Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Е.Димитров » 18 Май 2022, 12:25

Сега , както вече се пусна линк към новината, в която се казва какви ще са мерките в частност подпомагане на населението за горивата.
Ей сега ще се видят 2 неща:
1.Поскъпване на горивата точно с толкова или повече от "помощта", от колкото е в момента горивата.
2.Българският търговски гении, който ще пише абсолютно всеки появил се ( а може и да не е идвал въобще) на бензиностанцията че е ползвал отстъпката предвидена като помощ на гражданите и по тоя начин ще се прибере някой лев отгоре.

Всъщност махат ддс на хляба- сигурен съм, че няма да се отрази на цената на хляба.
Връщат 20% на бирата и виното- разбирай скок с поне 30% и то от ДНЕС.

streetz написа:Да, в руски сайт го пише :mhihi: Ама не го отваряй, че само фейкове вътре :D https://www.bloomberg.com/news/articles ... r-payments

Е, честно казано, позовават се на някакви анонимни източници, а дали е така...
Може би частни компании, които в момента ще купуват и ще правят добри печалби.
Но иначе, не е лишено от логика това с купуване на газ с рубли, защото рублата вече е доста скъпа, в началото на войната беше 144 рубли за евро , а сега е 70 рубли за евро.
Едва ли така от някъде се самонапомпва, като от всякъде ги притискат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от streetz » 18 Май 2022, 12:37

Е.Димитров написа:Българският търговски гении, който ще пише абсолютно всеки появил се ( а може и да не е идвал въобще) на бензиностанцията че е ползвал отстъпката предвидена като помощ на гражданите и по тоя начин ще се прибере някой лев отгоре.

Отстъпката е на зареден литър А95 или обикновена нафта, тоест няма как без да се зарежда да се прибират пари.
Е.Димитров написа:Е, честно казано, позовават се на някакви анонимни източници, а дали е така...

Е аз нали това казвам - само непроверени фейкове пускат тия, че и пари искат да ги четеш :mhihi:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 18 Май 2022, 12:39

streetz написа:Да, в руски сайт го пише :mhihi: Ама не го отваряй, че само фейкове вътре :D https://www.bloomberg.com/news/articles ... r-payments


Еми вярвай в каквото искаш тогава... Как купува ЕС газ в момента при положение, че Путин го продава само за рубли, можеш ли да ми обясниш как става?
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Е.Димитров » 18 Май 2022, 12:50

streetz написа:
Е.Димитров написа:Българският търговски гении, който ще пише абсолютно всеки появил се ( а може и да не е идвал въобще) на бензиностанцията че е ползвал отстъпката предвидена като помощ на гражданите и по тоя начин ще се прибере някой лев отгоре.

Отстъпката е на зареден литър А95 или обикновена нафта, тоест няма как без да се зарежда да се прибират пари.
Е.Димитров написа:Е, честно казано, позовават се на някакви анонимни източници, а дали е така...

Е аз нали това казвам - само непроверени фейкове пускат тия, че и пари искат да ги четеш :mhihi:

И аз това казвам, зареден литър, сигурен съм, че не всеки потребител на бензиностанцията ще си търси тези отстъпки.

Аз все още търся акциите на тези, дето ги продават за участието в изграждане на Северен поток 2.
Нали се отказаха едни фирми и обявиха, че си продават акциите.
Ако има и някакъв друг поток някаква акция за продажба, бих си купил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от ildivvy » 18 Май 2022, 18:44

Добре де, аз нещо не мога да разбера...! Защо трябва да се вдигат цените на горивата, само защото някой друг е решил да плати част от цената :shock: ? Какво ги бърка търгашите кой ще плати цената? Нали те си взимат цялата обявена цена? Или всичко се прави, за да е гадно на крайния потребител? Т.е. те са решили, че клиентите ще плащат по Хлв за литър и ако някой реши да ги 'облекчи', то веднага трябва да се 'отвърне на удара'?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Jordana » 18 Май 2022, 19:12

! Защо трябва да се вдигат цените на горивата, само защото някой друг е решил да плати част от цената

Щото в мътна вода се лови риба :mhihi:
Последна промяна Jordana на 18 Май 2022, 19:33, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от E34 » 18 Май 2022, 19:31

Е сега ако Драгана миркович от форума, (ако не беше в жълто :mhihi: :mhihi: :mhihi: ) щеше да ви обясни детайлно как нема да има абсолютно никаква спекула с тея отстъпки с горивата и как леба ше стане максимум 75 стотинки! И въобще стига сме мрънкале, в цел свет е така!
Иначе само заради тази галимация с газта, ама само заради нея тия бунаци сега управляващите требва да висят по стълбовете! Обаче като гледам народа пие пее и псува, тва е.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от BMW_POWER » 19 Май 2022, 0:44

E34 написа: и как леба ше стане максимум 75 стотинки! И въобще стига сме мрънкале, в цел свет е така!


Тайната е в намаляването на грамажа :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от bum_bum » 19 Май 2022, 8:18

Е.Димитров написа:И аз това казвам, зареден литър, сигурен съм, че не всеки потребител на бензиностанцията ще си търси тези отстъпки..


25ст за литър за 50лт.. 12,50лв. И да ги търся? Зареждам 200лт месечно в последните месеци и разликата в цената за последната година е 1,15 на литър. 230лв разлика месечно, а те ще ми дадат 12,50. Дали съм такъв чак цървул, че да си търся 12-те лв, щото "12лв е по-добре от нищо"? Няма да се унижа чак до там.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от 3186 » 19 Май 2022, 8:21

За теб не, но масовия българин би го направил и все ще му е в плюс :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от streetz » 19 Май 2022, 8:30

Какви 50 литра? Отстъпката ще е за всеки литър 95 или обикновена нафта и не трябва да се търси нищо после, все едно зареждаш с карта за отстъпка.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от TNT » 19 Май 2022, 8:51

Като напълниш ти, като напълни жената, бабата, тъщата, детето, малкото дете и ще стане отстъпка :mhihi: Даже очаквам и разни цигани за 5лв да се предлагат да им ползваш личната карта :lol:

Пълен абсурд са всички мерки. Според мен всичко идва от БСП, тази за хляба 100%. Последната такава мярка е измислена от техен министър. Преподавал ми е в университета и обясни схемата :mhihi: Всеки, който се занимава с фактури или е учил счетоводство, знае как се смята ДДС-то. Т.е. махат 20% на хляба, ама преди това си има 20% на водата, на брашното, на маята, на нафтата да стигне до магазина и т.н. Депутате са мощно необразовани и повечето дори не го разбират. Ако се пооправи съд и прокуратура, да се разбутват по-активно схемичките за точене и кражби... ще има драстично по-бърз ефект в подобрение в икономиката.

П.П. https://offnews.bg/ikonomika/simeon-dia ... 77001.html Дянков е абсолютно прав, че с тези мерки още повече ще ускорят инфлацията.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Grozdanoff » 19 Май 2022, 9:00

3186 написа:За теб не, но масовия българин би го направил и все ще му е в плюс :yes:


Шегуваш ли се, колега!?! Кое ще ти е в "плюс", тогава бензина няма да 3.00лв, ще го направят поне 4.00 и тогава вече ще ти дават 20-30ст. отстъпка, ако ти ще се чувстваш обещетен/защитен от държавата, за мен това си е жива подигравка!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от Е.Димитров » 19 Май 2022, 9:07

bum_bum написа:
Е.Димитров написа:И аз това казвам, зареден литър, сигурен съм, че не всеки потребител на бензиностанцията ще си търси тези отстъпки..


25ст за литър за 50лт.. 12,50лв. И да ги търся? Зареждам 200лт месечно в последните месеци и разликата в цената за последната година е 1,15 на литър. 230лв разлика месечно, а те ще ми дадат 12,50. Дали съм такъв чак цървул, че да си търся 12-те лв, щото "12лв е по-добре от нищо"? Няма да се унижа чак до там.

Май казаха, без ограничения.
НО, мое да не те лови тая работа, че било за гражданята (и селяните), не за баровците с фирми :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Икономическата криза 2020-2022

Мнение от TheDriver » 19 Май 2022, 9:08

ildivvy написа:Добре де, аз нещо не мога да разбера...! Защо трябва да се вдигат цените на горивата, само защото някой друг е решил да плати част от цената :shock: ? Какво ги бърка търгашите кой ще плати цената? Нали те си взимат цялата обявена цена? Или всичко се прави, за да е гадно на крайния потребител? Т.е. те са решили, че клиентите ще плащат по Хлв за литър и ако някой реши да ги 'облекчи', то веднага трябва да се 'отвърне на удара'?


Продавачите винаги ще се опитват да продадат стоката си на възможно най-високата цена която потребителите са склонни да дадат. Ако няма намесени други фактори като регулации и т.н.
До днес си плащал нафта 3.30 и не е имало отчетлив спад в търсенето. Държавата поема 25 стотинки, но аз знам, че ти и на 3.30 излезли от твоя джоб пак ще ми купуваш нафтата без да редуцираш количествата. Разбира се, че ще се опитам да надуя цената до 3.55. Едва ли ще го направя паралелно с отстъпката, но това ще ми е целта в крайна сметка.


Освен това самото говорене по темата и обсъждане на подобни мерки помпат инфлацията по чисто психологически причини.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook