Удостоверение за Евро категория

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Bogat-Beden » 07 Апр 2021, 13:42

Сега си погледнах талона и *уй...
Инак е купувана и карана само тук в Бг, от 07ма.. Нищо, повод да се разходя до Варна и да погледам какви коли ще караме след 15 години евентуално :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 12 Яну 2023, 18:49

Kroki написа:Намерих време и преди няколко дена отидох да сменя талоните и да въведа ЕВРО категорията. Трябва да се носят талоните, Гражданската и документа. Платих през пос терминал на момента таксата, нещо от рода на 20лв беше и ме изпратиха в халето, където свалят/слагат номерата и дават талоните. Казаха ми, че няма нужда да ходя с колата, а само с документи. След 10м ми дадоха новите талони. След това минах в данъчното и с документа от ДАРУ и големия талон, смених информацията и в системата. Навсякъде записваха номера на документа. Става на въпрос за гр. Плевен ИИИ НАААЙ-хубавото,

днес платих данъка за цялата година и беше 100лв. :)

Тоест 260лв по-малко :)

Колата е Е46 320D и е евро 4 :))


n_dinkov написа:Здравейте колеги,
да ви споделя при мен как стоят нещата. Става въпрос за гр. Пловдив и съответно КАТ Пловдив :lol:
преди 2 г. и 10м. регистрирах х5 е53 3.0i. Колата беше нов внос от Италия.
Тогава още ги нямаше нещата с евро категориите. Съответно, след увеличението от тази и миналата година,
данък е 100 лв. по-скъп от както я регистрирах.Открих, че имам копие от италянският талон, в който пише, че
колата е евро 3. Миналият четвъртък бях в КАТ Пловдив, като погледнаха талона ми казаха, че категорията я пише
с директива /пише например: 2003/76/СЕ/, а те имали заповед и не работят с "директиви". В талона трябвало да пише примерно ЕВРО3.
Като им казах, че до сега, всички италиански талони, които съм виждам, винаги ги пише с "директиви", ми отговориха, че не било така.
Съответно, процедурата е - документ от представителство на марката - М КАР - 120 лв.
При вписване на евро категорията, колата минава канал. Мислих, че ще мерят газове, проверяват дали има катализатор и т.н.
Оказа се, че сверяват номерата на шасито /може и на двигателя, но в моят случай се води БЕЗ НОМЕР/.
Като цяло, КАТ, какво да ви кажа :lol: Винаги си виновен и винаги е за твоя сметка :lol:


Ако някой има по-скорошна информация нека каже, дали искат колата отново да се представи в КАТ ... Благодаря предварително!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 21 Яну 2023, 22:56

Взех си удостоверението! Струваше ми 60лв и стана за ден... Следва КАТ-Пловдив...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Kroki » 30 Яну 2023, 13:47

От къде го взе толкова тънкана?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 30 Яну 2023, 14:04

Предполагам, че се заблуждаваш, че става дума за БМВ, а това не е така! Става дума за 'Лексус' и го взех от 'Тиксим' Пловдив, които са представителите на Тойота в града ни.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Kroki » 30 Яну 2023, 18:45

Да, ясно, благодаря.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 03 Фев 2023, 14:30

Днес се 'справих' и с КАТ-Пловдив ! Отидох сутринта без колата, но се оказа, че трябва да съм с нея, за да 'мине каналите'! Сверяват отново рамата... по някакви причини :dunno: ! Платени 20лв за новите талони с въведена евро-категория! Сега остава да се 'справя' и с данъчните... Иначе си е обичайната простотия :banghead: ! Ефективност и КПД граничещо с нулата :banghead: ! Тези, ако ги изгонят от там, съм сигурен, че никъде другаде няма да си намерят работа!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 09 Фев 2023, 15:30

Днес майка ми имаше работа близо до данъчното и я помолих да пита дали ще има нужда да ходя и при тях (просто за да съм сигурен) или информацията ще дойде по 'служебен' път. Оказа се, че там колата вече се води Евро 4 :shock: ! Това са само три работни дни! Направо не мога да повярвам... Чак се чудя, дали още изначално не е било така или наистина информацията е дошла при тях от КАТ толкова бързо? Или това става наистина автоматично и двете системи са свързани и промените се отразяват веднага навсякъде..?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Ивайло Димов » 09 Фев 2023, 15:40

Веднага се получава информацията :yes: .Аз също нямам еврокатегория номер на двигател в талона ,от Аутотехника ми обявиха цена 30 лева за удостоверение на пролет ще се занимавам ако не ме домързи .Ще ми падне данъка с 25 лева ако пише Евро 3 на талона .Чудя се още дали да се занимавам :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 09 Фев 2023, 16:02

В твоя случай нещата са 'по-безобидни', наистина... макар, че въпроса е принципен! Въпроса не е само в парите, а че се иска и доста обикаляне ( първо до едните, след това при другите). При мен разликата е 85лв годишно! Иначе, при мен двигателя си остана без номер в талоните :mhihi: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Ивайло Димов » 09 Фев 2023, 16:06

Да принципен е ,но така я купих беше вече регистрирана в България в КАТ Велико Търново .Явно нещо са недогледали немския талон ......идея си нямам.Според наредбата за Еко стикерите имам 3-та категория :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от TheDriver » 29 Юни 2023, 11:33

Колеги вдигам темата с въпрос за приятел.

Ф10ка Н57 купена относително скоро без Евро категория при регистрацията си в България. Наскоро хвърли мотор и сме намерили "нов" с пълния набор от документи.

Проведохме няколко разговора с местния КАТ и се оказа, че имат нови "обръчи за прескачане" спрямо времето когато аз съм се занимавал със садени мотори в Е36. Това е отделна тема....

Проблемът обаче е Евро категорията. Липсата на такава в настоящия талон "може да е проблем" при пререгистрацията :shock: А дори да я пререгистрират ще е без категория, което ще е има сериозно финансово отражение върху данъка.
М-Кар и Дару кар отказват да издадат удостоверение по ВИН-а на "новия мотор", защото е от ударена кола на която моят човек не е собственик.
От КАТ казват - "ще минаваш Технотест, за да пререгистрираме и впишем Евро категория." :shock:

Съвети? Къде другаде да пробвам с издаване на удостоверение?

Номерът на мотора фигурира ли в удостоверението? Това което ми се върти в главата е да издадем удостоверение на ВИН-а на колата, ако номера на мотора не е вписан никъде в самото удостоверение. :dunno: Разбира се тия в КАТ като видят, че мотора идва от кола с друг ВИН пак ще мръщят вежди... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 29 Юни 2023, 12:30

Ами единия вариант е бил да се вземе удостоверение по вин-а със стария/оригинален мотор, да се оправят талоните с налична вече в тях евро-категория и след това да се смени мотора и мине техно-тест (без проблем, след като е същия) и колата да си остане с валидната евро-категория... Поне така бих опитал аз...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от TheDriver » 29 Юни 2023, 12:44

Моментът с вписването на Евро категория с оригиналния мотор е безвъзвратно изпуснат. Колата не е в състояние да стигне до канала на КАТ с него.
Има възможност да се издаде документ на нейния си ВИН и мотор, защото това е чисто документална процедура, но до там.

Минаването на технотест, също не би следвало да е нужно, защото сменяме с идентичен мотор и няма промяна в нито един от параметрите му. Дори излиза от сходно Ф10, защото според КАТ трябва да има почти пълно съвпадение на ВИН-а иначе отиваш на Технотест. :banghead: Т.е. Н57Д30 от Ф01 примерно отказват да го пререгистрират в Ф10 без технотест въпреки, че мотора е идентичен - причината е, че излиза от 7ма серия, а не от 5та. :banghead:

С това обаче се справихме и единствения проблем е Евро категорията. Тя е причината да ни пращат на технотест. Аз обаче съм почти сигурен, че Технотест няма да удостоверят Еврокатегория без да им дадем удостоверение(потенциално по ВИН-а на новия мотор). :banghead:


ildivvy ти наскоро си взимал въпросното удостоверение. В него фигурира ли номера на двигателя или е само ВИН-а?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 29 Юни 2023, 13:17

При мен искаха само вин-а, за да ми дадат удостоверението. Номера на двигателя не фигурира в него... В КАТ също не се занимаваха да го гледат/търсят... Гледаха само вин-а и нищо друго!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook