Тол камери, свинетки и глоби

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ceco_kd » 03 Юни 2022, 11:55

Колега аз така се оказа, че съм карал с изтекла винетка 8 месеца. От Русе съм и всяка седмица пътувам към село и обратно на другия ден. Обаче нямам нито една глоба от Русенска област. Явно камерите ни не снимат. През това време имам 5 пътувания и в други посоки и там вече си имам ЕФ за всяко каране. По 70 лева и така. Благодарен съм на толаджийката дето ме спря в Габровска област и ме глоби за снимката предишния ден от Самоводене. Не знам кога щях да се усетя за тъпата винетка. Има си и минуси, това че няма на стъклото стикер, особено ако си разсеян като мен. Платих няколко от глобите през толпас, обаче си оставих 3 глоби да видим дали ще ме спрат, че да ги платя. Иначе догодина за детската градина със сигурност ще ме накарат да ги платя. Тъпото беше, че като са ми правили проверка за яслата не излиза нищо....все пак никой не ми ги е връчвал...Колеги следете си задълженията, че не е приятно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от streetz » 03 Юни 2022, 11:57

Каква е връзката детска градина - глоби, че ми стана интересно? :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Don_Diego » 03 Юни 2022, 12:03

:OT: Ако ползвате приложения за следене на разходите по колата използвайте функцията за напомняне, аз само за винетката я ползвам (ГО, Каско и преглед ми пращат смс), но е доста удобно особено ако си включиш напомняне за коли дето не шофираш постоянно
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от TheDriver » 03 Юни 2022, 17:12

П.С. Ще пиша за развръзката.


Нищо не излиза в търсачката на tollpass. :dunno: Винетката е изтекла на 3ти Май, а първото пътуване е било на 5ти. :dunno:

Магистрала Струма, магистрала Тракия и т.н. може просто да е извадил луд късмет, но се съмнявам. Ще си чака фишовете по пощата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ceco_kd » 03 Юни 2022, 18:12

streetz написа:Каква е връзката детска градина - глоби, че ми стана интересно? :)
Ако имаш някакви задължения не ти записват детето в детско заведение.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ceco_kd » 03 Юни 2022, 18:14

TheDriver написа:
П.С. Ще пиша за развръзката.


Нищо не излиза в търсачката на tollpass. :dunno: Винетката е изтекла на 3ти Май, а първото пътуване е било на 5ти. :dunno:

Магистрала Струма, магистрала Тракия и т.н. може просто да е извадил луд късмет, но се съмнявам. Ще си чака фишовете по пощата.
По принцип до 24 часа трябва да излязат. Аз звънях да питам има ли вероятност след време да ми се появят още нарушения със стара дата, но ме успокоиха, че каквото има излиза до ден най-късно два. Така, че баща ти е късметлия явно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от krissso » 29 Дек 2022, 10:07

ceco_kd написа: Платих няколко от глобите през толпас, обаче си оставих 3 глоби да видим дали ще ме спрат, че да ги платя. Иначе догодина за детската градина със сигурност ще ме накарат да ги платя. Тъпото беше, че като са ми правили проверка за яслата не излиза нищо....все пак никой не ми ги е връчвал...Колеги следете си задълженията, че не е приятно.

Здравей колега, дали от някъде не ти изскочиха тези глоби междувременно?
Голяма тъпотия и при мен.. в началото на годината си купувам годишна винетка но по грешка слагам номера на бащата вместо моя... Съответно си шпоря цяла година без проблем и ме спират чак вчера платих си на място последното но имам още десет... Първото от които е от 7ми януари и никой не ме спря или уведоми че да мога навреме да поправя техническата грешка :banghead:
В същото време баща ми не е излизал нито веднъж извън града съответно не е ползвал винетката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ceco_kd » 29 Дек 2022, 11:55

krissso написа:
ceco_kd написа: Платих няколко от глобите през толпас, обаче си оставих 3 глоби да видим дали ще ме спрат, че да ги платя. Иначе догодина за детската градина със сигурност ще ме накарат да ги платя. Тъпото беше, че като са ми правили проверка за яслата не излиза нищо....все пак никой не ми ги е връчвал...Колеги следете си задълженията, че не е приятно.

Здравей колега, дали от някъде не ти изскочиха тези глоби междувременно?
Голяма тъпотия и при мен.. в началото на годината си купувам годишна винетка но по грешка слагам номера на бащата вместо моя... Съответно си шпоря цяла година без проблем и ме спират чак вчера платих си на място последното но имам още десет... Първото от които е от 7ми януари и никой не ме спря или уведоми че да мога навреме да поправя техническата грешка :banghead:
В същото време баща ми не е излизал нито веднъж извън града съответно не е ползвал винетката.
Ами все още си ми висят в системата 3 компенсаторни такси за плащане. За записването в градината не са ми искали удостоверение за задължения мисля, просто не помня вече. Много е тъпо това за едно и също нарушение да те цакат n на брой пъти, но..... БГ реалност. Излиза, че сме рецидивисти. Аз поне за сега мисля да си пасувам. Ако ме спрат и да ме заставят да плащам - добре, но доброволно да им платя няма да стане. Само не знам какъв е срока при невръчени глоби да отпаднат по давност.
Така че пак ще се повторя, но: ПРОВЕРЯВАЙТЕ си нещата колеги, че не е приятно. За липса на ГО глобата помня беше 400 лв и после я намалиха на 250 лв(понеже после няма те да се занимават с оная дупка за пари наречена "Гаранционен фонд", дето нищо не плащат при евентуална щета).
Със здраве колеги!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 23.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше F10

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от krissso » 29 Дек 2022, 12:06

Аха, ок мерси. Имай предвид, че толаджиите ми казаха, че имат данни от последните 20 дни, тоест най-вероятно няма да те спрат на пътя за стари нарушения, но не е ясно дали няма да изкочат другаде - я при данъците, я при друга държавна институция, например при смяна на л.к./книжка. Аз също не мисля да плащам такава глупост, най-малкото че може да отпадне поради работата на омбудсмана.
https://trud.bg/%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D1% ... %BA%D0%B0/

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Top Gun Maverick » 29 Дек 2022, 12:22

За ГО беше 400-600 в зависимост дали колата е твоя или не.
И моят съвет е никой да не плаща. Накрая ще отпаднат по давност ако някъде не се наложи нещо за НАП и са отишли там. Знам, че така ще минат метър някакви, които по принцип минават, но е кофти като се случи както при колегата. Макар и той да си има вина, като купиш винетка най-елементарното е да влезеш в Гугъл, търсиш проверка винетка, въвеждаш си номера и виждаш дали имаш валидна от съответния период. Понеже съм пробвал да кажа, ако имаш валидна и ти изтича след два дни да речем и превантивно си купуваш за съответния изтичащ ден, докато не изтече старата не ти отчита новата като валидна! Затова излизате ли с нова валидна винетка, тогава я проверявайте, когато вече е влезнала в сила.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от YoKK » 29 Дек 2022, 12:32

Все пак си проверявайте редовно, защото 30 дни след установяване на нарушението, ако компенсаторната такса не е заплатена, се преобразува в наказателно постановление и се дължи вече 300лв.
BMW 320i, 2005, 150hp

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Jordana » 29 Дек 2022, 16:11

200лв е таксата на съдия изпълнителя плюс задължението , може и за 30 лв неплатен данък МПС да отиде за пинудително събиране .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от ceco_kd » 29 Дек 2022, 22:40

YoKK написа:Все пак си проверявайте редовно, защото 30 дни след установяване на нарушението, ако компенсаторната такса не е заплатена, се преобразува в наказателно постановление и се дължи вече 300лв.
Това ако по някакъв начин те уведомят. Иначе на мен вече година си ми стоят в системата им като компенсаторни такси по 70 лв/ бр .

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Е.Димитров » 30 Дек 2022, 9:11

Започнали са колегите шофьори да не предупреждават за камери на пътя, което подкрепям.
То не е заради повишената култура де, а заради съвсем други черти на характера :mhihi:
Аз пък от своя страна "изгорях" с поне 17 километра над ограничението извън града , като реших да отмина някаква шматка точно преди камерата.
Проверих на видеорегистратора и там засякох скорост пред камерата.
Живи и зрави да сме, ще ми е първата глоба от поне 15 години :mhihi:

Ъпдейт:
Преди две години си купих един бус, който не му бях активирал да се пускат автоматично фаровете (и все още не съм) и понеже карам коли само с автоматични дневни светлини, бях забравил да пусна фаровете.
Спряха ме в града (Пловдив) и милиционера, дето ме спря вика "Каквото реши началника".
Докато чакам да ме повикат, онзи милиционер, дето ме спря няколко пъти каза на "началника" "шефе, да пуснеш един фиш"....
Ама нали беше "началника каквото каже"
Викам "добре" и представям всички документи и обяснявам, че нямам нарушения (за което е свидетелство и "златен талон"), обяснявам , че съм ги забравил фаровете и тн.
Обаче началника реши да ме глоби с 20 лева.
Между временно едно момче с BMW караше с един изгорял фар.
Е46 цата видимо беше доста чиста и добре поддържана и явно не е разбрал за фара.
Онзи милиционер като скочи, все едно е видял безплатна баничка , направо се хвърли да го спира. Младежа караше бавно , ама онзи милиционер направо си жертва живота заради една изгоряла крушка. А бяха спрели на една малка улица, перпендикулярна на един булевард , на който доста често стават произшествия и точно там има нужда някой да регулира.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Тол камери, свинетки и глоби

Мнение от Kroki » 04 Яну 2023, 12:27

Така е. Много по-малко мигат вече.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook