33* години 10-ти ноември

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

По-добре ли беше България през соца?

Да
28
33%
Не
56
67%
 
Общо гласове : 84

Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от arnold » 12 Ное 2022, 17:26

steeN написа:Гана е огромен производител на петрол и т.н. за мащабите си... Етиопия има 10х население на нас. и 10х БВП на соц Бг.. т.е. производителността им се равнява баш на това, което е било на България след 45 години соц :mhihi:

Издишаш отвякъде мой.Гана имали петрол,Етиопия била голяма.Уж с Гъгъл сте роднини,а обосновката ти е 0,
Само да напомня че примерно Швейцария,Белгия, Дания и т.н по територии и население не се различават много от България. Обаче БВП им кренно се различава от Банановата ни държава.
И това че Ангола е производител на на петрол и диаманти или че Намибия също, не ги прави икономически силни страни налЕ? Просто се примири с факта,че сме единствената Бананова държава в Европа,лесно е.И въпреки че си розови очила,положението тук ще става все по зле.Няма такава държава в света,в която населението и да е намаляло с 3млн. :dunno: Пустиня да беше България,щеше да внасяме пясък бъди сигурен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от steeN » 12 Ное 2022, 17:31

Жокер, като се гледа икономическото развитие на една страна се почва с БВП/глава на населението.

п.с. постнал картинки от гугъл и обяснява кой какви отношения имал с търсачката :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от arnold » 12 Ное 2022, 17:36

steeN написа:Жокер, като се гледа икономическото развитие на една страна се почва с БВП/глава

Разбрах.Няма какво да кажеш. Довиждане :wave:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от Jordana » 12 Ное 2022, 17:38

Жокер : Румъния няма напредък по цялостното развитие но Румъния ни задмина сред последните в ЕС . България вече е на последно място в Европа защото копае дъното , не че румънците са дръпнали много - ние копаем дъното на демокрацията и просперитета .
https://www.24chasa.bg/mneniya/article/11593764
Последна промяна Jordana на 12 Ное 2022, 17:56, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

33* години 10-ти ноември

Мнение от steeN » 12 Ное 2022, 17:41

arnold написа:
steeN написа:Жокер, като се гледа икономическото развитие на една страна се почва с БВП/глава

Разбрах.Няма какво да кажеш. Довиждане :wave:
Как по-точно си разбрал, като се направи за смях с тия графики? Пускаш африканска държава с ниво на развитие на Бг след 45 години соц (1989г) и я даваш като пример, че ни е задминала... Бг икономиката е 7 пъти по-голяма от 1989 г. в момента.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от Двигателист » 12 Ное 2022, 19:51

На мен едно ми е интересно. Колко от колегите носталгици, като arnold, Jordana, BMW POWER и много още други (извинявам се, че не ги споменавам поименно, дано не се обидят...), ако им предложиш да ги върнеш с машина на времето в България преди 1989-та година ще го направят наистина? Кога ще искат да живеят – 50-те, 60-те, 70-те, 80-те години на миналия век? С какво биха се занимавали (изкарвали хляба)? Изобщо, как си представят битието си? Top Gun е ясен, на него не би му било проблем да си кара таксито, без значение дали е Лада, Волга, или кавото там има в стопанското обединение. Но другите? Къде биха живяли? Както чета доста са от провинцията... Как бихте се преселили в София, ако желаете, разбира се? Сватба, връзки, унижения... работа в Кремиковци...?
Разбира се тук и възрастовият диапазон е от значение. Хора, които по един, или друг начин не са се реализирали и вече са над 50-те години на живота си, вероятно с удоволствие биха влезли в машината за да попаднат във времето на Вълко Червенков. По-интересно е ми е тези, по-младите, които нямат идея (защото не са били родени) за времето преди 1989-та, какви аргументи ще изкажат?
Лудия.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Ное 2022, 21:51

То де да можеше да се върнеш в комунизма и да караш такси, ама с тоя акъл. Тогава са се молели да ги закараш от точка А до точка Б и никой не се е занимавал с някакви къси курсчета. Отива ли се някъде задължително се плащат двете посоки на таксито. Да не изреждам, но ако мисълта на повечето тогава е била по-различна от тази да изкарат пари за хляба и другото да изхарчат, можеха да са точно каквото си решат след няколко години.
Някои от пишещите дали щеше да живее на село като животновъд примерно се чудя?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2022, 22:15

Двигателист написа:На мен едно ми е интересно. Колко от колегите носталгици, като arnold, Jordana, BMW POWER ....


Буташ темата към заключване, но ще те попитам. Как реши, че съм "соцносталгик?" Предпочитам някой факт да извадиш, а не като Стинката разсъждения по темата.
Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от steeN » 12 Ное 2022, 22:21

steeN написа:2ри май, 10ти септември, 7ми ноември са все почивни дни.


Като например това, след което изпадна в някаква тирада?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2022, 22:51

steeN написа:
steeN написа:2ри май, 10ти септември, 7ми ноември са все почивни дни.


Като например това, след което изпадна в някаква тирада?


Спамиш, ще те докладвам :mhihi: Къде видя тирада?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от Двигателист » 12 Ное 2022, 23:21

BMW_POWER написа:
Двигателист написа:На мен едно ми е интересно. Колко от колегите носталгици, като arnold, Jordana, BMW POWER ....


Буташ темата към заключване, но ще те попитам. Как реши, че съм "соцносталгик?" Предпочитам някой факт да извадиш, а не като Стинката разсъждения по темата.
Благодаря!


Не е за заключване. Уважавам те и приемам гледната ти точка, макар да не съм съгласен с нея. Инак, конкретно да ти отговоря - мнението ти (от BMW_POWER » 10 Ное 2022, 14:56 ). Това за мен си е носталгия.
Не знам защо нещата се представят черни, или бели, като има доста нюанси?
Защо, когато някой от вас иска да посочи факт, кореспондиращ с неговото виждане, го представя по един, как да кажа, филтриран начин... Само фактите, които са му угодни, спестявайки тези, които не са.
Нали знаеш - истината си е истина, без значение какво си пишем по форуми.
Лудия.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2022, 23:40

Двигателист написа:Не е за заключване. Уважавам те и приемам гледната ти точка, макар да не съм съгласен с нея. Инак, конкретно да ти отговоря - мнението ти (от BMW_POWER » 10 Ное 2022, 14:56 ). Това за мен си е носталгия.
Не знам защо нещата се представят черни, или бели, като има доста нюанси?
Защо, когато някой от вас иска да посочи факт, кореспондиращ с неговото виждане, го представя по един, как да кажа, филтриран начин... Само фактите, които са му угодни, спестявайки тези, които не са.
Нали знаеш - истината си е истина, без значение какво си пишем по форуми.


Честно казано, нищо не разбрах. Имаме часова разлика и не знам кое мое мнение цитираш. Аз тогава хвалих и ББ, стига да са разбрали сарказма. Опитай се да бъдеш конкретен. Мнение (...), дето съм казал, как страдам по соца и т.н. и т.н. Толкова ли е сложно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от ildivvy » 13 Ное 2022, 12:04

Защо винаги трябва да се разсъждава толкова елементарно? Ако не си от едните, значи си от другите! Ако не ти харесва сега, значи ти е харесвало преди! Пълна безсмислица! Може да не си нито от едните, нито от другите! Може да не ти е харесвало преди, но да не ти харесва и сега! И то напълно аргументирано... В другата тема го показват съвсем реално: храните са пълни с боклуци, а цените им не са дори 'европейски'! Някак си в БГ успяваме от всички 'злини' да изберем/сме винаги с всички... Уникални сме!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от Jordana » 13 Ное 2022, 13:23

Така е щото тия поколения след 90те са израснали в парадигмата на постоянно оплюване и храчене на соца на едро . Даже нещо повече , новото общество има нужда да се консолидира срещу триглавата ламя наречена Народна Република България . Поколения наред гора от бурени избуяха върху тази благодатна почва - анти соц риториката . Някои дори станаха милионери от такова говорене , това се харесва котира и те прави модерен автоматично щом си отвориш плювалника да храчиш по баща си дядо си и баба си . Без соца една тлъста прослойка социолози политици и коментатори просто изчезват в небитието безследно , просто няма да има какво да плещят . Затова и всичките тия неща се предъвкват периодично и се вадят скелетите от гардероба , дрънкат ги да плашат децата че току виж се замислили върху сегашния просперитет що е един такъв никакъв . В нормалните общества се направи лустрация , доброто се отчита лошото се казва и се продължава напред . България не направи нищо подобно , тъпчем още на същото място където бяхме 90те години и докато умните се наумуват лудите се налудуват .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: 33* години 10-ти ноември

Мнение от peshehodetz » 17 Ное 2022, 19:59

"Когато се изправим пред числата и пред фактите, изводите не са в полза на соцносталгиците". Това заяви пред Силвия Великова в предаването "Политически НЕкоректно" на БНР проф. Вили Лилков. Той от години изследва комунизма и е автор на много книги по този въпрос.

"Разговорът със соцносталгик никога не завършва, защото въпреки всички факти, той пак те връща в начална точка. Затова аз излагам факти, а в книгите ми работя основно с документи от Държавна сигурност и оставям читателите сами да си направят изводите. Истината не предполага само да се запознаеш с фактите, трябва да ги приемеш и емоционално да ги преживееш и осъзнаеш, за да следва някаква полза от това. Много хора се запознават проформа с фактите, но остават на същата си емоционална позиция".
Той цитира Доклад от 1988 г. на Емил Христов, секретар по икономическите въпроси на ЦК на БКП, според който 70% от българите са живели през 1987 г. под прага на социалния минимум от 672 лева за четиричленно семейство.

"В Доклад от декември 1989 г. Петър Младенов казва, че всяка една година, преди 89-а, е била по-лоша от предходната и че са фалшифицирани данните за т.нар. растеж на нашата икономика - отбеляза Лилков. - Казва, че икономическата политика през последните години преди 1989 г. е била "След нас и потоп". ... Има доклади на Четвърто главно управление на ДС по въпроса как се лъже и как се манипулират данните в статистическите отдели в статистическите институти. България получава упреци от другите държави от СИВ, че информацията, която представя, пречи на нормалното планиране в рамките на Съвета за икономическа взаимопомощ (СИВ)."
"След 50-те години на 20 век ДС е била абсолютно наясно с всичко, което става в икономиката на страната - твърди изследователят. - Всяко предприятие, цех, фабрика, ТКЗС е имало досие в ДС. Паралелно на информацията, която официално е вървяла към Политбюро на ЦК на БКП, която е била розова, е имало и информация за истинското състояние на предприятията - самоотлъчки, неспазване на технологичната дисциплина, огромен брак, разхищаването на средства, кражби на всички нива, фалшифицирането на данни. ДС е наясно, когато към 80-а година започва Перестройката в Съветския съюз, какво е положението в икономиката ни и че процесите ще доведат до промени в системата. Попаднах на един много интересен документ, в който Първо главно управление на ДС прави разработка за това къде най-добре ще се пласират кадрите му (на Първо главно управление - б.р.) в условия на Перестройка, когато трябва и някои от чужбина да се върнат в България, и банковата система е нишата, която се открива. В новите банки, още преди 1989 г., рязко нараства броят на кадри на БКП, в някои банки 35% са членове на БКП, които окупират най-ръководните длъжност. Т.е. банковата система започва да се подготвя. Абсолютно бандитски подход, аз съм го описал в книгата "Стопанските абсурди на българския комунизъм"."

keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook