Съхранение на бензин в мазето

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 02 Мар 2020, 17:41

ID A написа:Колкото повече товариш, толкова по-трудно се поддържат тези обороти.


в което е и разковничето... дизела при един и същи обем на двигателя е доста по-тежък - бутало, колянов вал... и има доста по-голяма инерция като се върти в обороти... от там като го натовариш за секунда- две е много по-издръжлив от бензина които умира веднага.

пак да ви го напиша - ако имаш един постоянен товар от 5 киловата и имаш моментни ударни консумации от 13-14кв за това ти трябва поне 12кв бензин или 7.5-8кв дизел. това е реалния свят. пък вие си ги смятайте ъглите и честотите...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 02 Мар 2020, 18:39

IMAG0544.jpg


Така, наясно ли си, че в България се произвеждат агрегати? Ако не си, на снимката виждаш два от три 200 kVA трифазни секунди преди да започне истинската веселба - паралелно управление. Всички са свързани към общ товар. И с включването на всеки един, товара се разпределя помежду им. В този проект не се търсеше синхронизация към мрежата, но и там нещата са подобни. Това е моят принос. Управлението!
И след стотици агрегати, от служебен опит ти заявявам, че това което пишеш не е вярно! Твоя опит се базира на китайски боклуци, на които написаното по табелките няма нищо общо с действителността. Впрочем затова си мислиш, че пушат при натоварване. Реномирана мрака няма такива ластици в мощността между бензин и дизел. И с двата вида гориво ще се държат по един и същи начин при еднаква мощност. И инерцията се запазва в маховика, не в буталата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 02 Мар 2020, 18:50

Товара дето хлъцкат дизелите пък бензина гасне се регулира от подмагнитващия ток демек какъвто и товар да включиш то той не може да тормози двигателя докато управлението не сработи . С други думи като имаш елементарно управление те така хълцат . Даже и да са на 30% като блъсне някой голям консуматор пак хлъцкат :mhihi:
А тия двата генератора дето са на снимката макар и да нямате синхронизиране с мрежата пак искат синхронизиране помежду си за работа в паралел . Моя опит е скромен , три по 175квт или някъде там в паралел с градска мрежа :mhihi:
Ето като тия , корабно изпълнение
SKL.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Jordana на 02 Мар 2020, 19:01, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 02 Мар 2020, 18:56

ID A написа: опит се базира на китайски боклуци, на които написаното по табелките няма нищо общо с действителността.


... а ние тука за какви генератори говориме? тези космически кораби дето си ги пост-нал и управлението им е все едно да разискваме управлението на един 1.5 мотор 75 коня а ти ми да казваш как било управлението на 2000 коня битурбо мотор... ? аз ти казвам какво е положението при китайските боклуци. ти ми говориш за индустриални генератори. аз там нямам опит. ама на китайските боклуци каквото си помислиш, че има вътре- сигурно съм го сменял.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 02 Мар 2020, 19:19

Не Джордане, не е така. Товара си е товар. Той веднага натоварва генератора, който натоварва двигателя. Все едно изведнъж от равно с празна кола да започнеш рязко изкачване с пълен товар, на най-висока предавка и скороста да не падне с повече от 10%. Инерцията е без значение, защото маховиците са много малки така или иначе. Това за което говориш го има в управлението на генераторите в топлоцентралите. При дизел, бензин агрегатите, възбудителя действа мигновено.
Alx, няма никакво значение. Обикновено са до 10 - 100 kVA. По принцип тук китайските са за едно две паления и не се занимаваме с тях, дори и за сервиз. Иначе ако разбираш и може сам да си сменяш нещата, може и да е изгодно и не захранваш нещо отговорно.

edit: 8 цилиндров редови, този повече към 800 - 1000 мяза :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 02 Мар 2020, 20:24

...Не Джордане, не е така. Товара си е товар....

Не съм убеден че товара си е товар , но темата е за тунджата в мазето . Да се придържаме към нея все пак .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 24 Май 2022, 22:16

Джорданка, чувал ли си за провидението? Имам едно приятелче, дето все се бъзикаше с мен. За какво ти е тоя генератор, защо ти е тоя бензин в мазето, защо това, защо онова.... Та вчера каза при мен и моли за 5л, та да се прибере до тях. Отделно имал два пълни фризера с манджа... Дадох му 25л, защото както впоследствие се оказа, до тях не работела нито една бензиностанция. Между другото, карам 73-ти час на генератор. Ток няма, нет също. Опънах кабел до комшията, защото има малко дете и да има поне с какво да си зарежда РС-то, телефоните и да включи хладилник или телевизор. Сега са плейофите в NHL и е светотатство да не ги гледаш. Държа налични около 190л плюс пълен генератор и почти винаги пълна кола.
Не дай си Боже да се наложи, но при икономично натоварване съм независим за поне седмица, без външно зареждане.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от drifty » 25 Май 2022, 0:15

А защо 4ти ден сте без ток?

:OT:
Изображение


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ivoo » 25 Май 2022, 0:29

drifty написа:А защо 4ти ден сте без ток?

:OT:

Духнал малко вятър
https://www.google.com/amp/s/www.cbc.ca/amp/1.6463645

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 25 Май 2022, 8:14

Джорданка, чувал ли си за провидението?

Чувал съм , затова ти предложишх да си вземеш генератор на газ още в началото като попита . :dunno:
Последна промяна Jordana на 25 Май 2022, 8:52, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от DigitalExile » 25 Май 2022, 8:46

А с фотоволтаици си независим постоянно, зависи де, но все пак :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Grozdanoff » 25 Май 2022, 8:57

BMW_POWER написа:Държа в мазето 75л бензин в три пластмасови туби. Пълни са на макс и в тях почти няма въздух. Не миришат и не пускат газ. Имам питане към химиците. Колко време горивото може да седи вътре, без да промени качеството си? И променя ли се то изобщо? Сега на всеки няколко седмици го сипвам в колата и зареждам отново. Ако няма ядове със съхранението, предпочитам да не правя гимнастики по бензиностанциите. В мазето ми е хладно през цялата година. В момента е около 15С, лятото вдига до около 18С. Тубите са за пренос на бензин, не са от перилен препарат или нещо подобно.
Благодаря за всяко мнение!


Променя се качеството, но след много стоене, в пластмасови туби съм използвал бензин стоял близо 1г и нямаше проблем(на колата). Иначе съм намирал в гаража, бензин който баща ми е затворил във военните метални туби, стоял вероятно около 18 месеца и го изгорих малко по малко(за всеки случей) и пак нямаше проблем, така че има доста трайност реално.
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 25 Май 2022, 18:28

ivoo написа:
drifty написа:А защо 4ти ден сте без ток?

:OT:

Духнал малко вятър
https://www.google.com/amp/s/www.cbc.ca/amp/1.6463645


Вярно беше "малко" :mhihi: В събота след бурята 175 000 абонати на енергото в града нямаха ток. В града днес няма нито един генератор. Включително модели над $8500. Евентуално онлайн заявка и чакаш доставка. Навсякъде пише "0 in Stock".

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 25 Май 2022, 18:46

Това е не лоша идея за бизнес стартъп. Купуваш 200 евтини китайски агрегата и ги слагаш в бейсмента , на следващото торнадо ги продаваш 2000 долара парчето . Купуваш 500 , продаваш ги , купуваш 2000 продаваш ги ...Ако се научиш и как се прави торнадо ще станеш милиардер без съмнение :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от peshehodetz » 25 Май 2022, 19:15

Баси как може да държиш такива количества бензин, това е ултра опасно. Толкова ли зле става положението, че когато се наложи да отскочиш до най близката бензиностанция с една туба за генератора ти ако е на бензин. Остави друго да не дава господ ма това ако се подпали при всички положения иншуранса ще ти откаже плащане.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook