Временна кола до 3к лв?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от SpeedyMan » 09 Авг 2020, 1:50

c04 написа:

От това по-кола няма, само де не пред разпад :mhihi:

Това по-добре: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8572090513

c04 написа:
SpeedyMan написа:Ето я колата: предназначена за всичко и под 3000 лв., почти всичко на народни цени, само газчица й трябва --> ЦЪК

Тия нещо не чупеха ли кутии, че един познат хвърли такова заради тоя проблем. Па може да и бил карък де :mhihi:
А и да не, не го бива. Ако седнеш на задната седалка след малко ти си иска да се гръмнеш, то като гледам и отпред токова ама :lol:

Т.е. идеална за целта - караш- чупиш- фъргаш :mhihi:
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от sobiss » 09 Авг 2020, 1:51

За тия пари Мицубиши Спейсстар фейслифт или Е36 компакт от последните със 105 коньовия мотор...и двете държат здраво на бой и се обслужват, поддържат за некви дребни пари.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от K_Ilkov » 09 Авг 2020, 9:59


Много лампи светят на тая :dunno:

Аз бих търсил бензин
Не им разбирам на дизелите
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от ID A » 09 Авг 2020, 10:18

Bogat-Beden написа:Kиселяците да подминават, темата беше стегната до един момент, в който повечето почнаха да пишат без да четат и както и да се повтаряме като пиялки, и какво от това, пари ли ти взехме?


А защо трябва да обиждаш? Нещо лошо ли съм написал?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от steeN » 09 Авг 2020, 10:23

Тоя дизел примерно ако кихне турбото и става ремонта колкото цената на колата горе долу.

Аз като гледам как се развива темата, решението за теб е да вземеш един потребителски и да си купиш "постоянна" кола. Ще спестиш доста пари и нерви така.
Особено пък ако нямаш опит сам да правиш ремонти по-сложни от смяна на свещи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2020, 10:53

За 400 поста, дали колегата успя да си избере кола за 3к лв или трявба още акъл :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от Kurtov » 09 Авг 2020, 12:20

Не съм гледал обяви, но според мен Volvo 850 атмосферен бензин + газ, отговаря на изискванията.
Голяма и просторна кола, голям багажник, здрава и надеждна.
Не съм имал такава да споделя как е с частите, но хората казват, че не е голяма драма.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от K_Ilkov » 09 Авг 2020, 14:12

acho.rs написа:За 400 поста, дали колегата успя да си избере кола за 3к лв или трявба още акъл :mhihi:

Епа дай акъл, некъф джаг за къси пари нема ли? :lol:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от DLVasilev » 09 Авг 2020, 15:00

steeN написа:Тоя дизел примерно ако кихне турбото и става ремонта колкото цената на колата горе долу.

Аз като гледам как се развива темата, решението за теб е да вземеш един потребителски и да си купиш "постоянна" кола. Ще спестиш доста пари и нерви така.
Особено пък ако нямаш опит сам да правиш ремонти по-сложни от смяна на свещи.

като кихне турбото му викаш наздраве и го сменяш с втора злоупотреба, мажеш въздушния филтър с аспирин да не киха и колко толко за 200 лв :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от c04 » 09 Авг 2020, 15:18

DLVasilev написа:
steeN написа:Тоя дизел примерно ако кихне турбото и става ремонта колкото цената на колата горе долу.

Аз като гледам как се развива темата, решението за теб е да вземеш един потребителски и да си купиш "постоянна" кола. Ще спестиш доста пари и нерви така.
Особено пък ако нямаш опит сам да правиш ремонти по-сложни от смяна на свещи.

като кихне турбото му викаш наздраве и го сменяш с втора злоупотреба, мажеш въздушния филтър с аспирин да не киха и колко толко за 200 лв :mhihi:

Препоръчай му един Ситроен на човека, да те споменава "с добро" :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от DLVasilev » 09 Авг 2020, 15:21

c04 написа:
DLVasilev написа:
steeN написа:Тоя дизел примерно ако кихне турбото и става ремонта колкото цената на колата горе долу.

Аз като гледам как се развива темата, решението за теб е да вземеш един потребителски и да си купиш "постоянна" кола. Ще спестиш доста пари и нерви така.
Особено пък ако нямаш опит сам да правиш ремонти по-сложни от смяна на свещи.

като кихне турбото му викаш наздраве и го сменяш с втора злоупотреба, мажеш въздушния филтър с аспирин да не киха и колко толко за 200 лв :mhihi:

Препоръчай му един Ситроен на човека, да те споменава "с добро" :mhihi: :mhihi:

Ситроена с предно и ръчна на предните колела за един бмвист е като да ти се роди син и да ти доведе зет :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от steeN » 09 Авг 2020, 17:09

DLVasilev написа:...


Това го сменяш ти или аз примерно, ама той дали е виждал турбо :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от DLVasilev » 09 Авг 2020, 20:13

Бе това не знам, може да е виждал. Става въпрос, че дори и да не е няма смисъл в ремонти над стойността на временната кола. Аз дори като строша мотор и пъхам друг такъв. Само сега беше изключение, че още не я бях регистрирал в кат и трябваше жива умряла да мине с този мотор нейния. И пак купих само гарнитура, гумички на клапани и масло, а всичко друго в това число и главата изрових от мазето и така ремонта излезе 160 лв :mhihi:
Като имам здрава не пукната глава от стария тдс и то на 4000км от шлайфане защо да давам 300 за другата дето беше цепната на 11 места.
Изображение
Само лагери и сегменти не съм сменял. Веригите ги намерих на една Е39-ка на късмет чисто нов бош в австрия сменен преди да тръгне за българия, после изгубили документите, а колата слънце и оня ми ги даде за 50 лв :mhihi:
Изображение
Ето ги тия велики накладкаджий в сервиза какво сътвориха, а само едно гнп трябваше да сменят.
Изображение
Без пин на маховика и зацепен разпределителен вал така става като отвиеш гайката на гнп-то :mhihi: Абе вика тръгнах да го развивам и каза щрак три пъти и прескочи няколко зъба. Аз не мога да го оправя ма ми дължиш 50 лв, че 3 седмици се мотаме :mhihi:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Само тия бутала не знам колко ще държат ма съм му приготвил друг мАтор и без това та ми е все тая. :mhihi:
Изображение
Изображение
Мързеше ме да меря от М21 дали ще станат, а и предвид, че са по 2 пръста дебело желязо, а не консерви като на някой екотек все ще бутнат още няколко години. Виждал съм на ауди А6 2007-ма година как затварят мотор не с по 2 пукнатинки, а с цялото бутало на слънце и още си го кара човека, ама не знае :mhihi:
Ето ти турбо като заговорихме за него в началото
Изображение
Че успях и да го накарам да тръгне даже :mhihi:
Отклоних се малко от темата, че тя е за временна кола, ама аз съм си олигофрен и мойте са временни повечето и нали ме изгониха да почивам и нямаше работа та се заиграх повече от необходимото :mhihi:
Най-временната кола ми беше тази :mhihi:
Изображение
500 лв и никакви ремонти. Даже беше пълна с гадна мръсна нафта :mhihi: и всичко и беше платено
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от acho.rs » 09 Авг 2020, 20:32

K_Ilkov написа:
acho.rs написа:За 400 поста, дали колегата успя да си избере кола за 3к лв или трявба още акъл :mhihi:

Епа дай акъл, некъф джаг за къси пари нема ли? :lol:

Има някакви ребандирани мондеота, но с голям потенциал за паметници :mhihi:

По темата е ясно - има 46ци и 39ки колкото душа иска. Ръчни скорости и атмосферен бензин и може и да извади късмет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Временна кола до 3к лв?

Мнение от steeN » 09 Авг 2020, 21:22

DLVasilev написа:...


И аз това имам предвид, че няма смисъл от ремонти, които са колкото колата. Обаче ако не можеш сам да си правиш неща, често точно до там се стига с тоя тип "временни" коли :lol:
Това си е бая работа дето си го постнал. Малко хора могат да го свършат... да не говорим пък да го свършат така, че да не трябва пак да се прави след тях.

п.с.
Щом така с колан я вдигат тая последната, ясно на къде се е запътила :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook