По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Bogat-Beden » 09 Дек 2019, 21:57

Мен ми се струва, че се замърсява от манталитета тип сам в стара, мощна, дизелова кола ,с премахнати филтри и катализатори, както и мислене от типа- за хляб и дрехи няма, но за гориво ще има и до кенефа трябва да отида с колата...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TNT » 09 Дек 2019, 22:02

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Всички градове са известни с тежък трафик, задръствания, магистрали и дизели.

П.П. Забравих - и Маднес имат франчайз във всички градове - да режат яко ДПФ и катализатори :wave:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2019, 22:50

Разбира се, че транспорта не е най-големия замърсител. Но в другите теми все напираме да сме европейци. Ама като опре куранагата до гъсягата и се наложи да се купува дпф на цената на една тунек броня и ни се присира.

Тия с колите викат- печките замърсяват, тия с печките викат- теца е виновен. Тия с теца не им знам мантрата ама и те 100% имат някакво оправдание. И накрая всички заедно дишаме вайна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TheDriver » 10 Дек 2019, 11:10

Аз пък винаги си признавам, че съм авто-дизел талибан :mhihi: и че съм част от проблема :mrgreen:
Разговора на маса с млади еко-активисти винаги тръгва по друг начин, като започна с това. :mhihi:

И като цяло съм ЗА да се удари по такива като мен или по-скоро да се започне от тези с премахнати системи.

Само ми е интерсно като си махнем колите и въздухът остане с подобно качество еко-активистите какво ще правят. :dunno: Защото от всички мерки приложени или планирани едно 80% са или напълно безмислени или с нищожен ефект.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Bogat-Beden » 10 Дек 2019, 11:13

TNT написа:Всички градове са известни с тежък трафик, задръствания, магистрали и дизели.

П.П. Забравих - и Маднес имат франчайз във всички градове - да режат яко ДПФ и катализатори :wave:

Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, прав си - те кошниците с изкорубени ДПФ и кат-ове пречистват всъщност..
Щом иронията ти помага да дишаш по-чист въздух.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 10 Дек 2019, 14:00

Всякакви екозащитници по-скоро вредят, отколкото да помагат. Последните дни трафика е силно намалял. И? Всеки клати лодката, както му е удобно. Вие знаете ли как функционира един газоанализатор? Въобще виждали ли сте? Цена му да знаете? Че има еталонни газове за калибрирания и инертни за периодично продухване? А Бай Ганьо ръгва едни 30-40 $ за платка и 2 пвц колена и вече е експерт еколог с измервателна станция. Това калибриране, почистване, грешки при измерване.... И под път и над път започва да се цитира някакъв си сайт, аааау колко е мръсно. Като се заговорихме за катализатори и dpf (а scr?), при нашия шит по бензиностанциите, сигурно трябва да се сменят на 5 години. Приятел си купи нов катализатор и само след 3 месеца беше запушен до степен, да трябва да се свали. И мина на резонаторно гърне. А защо забравяте чип тунинга? Нали никой не си мисли, че чипосвайки колата става по-екологичен?
Аз сигурно съм някакъв супермен, че се движи без противогаз и нямам затруднения с дишането? От друга страна пушете по кутия, две или три цигари на ден и точно колите ви пречат да дишате. Съвсем нормална мъгла, поради високата влажност и ниските температури последните дни. Тази мъгла е нормално да задържа праховите частици, ама чак да сме в топ 10 на най-замърсените градове? Айде стига вече. Стана малко, като вица "Едно време му викахме, зима, сега му казвате бедствие". Утре някой ще щракне с пръсти и ще се обяснява, как сме най-чистата столица....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Don_Diego » 10 Дек 2019, 14:32

Аз само да питам всички тези, които най-много реват за мръсния въздух дали правят нещо с цел подобряването му или труда им се изчерпва със споделяне на снимки колко е мръсен въздуха в мъгла, по най-задръстените пътни артерии на столицата :dunno:

Не искам да се заяждам - просто това е пролем, който няма да се реши сам или някой отгоре да щракне с пръсти и да се реши, та да чакаме. Всеки трябва да направи промяна в начина си на живот и може да се получи ама нали сме българи и все чакаме друг да се сети вместо нас..Еми няма да стане така :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Kurtov » 10 Дек 2019, 18:32

bum_bum написа:На мен ми се струва нормално да се цитира най-мръсното място на което все пак живеят хора.


И аз съм на това мнение.
Иначе средно аритметично за цялата държава и ще излезне, че София си е супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2019, 18:47

Аз не знам как функционира един газанализатор, но лилавата мъгла над София някакъв фейк ли е?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от DigitalExile » 10 Дек 2019, 19:35

ID A написа:Аз сигурно съм някакъв супермен, че се движи без противогаз и нямам затруднения с дишането?


Шегуваш се нали? Като излезнеш не усещаш ли,че самия въздух е тежък? Ако не, значи имаш някакъв проблем.

По другото дали помагам с нещо - не разбира се, но и не рева,че е мръсен въздуха, а и трафика изобщо не е намалял.
Може би щях да правя нещо ако не бяха застроили повечето южни райони откъдето се проветряваШЕ София,
а в тая смрад няма как да ме накарат да ходя без кола до работа ако ще пари да ми дават да се возя в градския транспорт,
Хубаво,че се сетих да си сменя филтъра на купето преди 2-3 седмици.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2019, 19:39

Аз се движа с колело, мотор и пеш, когато мога (на въпроса кой какво прави), нямам печка на дърва и имам ДПФ. Нещо повече нужно ли е?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Don_Diego » 10 Дек 2019, 19:51

Ами убеждавайте хората, че не "боли" от това да имаш дпф, катализатор, да се лишиш от колата когато е възможно, да използваш алтернативни горива и тн.
Аз едва отскоро съм на газ, но не съм спрял да се хваля пред приятели и познати, двама дори след като разбраха, че има програма поемаща част от инвестицията вече задвижиха процедурата и до месец-два ще "изгасят" локомотивите. Колата обаче поне в работните дни няма как да я оставя към настоящия момент, затова пък е бензин с филтър за твърди частици. Пуснат ли метрото до Горна баня ще си седи в офиса, а аз ще придвижвам от и до там с метро :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 10 Дек 2019, 20:21

Смог над София имаше и преди 89. Тогава за всичко се винеше Кремиковци.

DigitalExile написа:
ID A написа:Аз сигурно съм някакъв супермен, че се движи без противогаз и нямам затруднения с дишането?


Шегуваш се нали? Като излезнеш не усещаш ли,че самия въздух е тежък? Ако не, значи имаш някакъв проблем.


Ако имаш проблем с дишането, проблемът е при теб. Повишени нива на фини прахови частици няма как да усетиш. Проблемът е че се натрупват в дробовете и нямат изкарване. Можеш да усетиш миризма на дим, изгорели газове, неприятни миризми, но това не е вредно. Борбата с ФЧП е чрез редовно миене на улици. Да не могат да се вдигат от прахта и калта от гумите на колите във въздуха. За да може когато има мъгла, като сега, да не се задържат във въздуха. ДПФа също е предназначен за справяне с по-големи частици и пълното им изгаряне.

Дизела е вреден защото отделя азотни оксиди, които спомагат за парниковия ефект. Затова въведоха селективните катализатори с адблу, за да ги разбиват на азот и вода.

Аз дизел в града не ползвам. Апартамента е към топлофикация, а къщата, живот и здраве догодина, ще се отоплява на пелети. На запад има едно понятие - въглероден отпечатък. И той не включва само ходенето до работа и отоплението.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alx » 10 Дек 2019, 20:40

ID A написа:Всякакви екозащитници по-скоро вредят, отколкото да помагат. Последните дни трафика е силно намалял. И? Всеки клати лодката, както му е удобно. Вие знаете ли как функционира един газоанализатор? Въобще виждали ли сте? Цена му да знаете? Че има еталонни газове за калибрирания и инертни за периодично продухване? А Бай Ганьо ръгва едни 30-40 $ за платка и 2 пвц колена и вече е експерт еколог с измервателна станция. Това калибриране, почистване, грешки при измерване.... И под път и над път започва да се цитира някакъв си сайт, аааау колко е мръсно.


искаш да кажеш, че всъщност не е страшно мръсно? :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 10 Дек 2019, 20:45

От няколко дни върви някаква кампания на управляващите в момента и разни техни мажоретки да се дискредитират хората, които вдигат шум за мръсния въздух.
Опорките са горе долу като гледам

- моментните превишения нямат значение, ако може ще вземем осреднено от 1 година назад само и само да изкривим статистиката
- "гражданските" уреди много грешат и само всяват паника (ах да имаше начин да ги забранят).
- географските особености на София са уникални в световен мащаб и са непреодолима трудност
- "спеациалистите" правят всичко възможно да решат проблема, вие само пречите

и така между тия дето им плащат да го правят това има и хора, които се вживяват като super woke, в същност повтарят някакви дъвкани неща като captain obvious, които нямат отношение.

Има си официален сайт на общината и ги публикува данните, защото трябва по закон. Е трябваше малко да ги поосъдят и тогава почнаха...
ама последните дни се движи 2х 3х на тяхната норма, станцията за пм2.5 мистериозно я изключват точно в пиковите часове :mhihi:
И пак не могат да замажат лайната

https://air.sofia.bg/
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook