Съхранение на бензин в мазето

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 29 Фев 2020, 20:52

Изображение

https://www.canadiantire.ca/en/pdp/cham ... #store=318

Това съм си харесал. Бензина е за него и колата. Връзвам си гащите, защото не се знае. Тук не е като е бг-то или Европа.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 01 Мар 2020, 16:06

Не се филмирай с бензинов генератор. Играл съм я тази игра. При един по- дълъг период без електричество не можеш му насмогна с горивото. Само дизел... по-скъпи са но на практика са 33-50% по- икономични а и няма проблеми със съхранението на нафтата.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 01 Мар 2020, 18:49

Малките мощности са на бензин. Почти няма едноцилиндрови дизели. А относно паленето, най-голям бич е да имаш агрегат и да не ползва. Благадарение на биодизела, всичко вътре става на една каша и парцали и после си е..ло майката да се чисти. Чист дизел ще е по-добре, но такъв не се продава по бензиностанциите. Имате ли генератор поне веднъж в месеца гледайте да го натоварите здраво и да поработи малко. Ако е с два вида гориво, бензин и пропан, ако се ползва рядко пропан или след всяко ползване трябва да източвате бензина.
А за Фукушима, причината да не включат генераторите е, че цунамито ги беше ударило. Което доведе до завишаване на изискванията за монтаж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от hell's angel » 01 Мар 2020, 19:05

+1 за дизела. Освен ако не е нещо само да врътка помпи за отопление за по-дълго време. A и количеството става доста. Оня тип строителство и 200-на литра бензин в мазето, ако стане беля :arrow: меко казано - мамата си трака ...
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от DLVasilev » 01 Мар 2020, 19:34

Тая тема ме кара да се замисля да взема едно бензиново Е34 520 и да му натепам керосин да видя дали ще вари на зла гад или ще сдипли в зародиш :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ukelichko » 01 Мар 2020, 20:46

Нещо изпускам ли? За какъв апокалипсис се готвите? При нас рядко спират тока и най-дълго е било за ден. Най-голям проблем при тези спирания се оказва липсата на интернет. Веднъж си спомням, че настъпи апокалипсис, защото нямаше ток, респективно и нет цял ден, а тогава нямаше планове с по 10-тина гиги мобилен, както сега. Тогаа ме обвиниха за баща и съпруг мухльо, защото не бях подготвен. Сега вече съм. Имам поне три различни източника на интернет от три независими доставчика и сумарен запас от поне 150 гигабайта. Отделно имам и пет напълно заредени пауър банки в чекмеджето. Като свършат, подкарваме акумулаторите на колите в двора през буксата за запака. Със сигурност можем да изкараме близо седмица, ако се скъса оптиката или спре електрозахранването. А пък на съпругата в рамките на час мога да и осигуря телевизия, като демонтирам Булсаткома, малкото телевизорче и инвертора с тяговия акумулатор от кемпера. Като се огледам имаме и снаксове, чипсове, кола и пуканки за две кина. А има ли нет, телевизия и съпътстващите ги джънк фуудсове, никой няма да се сети търси истинска храна, вода и топлина поне седмица и полвина. Живея сред зомбита баткоооо :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 01 Мар 2020, 22:28

ID A написа:Малките мощности са на бензин. Почти няма едноцилиндрови дизели.


Има една цяла фамилия китайски дизелови генератори. Достъпни на цени (по скъпи са от бензиновите- да) но много много по- икономични и устойчиви на пикова консумация (peak draw). Аз имах два такива (за всяка страна захранването ми (2х 400 ампера) преди да ги сменя с бивш военен генератор на ремарке които ми изпадна случайно.

Едит: точно ето такъв беше.... https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3463361400
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 01 Мар 2020, 23:04

Да, много трудно ще намериш дизел под 6500 VA. А дори и до 10 KVA бензина пак ги бие по цена и не вървят толкова много. В България масово на такива, като твоя се монтира автоматика за АВР и се ползват за аварийни захранвания. И какво значи пикови натоварвания? Даден агрегат трябва да може да издържи 110 % един час и 100% неограничено време. Ако агрегата не може да покрие това, или генератора е боклук или двигателя не е за това натоварване. И ние сме монтирали по-мощен генератор на по-малък двигател, но генератора е ограничен съобразно двигателя.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 01 Мар 2020, 23:46

ID A написа:И какво значи пикови натоварвания? Даден агрегат трябва да може да издържи 110 % един час и 100% неограничено време.


за бензина е така.. и може би на 130% за секунда- две... докато дизела мога съвсем отговорно да ти кажа, че издържа на 200% товар за същото време което е много ценно защото можеш да минеш метър с по-малък дизелов генератор ако имаш големи индуктивни товари (климатици)...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 02 Мар 2020, 0:12

Няма такова нещо. Генерирането на енергия е натоварване на двигателя. В момента, в който го претовариш започва да губи обороти, оттам пада честота, която е функция на оборотите и дори без защити, фактора на мощността пада толкова много, че нищо не става. Ти може от машина с 400 А и pf 1 да изкараш 1600 А и pf 0,1, но това е равносилно на 160 А при нормални условия. Затова генераторите се пишат в KVA, защото от pf зависи дали 6500 VA са 6500 W или 650 W.
И впрочем две машини могат да захранват две фази, но няма да можеш да си ползваш пералнята, която е на 220 двуфазно, освен ако не се синхронизират по някакъв начин.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от BMW_POWER » 02 Мар 2020, 2:13

alx написа:Не се филмирай с бензинов генератор. Играл съм я тази игра. При един по- дълъг период без електричество не можеш му насмогна с горивото. Само дизел... по-скъпи са но на практика са 33-50% по- икономични а и няма проблеми със съхранението на нафтата.


Виж какво пише:

Dual Fuel

Ще го вържа към газовата инсталация на къщата.

Въпросът ми наистина е за бензина. Мразя хамалогията. Ако ще го връткам веднъж на шест месеца, ядове няма. Тубите тругно могат да направят конденз, защото вътре почти няма въздух. Пълня ги под ъгъл и са наистина на макс. В мазето е тъмно и със сравнително постоянна температура.
Последна промяна BMW_POWER на 02 Мар 2020, 3:48, променена общо 1 път

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 02 Мар 2020, 3:26

ID A написа:Няма такова нещо


Хайде пак теории. Аз като ти кажа “съвсем отговорно” това значи че е личен опит. Имал съм бензинови, имал съм дизелови - говоря ти от опит. Бензина ще го угасиш на 130% от мАксималния му товар за секунди- дизела ще кихне на 200% един два пъти, ще изпуши леко и продължава. Говоря за 7500 вата генератори захранващи на моментни 13–14к пикови товари. С бензина беше абсурд и трябваше да гася консуматори- дизелите нямаха проблеми.

Между другото в моята къща влизат две вериги еднофазни по 400 ампера всяка. Независими са и товарите на къщата са разпределени между двете вериги.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от alx » 02 Мар 2020, 3:38

BMW_POWER написа:
alx написа:Не се филмирай с бензинов генератор. Играл съм я тази игра. При един по- дълъг период без електричество не можеш му насмогна с горивото. Само дизел... по-скъпи са но на практика са 33-50% по- икономични а и няма проблеми със съхранението на нафтата.


Виж какдо пише:

Dual Fuel

Ще го вържа към газовата инсталация на къщата.


Това е идеалния вариант...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от Jordana » 02 Мар 2020, 8:38

Какви са тия 200% товари на генератор ? Такива филми как се снимат при положение че тия генератори са с определени VA параметри които автоматиката държи и мотора е с определени максимални обороти и механичен товар . Като го натовариш на 200% просто от 110 волта ще изкара 60 волта или някакво безобрзно подобие на ел ток и ще изгори за 1 час или ще изгорят уредите в къщата . Не ми се рови назад в другата тема , но това нещо за генератор на газ го предложих аз на колегата още преди две години като се питаше за генератор . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Съхранение на бензин в мазето

Мнение от ID A » 02 Мар 2020, 10:50

Само едно малко уточнение внасям. Агрегатите работят с постоянни обороти. 1500 или 3000 европейските и 1800 или 3600 американските. Може и още по-ниски, но кратни. И това е защото 3000 оборота / 60 секунди = 50 херца честота. По-ниските обороти се постигат с допълнителни полюси през по-малък ъгъл. Допустимо е до плюс минус 5 херца отклонение за автономно захранване. Колкото повече товариш, толкова по-трудно се поддържат тези обороти.

А за BMW_POWER, само недей да свързваш 200 л варел директно с резервоара. Малките мощности са с резервоар отгоре, без помпа и разчитат на гравитацията да храни агрегата. Смятани са 10-15 л натиск от резервоара, а не за 200 ++ литра натиск.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook