По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TheDriver » 11 Дек 2019, 14:58

steeN написа:
TheDriver написа:...


Аз ти пращам официалните данни на общината от сертифицирани станции и т.н. Самата община на базата на тия данни се опитва да лъже, че няма замърсяване.
Ти ми говориш за пропаганда. Каква опорка са официалните държавни данни? Can't make shit up.
Май сте пуснали сценария и по инерция хич не се усещате какво коментирате. :mhihi:

Начи понеже на мен не ми вярваш ти пускам една друга опорка. WHO, някакви си там балъци, лекари... ама лекари.



Напротив, много добре се усещам какво коментирам.

Изобщо не оспорвам официалните резултати, нито пък ще противореча или отричам медицински изследвания или факта че въздуха е мръсен.

Ти говориш за организирана кампания с опорни точки, аз се опитвам да ти кажа, че същата кампания я води и другия лагер. :yes:
Говоренето и методите на двата лагера много си приличат, само опорките са им различни. Опитах се да намекна, че това вече сме го виждали.

Крайният резултат е, че фокусът се измества от изследванията, измерванията с които и двамата сме съгласни в полза на интересите на някой друг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 11 Дек 2019, 15:03

50 µg/m3 е средноденонощната норма. Тоест осредненото показание за 24 часа! Продължаваш "случайно" да изпускаш ключова информация. И никой никъде не е твърдял, че няма замърсяване. Спорът тръгна, че сме били сред 10, в момента уж сред 5те най-замърсени града на планета. Сега всичко светна в зелено, защото се появи вятър и веднага наскачаха да обясняват и извъртат нещата някои!
София има проблем в ФПЧ10 и ФПЧ2,5! И както се вижда от данните, това замърсяване се повишава нощно време и то през зимния сезон. Тогава почти няма трафик. Но общината е избрала да сурвака собствениците на коли в София. Не каращи, а регистрирани. Ясно, че с парите ще се купят от свои хора камини на пелети, но ако малко разчисти и местата за спиране, мисля че съм съгласен с мярката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 11 Дек 2019, 15:49

Изпускам ключова информация? Идваш тука, цъкаш пак фалшивите данни на държвата... ШОК И БОНБА, средните са превишени многократно.

http://www.eea.government.bg/kav/report ... param-data
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 11 Дек 2019, 17:22

А защо цитираш държавните/общинските сайтове? Забрави ли какво писа две страници по-напред или какво цитираше? Те...нагласени данни, изключени станции, конспирация...
Многократно превишени, кое? Нали бяха в десетки пъти? Най-неприятното е, че ако утре се обърне политически вятъра, такива като теб ще нападат всеки, който пита защо живеем в същите ла*на, а вече не се говори за това. Утре ще направиш ли едно включване да ни информираш или брояча е само за негативни коментари? Ако някои опозиционни партии имаха акъла, можеха да натрупат множество червени точки с реални предложения за справяне с проблема. Но и те са хвърлили око на доенето на автопарка и нищоправене. И така само си чешем езиците тука.
Я напиши сега, как София е сред 10те най-мръсни града на планетата по тези данни. Приемаме, че щом ги цитираш, данните са верни.

steeN написа:Аз ти пращам официалните данни на общината от сертифицирани станции и т.н. Самата община на базата на тия данни се опитва да лъже, че няма замърсяване.

И ей това почерненото да го обясниш. Мен ме нямаше уикенда, но чат пак пак мярках по сайтове, че замърсяването е над нормите. Защото призиви да оставим колите поради замърсяване вървят, отваряне на буферните паркинги за безплатно паркиране също. Единствения инструмент на общината е да удари собствениците по джоба, но това няма да реши проблемите със замърсяването.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от alx » 11 Дек 2019, 17:36

ID A написа:@ алх Къде съм казал, че е чисто? Казвам, че не е мръсно, като за един от 10те най-мръсни градове на планентата.


разбира се, че не сме в топ 10... но сме добра конкуренция декември и януари ...

https://aqicn.org
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 11 Дек 2019, 17:54

Това е друг сайт от цитирания преди 2 страници. Там се цитираше този:

https://www.airvisual.com/world-air-quality-ranking

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 11 Дек 2019, 21:24

ID A написа:...


2 страници напред какво съм цитирал, мисля че ме обърка с някой друг...

За общината е ясно какво имам предвид. Мистериозно единствената станция, която отчита пм2.5 не работи когато нещата са най-зле с пм10...
а между двете има силна корелация.

п.с. ей на ся погледнах 3 от 5те дни с превишения пм2.5 станцията не е отчитала, ама са я цъкнали последните 2 дни.
като за 10ти средноденонощното превишение е било само 5 пъти. липсващите дни влизат в средногодишната норма...
и хоп... всичко е точно. елементарни трикове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 11 Дек 2019, 22:31

Айде спри се вече. Това 10 и 2,5 след ФПЧ означава размера на частиците. 10 се отнася за всички частици под 10 микрона. Това включва и частиците с размер под 2,5 микрона. Каквото и да изключват, няма как частиците с размер 2,5 микрона, дори да се доближават до теглото на частиците под 10 микрона при мерене на една и съща среда. И да хем се мерят в размери, хем се оценяват по тегло. Станциите са автоматични и е нормално да забие, без да съм сигурен, че това е причината защо липсват. И ФПЧ2,5 е само средногодишна стойност.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от b_u_b_o » 12 Дек 2019, 10:23

ID A написа:Айде спри се вече. Това 10 и 2,5 след ФПЧ означава размера на частиците. 10 се отнася за всички частици под 10 микрона. Това включва и частиците с размер под 2,5 микрона. Каквото и да изключват, няма как частиците с размер 2,5 микрона, дори да се доближават до теглото на частиците под 10 микрона при мерене на една и съща среда. И да хем се мерят в размери, хем се оценяват по тегло. Станциите са автоматични и е нормално да забие, без да съм сигурен, че това е причината защо липсват. И ФПЧ2,5 е само средногодишна стойност.


Можеш ли да потвърдиш това си твърдение с някакви факти? Защото това което аз съм чел за категоризацията е че PM10 включва частици с размер между 10 и 2.5 микрона. И 2.5 са по-опасните, така че дори и да ги включва в измерването на ПМ10 не е лошо и само те да се знаят колко са. А това че са автоматични и е нормално да забие няма да го коментирам даже, как аз мога да постигна максимален даунтайм на "платка от алиекспрес за 15 долара и още 15-20 долара за процесор с вифи за връзка" а те на машини за поне 4 цифрени суми имат по един ден?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 12 Дек 2019, 12:42

Няма сепарация от до за размер. В линка са цитирани стойностите и нормативните документи. Колкото по-дребно, толкова по-навътре попада в дробовете и увеличава рисковете за здравето.

http://eea.government.bg/bg/output/daily/pollutants/pm.html

Цените от сайта, който обикновено цитират. В страницата са дадени линковете към алиекспрес, ако някой реши и посочените цени да проверява.

https://airbg.info/how-to/

Аз не съм на държавна или общинска работа, за да знам защо и как не работи или дори дали това е причината. Но поддържам достатъчно автоматизирани системи, за да знам че понякога рисета през интернет не помага и трябва да се ходи на място. Въобще бягам от газоанализатори - имат прекалено много проблеми.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от b_u_b_o » 12 Дек 2019, 13:18

Сбъркал съм не са 4 цифрени сумите за станциите на общината, 6 цифрени са: "пет уреда на стойност 800 000 лева" :mhihi: И искаш да ме убедиш, че тая машина за 100+к няма как да работи без да бъгва през ден и да трябва хардуерна намеса? :dunno: Сори, ама това си е чисто манипулиране на данните.

Иначе и аз съм на мнение, че тая цялата истерия с нищо не помага на ситуацията и малко се прекалява. Освен това накрая пак ние ще го изядем, щото сега имат повод да вдигнат отново данъците, което е идиотско, защото имайки кола ти не замърсяваш...замърсяваш карайки я. И гняста ще си остане същата и пак ще си я дишаме, просто ще си плащаме повече за това удоволствие :kuku:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от TheDriver » 12 Дек 2019, 13:32

b_u_b_o написа:..........

Иначе и аз съм на мнение, че тая цялата истерия с нищо не помага на ситуацията и малко се прекалява. Освен това накрая пак ние ще го изядем, щото сега имат повод да вдигнат отново данъците, което е идиотско, защото имайки кола ти не замърсяваш...замърсяваш карайки я. И гняста ще си остане същата и пак ще си я дишаме, просто ще си плащаме повече за това удоволствие :kuku:


Това се опитвах да кажа и аз :yes: Истерията без значение кой я генерира води до прибързани и често грешни решения.


Между другото една новина остана незабелязана покрай въпросната истерия последните дни, а за мен е стъпка в правилната посока.

https://www.dnevnik.bg/gradska_sreda/20 ... _vlizat_v/

Знам, че веднага можете да се сетите за няколко начина за заобикаляне на цялото нещо, но поне ще има някакви данни за това кой колко замърсява и как реално се отразява трафика на цялостната картина.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 12 Дек 2019, 13:42

ID A написа:Айде спри се вече. Това 10 и 2,5 след ФПЧ означава размера на частиците. 10 се отнася за всички частици под 10 микрона. Това включва и частиците с размер под 2,5 микрона. Каквото и да изключват, няма как частиците с размер 2,5 микрона, дори да се доближават до теглото на частиците под 10 микрона при мерене на една и съща среда. И да хем се мерят в размери, хем се оценяват по тегло. Станциите са автоматични и е нормално да забие, без да съм сигурен, че това е причината защо липсват. И ФПЧ2,5 е само средногодишна стойност.


Сериозно ли тръгна да ми обясняваш какво е пм2.5 и пм10, като до преди няколко страници откриваше топлата вода и говореше за газ анализатори? Това което казах... "между двете има силна корелация", означава, че с голяма вероятност когато пм10 са високи и пм2.5 също са високи и обратното. Следенето и на двете има значение за годишните статистики и последствията произтичащи от тях. Които освен здравословните са и възможност за глоби от ЕС и т.н.

Това с камерите отдавна се прави в Калифорния... и поне от 5-6 години се дъвче да се прилага в България, ама нямам особени надежди.
https://www.smogtips.com/remote_sensing.cfm

В искането на Столичната община до транспортното министерство е и промяна в Наредбата за годишните технически прегледи (ГТП). С нея всеки автомобил по време на ГТП ще бъде тестван без компромиси за вредните емисии, които отделя.

Това ако стане е прекрасно, но надали. Докато не видя, не вярвам.

Противно на това, което твърдите, това ще е резултат точно от "алармизма". Не от псевдо рационалния подход, щом държавата ми казва, че е безвредно и лайна ще ям :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 12 Дек 2019, 15:27

Ако това мерене е онова същото, като преди година две, когато експериментираха, само си хвърлят парите на вятъра. Тогава дизели без катализатор и дпф получаваха усмихнато лечице, а нови коли с адблу червено.
Днеска мернах в сайт, че сме 3тия най-мръсен град според вдин от сайтовете. Току виж и двоен решат да направят данъка за догодина.
Стин, то се вижда кой какво е написал.
б_у_б_о и накрая някой тигър прибрал парата и се търси глупак да го поддържа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от sub_eleven » 15 Яну 2021, 17:34

Колеги, имам автомобил, за който не е нанесена евро нормата в талона. Предполагам, че е евро 3. (Z4, 3.0i, 2003та). Това ми коства +100 и отгоре лева на година към данъка.

Разбрах, че трябвал документ от БМВ(може би сертификат за съответствие) и с него да ходя в кат за нови талони. Някой правил ли го е?

В Камор и Дару искат 120лв за документа. Един приятел ми каза, че в представителството на БМВ до София ленд го издавали?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook