Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от enigma » 19 Яну 2021, 1:32

За Канада аз четох последните години, че имало сравнително голям наплив от страдащите от TDS (Trump Derangement Syndrome) американци. Сега след изборите може и да се върнат, Байдън като им купи по една шейна (да се пързалят по мед и масло).

А за нелегалните мигранти разбрах, че вече се сформират нови кервани, в Хондурас и Гватемала. Само чакат да дойде 20ти януари и тръгват. Ще видим къде ще ги дислоцират. :roll:
enigma
ያለ እኩል

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 20 Яну 2021, 4:21

BMW_POWER написа:
Понеже се тревожиш за местната икономика, ще ти помогна нещо. Мисля съм го писал. Досега нито един местен е ми е дал отговор на въпроса "Изброй ми три продукта Made in Canada". Обикновено започват с кленов сироп и до тук. Обяснявам им, че земеделието не е отговор и се спира.


Не си попаднал на информирани. Канада произвежда коли, камиони, кораби, самолети, рекреативни и прочие продукти. Даже правеха и мобилни телефони. :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 20 Яну 2021, 4:25

BMW_POWER написа:Енигмата, нали Тръмп подгони хаитянските мангали и едно 50-60 000 се преселиха в Квебек. Малко ли е? Отделно +100К "сирийски бежанци" (попитай ме кой им плати билетите), редовна емиграция. Е всичкия този народ трябва да живее някъде. Основните градове са Торонто, Монреал, Ванкувър (стига да си напред с кинтите), Едмънтън, за съжаление и нашето село започва да набира популярност. Къде да идат? Има търсене, цените растат.


Не мисля, че въпросният контингент е причината за поскъпването на имотите. Още им е малко рано.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 20 Яну 2021, 4:28

enigma написа:За Канада аз четох последните години, че имало сравнително голям наплив от страдащите от TDS (Trump Derangement Syndrome) американци. Сега след изборите може и да се върнат, Байдън като им купи по една шейна (да се пързалят по мед и масло).


Това се говореше, че ще стане ако Дончо спечели изборите, но не се случи.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 20 Яну 2021, 7:47

Mini написа:
BMW_POWER написа:Енигмата, нали Тръмп подгони хаитянските мангали и едно 50-60 000 се преселиха в Квебек. Малко ли е? Отделно +100К "сирийски бежанци" (попитай ме кой им плати билетите), редовна емиграция. Е всичкия този народ трябва да живее някъде. Основните градове са Торонто, Монреал, Ванкувър (стига да си напред с кинтите), Едмънтън, за съжаление и нашето село започва да набира популярност. Къде да идат? Има търсене, цените растат.


Не мисля, че въпросният контингент е причината за поскъпването на имотите. Още им е малко рано.


Индиректно. Нали някъде трябва да живеят. Търсене и предлагане. Едно време северно от плащата на моите приятели от Сами Фрутс в Лавал бяха само ливади. Сега е билдинг до билдинг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 20 Яну 2021, 8:46

В Германия голяма част от амуджите ги настаняват в частни домове . Мисля че и в Канада не е проблем да има такава практика особено при положение че държавата има такава политика за освежаване матрияла от местни инуити . Ето колегата например спокойно може да помогне на правителството и да приеме /настани двама мигранти - свободни стаи бол :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 21 Яну 2021, 0:11

Понеже си експерт (и) в недвижимите имоти, ето ти един интересен канал

https://www.youtube.com/channel/UCIdqHq ... dvtcS2Z_Tw

И още

https://news.knopka.ca/read/12422

За да имаш нещо в джоба, трябва да произвеждаш И ДА ИЗНАСЯШ. Експортът носи финанси. Женицата прекара близо 10 години в шипинга. Питал съм я, какво има в контейнерите, които напускат. "Хартия и скрап". Да, има няколко фабрики, ама колко от тях изнасят? Блекбърито е тотална щета. Американците при първия проблем затварят местните фабрики. Великите Бомбардие бачкат на бройки. Има поръчки - бачкаш, няма отивай си вкъщи. Остава добивната помишленост. Режат гората и изнасят в САЩ. Това е!

Mini написа:Не си попаднал на информирани. Канада произвежда коли, камиони, кораби, самолети, рекреативни и прочие продукти. Даже правеха и мобилни телефони. :roll:


Да, има заводи на кого ли не, ама какво им е натоварването? Заводите на Ролс Ройс в Монреал са пример. Апропо, тръгвайки от Монреал към Океана, да знаеш някъде нещо да работи? За Гаспези отдавна е известно, че им е по-евтино да ги докарат до един на хотел в Монреал, отколкото да им плащат социалните помощи и цялата инфраструктура от Октомври до Май.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от enigma » 21 Яну 2021, 2:54

BMW_POWER написа:Великите Бомбардие бачкат на бройки. Има поръчки - бачкаш, няма отивай си вкъщи.

Бомбардирите аз мислех, че са много силни с влаковете. :shock:
Заради ковида ли са им намалели поръчките? Преди години, когато се интересувах изнасяха влакове и автоматизационни системи доста успешно...
enigma
ያለ እኩል

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 21 Яну 2021, 3:10

Бомбардие са силни в бизнес самолетите. Апропо влаковете заминаха.
https://globalnews.ca/news/7495124/bomb ... approvals/

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Mini » 21 Яну 2021, 3:17

BMW_POWER написа:Понеже си експерт (и) в недвижимите имоти, ето ти един интересен канал

https://www.youtube.com/channel/UCIdqHq ... dvtcS2Z_Tw

И още

https://news.knopka.ca/read/12422

За да имаш нещо в джоба, трябва да произвеждаш И ДА ИЗНАСЯШ. Експортът носи финанси. Женицата прекара близо 10 години в шипинга. Питал съм я, какво има в контейнерите, които напускат. "Хартия и скрап". Да, има няколко фабрики, ама колко от тях изнасят? Блекбърито е тотална щета. Американците при първия проблем затварят местните фабрики. Великите Бомбардие бачкат на бройки. Има поръчки - бачкаш, няма отивай си вкъщи. Остава добивната помишленост. Режат гората и изнасят в САЩ. Това е!

Mini написа:Не си попаднал на информирани. Канада произвежда коли, камиони, кораби, самолети, рекреативни и прочие продукти. Даже правеха и мобилни телефони. :roll:


Да, има заводи на кого ли не, ама какво им е натоварването? Заводите на Ролс Ройс в Монреал са пример. Апропо, тръгвайки от Монреал към Океана, да знаеш някъде нещо да работи? За Гаспези отдавна е известно, че им е по-евтино да ги докарат до един на хотел в Монреал, отколкото да им плащат социалните помощи и цялата инфраструктура от Октомври до Май.


Точно авиационния сектор не е най-подходящия пример. Кой лети сега? Промишлеността работи, услугите са в застой.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от enigma » 21 Яну 2021, 3:23

Да, за самолетите знам.
Новината за влаковете ме разби... как съм го проспал... мерси за инфото. :yes:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 21 Яну 2021, 10:02

BMW_POWER написа:Понеже си експерт (и) в недвижимите имоти, ето ти един интересен канал

https://www.youtube.com/channel/UCIdqHq ... dvtcS2Z_Tw
И още
https://news.knopka.ca/read/12422

Остави я тая кнопка , инвеститорите плямпат едно дилърите друго финансовите експерти трето потребителските организации четвърто строителите пето ...всяка коза за свой крак както се казва . На теб шестото чувство , интуицията какво ти казва ? Канада цъфти и връзва ? Колко е ипотечния дълг и колко е нараснал за 2020г поглеждал ли си ? Откъде ще дойдат тези пари като ги няма в банките ? С други думи балона през 2020 е надут с още въздух под налягане . Ако чакаш да прочетеш някъде че ипотечната криза в канада е ударила пик , няма да го намериш във вестниците докато не гръмне бомбата някой хубав ден както с лемън брадърс 2008г . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от BMW_POWER » 21 Яну 2021, 17:11

Jordana написа:
BMW_POWER написа:Понеже си експерт (и) в недвижимите имоти, ето ти един интересен канал

https://www.youtube.com/channel/UCIdqHq ... dvtcS2Z_Tw
И още
https://news.knopka.ca/read/12422

Остави я тая кнопка , инвеститорите плямпат едно дилърите друго финансовите експерти трето потребителските организации четвърто строителите пето ...всяка коза за свой крак както се казва . На теб шестото чувство , интуицията какво ти казва ? Канада цъфти и връзва ? Колко е ипотечния дълг и колко е нараснал за 2020г поглеждал ли си ? Откъде ще дойдат тези пари като ги няма в банките ? С други думи балона през 2020 е надут с още въздух под налягане . Ако чакаш да прочетеш някъде че ипотечната криза в канада е ударила пик , няма да го намериш във вестниците докато не гръмне бомбата някой хубав ден както с лемън брадърс 2008г . :dunno:


Задаваш отговори, чиите въпроси сам знаеш. След като докара страната до дъното, къдравият съединител се готви за избори. Извънредни. Иска "вот на доверие" за чепатия, дето е подготвил. Той веднъж докара страната до фалит и само продажбата на златния запас го задържа над водата. Сега с този грип ... Писах по-горе. Дупката в бюджета за 3 години скочи от 13 на 400 милиарда. В банката пари не му трябват. Той просто си печати и раздава. Същевременно вдига цени и данъци. Реално всеки работещ дължи по едни 100-150К само за миналата година. Това оптимистично.

https://www.theglobeandmail.com/busines ... esilience/

Метни едно око, колко от тези 100 компании произвеждат нещо.

https://www.fxcm.com/ca/insights/the-10 ... alisation/

И десетте най-големи. Канада много добре се рекламира. 20 000 са само ресторантите, които затвориха миналата година. А всичко друго? Говорят за няма и 9% безработица. Ама това е статистика, защото тези, които взимат помощи не са в нея. Тези, на които им е изтекъл срока за взимане на такива също не са в нея. Моят екип бяхме петима. Три месеца бях сам, после докараха още двама да покриват вечер, събота и неделя. Процентно това са минус 40% от хората.

Имотите растат и ще продължат. Емиграционната вълна продължава. Съединителят имаше планове да докара страната до 50 милиона население. Сега сме 37-38. Къде ще ги настани? Нека София да удвои населението си, пък чакай имотен балон. За другите градове не искам да коментира, нямам преки наблюдения.

https://www.realtor.ca/map#ZoomLevel=9& ... rrency=CAD

Цените на къщите, които виждаш за нашето село са ориентировъчни. Уточнявам, къщи. Вадиш едни +100К и ще е твоя. Ако не е продадена в рамките на седмица макс, има някаква драма. Огромна част от имотите дори не излизат на пазара. Продават се още преди да се публикува обявата. Директен пример. Къща близнак като моята на 20м от нас. Миналата година пуснаха обява на 460К и за два дни я продадоха на 540К. Седем оферти без никаква техническа експертиза. Сега сравнитвлно наблизо продават терен със стара къща за бутане около 450м2 за 400К. Приготви още 250К за нещо сравнително скромно.

Моето село практически няма промишленост. "Планктон", както казва твоя арестуван приятел Брежнев. Масово хората работят за правителството. 90% сега са си у дома. Не харчат пари. Спестяват от разходи по колата, кафе, обяд. Миналата година нямаше кампове за децата лятото. Груб пример. Ако нямаш (не ползваш) кола, това са две карти за градки транспорт (+2.4К). Две деца на камп за два месеца са +3.5К. Може да стигне и до 8-10К, зависи къде си ги записал. Аз се огледах да го учат на ветроходство и .... ентусиазмът ми беше попарен преди две години още. Пилотските курсове са по-евтини :!: Ако ходиш с кола на бачкане, това е бензин, едни 2-3К годишно само паркинг. И цялата тази маса пари трябва да се инвестира някъде :dunno:

Та написаното в подписът ми седи :ok:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alx » 21 Яну 2021, 17:30

BMW_POWER написа:Масово хората работят за правителството. 90% сега са си у дома. Не харчат пари. Спестяват от разходи по колата, кафе, обяд.


поне за мене работата от къщи не ми излиза по- евтино... режийните са ми едно 75-100% нагоре което е доста повече от парите които бих харчил за бензин, кафета и обяд ако работя в офиса...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от slatanic » 21 Яну 2021, 18:55

alx написа:
BMW_POWER написа:Масово хората работят за правителството. 90% сега са си у дома. Не харчат пари. Спестяват от разходи по колата, кафе, обяд.


поне за мене работата от къщи не ми излиза по- евтино... режийните са ми едно 75-100% нагоре което е доста повече от парите които бих харчил за бензин, кафета и обяд ако работя в офиса...


Намали пуретките де. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: KoolyO, turieca

Последни теми
Facebook