Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Top Gun Maverick » 19 Май 2022, 10:21

Аз имам познат, който си заряза очиларката дизела в гаража за топлото време и тръгна с колелото 8-9 км. всеки ден в посока заради тая нафта. Не знам само защо хората в градовете не ги зарежат тия коли за да спадне потреблението или поне да гледат да не го ползват за щяло и нещяло. Това би имало ефект по-голям от който и да е протест. Аз не спирам да чувам мнения от сорта "абе до 3.50 нафта е добре", преди това беше до 3, после ще стане до 4, че е добре и не си правят сметката, че това се чува от най-заинтересованите. Кое е добре бе бай х**, милиони ли въртиш, че ти е добре и се ядвало? Ама те и хората с милиони не мислят така. Добре било. Като му стига заплатата да зареди значи е добре. :shock: Но, че се търсят някакви бързи кредити също е много добре. :shock: :help:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 10:31

В големите градове колата си е необходимост, а в малките се шофира толкова малко, че всички сипват за 20лв и все има. Той като дава по 50лв на месец, ся ще дава по 70-75лв на месец. Това няма да го накара да слезне от колата. В големите градове колата може да ти спести по 1-2 часа на ден спрямо пътуване с градския. Това хич не е малко.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 19 Май 2022, 10:40

TNT написа:В големите градове колата си е необходимост, а в малките се шофира толкова малко, че всички сипват за 20лв и все има. Той като дава по 50лв на месец, ся ще дава по 70-75лв на месец. Това няма да го накара да слезне от колата. В големите градове колата може да ти спести по 1-2 часа на ден спрямо пътуване с градския. Това хич не е малко.



Проблемът с горивата, не е само за личните автомобили, а за транспорта като цяло. Обществен, снабдителен...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от FaceOff » 19 Май 2022, 10:48

Е.Димитров написа:.. в началото на войната беше 144 рубли за евро , а сега е 70 рубли за евро.
Едва ли така от някъде се самонапомпва, като от всякъде ги притискат.


Наистина ли вярваш, че руската икономика цъфти, та рублата стигна тия нива? Едва ли така от някъде се самонапомпвала??

https://www.bloombergtv.bg/a/8-novini-o ... -izglezhda

https://money.bg/economics/tsentralnata ... editi.html

Някъде ми попадна, че 65% от руснаците нямат спестявания, затова пък кредити да искаш.. не случайно само в нашата и руската територия всичко живо тръка биуетчета

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 19 Май 2022, 10:57

Аз бих се радвал колкото се може повече анализатори да инвестират поне някаква част от спестяванията си в рубли за да спечелят от брилятния си анализ. Така е справедливо :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 19 Май 2022, 11:30

steeN написа:Аз бих се радвал колкото се може повече анализатори да инвестират поне някаква част от спестяванията си в рубли за да спечелят от брилятния си анализ. Така е справедливо :lol:


Аз бих се радвал, а и мисля, че така е редно: Зимата, когато тока ни стане 1лв= kw/h, Ти и другите русофоби да я плащате тая сметка, а не всички! Ако зависеше от мен "санкции" и палячовщини към Русия нямаше да има, съотвено инфлация също нямаше да има... Но ако ти Стийнка имаше властта да вземеш решението, на теб политически-икономическата мисъл щете да ти стигне до там, че щеше да наложиш "санкции" към Русия ( което е смешно- ние да можем някак да им навредим икономически :kuku: ), съответно на тока и горивата пак щеше да им се вдигне цената...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 11:49

Провери си само мнението за правописните грешки, сложи си запетаите и тогава обяснявай кой какъв данък да плаща. Така мнението ти тежи... колкото на първолак. Абсолютно несериозно е. На първо място трябва да има някакъв минимум като ниво на грамотност. Нападението в Украйна е някакво оправдание за инфлацията, истинската причина е зверското печатане на пари последните години от ВСИЧКИ централни банки. ФЕД, ЕЦБ и т.н. Която си избереш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от steeN » 19 Май 2022, 11:53

Grozdanoff написа:Аз бих се радвал, а и мисля, че така е редно


Ако ти споделиш печалбата си от рублите с мен, нямам нищо против :mrgreen:

п.с. Ето пак както казах, мисълта ви стига да предполагате аз какво съм щял да направя... грешно. Аз казах какво е моето предложение вече, няма нужда да си фантазираш... да има мита върху газта и петрола, които да се увеличават плавно, не санкции. Обаче чучка е писател, той не е читател. Бърза да си изрецитира стихотворението :lol:
Последна промяна steeN на 19 Май 2022, 11:58, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от b_u_b_o » 19 Май 2022, 11:57

Grozdanoff написа: Ако зависеше от мен "санкции" и палячовщини към Русия нямаше да има, съотвено инфлация също нямаше да има...


Ей тва ви е нивото на всичките дето обявявате някого за "-фоб" ама се сърдите като ви каже, че сте "-фили". :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от empar » 19 Май 2022, 11:57

Grozdanoff написа:Ако зависеше от мен "санкции" и палячовщини към Русия нямаше да има, съотвено инфлация също нямаше да има...


:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Слава тебе Господи, че си ме дарил с такива умни сънародници!
Жалко, че не са на ръководни политически постове, за да стъпим отново на три морета!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 11:59

Ще се самоцитирам от другата тема.

TNT написа:Напоследък като чета форума и почвам да сърчвам за обяви за работи и имоти в чужбина :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 19 Май 2022, 12:13

Много е смешно русофилството ми, разбирам... :lol: Само че, за разлика от вас, аз имам идея какво се случва в Русия! Да Ви изкарам ли извадки от руски форум, да прочетете какво пишат руснаците относно ЕС/САЩ санкциите! Те им се присмиват, в Русия няма инфлация в момента, за разлика от Европа! Тоя ефект от ЕС санкциите върху Русия е само в ЕС медиите...

пс: за санкциите от България незнам дали са разбрали, там ще им е големия смях! :lol:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Exclusive89 » 19 Май 2022, 12:18

Моля те, продължавай да пишеш в тази тема. :bowdown: :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от bum_bum » 19 Май 2022, 12:49

Е.Димитров написа:НО, мое да не те лови тая работа, че било за гражданята (и селяните), не за баровците с фирми :mhihi:


Честно казано ми е все едно. Смятах с увеличението на горивата. С увеличението на куриерските тарифи, с увеличението на наема на складовите площи (изродс си сложи 33% директно) и пак като го разделя на продадените единици излиза 3-4ст на брой. Дали ще се занимавам да вдигам цени? Инфлацията в чужбина е далеч под нашата. Вдигам количествата, които купувам, продавам с лека отстъпка (съответно повече) и не ми се налага да вдигам крайните цени.

Единствената ми загуба е, че изкарвам същите пари, докато всички около мен вдигат цените брутално. Но ще гледам, докато мога в тази спекула да не участвам.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от c04 » 19 Май 2022, 13:17

TNT написа:Нападението в Украйна е някакво оправдание за инфлацията, истинската причина е зверското печатане на пари последните години от ВСИЧКИ централни банки. ФЕД, ЕЦБ и т.н. Която си избереш.

На 99% съм съгласен, но все пак и заради войната цената на някои стоки щеше да си скочи / олиото, горива, зърно и т.н/. Далеч нямаше да е толкова страшно, но и ситуацията в Украйна има известна роля.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook