Давност на връчване на фиш

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M57D30 седан с емкова броня
Мечтае да кара: E30 m3 червена и да върви с руса кака

Давност на връчване на фиш

Мнение от stradikus » 18 Яну 2020, 18:44

Здравейте, днес 18.01.2020г. ми връчиха фиш от нарушение на 31.10.2018г. Мога ли да обжалвам фиша в 14-дневен срок с основание, че са ми го връчили година и 3 месеца след нарушението? На АМ Тракия съм превишил скоростта с 35км/ч до Ихтиман, обл.София. Каква е процедурата, ако има някой по-запознат?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от streetracing12 » 19 Яну 2020, 8:04

Спряха те и ти го връчиха или ти се обадиха и ходи да си го вземеш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от madafaka_donkele » 19 Яну 2020, 10:18

stradikus написа:Мога ли да обжалвам фиша в 14-дневен срок с основание, че са ми го връчили година и 3 месеца след нарушението?


Не. По закон фишът трябва да бъде съставен до 1г., но може да ти го връчат до макс 3г. след нарушението. Тоест за давност на връчване не можеш, но за давност на съставяне можеш...теоретично. На практика съставянето е автоматизирано и се прави веднага, но си погледни все пак фиша кога е съставен.


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от ivoo » 19 Яну 2020, 11:53

Чети тук, може и да намериш отговор ]
https://stamatovandpartners.com/elektro ... a-skorost/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от Z3Ro* » 19 Яну 2020, 12:10

Няма значение, че фишът е връчен година и три месеца по-късно - важното е да не е съставен година по-късно от извършване на нарушението. Другото основание за отпадане на наказанието е изтичане на давността - чл.82 от ЗАНН казва "Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;..., както и "(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1".
Така че оттук нататък се чака давностен срок. Ако през това време се наложи смяна на документи или регистрация на МПС, ще се наложи колегата да заплати глобата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Давност на връчване на фиш

Мнение от tosh » 10 Юни 2020, 15:20

Здравейте!
Имам следния казус.
Преди по-малко от месец се прибрах в България и намерих бележка от пощата за препоръчано писмо - беше от месец Април.
Отивам в пощата и ми казват, че това е писмо от КАТ - Велико Търново, но писмото вече е върнато т.к. не съм си го поискал навреме (все пак ме нямаше в България от 2 Януари 2020)
Предполагам, че или аз или жена ми сме били снимани някъде макар аз последно да съм пътувал нататък преди повече от година да не кажа две, а жена ми последно през Октомври 2019.
Въпроса ми е да си правя ли въобще труда да издиря това писмо или да си чакам да ме намерят? Проверявах онлайн за електронен и такъв нямам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от turieca » 10 Юни 2020, 16:19

https://edelivery.egov.bg
Виж и тук доколкото разбрах това е начин да провериш за невръчени такива, но май се броят за връчени след проверката.
Да не стане да се прекараш сам.

Сега се регистрирах да разгледам доста разбъркано ми се струва, а и иска електронен подпис или ПИК номер от НОИ за регистрацията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от ildivvy » 10 Юни 2020, 17:56

Преди малко четох, че на някое от ГКПП-тата (просто забравих кое), от 3-ти Юни правели проверка за неплатени фишове и актове... Имало и ПОС-терминал, за който иска да си плати (излезли глоби за над 360хил.лв) .... Дали те спират да минеш :dunno: , не разбрах...Може и да нямат право,де..Събрали 12000лв вече от ПОС-терминала! Така,че и това е някаква 'проверка', ако го направят на всяко ГКПП!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от alx » 10 Юни 2020, 18:02

ildivvy написа:Преди малко четох, че на някое от ГКПП-тата (просто забравих кое), от 3-ти Юни правели проверка за неплатени фишове и актове... Имало и ПОС-терминал, за който иска да си плати (излезли глоби за над 360хил.лв) .... Дали те спират да минеш :dunno: , не разбрах...Може и да нямат право,де..Събрали 12000лв вече от ПОС-терминала! Така,че и това е някаква 'проверка', ако го направят на всяко ГКПП!


Това до края на годината трябва да го има въведено на всички пунктове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от zAcK » 10 Юни 2020, 19:02

alx написа:
ildivvy написа:Преди малко четох, че на някое от ГКПП-тата (просто забравих кое), от 3-ти Юни правели проверка за неплатени фишове и актове... Имало и ПОС-терминал, за който иска да си плати (излезли глоби за над 360хил.лв) .... Дали те спират да минеш :dunno: , не разбрах...Може и да нямат право,де..Събрали 12000лв вече от ПОС-терминала! Така,че и това е някаква 'проверка', ако го направят на всяко ГКПП!


Това до края на годината трябва да го има въведено на всички пунктове.


Супер ще е ако го направят на всички пунктове, граници, КПП-та и т.н. :ok: :lalala: :bowdown: Ще е супер яко и дано да стане :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от streetz » 10 Юни 2020, 19:09

Ако по ГКПП-тата работи както работи и през сайта на КАТ ще е голям смях.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: СССР,Москва,Лубянка 2
Пол: Мъж
Кара: Е30-М40В18;Е36-М44В19;E91-N43B20A
Мечтае да кара: Е30 М3 Sport Evolution

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от momo-1st » 10 Юни 2020, 20:58

Z3Ro* написа:Няма значение, че фишът е връчен година и три месеца по-късно - важното е да не е съставен година по-късно от извършване на нарушението. Другото основание за отпадане на наказанието е изтичане на давността - чл.82 от ЗАНН казва "Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;..., както и "(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1".
Така че оттук нататък се чака давностен срок. Ако през това време се наложи смяна на документи или регистрация на МПС, ще се наложи колегата да заплати глобата.


Искаш да кажеш, че ако са ме снимали на 18 март 2018, наистина имам снимка от тогава и не ми я връчат до 18 март 2021 - не ме спрат, не ми се наложи смяна на документи и снимката ше падне??
Ако е така ще те издиря и ще ти купя едно шише пиене, че 2 год и половина чакам да олекна с 400 кинта...
bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от andy » 11 Юни 2020, 8:45

momo-1st написа:
Z3Ro* написа:Няма значение, че фишът е връчен година и три месеца по-късно - важното е да не е съставен година по-късно от извършване на нарушението. Другото основание за отпадане на наказанието е изтичане на давността - чл.82 от ЗАНН казва "Административното наказание не се изпълнява, ако са изтекли:
а) две години, когато наложеното наказание е глоба;..., както и "(3) Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1".
Така че оттук нататък се чака давностен срок. Ако през това време се наложи смяна на документи или регистрация на МПС, ще се наложи колегата да заплати глобата.


Искаш да кажеш, че ако са ме снимали на 18 март 2018, наистина имам снимка от тогава и не ми я връчат до 18 март 2021 - не ме спрат, не ми се наложи смяна на документи и снимката ше падне??
Ако е така ще те издиря и ще ти купя едно шише пиене, че 2 год и половина чакам да олекна с 400 кинта...


Не. Трябва да минат 3 години, освен ако не е:
"Независимо от спирането или прекъсването на давността административното наказание не се изпълнява, ако е изтекъл срок, който надвишава с една втора срока по ал. 1. Тоест, абсолютната давност за изпълняване на наложеното наказание е три години. Това не важи, ако през това време срещу шофьора са предприети мерки за принудително събиране на парите и има образувано изпълнително дело при съдия изпълнител."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от ildivvy » 11 Юни 2020, 14:17

zAcK написа:
alx написа:
ildivvy написа:Преди малко четох, че на някое от ГКПП-тата (просто забравих кое), от 3-ти Юни правели проверка за неплатени фишове и актове... Имало и ПОС-терминал, за който иска да си плати (излезли глоби за над 360хил.лв) .... Дали те спират да минеш :dunno: , не разбрах...Може и да нямат право,де..Събрали 12000лв вече от ПОС-терминала! Така,че и това е някаква 'проверка', ако го направят на всяко ГКПП!


Това до края на годината трябва да го има въведено на всички пунктове.


Супер ще е ако го направят на всички пунктове, граници, КПП-та и т.н. :ok: :lalala: :bowdown: Ще е супер яко и дано да стане :bchug:


До седмица трябвало да заработи на още 7 ГКПП-та! Проверяват се и пътниците в МПС-тата :shock: ! На тях обаче няма да им отнемат книжките, ако имат неплатени глоби, а само ще им ги връчват. На шофьора обаче може да я вземат и да спрат от движение МПС-то, ако нямало кой да го кара... Проверката е в системата на 'Пътна полиция' и няма как да не работи! Това, което мислим, че не работи в сайта на МВР е, че там всъщност ти показват дали имаш вече връчени глоби! Т.е. малко тъпа проверка,а не тази, за която си мислим :mhihi: ... Другото,което се приема или вече е прието, всички наказания са вече с фиш! Тук 'тънкия момент' е, че глобите с фиш не могат да се обжалват :mhihi: :mhihi: ! Боко трябва да събере от някъде парите, които Ковид-19 му 'отмъкна' :mhihi: :mhihi: :mhihi: В този ред на мисли - който иска да разбере дали има глоби за връчване или плащане, просто да отиде на плаж в Гърция :ok:
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Давност на връчване на фиш

Мнение от andy » 11 Юни 2020, 14:44

Eлектронните фишове се обжалват.
Ако ще да ви пишат фиш, който искате да обжалвате, отказвате да го разпишите и ви пишат акт, който можете да обжалвате.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook