Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 30 Май 2021, 17:39

Абе има ли тема в която няма да си премерите коровете?

Кой е по-важен, кой по-богат, кой по-умен, кой по-ваксиниран?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 18:09

Моджо написа:Па ако нема климатици ко ша праиш Бубо?
Аз не съм на ничия страна. Работата си е работа...чистачка ли ще си, ИТ ли ще си, каквото и да е.
Ама да се "фукаме" кви сме велики ит-та и без нас не може - айде , моля.
Или най-малкото ако без вас не може то и без другите не може. Оти ако некой не ти сглоби/измисли климатика ше пишеш код на дедовия.


А ти ако вкараш някаква мисъл преди да се намесваш, ко ша стане? Къде съм написал, че някоя работа е "велика", а друга не. Ай хвани прочети от къде тръгна дискусията и кой за какво подскача. Или и ти си от комплексарите дето някои професии са им трън в очите?!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Моджо » 30 Май 2021, 18:18

Прочети ти, аз съм чел, даже и между редовете.
Даже и с това дет си написал си личи кой къв е, капиш?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 18:28

Аз капиш, ама ти явно не кашиш...щото до колкото си спомням и твоята работа е на бюро, и тя може да се върши от вкъщи. Ама явно си съгласен с тия по-назад, че по цял ден си драпаш макарите и "истинската" работа се върши от други хора?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Моджо » 30 Май 2021, 18:39

Може да се върши от вкъщи и я върша от там. Не може винаги обаче.
Не съм съгласен, че си драпам макарите ама и не се напиням да се обяснявам.
В месеца поне 10 пъти влизам в предприятия и имам поглед и от едната и от другата страна. И затова казвам, че за мен е еднакво и едното без другото не може.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Икономика на РБ

Мнение от blacksapphire » 30 Май 2021, 18:48

Миналата година българите намаляхме с рекордните в цялата ни история 65 649 човека. Цял град като Велико Търново все едно е изчезнал от картата. Световни рекордьори сме по негативен естествен прираст.
Тази година започва още по-зле. С 21 772 повече умирания, отколкото раждания само за първото тримесечие. Нарочно не ги закръглям, защото всеки човек е ценност, а не просто бройка или номер. Намаляваме с по 242 хора всеки ден. С по 10 на час. По един на всеки 6 минути.
Това е голямата тема в България. И е в пряка връзка с откраднатите милиарди, с чувството за несправедливост, с това, че едни са по-равни от други. Ставаме все по-стара и все по-болна нация.


Каква икономика с тоя мат'рял ще има след 10г?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Икономика на РБ

Мнение от drago_pavlov » 30 Май 2021, 18:52

Моджо написа:И затова казвам, че за мен е еднакво и едното без другото не може.

Това обаче го разбира само едната страна - тая в офиса.
Досега не съм чул някой от офиса да каже, че фабриката може без работниците. Виж работниците обаче са най-великите и на тях никой друг не им трябва :mhihi:
То си има и диагноза :mhihi:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dunning ... ger_effect
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Икономика на РБ

Мнение от vicho » 30 Май 2021, 19:01

Истината е в кешовицата!!!

13,000 фирми имат над 100,000лв на каса, а една фирма за изкопни дейности има 32,000,000лв

добре е ... оборотец да се върти

данъци - к*ра ми в нощта :ok: :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 19:20

drago_pavlov написа:
Моджо написа:И затова казвам, че за мен е еднакво и едното без другото не може.

Това обаче го разбира само едната страна - тая в офиса.
Досега не съм чул някой от офиса да каже, че фабриката може без работниците. Виж работниците обаче са най-великите и на тях никой друг не им трябва :mhihi:
То си има и диагноза :mhihi:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dunning ... ger_effect


Това се опитвам и аз да му кажа, тука имаме отричане само от едните, другите са наясно, че за да работи света почти всички имаме своята заслуга(почти защото наистина има паразитиращи хора/професии ама сега говорим генерално). Ама той четял между редовете :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Икономика на РБ

Мнение от Nickelback » 30 Май 2021, 19:49

Аз все казвам на такива "капацитети" - дали ще ти стане много тъпо, пич, че ако реша мога да върша (и съм вършил) твоята работа много по-добре от теб, айде да не е първата седмица, ама след месец да е? Ама тогава ти какво ще правиш, а?

Маса хора в тия офиси са хора с капацитет, възможности и интелект, хора занимавали се с какво ли не, но по стечение на обстоятелствата, са били принудени по една или друга причина да работят "в офис". Сещам се десетки такива - учители, икономисти, строителни, машинни, минни инженери, главни инженери по подръжката, КИП-аджии, инженери по подръжката на самолети, военни, пилот-изтребители и т.н. и т.н, които са повече от добри в новото си амплоа като софтуерни инженери, да речем, ама никой от тях не тръгнал да плюе срещу "хората в заводите", защото повечето от тях са същите тия "хора от заводите". Естествено има и плява, но плява има навсякъде.
Да вземете да се стегнете малко, че ставате смешни подобни коментарчета.
Простия гьон винаги ще хейти всичко и всеки, ако можеше и себе си щеше да мрази, ама няма как...

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Икономика на РБ

Мнение от Bogat-Beden » 30 Май 2021, 20:56

Мдам, аз също кат' (бивш) офис понтон да се изкажа :mhihi:
Работата физически е тежка и отговорна, никой не я подценява или усмива, според мен е жестоко недоплатена в повечето случаи, но това не зависи от мен... В офиса от работа до работа планина разлика, разберете драги съфорумци... Аз съм си барал топките някои дни и ме е било срам, че ще ми платят надника, ама в други дни за часове съм си изплащал поне седмичното заплащане, минимум.. И като вземех отпуска, гледах да е поне 10 дена, че първите три още съм мислено там и сънувам само казуси и проблеми, последните 2 преди връщане пак съм вече мислено застъпил...Работата ми не беше сложна, ама беше гадна откъм стрес и натовареност мамата ти се разкатава... Особено ако си я вършиш съвестно и си перфекционист. Тя беше такава, че ако не я вършиш съвестно, не може да си сам на смяна и ще литнеш бързо, щот трябва другите да чистят твойто мазало.
Та не се заяждайте, тревата винаги е по-зелена от другата страна :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 31 Май 2021, 7:55

blacksapphire написа:Миналата година българите намаляхме с рекордните в цялата ни история 65 649 човека. Цял град като Велико Търново все едно е изчезнал от картата. Световни рекордьори сме по негативен естествен прираст.
Тази година започва още по-зле. С 21 772 повече умирания, отколкото раждания само за първото тримесечие. Нарочно не ги закръглям, защото всеки човек е ценност, а не просто бройка или номер. Намаляваме с по 242 хора всеки ден. С по 10 на час. По един на всеки 6 минути.
Това е голямата тема в България. И е в пряка връзка с откраднатите милиарди, с чувството за несправедливост, с това, че едни са по-равни от други. Ставаме все по-стара и все по-болна нация.


Каква икономика с тоя мат'рял ще има след 10г?
Е тук е и ще бъде големия проГлем.

Имам познат, търси хора за работа в цех в (хранителен) в Костинброд, даже не е и София.. 1200лв чисто.

Каза, че от 3 месеца не е успял да наеме ни един човек. Само някакви черни се обаждат, които явно не стават.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от alekangg » 31 Май 2021, 8:01

Всяка година намаляваме с 50-60к, сега една година с 10% повече е все едно.

Обаче икономиката цъфти, защото всеки ще има по 5 имота, я вижте темата с цените, само напред и нагоре до небето, направо като крипто ще станат и си е така.
Масово се купува, защото имат пари и няма какво да ги правят, от страх и др.

При мен последно някакви щяха да идват на интервю, подбрани от HR и след това други хора и не дошли и двамата.

Зор нямат да работят, особено сега идва лято, кафе, плаж, пари има и винаги е имало, от глад няма да умрат.

Имам познат не работи 1,5 год, все нямал пари, но месеците вървят, плаща си имот, живее си и това съвсем обикновен човек.
Щом може 1,5 години, може и 10 да изкара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономика на РБ

Мнение от TNT » 31 Май 2021, 8:20

Преди 4-5 години в бивша фирма, изпълнителният директор беше насрочил 10 интервюта за един ден (да, десет). Познайте колко бяха отишли и дали не псува 1 седмица после :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 31 Май 2021, 9:31

bum_bum написа:Имам познат, търси хора за работа в цех в (хранителен) в Костинброд, даже не е и София.. 1200лв чисто.

Каза, че от 3 месеца не е успял да наеме ни един човек. Само някакви черни се обаждат, които явно не стават.


Проблема не е в липсата на работници, а че заплатата е ниска просто.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Exclusive89

Последни теми
Facebook