Тол камери, свинетки и глоби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TNT » 06 Юли 2021, 18:12

Имам въпрос, че нещо не намирам отговор. С тея новите стикери, кои групи се очаква да им спират движението ? Че трябва да карам преглед, ама се чудя дали има смисъл да чакам до последно преди да изтече, за да са пуснали и стикерите :dunno: Че после ще трябва пак да се ходи и за стикер :dunno: Идеята ми е, ако 3-та група ще ги спират така или иначе, да не чакам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Моджо » 06 Юли 2021, 18:16

Никой нищи няма да спира.
Евентуално, само в някои медта, при замърсяване и т. н.
А за прегледа, аз разбрах, че кой е минал догодина стикер.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TNT » 06 Юли 2021, 18:19

Сега уж от 12 юли ще слагат, като минеш преглед.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Моджо » 06 Юли 2021, 21:35

Да, ок, но аз съм минал вече. И за такива като мен еко стикер догодина.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от vicho » 06 Юли 2021, 23:52

:mhihi: :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Don_Diego » 06 Юли 2021, 23:59

Ще спират само в дните с високо замърсяване на въздуха, след време ще пробват сигурно да създадат зони с ограничения и с най-ниска категория да не можеш да влезеш в тях
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Jordana » 07 Юли 2021, 7:22

Нещо коментираха оня ден да останат само тези тези стикери за ГТП , 3в1 да бъдат без отделен стикер че те спират :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ивчо » 07 Юли 2021, 9:36

Jordana написа:Нещо коментираха оня ден да останат само тези тези стикери за ГТП , 3в1 да бъдат без отделен стикер че те спират :mhihi:

Oт старите стикери не се доставят вече и се прибират от фирмата обратно .
Заварено положение - който е минал ще има еко стикер чак на другия преглед .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TNT » 28 Мар 2022, 13:47

https://offnews.bg/ikonomika/ot-1-iuli- ... 73281.html

Очакват се промени :wave: А винетката... не искам да ми я намалят с 10лв, искам да оправят пътищата. Като се спестят 10лв от винетка, трудно ще се избие цената на носачи и амортисьори :banghead: Ако се накарат обаче тежкотоварните презвовачи (а тук има много транзитен трафик...) да си плащат по-справедливо, остава само кражбите да намалят и може да видим пътища :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Е.Димитров » 28 Мар 2022, 16:35

Слагаш украински номера и нищо и никой не те спира.
Нямаш ГО, нямаш Винетка и шпориш с 200 през камерите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TheDriver » 03 Юни 2022, 8:59

Колеги някой получавал ли е глоба за каране без винетка?

Баща ми е забравил, че му е изтекла годишната винетка и 1 месец е пътувал из страната така. Доколкото успяхме да ги изброим има 4 индивидуални пътувания, всяко с множество пресичания на стълб с камери.

Колко глоби може да очаква(в интернет портала нищо не излиза)? 4 - по една за всеки от дните в които е излизал извън града без винетка? Или ще опитат да му нашият за всяко пресичане на стълб с камери?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от b_u_b_o » 03 Юни 2022, 9:07

Макс една на ден ще е, един колега така беше забравил и плати над 2 бона глоби :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от top » 03 Юни 2022, 9:51

TheDriver написа:Колеги някой получавал ли е глоба за каране без винетка?
Баща ми е забравил, че му е изтекла годишната винетка и 1 месец е пътувал из страната така. Доколкото успяхме да ги изброим има 4 индивидуални пътувания, всяко с множество пресичания на стълб с камери.
Колко глоби може да очаква(в интернет портала нищо не излиза)? 4 - по една за всеки от дните в които е излизал извън града без винетка? Или ще опитат да му нашият за всяко пресичане на стълб с камери?


Аз бях забравил да си подновя винетката и съм карал предимно между София и Пловдив около месец без винетка, добре че ме спряха тия с бусчетата от тол таксите и имах "само" 11 глоби по 70лв, че не се знае колко щях да натрупам докато се сетя.
На място с карта можеше да платя само последните 3 глоби и разбира се да си купя онлайн винетка за да продължа да пътувам без да се трупат глоби, останалите глоби ми обясниха, че се прехвърлят към сайта им https://tollpass.bg/bg/delicts/check и от там ги платих, но докато се прехвърлят към сайта не знам дали илизат при проверка или само те ги виждат като те спрат. Иначе всичките ми глоби бяха за различни дни, по една такса на ден, вероятно за това я наричат "компенсаторна такса" за да е нещо като еднократна винетка за деня и да не се трупа глоба при всяко преминаване през камерите в рамките на деня.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TheDriver » 03 Юни 2022, 10:16

Благодаря :bchug:

Аз му казах да рови в търсачката на КАТ за глоби и също така очаквах фишове за по 300лв. всеки.

Сега като чета може и ние да минем с по 70лв на ден. Само дето все още никакви фишове не са получени.

В противен случай в края на деня ще им бъде изпратен електронен фиш по пощата за плащане на глоба - 300 лева за леките автомобили до 3,5 тона и 1800 лв. за тежкотоварните превозни средства.

Глобата може да бъде избегната, ако в 14-дневен срок от получаване на електронния фиш, бъде платена компенсаторна такса. Тя се плаща само по банков път, като в платежното нареждане се посочва номерът на електронния фиш.


П.С. Ще пиша за развръзката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от andy » 03 Юни 2022, 11:39

TheDriver написа:Колеги някой получавал ли е глоба за каране без винетка?

Баща ми е забравил, че му е изтекла годишната винетка и 1 месец е пътувал из страната така. Доколкото успяхме да ги изброим има 4 индивидуални пътувания, всяко с множество пресичания на стълб с камери.

Колко глоби може да очаква(в интернет портала нищо не излиза)? 4 - по една за всеки от дните в които е излизал извън града без винетка? Или ще опитат да му нашият за всяко пресичане на стълб с камери?


Глобата е само една за 24ч (70лв), без значение през колко камери е минал за денонощието.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook