Икономика на РБ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономика на РБ

Мнение от TNT » 01 Юни 2021, 11:26

2000лв, ама бруто. Нето са малко над 1,5к. Хубаво е да се разграничават. Тази статистика е изкривена доста от сива икономика, както и от "картофи и кюфтета - средно мусака", но и не е чак толкова далече от истината. А за "прованса и под 1000лв"... еми то кажи речи всичко извън София е с толкова. Според калкулаторите в Бургас е 910лв нето средната :dunno:

steeN написа:Точно то е проблема. Всичко, което изброи се компенсира с по-високо заплащане.

Стига да няма крайности тип "заплатата е 1,2к, ама тоя шеф за под 4к няма да го търпя" :bchug: В случая заплащането е над средното за региона.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Икономика на РБ

Мнение от Bogat-Beden » 01 Юни 2021, 11:35

TNT написа:2000лв, ама бруто. Нето са малко над 1,5к. Хубаво е да се разграничават..
А, извинете, аз съм слабо громОтен и едвам си включих конфутура :oops: Май само ти си ходил на училище, ние сме бягали след козите само :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 01 Юни 2021, 11:49

TNT написа:Така е и аз затова още залагам, че проблема не е в заплащането. Ако се окаже, че работният ден не е 8 часа, а е 11 часа примерно. Или не се плаща редовно. Или осигуровките са на минимума. Или отношението към работещите е отвратително. Или ги викат всяка събота и работната седмица е 6 дневна. Или има нощни смени. Особено по малките градчета, всичко се знае. Така както го описваш... не мисля, че заплащането е проблема.
8 часа с нормална работна седмица. Няма мръсна или тежка работа.

Отношението нямам идея какво е, но доколкото ги познавам са си съвсем нормални хора и не мисля, че има неприемливо отношение.

Това не е мой бизнес и не мисля какво бих направил аз в случая. Просто ми е странно как за такива пари не се намира човек.

Не си учил, нямаш опит, не се изисква нищо специфично. Не се иска да си млад или красив :mhihi: Каква заплата очакваш?

Ако средната брутна заплата е 2000лв за всички професии в София на мен 1600 си е съвсем разумно предложение за такава дейност.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономика на РБ

Мнение от alekangg » 01 Юни 2021, 12:00

В една Варна, жени с някакво образование, за офис работа с триста зора стигат 1000лв чисто, често са под тази цифра и не говоря за 20-22 годишни, те може и 10к да взимат без да ходят на работа.

Та до там със заплатите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономика на РБ

Мнение от TNT » 01 Юни 2021, 12:04

Bogat-Beden написа:
TNT написа:2000лв, ама бруто. Нето са малко над 1,5к. Хубаво е да се разграничават..
А, извинете, аз съм слабо громОтен и едвам си включих конфутура :oops: Май само ти си ходил на училище, ние сме бягали след козите само :mhihi:
Хубаво е тогава като пишеш, да използваш само едното. А не 1200 нето, 2000лв бруто, 1000лв не знам какво :yes:

bum_bum написа:\8 часа с нормална работна седмица. Няма мръсна или тежка работа.

То всички така казват :lol:


На мен ми е интересна промяната в последните години на бедните региони. Вече СевероЗападналия регион не е толкова западнал или ЮгоЗападналия западна повече :wave: Видимо обаче не е така. Пълни кръчми, няма грешка. В Сандански едва ли не за кафе ти трябва резервация уикенда. В СПА темата се четат някакви стотици левове за стая :dunno: Докато скоро бях в Ботевград и баси западналото - тъжно чак. Едвам намерих на центъра къде да обядвам - в някакво кафе правеха пици и сандвичи :dunno: За мен обяснението е, че се въртят яко наркотици в Югозападна България :dummy: Плюс там във всяко семейство има някой по Англия, Испания, Германия и се наливат пари. Пресен пример ми е как на бивш съквартирант мама и тате от Англия го спонсорираха да си отвори малко квартално заведение. Догодина не съм убеден, че още ще работи като го познавам, но се въртят парите :mhihi:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Икономика на РБ

Мнение от Bogat-Beden » 01 Юни 2021, 13:19

TNT написа:Хубаво е тогава като пишеш, да използваш само едното. А не 1200 нето, 2000лв бруто, 1000лв не знам какво :yes:
Хайде да не ми даваш наклон какво и как да пиша, става ли?
Това с бруто и нето ти си ги извади от ръкава, при мен ги нямаше :idea: И с тая почти наполовина сива икономика, дали са точно 200 бруто и 1500 нето, нали...
Почваш май да ставаш 3тия форумен спортист философ, който спори за спора, ако и друг сподели това мнение освен мен, можеш да се замислиш...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 01 Юни 2021, 13:33

alekangg написа:В една Варна, жени с някакво образование, за офис работа с триста зора стигат 1000лв чисто, често са под тази цифра и не говоря за 20-22 годишни, те може и 10к да взимат без да ходят на работа.

Та до там със заплатите.


Варна си е до Варна. Сам знаеш, че нещата нямат нищо общо със София.
А някой от Костинброд няма никакъв проблем да работи в София и да пътува всеки ден.
Заплатите растат и ще растат още в този район, просто това е реалността.
А официалните статистики със всички тези хора, които им се плаща под масата
не стават за нищо в ниския диапазон на заплатите. Достоверни са само за високите заплати.

Произволна обява за работник в цех...

https://www.jobs.bg/job/5703265

1500-2000 лв. нето.

Та с тези 1200 има дълго да търси още...

ЕТИКЕТИРОВАЧ

*Опаковане и етикетиране на месни продукти
Изисквания към кандидатите:
*Бързина и сръчност
Компанията предлага:
*Възможност а ползване на безплатно общежитие.
*Месечно възнаграждение 1500 нето.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономика на РБ

Мнение от TNT » 01 Юни 2021, 13:52

Bogat-Beden написа:Това с бруто и нето ти си ги извади от ръкава, при мен ги нямаше :idea:

И аз това казах :lol: Отвори си една биричка и стига се впрягай за всичко :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Икономика на РБ

Мнение от streetz » 01 Юни 2021, 14:25

steeN написа:Произволна обява за работник в цех...

https://www.jobs.bg/job/5703265

1500-2000 лв. нето.

Произволна обява, ама си нацелил един от най-кофти работодателите. :| Имах "удоволствието" да работя в Промаркет някога като студент - минималната заплата по банков път, останалото в пликче. Класически БГ работодател.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономика на РБ

Мнение от steeN » 01 Юни 2021, 14:28

Това какво отношение има към това, че 1200 са ниска заплата? Иначе другото е ясно, точно заради тва статистките за ниските доходи са алабала.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Икономика на РБ

Мнение от streetz » 01 Юни 2021, 14:40

Мисълта ми беше за тия 1500-2000, които цитираш от обявата, че надали ще са реални. Или ще има допълнителни условия, примерно в Промаркет работната седмица беше 6 дни ако искаш да взимаш заплатата от обявата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Икономика на РБ

Мнение от steeN » 01 Юни 2021, 14:59

Хахаха толкова искаш да си наобратното мнение на моето, че тръгваш да защитаваш "капиталистите експлоататори". Между другото и 6 дни да е работната седмица 1500 на месец са повече от 1200 като дневна ставка :) Да не говорим за тия опаковачи с 2000 на месец с 2 години опит :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Икономика на РБ

Мнение от TNT » 01 Юни 2021, 15:04

steeN написа:Иначе другото е ясно, точно заради тва статистките за ниските доходи са алабала.

Със сигурност не са точни, но не съм убеден колко бягат от истината. В държавната администрация примерно и държавни предприятия... надали им дават в пликове. А на държавна работа знаем колко народ има :banghead: Аз бих заложил, че реалността е някъде 15-20% отгоре. Последната анкета, която бях пускал за осигуряването... също показа, че все повече хора са с напълно "светли" доходи. В секторите с традиционно високи заплати също са изключения пликчетата. По-скоро майстори и в строителството доста изкривяват. Там все още се приема само в брой, кеш и на ръка :lol:

Може и да бъркам. По-скоро около мен не знам някой да получава заплата на ръка :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Икономика на РБ

Мнение от Моджо » 01 Юни 2021, 15:33

С 1200 чисти ще ми е бая трудно да изкарам месеца. Не е невъзможно, ама на ръба. И забравям за почивка, спестявания и подобни. И това е при условие, че аз не ям през деня и дневните са ми под 10 лв.
Живота си поскъпна бая. Ся едно влизане в магазин ми е минимум стотачка без да купувам нищо кой знае какво.
А заплати в пликче не вярвам много да са останали. По морето евентуално и майсторелите :))
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Икономика на РБ

Мнение от bum_bum » 01 Юни 2021, 19:10

streetz написа:
steeN написа:Произволна обява за работник в цех...

https://www.jobs.bg/job/5703265

1500-2000 лв. нето.

Произволна обява, ама си нацелил един от най-кофти работодателите. :| Имах "удоволствието" да работя в Промаркет някога като студент - минималната заплата по банков път, останалото в пликче. Класически БГ работодател.
Нека оди да поработи малко като кутерист да види колко лека работа е.

Не може да има сравнение. Както казах работата не е тежка или мръсна.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: driver69

Последни теми
Facebook