Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от alekangg » 29 Май 2021, 16:09

Точно тях имам предвид, а те не са малко и първи ще отлетят, а не знам за какво друго може да стават, нито за голям шеф, нито за долните стъпала.
Такива и най-често са с връзки, защото не се виждат и се размиват.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 29 Май 2021, 16:12

alekangg написа:Докато докато тези на полето или в завода няма кой да ги замени засега.


Мхммм, точно така в по-бедните държави само "умни" имат, там бачкатори нЕма и нЕма кой да работи ако се изместят заводите там :mhihi:

alekangg написа:Винаги съм се чудел на манталитета и присмиването на българите над другите, които са на по-обикновени длъжности и професии. :banghead:


Аз се присмивам само над комплексарите дето работят "истинската" работа :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Икономика на РБ

Мнение от vicho » 29 Май 2021, 17:07

Хората могат да работят доста от "истинските" длъжности и без опит, ама с "ментеливите" не съм много сигурен, че ще се справят!

Щото иначе щяхме да си пишем писма по гълъба, а не във форума... най-малкото :winky:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Икономика на РБ

Мнение от TheDriver » 29 Май 2021, 22:11

Това бягане на IT компании в посока Индия няма да се случи, освен ако не оплескаме грандиозно нещата тук.
Може би Украйна след време, но не и Индия.

Това което тук се върши добре, не им се получава на индийците. Основните играчи вече се пробваха и се опариха.
Аз всъщност наблюдавам обратната тенденция - позиции се връщат към САЩ и Западна Европа, поради липса на кадри тук, та даже и в Индия. Може да е странно, но и те не успяват да задоволят търсенето. Хора имат в излишък, но много малко от тях стават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономика на РБ

Мнение от ildivvy » 30 Май 2021, 10:58

b_u_b_o написа:
SpeedyMan написа:Пичове, истинската работа не може да се работи Home Office.

Верно е, истинската работа е в завода на поточната линия, там дето работят "добрите момчета от залите, хубавите, където тренират"... :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Лошото е, че ние, 'кофтито пичове', дето за нищо не ставаме, трябва да поддържаме всичката машинария/електроника/съоръжения/заводи покрай "добрите момчета от залите, хубавите, където тренират", за да могат те да си бачкат спокойно и без напрежение :ok: ..! Само ние не ставаме за 'хоум офис' като другия офис-планктон... Но 'шанс', както се казва! Е**а*ти късмета :banghead: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 30 Май 2021, 11:34

И кво? Не я поддържаш от хола пред телевизора?

При мен може да се взема home office, но да речем половината от дните трябва да съм на мястото.


пратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Икономика на РБ

Мнение от ildivvy » 30 Май 2021, 11:50

Мисля, че не ме разбираш добре! Аз всъщност подкрепям твоето мнение! Как да диагностицирам и поправям промишлена електроника, машини и съоръжения от вкъщи пред телевизора? И аз като всеки нормален човек искам да си карам мотора или да си свърша някаква лична работа, докато съм 'хоум офис', но уви... Има професии, които могат да се изпълняват и от вкъщи, но не всичко е така! За 'средния ешелон' от 'бригадири/меринджеи' - не виждам защо изобщо го поддържат по фирмите? Няма по излишни позиции от тях!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Икономика на РБ

Мнение от SpeedyMan » 30 Май 2021, 13:14

В България мениджмънта е слаб на всички нива. Има някои хора, които четат книги за Лийн, започват да разбират как се прави Кайзен, Six sigma , но са малко , а още по-малко са онези, които не са си промили мозъците с тези книги. Защото не всичко там е приложимо.

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономика на РБ

Мнение от Jordana » 30 Май 2021, 14:07

Много ми е смешна като почне офисния планктон да се прави на незаменим . Вечния спор между хората които вършат реално работа и "незаменимите " по офисите . Ти ако си незаменим никой няма да те пусне да пиеш бира в къщи докато се правиш че бачкаш бре , не го ли осъзнавате това просто нещо ? :mhihi:
Последна промяна Jordana на 30 Май 2021, 15:44, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономика на РБ

Мнение от zAcK » 30 Май 2021, 14:14

Jordana написа:Много ми е смешна като почне офисния планктон да се прави на незаменим . Вечния спор между хората които вършат реално работа и "незаменимите " по офисите . Ти ако си незаменим никой няма да нте пусне да пиеш бира в къщи докато се правиш че бачкаш бре , не го ли осъзнавате това просто нещо ? :mhihi:


Аз имам такъв човек в моя отдел. Не съм го виждал на живо от година и половина, не живее в София. Супер много разбира, скромен и винаги си върши работата. :bchug:
И да не забравя - не пие :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Не ме интересува къде е физически, нито кога работи. Важното е, че върши работа за трима :ok: А нали това е важно - колко работа вършим, не колко по-продължително и откъде я вършим :mhihi: :idea: :?: Тук имам предвид, че много хора, дето се натягат при нас и не са работили от вкъщи, уж много работят, ама малко работа свършват :mhihi: Гледаш ги, винаги заети, накрая резултат никакъв :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 15:37

Айде още комплексари с "истинска работа" се появиха :mhihi: Не мога да разбера заплатките ли са ви малки, че си избивате комплексите по форумите или жените ви се заглеждат по "офисния планктон" :mhihi:

ПП наистина ли не осъзнавате колко е жалка тая дискусия и тва генерализиране :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономика на РБ

Мнение от Jordana » 30 Май 2021, 15:48

Още малщо ще го изкарате че създавате изкуство в тия офиси , уникални са само хемороидите на заднико дето поникват от стоене на миндера през компа . Форумите са пълни с теми за избор на офисни столове , просто дейтайл от живота на незаменимия планктон :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Икономика на РБ

Мнение от b_u_b_o » 30 Май 2021, 15:55

Jordana написа:Още малщо ще го изкарате че създавате изкуство в тия офиси , уникални са само хемороидите на заднико дето поникват от стоене на миндера през компа . Форумите са пълни с теми за избор на офисни столове , просто дейтайл от живота на незаменимия планктон :mhihi:


Дообре, на твоите климатици софтуера ше го пишеш ти, на крак, с цигара в уста, между два монтажа :lol: А счетоводството ще си го смяташ на телефона докато чакаш на някой светофар в колата. Опаа...ама тоя телефон и тая кола и те зад бюро са направени...дееба :mhihi: Аре осъзнавайте се кви глупости дрънкате, че ставате смешни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от alekangg » 30 Май 2021, 15:56

При мен има десетки служители, гледащи цял ден графики и влизащи от среща в среща и пак гледане, като повечето са хоум разбира се.

Гледат се под лупа и точно както като се гледа под лупа една муха и тя изглежда слон.
Увеличават се мащабите и една графика варираща между 90 и 95% като се гледа от близко има страшни пикове и падове и се размишлява над тях.
Иска се вечен растеж на производството, увеличение на печалбата и от другата страна се спускат цели за икономии от материали, ремонти и т.н.

Иска се все по-висока добавена стойност в производството-гледа се от Япония, да няма никакви буфери никъде и да няма престой, но като се случи все пак и спре един човек, следва спиране на други 20 души и има рев до небето.

В повечето случаи нямат и идея какво се приказва, но се приказва по цял ден и се налива от пусто в празно, попълват се диаграми на Ишикава, 8Д анализи и много други, които са модерни.

Разбира се всичко това не са го открили те, спуска се от най-високо ниво и се прави все повече навсякъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Моджо » 30 Май 2021, 16:36

Па ако нема климатици ко ша праиш Бубо?
Аз не съм на ничия страна. Работата си е работа...чистачка ли ще си, ИТ ли ще си, каквото и да е.
Ама да се "фукаме" кви сме велики ит-та и без нас не може - айде , моля.
Или най-малкото ако без вас не може то и без другите не може. Оти ако некой не ти сглоби/измисли климатика ше пишеш код на дедовия.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook