По-високи данъци и в София от 2020г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 11:56

Не е нужно да е икономическа. Аз си харесвам старата каляска. По-добре да дам 1000лв и да кача категория, от колкото да си купя някой малолитражен кош за 6-7, който да покрива нормите.

sub_eleven написа:Към 230лв излиза твоята по калкулатор.

310лв го платих миналия петък с отстъпката.

Явно ще трябва да минавам и аз по тоя път с талони и сертификат от бмв каква ми е категорията.. Язък, че съм с катализатори и без модификации по мотора.
Мъчно ми е какво ни чака авто-ентусиастите идните години. Май е време да инвестирам в домашен симулатор.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 27 Мар 2021, 12:17

Като не е нужно да е икономическа, защо всички си режат катализаторите, вместо да си купят нови ? Защото изобщо караме масово стари коли в Бг, който замърсяват ? :lol:

Това с качването на категория е възможно само за супер стари гробници. Едно Евро 4 примерно квото и да му добавяш няма как да му качиш категорията без да смениш целия двигател :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 12:28

Не знам, който ме е питал съм му казал да ги държи. Моите си стоят. Бих ги подменил ако се наложи. Иначе за старите коли си прав, сигурен съм, че ако доходите ни бяха други, автопаркът щеше да е доста по-обновен. Но пък има и такива като мен, които нямат кой знае какво желание да карат нова кола. На мен лично нищо не ми лиспва в сегашната кола, за какво да я сменям?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от steeN » 27 Мар 2021, 12:35

Да, ама една шепа такива като теб няма да изчистят въздуха, затова трябва да е евтино да си правиш/поддържаш колата по-чиста, не да изсипеш хилядарка на някакви кибици.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от sub_eleven » 27 Мар 2021, 12:41

drifty написа:Но пък има и такива като мен, които нямат кой знае какво желание да карат нова кола. На мен лично нищо не ми лиспва в сегашната кола, за какво да я сменям?

Твоята е много повече кола от новите предложения. И си с прекрасен двигател. Да не кажа най-добрия, че не искам да започват спорове. Доказано от най-добрите.
Имаш и хубави материали в купето, комфорт, сигурност...

Все пак й оправи данъка задължително. Но иди първо до общината и накарай лелката да сметне на момента за да си сигурен и да си прецениш дали да го правиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 12:56

Аз вече го платих, разликата с / без категория е 30лв. Тоест ще се избие смяната на талони след 5 години, ако се запазят данъците в такива пропорции. Като добавиш и целия ден, който ще ми отиде да се занимавам с това, отиват още 2 години сиг от пропуснати ползи. Поне до колкото знам, м52б28ту е евро 3.

Повече ме притеснява да не ми лепнат стикер категория 1 защото липсва категория в талоните, при положение, че моторът ми е в много добро здраве /разхода на масло от смяна на смяна е под 500 грама/, всичко си му е на мястото и смятам, че би си покрил заводските норми, че дори и за следващата еко категория. Прегледът ми е точно преди да влязат тия стикери, та ще питам какъв стикер би ми се полагал според замерванията и документацията и ще го мисля.

sub_eleven написа:Твоята е много повече кола от новите предложения. И си с прекрасен двигател. Да не кажа най-добрия, че не искам да започват спорове. Доказано от най-добрите.
Имаш и хубави материали в купето, комфорт, сигурност...


Има и шпер :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от sub_eleven » 27 Мар 2021, 14:39

Ако си проверил правилно и е 30лв само разликата, откъм данък няма смисъл да се занимаваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от Exclusive89 » 27 Мар 2021, 15:13

drifty написа:Повече ме притеснява да не ми лепнат стикер

Стикери ли ще ЛЕПЯТ гадините, аз се радвах, че се отървахме от стикерите за винетки... сега пак стикери. :ranting:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 16:43

sub_eleven написа:Ако си проверил правилно и е 30лв само разликата, откъм данък няма смисъл да се занимаваш.


В калкулатора ми го дава 326лв без евро категория и 296лв със. В Данъчното си беше 326лв, та по това съдя, че щеше да е 296 с категория.

Exclusive89 написа:
drifty написа:Повече ме притеснява да не ми лепнат стикер

Стикери ли ще ЛЕПЯТ гадините, аз се радвах, че се отървахме от стикерите за винетки... сега пак стикери. :ranting:

Уж щели да лепят, поне така разбрах. Може и да са на мястото на свинетката :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от sub_eleven » 27 Мар 2021, 17:31

Я провери тук https://cartax.uslugi.io/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 18:03

sub_eleven написа:Я провери тук https://cartax.uslugi.io/


31лв

Сега попаднах на някаква статия, щяло да има live връзка между държавната администрация и пунктовете и ако не минаваш замерванията, спират прегледа :D
Не мога да си помисля дори нещо такова да стане в близките 10 години.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от ID A » 27 Мар 2021, 18:14

Exclusive89 написа:
drifty написа:Повече ме притеснява да не ми лепнат стикер

Стикери ли ще ЛЕПЯТ гадините, аз се радвах, че се отървахме от стикерите за винетки... сега пак стикери. :ranting:


Че нали в това е далаверата? Нов стикер за ГТП с rfid чип, който съдържа екокатегория и цялата инфо от талона, че четци за общините, за колите на полицията.... Кой ще ти свързва бази данни и ще ти проверява номера, така е по-високотехнологично. Отделно техника за пунктовете за ГТП, което ще значи, че и те ще поскъпнат. Единственото умно нещо, та чак ме съмнява да е родено в нашата държавна администрация, е че стикера ще се лепи до централното огледало, където са прорезите на климатично комфортните стъкла. Колко хора знаят, че има коли с такива стъкла, еле пък къде се лепят такива чипове.

Тук има снимка на новите стикери
https://www.mediapool.bg/sled-12-yuli-k ... 18217.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от maxoyn » 27 Мар 2021, 18:50

Някой знае ли защо в Германия слагат еднакъв еко стикер на бензин евро2 и евро 6, а тук ще се правим на умни? (Предполагам тези зелените категория 4)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от drifty » 27 Мар 2021, 19:10

maxoyn написа:Някой знае ли защо в Германия слагат еднакъв еко стикер на бензин евро2 и евро 6, а тук ще се правим на умни? (Предполагам тези зелените категория 4)


Щото немците не разбират нищо от екология :D
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: По-високи данъци и в София от 2020г.

Мнение от c04 » 27 Мар 2021, 20:30

drifty написа:Уж щели да лепят, поне така разбрах. Може и да са на мястото на свинетката :D

Зад централното огледало ще е няква лепенка.
steeN написа:Като не е нужно да е икономическа, защо всички си режат катализаторите, вместо да си купят нови ?

Пример 1
Пример 2
Пример 3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook