Котел на пелети?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Котел на пелети?

Мнение от Jordana » 30 Юни 2023, 19:40

Предложи ми да сложа вакуумно тръбен с 20 тръби, викам му "направи ги 25 тръби" и онзи почна да ми обяснява, че бойлера щял да прегрява.
В крайна сметка поисках и сложи с 25 тръби, като мислех да му слагам нещо да го засенчва (колектора е върху гаража).
И пак не загрява достатъчно, какво остава да прегрява.

По принцип правилно ти е казал , прегрява като няма разход на топла вода и има слънце . Имах един случай даже тифукора беше изкипял половината в системата на едни англичани тука , отишли си в англията и 1 месец няма никой без да го закрият панела и познай за каква температура става въпрос . Верно че там бойлера беше малък ама тръбите ако са ппр направо провисват от топлината . Аз на такива инсталации им пускам медни тръби . Ако е правилно изградена системата бойлера стига 80 градуса за половин час във слънчево време без разход на вода .
Последна промяна Jordana на 02 Юли 2023, 7:56, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 30 Юни 2023, 20:43

Абсолютно съм съгласен с бай Данчо....като никога.... :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 01 Юли 2023, 8:09

Не е вярно това в моят случай.
4 дена яко слънце, даже съм направил да повдигам и свалям колектора според къде се намира слънцето. Ориентацията е ЮГ.
И така, отивам 4 дена на море и следя всичко чрез камера и контролери и този бойлер на температура не вдигна повече от 60 градуса а на стрелката сочи само до половината.
Въобще адски недоволен от тая система.
Бойлера е в мазето, тръбите са около 10-12 метра в една посока, дори опитвах с помпата, дето върти водата на първа на втора и на трета степен и няма никаква разлика.
Ако сложа един черен варел със 150 литра вода на покрива на гаража, сигурно ще загрее по-бързо и ще има повече вода.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 01 Юли 2023, 19:08

Нещо не е като хората,но през форума няма как да го знаем.
Иначе масов проблем на вакумнотръбните колектори е именно прегряването при неизползване на системата и яко слънце.
При теб...божа работа какво е...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 02 Юли 2023, 7:48

Ами мисля вече сериозно да ги подкарам от фирмата, дето ми инсталира системата.
Защото преди бях с Висман селективен и както казах, не загряваше, бях го купил от същите.
След като дойдоха и от Висман да гледат и изразиха съмнение в монтажа, като дори ми предложиха безплатна смяна на панела, аз за пореден път попитах фирмата, от където ги купих и монтираха и онзи настоя, че не са добри тези панели и ми предложи сегашните.
Сега пак ще се обадя и ще го питам защо продължава да не загрява достатъчно водата.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook