровини се сриват след лудия пик в началото на Март - алуминий, стомана, мед, никел, дървесина.
Газа също се срина яко от 216 на 78-80 евро. В момента е в леко възходящ тренд, но Сеп-Окт ще си дойде пак на около 75 евро.

Петрола още държи, но и той се очаква скоро да падне сериозно.

Дървесината се очаква в средата на 2023 да слезе под нивата от 2020

Просто в момента има лаг и огромна спекула на пазара за крайния клиент/консуматор.
Нещата ще си дойдат на мястото. Пазара сам ще ги регулира.

Големия проблем обаче е със зърното заради Украйна - Русия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 02 Юли 2022, 14:04

ildivvy написа:Те, двете неща нямат общо! На бона си пише, всичко, което трябва да пише! Просто - 'Гладна кокошка, просо сънува!'. Някой си е мислел, че като махнат акциза и нещо ще поевтинее... Защо :dunno: ? Какво го е карало да мисли така?


Дори ще забави поевтиняването. Ама това иска народа, това му се дава. :dunno: Тез мерки са гласувани в парламента, при правителство в оставка, кво ви говори тва? Първо се обясняваше какви са предатели, че не свалят акциза, сега са предатели щото го свалят. Генератор на произволни желания :lol: Единственото по-лошо възможно е да се сложи таван на цените, надценките и всякакви такива.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Моджо » 02 Юли 2022, 14:24

Ако вчера е гласувано няма как днес да е по-ниска цената. Зачакайте малко.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 02 Юли 2022, 14:35

Zдравейте, аз да попитам: съборихме ли Русия със санкциите срещу рублата и руското злато!? Кога да очаквам безусловната капитулация на Русия и възхода на Европа?

пс: това, че ще изгоним руски дипломати е хубаво нещо, нали? Аз очаквам с изгонването на руските дипломати, ние да се оправим. Мисля, че е за хубаво за външната ни политика, Вие как мислите?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Юли 2022, 14:53

Колега, не подвеждай хората за дърва и пелети. Щели да поевтинеят до зимата когато така или иначе ще има свръх търсене. :kuku: Отсега мога да ти кажа, че очакват минимални цени за зимата от 900 лв. за тон пелети, пък ти ако искаш ги чакай на 300. Миналият ден за Базил звъннах на най-големия производител в региона да видя докъде са с цените и ми вика една мацка, че сега са 690 лв. за пале(1080кг.)но не може да ми продаде, до септември всичко им е пълно. Викам ами ако искам за септември, "ами не мога да ви обещая и запиша защото цената тогава ще е друга :shock: :mhihi: чуваме се вика по телефона след месец и ще видим докъде сме". Та моите идват на 12-ти, шефа им мрънка, че нямат суровина, от няколко места ги скриха буквално или ти казват над 700 за тон, ти ще ги чакаш зимата да падат. Дори да са паднали суровините за тях, не виждам как някой от тия ще свали цена.


Абе тука като се тупате толкова много за този акциЗ върху газта и метана, Димитров ви пита кога ще бъде отразено по колонките? Понеже към момента е мръднало с 0 стотинки надолу, а вече от два дена е прието това.
Ама Моджо, прав си 25ст. че е глупост(казах, че няма да заредя така дори)но понеже много се биха в гърдите, а реалността ще излезе съвсем друга колкото и да я отричате вие. Само виж от колко месеца ги говорят тези 25 стотинки и кога реално ще започнат да ги дават тия 12.50 лева. :mhihi: И при какви условия.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 02 Юли 2022, 14:56

Ако махнат ДДС на пелетите сигурно ще падне и цената ... :roll:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ukelichko » 02 Юли 2022, 16:55

Grozdanoff написа:Zдравейте, аз да попитам: съборихме ли Русия със санкциите срещу рублата и руското злато!? Кога да очаквам безусловната капитулация на Русия и възхода на Европа?

пс: това, че ще изгоним руски дипломати е хубаво нещо, нали? Аз очаквам с изгонването на руските дипломати, ние да се оправим. Мисля, че е за хубаво за външната ни политика, Вие как мислите?

И аз така мисля, даже ще е много хубаво. Колкото по-далече от Русия, толкова по-добре. Но това не пречи на никой да си обича Путин и блядовете. Любовта е свято чувство и не трябва да се спира по никакъв начин. Даже и аз си нося в протмонето една снимка на Миторофанката, та ако ми стане самотно, да му строша ребрата.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook