Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от enigma » 27 Сеп 2022, 21:49

Grozdanoff написа:Интересно дали утре по медиите ще обяснят, че "Путин сам си е гръмнал тръбите".

Май се подготвя нещо такова, били засекли някакви експлозии. Аз не мисля, че руснаците биха ги саботирали тия тръби.
Интересно, кой ли може да е ? Украинците нямат капацитета да оперират там.
enigma
ያለ እኩል

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от drevnia » 27 Сеп 2022, 22:20

американски военни кораби имало близо до взривовете

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от KoolyO » 27 Сеп 2022, 22:45

Вие изобщо смятате ли, че там е имало тръби?
Според мен, това със двата северни потока е само да се замаже вниманието и те никога не са били строени.
Там има подводни бази, които никога не са обявявани пред никой. И заради това корабите са ходили там. Но това няма да го чуете по телевизията.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от alx » 27 Сеп 2022, 23:16

https://amp.theguardian.com/business/2022/sep/27/nord-stream-1-2-pipelines-leak-baltic-sabotage-fears

В един ден 3 експлозии и три разрива на тръбите. Типично…
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от BMW_POWER » 28 Сеп 2022, 3:23

В Италия вече хвърлят сините флагове по земята. Искат оставка на англичанката, трите тигърчета официално подготвиха хората за режим на тока. А сме още септември ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Сеп 2022, 5:54

https://fakti.bg/bulgaria/716092-prites ... a-na-dizel
Не, че не го знаехме и не го виждахме по колонките в последно време, но все пак. Та ясно изведнъж как си свиха потреблението на газ за да запълнят за зимата някакви проценти в ЕС. Интересно обаче откъде ще дойде свиването на потреблението през декември, януари и февруари? Дали няма да е като се признаят с половин уста някакви анексирани територии? А как ще внасят от Индия петрол, те добиват ли го или го внасят и от Русия? :mhihi:
Слагайте газ колеги, да не стане дизела както метана, че лоша работа. Отсега почвам да роня сълзи за пушещите 1.9+++++++++++++++ на вагИните.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от astrapower » 28 Сеп 2022, 8:03

Top Gun Maverick написа:https://fakti.bg/bulgaria/716092-pritesnitelna-novina-za-balgarite-chiito-koli-sa-na-dizel
Не, че не го знаехме и не го виждахме по колонките в последно време, но все пак. Та ясно изведнъж как си свиха потреблението на газ за да запълнят за зимата някакви проценти в ЕС. Интересно обаче откъде ще дойде свиването на потреблението през декември, януари и февруари? Дали няма да е като се признаят с половин уста някакви анексирани територии? А как ще внасят от Индия петрол, те добиват ли го или го внасят и от Русия? :mhihi:
Слагайте газ колеги, да не стане дизела както метана, че лоша работа. Отсега почвам да роня сълзи за пушещите 1.9+++++++++++++++ на вагИните.


Свърши дизела....закъсахме го! Кои точно коли се конвертират на газ относително безпроблемно, сами знаете...20+ годишни. "По-съвремнните" down sizing турбо моторетки с директно врпъскване са създадени само и единствено за газ. :yes: Просто ситуацията е извънредна, затова са и тези флуктуации с различните стоки. Ще мине и това! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 28 Сеп 2022, 8:47

astrapower написа:
Top Gun Maverick написа:https://fakti.bg/bulgaria/716092-pritesnitelna-novina-za-balgarite-chiito-koli-sa-na-dizel
Не, че не го знаехме и не го виждахме по колонките в последно време, но все пак. Та ясно изведнъж как си свиха потреблението на газ за да запълнят за зимата някакви проценти в ЕС. Интересно обаче откъде ще дойде свиването на потреблението през декември, януари и февруари? Дали няма да е като се признаят с половин уста някакви анексирани територии? А как ще внасят от Индия петрол, те добиват ли го или го внасят и от Русия? :mhihi:
Слагайте газ колеги, да не стане дизела както метана, че лоша работа. Отсега почвам да роня сълзи за пушещите 1.9+++++++++++++++ на вагИните.


Свърши дизела....закъсахме го! Кои точно коли се конвертират на газ относително безпроблемно, сами знаете...20+ годишни. "По-съвремнните" down sizing турбо моторетки с директно врпъскване са създадени само и единствено за газ. :yes: Просто ситуацията е извънредна, затова са и тези флуктуации с различните стоки. Ще мине и това! :bchug:


Ако останем без дизел, личните автомобили са последният ни проблем. Всички доставчици+градски транспорт спират!
Ес имали директива, според която трябва през 2023 да се откажем от руският петрол :kuku:
Все по-очевидно е, че САЩ принуждава ЕС да води самоубийствена политика, която самите те не спазват!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от ildivvy » 28 Сеп 2022, 9:38

Добре де, аз продължавам да не разбирам, дори с риска да стана смешен, как точно САЩ принуждават ЕС да прави нещо? С какво точно я заплашват? С война ли? Иначе е ясно видимо, че ЕС прави това, което и се спуска от САЩ, но причината каква е? Какво пречи на ЕС да прави каквото си иска, а не това, което и наредят?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 28 Сеп 2022, 9:51

ildivvy написа:Добре де, аз продължавам да не разбирам, дори с риска да стана смешен, как точно САЩ принуждават ЕС да прави нещо? С какво точно я заплашват? С война ли? Иначе е ясно видимо, че ЕС прави това, което и се спуска от САЩ, но причината каква е? Какво пречи на ЕС да прави каквото си иска, а не това, което и наредят?


Продажните европейски политици пречат... Шолц, Урсула, Макрон. Те не са идиоти, много наясно са, че санкциите и антируската политика са изцяло против интересите на техните държави и ЕС, просто спазват каквото им наредят американците!
САЩ наложи самоубийствената политика на Европа, докато те самите се презапасяваха с петрол от Русия и заобикаляха санкциите!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от vladobate » 28 Сеп 2022, 11:28

Grozdanoff написа:
ildivvy написа:Добре де, аз продължавам да не разбирам, дори с риска да стана смешен, как точно САЩ принуждават ЕС да прави нещо? С какво точно я заплашват? С война ли? Иначе е ясно видимо, че ЕС прави това, което и се спуска от САЩ, но причината каква е? Какво пречи на ЕС да прави каквото си иска, а не това, което и наредят?


Продажните европейски политици пречат... Шолц, Урсула, Макрон. Те не са идиоти, много наясно са, че санкциите и антируската политика са изцяло против интересите на техните държави и ЕС, просто спазват каквото им наредят американците!
САЩ наложи самоубийствената политика на Европа, докато те самите се презапасяваха с петрол от Русия и заобикаляха санкциите!

Не е само това. Русия също има интерес. Толкова години захвърлена и "ухажвана само заради евтини ресурси" сега си гледа сеира, който друг надроби. Пък и не са политици да ги преброиш на пръсти, това си е управляваща класа, елит и плануваните им стратегии . Не може да се гледа само едностранно, отдавна няма лоши и добри, бъркоча е един. Отдавна изразих мнение, че и Русия е замесена също. И тия големи държави със съсредоточени капитали финансови и ресурсни прекрасно знаят, че не могат да бъдат заличени не щото няма възможност а защото всички са навързани на едно въже и влаченето ще е повсеместно. Как влияят тия мощни държави на други, инструменти много, един непреходен и винаги актуален е чисто силов свързан пряко с физическа елиминация, последните няколко месеца примери много, за други и преди това не се пише и "рекламира".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от TNT » 28 Сеп 2022, 11:54

Тоя конектор, дето го няма, вече имал акт 16 :dunno:

https://offnews.bg/ikonomika/interkonek ... 85955.html
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от Grozdanoff » 28 Сеп 2022, 12:07

vladobate написа:
Grozdanoff написа:
ildivvy написа:Добре де, аз продължавам да не разбирам, дори с риска да стана смешен, как точно САЩ принуждават ЕС да прави нещо? С какво точно я заплашват? С война ли? Иначе е ясно видимо, че ЕС прави това, което и се спуска от САЩ, но причината каква е? Какво пречи на ЕС да прави каквото си иска, а не това, което и наредят?


Продажните европейски политици пречат... Шолц, Урсула, Макрон. Те не са идиоти, много наясно са, че санкциите и антируската политика са изцяло против интересите на техните държави и ЕС, просто спазват каквото им наредят американците!
САЩ наложи самоубийствената политика на Европа, докато те самите се презапасяваха с петрол от Русия и заобикаляха санкциите!

Не е само това. Русия също има интерес. Толкова години захвърлена и "ухажвана само заради евтини ресурси" сега си гледа сеира, който друг надроби. Пък и не са политици да ги преброиш на пръсти, това си е управляваща класа, елит и плануваните им стратегии . Не може да се гледа само едностранно, отдавна няма лоши и добри, бъркоча е един. Отдавна изразих мнение, че и Русия е замесена също. И тия големи държави със съсредоточени капитали финансови и ресурсни прекрасно знаят, че не могат да бъдат заличени не щото няма възможност а защото всички са навързани на едно въже и влаченето ще е повсеместно. Как влияят тия мощни държави на други, инструменти много, един непреходен и винаги актуален е чисто силов свързан пряко с физическа елиминация, последните няколко месеца примери много, за други и преди това не се пише и "рекламира".


Естествено, че и Русия има интерес. Русия поради валутният курс на рублата и високите цени на газа, е спечелила 5 пъти повече от газ за 2022г, спрямо цялата 2021г! Путин каза на Урсула още през Март, че тези санкции ще съборят Европа, а не Русия! Там е работата обаче, че на Урсула това и е пределно ясно!
САЩ си набутаха Европа с тая безумна политика, лидерите на ЕС нямаха нищо против да Прострелят Европа в капачките, слушайки САЩ!
Накрая икономическата война ще се спечели от Русия и САЩ, изцяло за сметка на Европа! Русия ще спечели много повече от износ, САЩ ще прилапат сума ти и заводи от Европа! Благодарности на Бай Джо!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от steeN » 28 Сеп 2022, 12:56

enigma написа:Интересно, кой ли може да е ? Украинците нямат капацитета да оперират там.


Цената на газа почна да пада прекалено много и беше време за отчаяни действия.
Според мен са диверсионна група руски американофили.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2023

Мнение от vladobate » 28 Сеп 2022, 13:13

TNT написа:Тоя конектор, дето го няма, вече имал акт 16 :dunno:

https://offnews.bg/ikonomika/interkonek ... 85955.html

Страхотно! Събитие! Председателя на ЕК идва на крака във Велика България да присъства на церемония по демонстративно показно на АКТ16 . Дали недоволствам, не , изключително щастлив съм за тази малка крачка на държавно управление но голяма за Обеднена Европа. Моля се да дойдат и в Пловдив, че нещо цирк не е идвал отдавна и децата са тъжни, възрастните напрегнати, а и кмета и той да се напери. Иначе малко по-сериозно, евала на правителството че наля в обществения газов доставчик и се нареди за фото до частния собственик на конектора за да изкара напред мъжки обезкосмени гърди и да почерпи съседите по случая ей така за адет. ПС: Ауу, как съм объркал, "ОбедИнена Европа" имах предвид.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook