По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Сондьора » 10 Дек 2019, 21:18

Ми за мен е обратното...прекалено много шум се вдига, минете на алтернативно чисто гориво газ...газифицирайте се, има програми...все пак хъба тряя да има възвращаемост някога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 10 Дек 2019, 21:29

@ алх Къде съм казал, че е чисто? Казвам, че не е мръсно, като за един от 10те най-мръсни градове на планентата. Защото там и с маски не излизат по улиците. Проблемите на София са тотално сбърканата концепция за това що е то чистота и как да се поддържа.

Стиин, всеки може да вярва в каквото си иска. Лошо е когато невежеството вземе връх.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TNT » 10 Дек 2019, 22:22

bum_bum написа:Разбира се, че транспорта не е най-големия замърсител. Но в другите теми все напираме да сме европейци. Ама като опре куранагата до гъсягата и се наложи да се купува дпф на цената на една тунек броня и ни се присира.

Тия с колите викат- печките замърсяват, тия с печките викат- теца е виновен. Тия с теца не им знам мантрата ама и те 100% имат някакво оправдание. И накрая всички заедно дишаме вайна.

Така е. Ама се надава вой само за колите. Решението е просто свързано с точене на пари от шофьорите. И въздуха пак си е същия, че и по-зле. Ама не става съседа да цепи дърва, комина отсреща да гори медицински отпадъци (лекарства, органи, марли и т.н.), а после бай Стоян бил виновен, че няма пари да си купи по-нова кола от 20 годишен дизел. Еми сори, не е правилно за мен. До нас имаше горичка - рЕзко се окастри, за да се строят нови кооперации. София няма да я коментирам в това отношение. Има няколко големи парка, а в останалата част на града озеленяването представлява саксии по терасите.

За мен сериозни мерки са КАЧЕСТВЕНИ И РАБОТЕЩИ филтри на всички комини, предприятия, училища, болници и т.н. Субсидия за закупуването на такъв за обикновения човек. В малките градове си мирише на печки по цял ден. Спиране на високото строителство и повече озеленяване. Ама много повече озеленяване. Подобряване на градския транспорт (за мен такъв има в София, в другите градове е само подобие). Само не знам ромската част от населението как ще се ограничи в тази си част от картинката. В Пловдив, в най-"мръсните" дни, само по картата със станциите може да разбереш къде има цигански махали и без да си от Пловдив. Като има някакво действие по поне 50% от тези неща, тогава съм съгласен да спират дизела на бай Стоян, който бачка за 700лв.

П.П. Карам бензин с катализатор :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Сондьора » 10 Дек 2019, 22:52

Октан бустъра в ЕС отделя бензен и е доста по-зле...но ся е на мода, че дизела е вреден :mhihi:
П.п 60% от бензиновите автомобили в света се делят между уса и Китай...но са виновни дизела и въглищата в ЕС.

Вижте статистиката за Кувейт, къде се намира..там въглища, дърва, парцали няма и дизелови автомобили почти няма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от (bubsa) » 10 Дек 2019, 23:46

София ми се видя с направо кристален въздух след като преди 10-тина дни спрях в Кричим за цигари.От няколко къщи пушеше нещо оранжево от комините и въздуха беше болезнено гаден за дишане :confused:
Проблемите с чистотата на столицата са лесно разрешими,но този от който зависи има други интереси.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от c04 » 11 Дек 2019, 0:39

TNT написа:Така е. Ама се надава вой само за колите. Решението е просто свързано с точене на пари от шофьорите. И въздуха пак си е същия, че и по-зле. Ама не става съседа да цепи дърва, комина отсреща да гори медицински отпадъци (лекарства, органи, марли и т.н.), а после бай Стоян бил виновен, че няма пари да си купи по-нова кола от 20 годишен дизел. Еми сори, не е правилно за мен. До нас имаше горичка - рЕзко се окастри, за да се строят нови кооперации. София няма да я коментирам в това отношение. Има няколко големи парка, а в останалата част на града озеленяването представлява саксии по терасите.

За мен сериозни мерки са КАЧЕСТВЕНИ И РАБОТЕЩИ филтри на всички комини, предприятия, училища, болници и т.н. Субсидия за закупуването на такъв за обикновения човек. В малките градове си мирише на печки по цял ден. Спиране на високото строителство и повече озеленяване. Ама много повече озеленяване. Подобряване на градския транспорт (за мен такъв има в София, в другите градове е само подобие). Само не знам ромската част от населението как ще се ограничи в тази си част от картинката. В Пловдив, в най-"мръсните" дни, само по картата със станциите може да разбереш къде има цигански махали и без да си от Пловдив. Като има някакво действие по поне 50% от тези неща, тогава съм съгласен да спират дизела на бай Стоян, който бачка за 700лв.
П.П. Карам бензин с катализатор :lol:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Но все пак е най-лесно да кажем старите дизели съсипаха тая планета и държава и да скубем собствениците на колите, `щот половина от другите няма как, а останалата половина държавата трябва да направи нещо по въпроса. В селата както е казал Бубса има малко коли, но е такава смрад въздуха. Защо? Ами 90% са къщи и всичко гори каквото има. За тия дето мъкнат дърва по етажите в блоковете, няма да коментирам. В идиния ни апартамент / не се живее там/, съседа от долу ми опуши хола, поради някаква простотия с кюмюра и ми вика оправяй се :banghead:
пп: и аз карам бензин, но просто нещата са такива. Данъците няма да изчистят въздуха, нито спирането на дизела.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alx » 11 Дек 2019, 3:06

ID A написа:@ алх Къде съм казал, че е чисто? Казвам, че не е мръсно, като за един от 10те най-мръсни градове на планентата. Защото там и с маски не излизат по улиците. Проблемите на София са тотално сбърканата концепция за това що е то чистота и как да се поддържа.

Стиин, всеки може да вярва в каквото си иска. Лошо е когато невежеството вземе връх.


Аз мога съвсем субективно да кажа, че мръсотията която свалям вечер от лицето си е същата като тази дето свалях като бях миналия месец в Китай и обиколих няколко големи градове. Не знам кой какво измерва и къде сме като ниво на мръсотия, но това е личното ми наблюдение.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 11 Дек 2019, 7:17

То не е много сложно да се види кой какво измерва. Няма никаква нужда от субективни мнения в случая при наличието на официални данни :dunno:
Невежеството е да видиш тези данни и да твърдиш, че проблем няма... да.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 11 Дек 2019, 7:30

bum_bum написа:Аз не знам как функционира един газанализатор, но лилавата мъгла над София някакъв фейк ли е?


И той не знае, защото очевидно не може да направи разлика между газове и финни прахови частици :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 11 Дек 2019, 9:30

Стиин, не си ли си чел опорките да не спорите, че винаги лъсва невежеството ви? Да ти цитирам ли собствените ти мнения, за "достоверността" на официалните данни? И въпреки това тях цитираш. Че нали на частните платформи данните бяха с 10 и повече пъти в сравнение с официалните измервания? Нали тяхните измервания са най-достоверни? Защо трябва да вярвам на платка от алиекспрес за 15 долара и още 15-20 долара за процесор с вифи за връзка със сървър?
Замърсяването не е само ФПЧ, но и някой газове. Как се измерват газове според теб? Индексът за качество на въздуха се образува по формула от всички тях. Ако те питам това фпч10 какво е, дали можеш да отговориш? Знаеш ли защо се дават средночасови стойности, а границите са по средноденонощни?

Алх, никой не отрича,че сме мръсен град. Достатъчно е да закараш черна или тъмна кола на автомивка и да видиш как току що измита, без да е местена вече и полепва прах. Един дъжд и става на нищо отвън, в същото време ако я караш две седмици из западна европа при дъжд, тя си остава чиста. Цялата тази мръсотия става на фпч в даден момент. Но не сме чак толкова мръсни, че да сме в топ 5 или топ 10 на най-мръсните градове на планетата. Трафикът сам по себе си не е достатъчен, а другите фактори при нас липсват. Въпросът е какво да се прави, за справяне с положението? За всичко трябват пари, а сурвакането за автомобил е най-лесно, ососбено и когато такива, като стиин подскачат. За мен мерките им няма да променят и на йота положението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TheDriver » 11 Дек 2019, 10:25

steeN написа:От няколко дни върви някаква кампания на управляващите в момента и разни техни мажоретки да се дискредитират хората, които вдигат шум за мръсния въздух.
Опорките са горе долу като гледам

- моментните превишения нямат значение, ако може ще вземем осреднено от 1 година назад само и само да изкривим статистиката
- "гражданските" уреди много грешат и само всяват паника (ах да имаше начин да ги забранят).
.....


Извинявай, но същата кампания върви и от другата страна - с едни и същи опорки, готини клипчета, memes и т.н. :dunno:

Примерно от 3 различни места чувам човек който не скача сляпо да приглася на тези с измервателните станции да бъде наричан "Бумър". :dunno: И то от хора които на пръв поглед нямат нищо общо. Да не говорим как обърнаха въпросната категоризация за поколения в дума за очерняне...

Цялото нещо ми напомня на тактиките на една трол фабрика.... умишлено подклаждаща и двата огъня. Какво беше - център за мюсюлмани от едната страна на улицата и център на христянски пастор от другата.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Bogat-Beden » 11 Дек 2019, 10:41

Хора, едно поне 50 процента нямат истинска нужда от кола, тя не е право , тя е лукс.
В най-богатите държави ползват предимно колела, на оня супер кофти климат..
Вашето сочене с пръст на печките е като "вие защо биете негрите".
ДОбре, печките замърсяват, ясно е. А като караш стар и/или голям дизел с махнати системи за пречистване, какво се случва - помагаш или пречиш?
Какво ще си пишем тука или ще пише в изследванията не променя ситуацията, усеща се и се вижда от горе, че е мръсно, повече, отколкото "трябва"
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ///M Power » 11 Дек 2019, 11:56

Bogat-Beden написа:ДОбре, печките замърсяват, ясно е. А като караш стар и/или голям дизел с махнати системи за пречистване, какво се случва - помагаш или пречиш?
Какво ще си пишем тука или ще пише в изследванията не променя ситуацията, усеща се и се вижда от горе, че е мръсно, повече, отколкото "трябва"


И чисто нова да е колата с всички модерни системи пак не помагаш. Проблема е че, се скача на колите като единствен и най-голям замърсител в София (а и в световен мащаб), другите минават метър. София по това време на годината винаги е мръсна. Просто последните 10-15г е още повече заради повечето хора в града (живущи и гости).
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от c04 » 11 Дек 2019, 13:47


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 11 Дек 2019, 14:31

TheDriver написа:...


Аз ти пращам официалните данни на общината от сертифицирани станции и т.н. Самата община на базата на тия данни се опитва да лъже, че няма замърсяване.
Ти ми говориш за пропаганда. Каква опорка са официалните държавни данни? Can't make shit up.
Май сте пуснали сценария и по инерция хич не се усещате какво коментирате. :mhihi:

Начи понеже на мен не ми вярваш ти пускам една друга опорка. WHO, някакви си там балъци, лекари... ама лекари.

https://www.who.int/en/news-room/fact-s ... t-(outdoor)-air-quality-and-health

The Guidelines indicate that by reducing particulate matter (PM10) pollution from 70 to 20 micrograms per cubic metre (μg/m), we can cut air pollution-related deaths by around 15%.

Сегашната норма е 50.


Ако става въпрос за данъците, аз съм против тази мярка. Според мен тези пари трябва да ходят за ремонтиране на колите.
Ама и това ще стане скоро, няма начин да не се затегне техническия тест... политическия натиск е сериозен и всеки кмет, който иска
да бъде преизбран трябва да направи нещо. Което не е гаранция, че няма да се направят много глупости, но то си зависи от масата хора.
Колкото повече се съпротивляват толкова по-идиотска ще е мярката накрая :dunno:

Освен да си извадя пуканките и да гледам какви глупости ще се случат, шоуто започва с потенциално криминализиране на горенето на боклуци. 2 години затвор. :dunno:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook