Мистериозния нов щам на коронавирус

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от NGneer4eto » 12 Авг 2020, 18:39

Моджо написа:В общи линии проверяват комшиите. Няма как постоянно някой да те следи дали я спазваш, ама като кажат на няколко комшии че си под карантина вече има :mhihi: .
Полицията проверява, но мисля че акт пише РЗИ


The_Ancient написа:
NGneer4eto написа:...

Аз имах същия проблем. ...

... Успех!


Благодаря колеги! Ако наистина РЗИ пише актовете, тогава има доста голям шанс да не отърва глоба. Горе-долу чух каквото ми трябваше. Доколкото ми обясниха от СЗ-РЗИ щом съм подал молба, не би трябвало да се притеснявам. Вероятно знаят, че в София на никого не му дреме, но ако се наложи по спешност могат да издирят писмото. За всеки случай утре ще звънна на компютърния отдел да ги потормозя, че вече става почти седмица и нищо.
Иначе толкова не ме притеснява за проверяващите. Може би ще се разбера с тях някак си, а и имам доста стабилни оневиняващи документи. Страх ме е ми е за панариа, който може да се разиграе със съседите, ако почне някой да звъни и да ме търси докато ме няма. Ама каквото-такова.
Благодаря колеги!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от grkv » 12 Авг 2020, 20:26

Дишай спокойно, отърван си.
Има една система за карантините в която вкарват РЗИ-тата и Гранична полиция. Въпросната система не е една за всички. Щом си кацнал на летище София са те ''карантинирали'' Столична РЗИ, пък ти си карай карантината където искаш - в случая Стара Загора, това няма общо. На автоматичен принцип системата изпраща досието ти до полицията в Стара Загора и те те проверяват. От РЗИ Стара Загора не могат да ти махнат карантината, те нямат достъп до това, което е вкарала Столична РЗИ.
Полицаите могат само да правят справки, не и да вкарват и променят. Тяхната роля е да те хванат. Актове пишат и те, и инспекторите на РЗИ-тата, но последните не обикалят от адрес на адрес физически лица за които няма сведения, че са положителни.
Щом от Столична са ти върнали мейл, че са ти махнали карантината нямаш от какво да се притесняваш. По принцип се прави с обща заповед на директора и се декарантинира всичко, 'що отговаря на съответните условия. Естествено, не се отговаря на всеки, защото това са между хиляда и три хиляди човека всеки ден, но на по-напористите отделят по някоя минута.

П.С. Не работя в РЗИ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от NGneer4eto » 12 Авг 2020, 21:16

grkv написа:Дишай спокойно, отърван си.
Има една система за карантините в която вкарват РЗИ-тата и Гранична полиция. Въпросната система не е една за всички. Щом си кацнал на летище София са те ''карантинирали'' Столична РЗИ, пък ти си карай карантината където искаш - в случая Стара Загора, това няма общо. На автоматичен принцип системата изпраща досието ти до полицията в Стара Загора и те те проверяват. От РЗИ Стара Загора не могат да ти махнат карантината, те нямат достъп до това, което е вкарала Столична РЗИ.
Полицаите могат само да правят справки, не и да вкарват и променят. Тяхната роля е да те хванат. Актове пишат и те, и инспекторите на РЗИ-тата, но последните не обикалят от адрес на адрес физически лица за които няма сведения, че са положителни.
Щом от Столична са ти върнали мейл, че са ти махнали карантината нямаш от какво да се притесняваш. По принцип се прави с обща заповед на директора и се декарантинира всичко, 'що отговаря на съответните условия. Естествено, не се отговаря на всеки, защото това са между хиляда и три хиляди човека всеки ден, но на по-напористите отделят по някоя минута.

П.С. Не работя в РЗИ.


Там е работата, че не са ми върнали отговор, че са ми махнали карантината. А това, че старозагорското няма нищо общо вече ме вкарва във филм. Там е работата, че преди два дни звънях в София и лелката ми каза, че още се водя под карантина и молбата ми още не е разглеждана. На въпроса дали ще успеят да я погледнат до 14 дни, обвинително ми отговори, че имали хиляди молби да обработят и не става бързо. Също ме обвини защо не съм си направил тест в държавата от която идвам. Така е нямало да ме сложат под карантина. Това признавам, че си ме ядоса и я питах дали си представя какво е да си правиш тест в друга държава, но после осъзнах, че вероятно никога не е излизала от България и е безидейно да и обяснявам.
Утре ще трябва да звъня по-настоятелно с надеждата някой точно да си е наредил пасианса и да вземе да свърши нещо.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 12 Авг 2020, 21:26

Какво е сложното да се направи тест в друга държава в конкретния случай? Просто ми е интересно. Пречка може да е цената или има държави, които не позволяват сам да си насрочваш каквито и да било тестове като Германия например... не виждам какво друго... но навсякъде е различно... по-скоро както е процедурата в Бг е нормата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от grkv » 13 Авг 2020, 6:01

Моя е грешката, отговор по мейл има The Ancient, това, което писах важи за него значи.
Забърках ви имената, прощавай.
Твърде вероятно е и ти да си декарантиниран, дори и да нямаш отговор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от NGneer4eto » 13 Авг 2020, 9:08

steeN написа:Какво е сложното да се направи тест в друга държава в конкретния случай? Просто ми е интересно. Пречка може да е цената или има държави, които не позволяват сам да си насрочваш каквито и да било тестове като Германия например... не виждам какво друго... но навсякъде е различно... по-скоро както е процедурата в Бг е нормата.


Колега разликата е, когато ходиш в не-толкова бели държави като Германия, Англия и т.н. "Чужбина" не е само Европейския съюз. И въпреки, че аз бях в държава, в която болните са около 5 пъти по-малко от България в % на глава от населението, от там се налага карантина. Защо-защото не е Европейски съюз и за по-лесно я слагаме в черния списък, щото тия извън Европа са корумпирани и сигурно дават фалшиви данни (щото нашите са много верни). Та представи си, че са те командировали примерно в Молдова (не е държавата от която аз се върнах). Единственото, което знаеш за тази държава е, че е с пъти по-зле от нас и здравеопазването евентуално не струва. Рискуваш да си направиш тест и случайно се оказва положителен. Казват ти - затваряме те, нямаш право да излизаш от държавата. Нататък можеш да си представиш какво следва. Та ти би ли си направил тест в чужда държава?


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от steeN » 13 Авг 2020, 9:41

NGneer4eto написа:Рискуваш да си направиш тест и случайно се оказва положителен. Казват ти - затваряме те, нямаш право да излизаш от държавата.


Ясно това ме интересуваше. Иначе, да... ако не е бананова република бих си направил със сигурност за да избегна бг бюрокрациите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от NGneer4eto » 13 Авг 2020, 10:37

Ъпдейт по случая:
Звънях пак в РЗИ-то. Прехвърлиха ме на един телефон, после на друг телефон, а после на трети. Там вече попаднах на девойките, които имат достъп до базата данни и ме намериха по ЕГН и момичето каза че ми сваля карантината-демек на момента пише. Каза че вижда отрицателния тест и т.н. Питах я ще ми прати ли обратен отговор, за да го имам. Тя отговори, че не пращат обратни отговори на никого, нито СМС-и, нищо. Препоръча ми за всеки случай да се обадя в нашето МВР в СЗ да им кажа, че имам свалена карантина от РЗИ и да ме отбележат, за да си спестя евентуални главоболия. Питам: Не получават ли автоматично тази информация? Отговори ми, че ако вчера са ъпдейтнали данните може днеска да не ги обновят (доколкото разбрах). Предполагам това е за днес. Както и да е, чудя се дали да се обаждам в районното, но по-скоро не.
Та ако някой иска да провери дали му е свалена карантината или направо да му я свалят, ако е изпратил нужните документи - телефонът е 02 8130493. Там са момичетата, които свалят карантините. И ако пътувате в държава от черния списък, правете си тест там до 72 часа преди тръгването, за да не ви слагат карантина! Иначе наложат ли карантината, дори и с отрицателен тест може една седмица да имате ходене по мъките.
Благодаря на всички, които помогнаха с мнения! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от TNT » 13 Авг 2020, 12:56

Нещо започват да се появяват доста подобни новини : https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... 53fb8qKzos

Дано са фалшиви. Това беше "топ 3 тъпи мерки".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от terorero » 13 Авг 2020, 13:21

TNT написа:Нещо започват да се появяват доста подобни новини : https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... 53fb8qKzos

Дано са фалшиви. Това беше "топ 3 тъпи мерки".


Чуват се подобни неща за жалост. Тва ако пак го направят ще висят по дърветата м*им малоумна...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от TNT » 13 Авг 2020, 13:41

Вече не е февруари-март, да не знаем какво се случва с този вирус. Освен да затегнат носенето на маски, не виждам какво друго би имало смисъл. И то не "носете навсякъде", а просто да се спазват сегашните разпоредби. Няма го предишният проблем с липсата на маски. Взех си N95 по 2,50лв. Имаше един момент, в който нямаше. Ако мислят КПП-та, представям си какво ще е за заведенията. Щото другия месец почва за захлажда и тези на открито отпадат. Просто вече на места като Добрич се разбра, че легла има - лекари няма. Не, че и преди не се знаеше, ама вече е официално
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от acho.rs » 13 Авг 2020, 14:14

И сега системата "една жена ми каза".
В някаква медия излиза "може" да сложат КППта и ние веднага установяваме че това ще стане наистина и започваме да псуваме?!?
Няма никакви сигнали да се връщат КППтат и освен сензация и напиване на масло в огъня, не виждам друг смисъл от писаното

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от sssssl » 13 Авг 2020, 14:29

TNT написа:Нещо започват да се появяват доста подобни новини : https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... 53fb8qKzos

Дано са фалшиви. Това беше "топ 3 тъпи мерки".

Явно фалшиви новини, като тея в сайтовете на арменеца. Ама се намират балъци, които им вярват :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от TNT » 13 Авг 2020, 14:35

Мен по-скоро ме притеснява, че това ще е начин Бойко да се задържи на власт. Гърците може пак да се затворят - https://offnews.bg/zdrave/lokalna-karan ... 34524.html А нашия вожд много обича да казва "вижте другите". Както бяха и първоначалните мерки. При 20-30 заразени затвори планините, щото вируса е известен, че се лови от шишарки :kuku: :kuku: :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Мистериозния нов щам на коронавирус

Мнение от streetz » 13 Авг 2020, 15:48

Мой близък работи в системата на МВР и ме предупреди преди 2 седмици ако ще ходя на почивка да е по-скоро, че наесен пак се връщат КПП-тата, но тогава не повярвах много. Щом е изтекло и по медиите значи може и да има нещо вярно. Но пак не мисля, че ще посмеят - в момента гербаджиите така са се посрали, че една малка грешна стъпка и
terorero написа:ще висят по дърветата м*им малоумна...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook