Офис култура

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Офис култура

Мнение от zAcK » 19 Яну 2020, 22:29

Работата в офис и особено в open space кокошарник е едно от най-гнусните изобретения на човечеството :mhihi: :mhihi: :mhihi: Каквото и да правиш трябва да се съобразяваш с голям брой хора, между които на 1000% има пълни олигофрени :!: Освен това винаги ще се намери някой да вдига шум, псува, яде нещо, разхожда, блъска по клавиатурата и т.н. :mhihi: Ебаси и извращението на човечеството е това :!: Затова е най-яко, ако можеш да си работиш на спокойно от друго място, където и да било :mhihi: Аз съм си спретнал такова място и съм около 10 пъти по-продуктивен там :bchug:

Мразя модерните офиси :!: :!: :!:

Най-шантовоякия офис, който съм виждал последните 2-3 години е на IT-тата на НДК :mhihi: :mhihi: :mhihi: Е това е офис, ама няма да влизам в подробности, но е много яко :mhihi: :bowdown: :mhihi: :bowdown: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Офис култура

Мнение от TNT » 19 Яну 2020, 23:03

Open space понякога е нужно, заради по-добрата комуникация между хората. Работил съм неща, които е абсурдно, ако е различно.

В общия случай обаче на мен също не ми харесва. Все има колеги или началници, които да следят и създават напрежение. Особено хора на възможно най-ниското управленско ниво, често достигнали го с връзки, а не поради умения. Винаги има и някой "гъзолизач-слушалка" на шефа, който само стои и докладва кой пръднал, кой му звъннал телефона, кой закъснял с 5мин, кой почивал 3 минути повече. Това за мен само създава излишно напрежение. Случвало се е някой да звънне на шефа (докато го няма), да направят забележка на мен и колега, че много сме си говорили , докато работим :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 20 Яну 2020, 16:23

кокошарника е по-евтин и също така хората са принудени да работят (а не да ровят в тубата примерно) защото винаги може някой да ги гледа. също така един да има да бачка здраво всички го виждат и малко или много се увличат по него- докато изцепниците са гузни и скатаването е очевидно (и минимизирано). също е очевидно каква е трудовата култура - кои кога идва и си отива от работа, колко почивка взима и тн. това са все улеснения за мениджмънта.

да не говориме, че както беше споменато- много от дейностите особено в ит света работят по- ефективно като всички са на куп и могат да мислят заедно- защото както знаете всеки може да си говори каквото иска ама ит (а и много други) е колективен спорт а не индивидуален :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Офис култура

Мнение от cmdkick » 20 Яну 2020, 16:29

alx написа:

Факт. Обаче винаги като се закучат работите човека който ще ги оправи не е в кокошарника, а е заврян в миша дупка и се почват едни телефони едно услушване и узъртане в цялата зала. :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Офис култура

Мнение от TNT » 20 Яну 2020, 16:48

alx написа:кокошарника е по-евтин и също така хората са принудени да работят (а не да ровят в тубата примерно) защото винаги може някой да ги гледа. също така един да има да бачка здраво всички го виждат и малко или много се увличат по него- докато изцепниците са гузни и скатаването е очевидно (и минимизирано). също е очевидно каква е трудовата култура - кои кога идва и си отива от работа, колко почивка взима и тн. това са все улеснения за мениджмънта.

да не говориме, че както беше споменато- много от дейностите особено в ит света работят по- ефективно като всички са на куп и могат да мислят заедно- защото както знаете всеки може да си говори каквото иска ама ит (а и много други) е колективен спорт а не индивидуален :)


Проблема е, че в България са взети всички минуси и малко от плюсовете. Или поне където аз съм работил. В щатите не знам как е.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 20 Яну 2020, 16:49

cmdkick написа:
alx написа:

Факт. Обаче винаги като се закучат работите човека който ще ги оправи не е в кокошарника, а е заврян в миша дупка и се почват едни телефони едно услушване и узъртане в цялата зала. :mhihi: :mhihi:


зависи как е реализирано всичко. аз примерно имам офис, но съм го дал за събрания и седя (за ужас на моите) сред морето от служители като моето работно място не се различава с нищо от това на другите. имам две каки дето ме подпират с дейност ама не са някакви цербери да ме пазят... всеки може да доиде да ми почука на "вратата". ходя да се крия в офиса само ако имам събрания или разговори характерни за позицията ми.

та, въпрос на реализация на идеята. аз лично мисля, че отворения офис е добър за бизнеса и за духа на отбора.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Офис култура

Мнение от streetz » 20 Яну 2020, 16:51

alx написа:кокошарника е по-евтин и също така хората са принудени да работят (а не да ровят в тубата примерно) защото винаги може някой да ги гледа. също така един да има да бачка здраво всички го виждат и малко или много се увличат по него- докато изцепниците са гузни и скатаването е очевидно (и минимизирано). също е очевидно каква е трудовата култура - кои кога идва и си отива от работа, колко почивка взима и тн. това са все улеснения за мениджмънта.

Тая работа е възможна само ако колегите са лaйняни порти. За щастие засега в колективите, в които съм бил, такива не е имало. Нека някой има късмета да ми казва кога и колко да ми е обедната почивка, кога идвам и си тръгвам, дали в половината работно време вися в тубата, фейсбук и тоя форум ... хеле пък колко време вися в кенефа (по разни фирми съм чувал, че правели забележка ако се позастоиш) :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 20 Яну 2020, 17:01

streetz написа:
alx написа:кокошарника е по-евтин и също така хората са принудени да работят (а не да ровят в тубата примерно) защото винаги може някой да ги гледа. също така един да има да бачка здраво всички го виждат и малко или много се увличат по него- докато изцепниците са гузни и скатаването е очевидно (и минимизирано). също е очевидно каква е трудовата култура - кои кога идва и си отива от работа, колко почивка взима и тн. това са все улеснения за мениджмънта.

Тая работа е възможна само ако колегите са лaйняни порти. За щастие засега в колективите, в които съм бил, такива не е имало. Нека някой има късмета да ми казва кога и колко да ми е обедната почивка, кога идвам и си тръгвам, дали в половината работно време вися в тубата, фейсбук и тоя форум ... хеле пък колко време вися в кенефа (по разни фирми съм чувал, че правели забележка ако се позастоиш) :lol:


механизъма изобщо не е такъв всъщност ако е реализиран правилно :) идеята е ти сам да се самодисциплинираш като взимаш за пример тези около тебе а те взимат за пример тебе :) един вид- саморегулиране, защото аз нямам време (нито желание) да се изявявам като пазач защото имам далеч по-важни (и печеливши) задачи. аз не съм нает за да пазя, а за да "произвеждам". та единствения начин да ми влезеш с бутоните напред е да не произвеждаш. а пък моята мисия е да ти дам толкова да произведеш, че да имаш съвсе малко време за тубата и фейса :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Офис култура

Мнение от streetz » 20 Яну 2020, 17:09

Само дето офисната работа не е поточна линия, че да има норма за изпълнение. И на предната, и на сегашната работа е голям зор мениджмънта да измери колко работа върши IT-то. Ми не се мери, това е положението. Щом всички системи работят, значи си вършим работата. Ма то тикети ли не броиха, ексели ли не писахме, инциденти завеждахме, KPI, KRI, чудеса.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Офис култура

Мнение от TNT » 20 Яну 2020, 17:22

alx написа: ако е реализиран правилно :)

Тук е ключа от бараката :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Офис култура

Мнение от alx » 20 Яну 2020, 17:26

streetz написа:Само дето офисната работа не е поточна линия, че да има норма за изпълнение. И на предната, и на сегашната работа е голям зор мениджмънта да измери колко работа върши IT-то. Ми не се мери, това е положението. Щом всички системи работят, значи си вършим работата. Ма то тикети ли не броиха, ексели ли не писахме, инциденти завеждахме, KPI, KRI, чудеса.


нали? ама не съвсем. защото ако няма тикети, кпи, кри, цифрички, цветове и презентации с които въоръжен да си прося бюджета за следващата година- ще ми одобрят 50% и тогава ще трябва наистина да се правя на шеф и да се чудя тебе ли да те пусна да си ходиш, или да ти предложа едно 25% надолу от заплатата или да ви оутсорсна всичките за 50% по-лошо обслужване, но пък 33% от цената...

разбираш ли? да кажеш "щом всичко работи значи си вършиме работата" е вярно, но опасно... щото шефовете са на друг принцип "щом всичко работи значи не ни трябвате и не правите нищо".... а това, че вие в 3 сутринта в неделя сте в офиса и инсталирате пачове - това вярвай ми, никой от които зависи този които ви определя бюджета на отдела не го знае... уви... затова - цифричики, презентации, статистики на отворени/ затворени/ висящи тикети и тн... са за ваше добро :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Офис култура

Мнение от cmdkick » 20 Яну 2020, 17:33

Е айде са... "за наше добро", пак се почна на ние и вие... А толко хубаво тръгна.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Офис култура

Мнение от Nickelback » 20 Яну 2020, 17:37

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Офис култура

Мнение от b_u_b_o » 20 Яну 2020, 17:42

Аз съм ок с open space-овете, 10 години работя в софтуерния бранш и само в една фирма не е било така(огромна, немска и трибуквена). И там беше най-токсичната работна среда в която съм работил. Никога не съм се свенил какво ще си отворя на компютъра и кой ще го види. Но пък съм бачкал само във фирми чиито единствен бизнес е правенето на софтуер, където май май културата е малко по различна от типичния бг офис. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Офис култура

Мнение от steeN » 20 Яну 2020, 17:45

ЧЕП ли :mhihi:

alx написа:разбираш ли? да кажеш "щом всичко работи значи си вършиме работата" е вярно, но опасно... щото шефовете са на друг принцип "щом всичко работи значи не ни трябвате и не правите нищо".... а това, че вие в 3 сутринта в неделя сте в офиса и инсталирате пачове - това вярвай ми, никой от които зависи този които ви определя бюджета на отдела не го знае...


Това е 1000% вярно. Отне ми малко повече време от колкото би ми се искало да го разбера... добре, че бяха презокеанските братя да ми отворят очите за доста неща :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook