По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от b_u_b_o » 06 Дек 2019, 11:50

BMW_POWER написа:Колеги, без да споменаваме квартали и подробности. Напишете какъв процент от пазарната оценка ви са данъци смет, сгради и т.н. в една цифра. Грубо казано, имам апартамент за 100К в евро, плащам 1000лв данъци на жилището, значи цифрата ми е 0.5%. Питам от любопитство. Проценти, не цифри.


Тука е голяма игра с данъчната оценка. Тя се ъпдейтва само при продажба на имота. Знам за два апартамента абсолютно идентични, един над друг. Разликата в данъка който плащат за двата е над 5 пъти. Но единия е купен от собственика преди 2 години, другия от 80та не си е сменял собственика.

Друг е въпроса, че като цяло тая данъчна оценка е значително по-ниска от пазарната. Аз платих някакви смешни данъци за тая година за къщата.... 45.55BGN Данък върху недвижимите имоти и 48.60 BGN Такси за битови отпадъци.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 06 Дек 2019, 13:01

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:Колеги, без да споменаваме квартали и подробности. Напишете какъв процент от пазарната оценка ви са данъци смет, сгради и т.н. в една цифра. Грубо казано, имам апартамент за 100К в евро, плащам 1000лв данъци на жилището, значи цифрата ми е 0.5%. Питам от любопитство. Проценти, не цифри.


Тука е голяма игра с данъчната оценка. Тя се ъпдейтва само при продажба на имота. Знам за два апартамента абсолютно идентични, един над друг. Разликата в данъка който плащат за двата е над 5 пъти. Но единия е купен от собственика преди 2 години, другия от 80та не си е сменял собственика.

Друг е въпроса, че като цяло тая данъчна оценка е значително по-ниска от пазарната. Аз платих някакви смешни данъци за тая година за къщата.... 45.55BGN Данък върху недвижимите имоти и 48.60 BGN Такси за битови отпадъци.


Едва ли. Данъчната оценка от 80-те е 5000-6000 лева BGL! След деноминацията това е 5-6 лева BGN. Има значение единствено дали ти е единствено жилище или не. Ако не е единствено, дали е основното и т.н. Което за мен е неправилно, защото си е някакво архаично соц разбиране, всички да имат по равно и да сурвакаме тези, които имат повече.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ildivvy » 06 Дек 2019, 13:55

Относно замърсяването на въздуха в градовете... Знаете ли,че огромна част от жилищата в Германия се отопляват на нафта (или нещо подобно,но не е мазут) :shock: ? Защо при тях не е толкова замърсен въздуха :dunno: ? Как става така?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от cod-cdbp » 07 Дек 2019, 12:34

ildivvy написа:Относно замърсяването на въздуха в градовете... Знаете ли,че огромна част от жилищата в Германия се отопляват на нафта (или нещо подобно,но не е мазут) :shock: ? Защо при тях не е толкова замърсен въздуха :dunno: ? Как става така?


Ако визираш по-скоро столицата - защото построиха доста южните райони и спряха част от въздушните потоци. Но там играят милиарди и затова никой нищо не споменава. :mhihi:
Иначе местният климат на който и да е голям град има огромно значение за всичко това.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 07 Дек 2019, 13:28

И това, но в Германия въздуха не е чист също. Не е толкова мърсен колкото тук... но е много много далече от чист въздух.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alekangg » 08 Дек 2019, 18:36

Точно така ще е.. :wave:
Ето къде сме ние и разни други мизерни-мръсни гадове, основно от Китай, положението е трагично...Почти постоянно сме в топ 10 на градовете с най-мръсен въздух в света!
Днес има само 3 града с по-мръсен въздух в света..

https://www.airvisual.com/world-air-quality-ranking

Обикновено сме със стойности около 170 и сме около 10 място.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 09 Дек 2019, 14:38

Подобни граждански платформи са силно манипулативни и некоректни. Сега показва 153 индекс за качеството на въздуха, като има 7 мерения в София - 153 (Около кв. Васил Левски), 152, 65, 62, 57, 41, 30. И от тия 7 мерения се взима само това от Васил Левски. Снощи пак беше същото. Някак си е силно тенденциозно и неправилно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Don_Diego » 09 Дек 2019, 15:43

А най-готиното е, че мерят все на най-задръстените места и бият камбаната винаги когато дойде зимния период и падне мъгла :mhihi:
Аз всячески съм ограничил притока на инфомация от тази платформа
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alx » 09 Дек 2019, 16:59

ето ви едно село дето в него 50% от домовете се отопляват с нафта... включително и аз (живея на близо)...

https://www.airvisual.com/usa/massachusetts/weston

та не мисля, че проблема е в нафтата...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2019, 17:03

На мен ми се струва нормално да се цитира най-мръсното място на което все пак живеят хора.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 09 Дек 2019, 18:02

Днеска най-мръсно беше при меренето им на Цариградско, но пак си показваха онова от Васил Левски (което е до една ма'ала).
Нормално е средно аритметично с изключване на единични върхови/минимални стойности. Иначе си е чиста нагласистика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alekangg » 09 Дек 2019, 18:07

Въртят сучат да изкарат най-зле София,. пак конспирации, а ние сме в топ 10 от другият край

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 09 Дек 2019, 18:12

Няма конспирации... въздуха е супер мръсен в София. И е писано отдавна, има температурна инверсия. Ако трябва да се сравнява Лос Анджелис е добро място за сравнение, защото географията е подобна.
Само, че там всичко е на природен газ, филтри за частици и катализатори... леки коли дизели практически няма. И пак не е цвете за мирисане, но все пак по-добре от повечето големи европейски градове.
Та без пари няма да стане... МНОГО пари при това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2019, 18:43

Конспирации :mhihi:

София погледната отгоре е почти постоянно под лилав облак.

То и само въздуха да беше... навсякъде е пълна кочина. Буквално, ама буквално не мога да си прибера колата от мивка без пак да е за миене на точно 2км от нас.
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от DigitalExile » 09 Дек 2019, 21:13

Колегата @cod-cdbp е много прав. Цяла София се проветрява от към Витоша, колкото повече застрояват Драгалевци, там новите Витоша парк и тн. и южните райони като цяло, толкова по зле ще става. София се проветрява от там едно време още е мислено да е така и да не се строй там, ама тука вече играят едни много дебели пари и ще става все по зле. :angel:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook