Котел на пелети?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Котел на пелети?

Мнение от Don_Diego » 03 Дек 2021, 18:02

[quote="Е.Димитров"][/quote]

Не очаквай чудеса от соларна система за топла вода - имам такава...беше "най-най" модела когато я правихме. Лятото в безумните жеги върши работа, зимата...нищо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 06 Дек 2021, 11:21

drevnia написа:е чак цял тон ли харчиш на месец пелети ?

е какъв е тоо ток 87 на месец с климатици и всичко лакомо вътре на ток ? сега ако кажеш че и бойлера е включен в това направо ще ти кажа евала

Когато не икономисвах, тоест работеше по цял ден с някакви малки почивки, отиваше по точно 2 чувала на ден, тоест около тон.
Сега съм го стиснал за гушата.
Бойлера се загрява от пелетният котел.
Единият ми климатик пише потребление за месеца 68.8 киловата, другият 36.4 киловата.
Останалото потребление е хладилници, осветление на двора и всичко около домакинството + че си работя от в къщи аз и жената и са 3 компютъра.
tok za mesec 11.jpg

Don_Diego написа:
Е.Димитров написа:


Не очаквай чудеса от соларна система за топла вода - имам такава...беше "най-най" модела когато я правихме. Лятото в безумните жеги върши работа, зимата...нищо.

Аз в момента имам колектор за топла вода и тези дни, когато беше слънчево гледам вдигаше водата на 60 градуса.
Двадесет и пет броя тръби вакуумно тръбен колектор.
Преди и аз си бях взел "най-най" модела на висмам, дали беше дефектен или нещо друго, тоя колектор не го виждал да вдига лятото повече от 50 градуса на бойлера при идеални условия. Даже писах на тези от висман, че ще сложа един черен варел от горе и ще загрее повече от колектора им.
Сега съм с друг колектор.
При поставяне на няколко свързани в паралел + слънчеви панели за ток и тягови акумулатори нещата ще заспят.
При цена на пелетите 700 лева на тон или 10.50лева на чувалче = 300 лева на месец , означава, че ей така само хвърлям едни пари на вятъра.
На такава цена ще ползвам котела само за топлене на бойлера и само тогава се връзва по-евтино и значително по-бързо отколкото на ток.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от drevnia » 06 Дек 2021, 14:22

тогава при мен има нещо сбъркано. и аз ползвам обичайните заподозрени два компютъра котлона е на газ перална, съдомиялна два телевизора бойлера е 3кв. Сметките са 90-100 лева.
Зимата докато бойлера е изключен 50-60

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 06 Дек 2021, 14:29

drevnia написа:тогава при мен има нещо сбъркано. и аз ползвам обичайните заподозрени два компютъра котлона е на газ перална, съдомиялна два телевизора бойлера е 3кв. Сметките са 90-100 лева.
Зимата докато бойлера е изключен 50-60

Не виждам нищо по-различно от моята сметка, просто бойлера смуче като змей. Даже с бойлера цената ти е 90-100 лева си си направо екстра.
Моят бойлер 3 или 3.5 киловата 150 литра и един път го вързах да видя какво ще изхарчи.
Мисля, че удари 15 киловата , което са си три лева , удари го всеки ден да грее само за бойлера ще мина 90-100 лева.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Котел на пелети?

Мнение от Jordana » 06 Дек 2021, 14:30

Вакуумно тръбните панели като има слънце вдигат над 200 градуса лятото по обед . Виждал съм дори тифукора да ври като е без товар .
Най честите проблеми с ткива инсталации са от монтажа , не от панелите . Бойлера единственото спасение е с програматор и само на нощна да работи .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от drevnia » 06 Дек 2021, 16:04

тааа измама нощната тарифа изобщо има ли го ? бойлера пералната съдомиялната работят само на уж нощната е винаги дневната е в пъти повече :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Котел на пелети?

Мнение от b_u_b_o » 06 Дек 2021, 16:33

drevnia написа:тааа измама нощната тарифа изобщо има ли го ? бойлера пералната съдомиялната работят само на уж нощната е винаги дневната е в пъти повече :dunno:


Ебаа го па да не можеш да провериш работи ли не работи ли тая нощна тарифа, електромера не е толко сложен уред :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Котел на пелети?

Мнение от Jordana » 06 Дек 2021, 17:37

Тя в сметката излиза отделно нощната така че даже и електромера може и да не знаеш къде е :mhihi:
Защо да е измама нощната тарифа ? В Тексас или там някъде даже нощната тарифа била безплатна ..удри колкото можеш :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Котел на пелети?

Мнение от Bogat-Beden » 20 Дек 2021, 10:34

Банда, препоръчайте ел. отопление за стая около 15-20 м2, до 200-на лъва, заглеждам конвекторни, стоящи.
Ровента?

П.С.
тава зимах
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Котел на пелети?

Мнение от kiko » 20 Дек 2021, 16:36

Bogat-Beden написа:Банда, препоръчайте ел. отопление за стая около 15-20 м2, до 200-на лъва, заглеждам конвекторни, стоящи.
Ровента?

П.С.
тава зимах

На промоция ти е в бюджета до 27кв/м
https://www.tehnomix.bg/stenen-konvekto ... sing-2500w

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Котел на пелети?

Мнение от NGneer4eto » 26 Дек 2021, 20:17

Bogat-Beden написа:Банда, препоръчайте ел. отопление за стая около 15-20 м2, до 200-на лъва, заглеждам конвекторни, стоящи.
Ровента?

П.С.
тава зимах


Много добър избор. От 7-8 години съм с Адакс и съм много доволен. Много добър комфорт дава и кове температурата. Естествено не е толкова икономично като термопомпа(климатик), но комфортът си струва.
Един съвет: имат слабо място - копчето за включване/изключване се скапва понякога, затова избягвай да ползваш често това копче. Най-добре с термостата.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Котел на пелети?

Мнение от Bogat-Beden » 26 Дек 2021, 20:24

ок, мерси :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Котел на пелети?

Мнение от 3186 » 31 Яну 2022, 10:54

Каква консумация на ток дава един такъв котел, заедно с циркулационната помпа за да речем 120-150кв. м.? Интересува ме за да преценя дали може да се захранва от соларни панели/генератор и да остава достатъчно мощност за ежедневни нужди, освен отопление.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 31 Яну 2022, 11:04

100-200w, 2 A при палене.
При работа около 100-200 w . 0,3 А според мощноста на котела/камината.
https://termaex.com/UserFiles/File/term ... Greyko.pdf
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 31 Яну 2022, 13:24

На моя 300 вата запалка, 70 вата цирк помпа, и там контолера колкото тегли няколко вата.
П.С.И шнека тегли ама трябва да сляза да видя колко. :mhihi:
Последна промяна slatanic на 31 Яну 2022, 18:24, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook