Офис култура

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Офис култура

Мнение от Don_Diego » 21 Окт 2019, 9:03

От известно време се каня да пусна подобна тема - що е то офис култура? Има ли почва у нас и подобни. Кое е нормално и кое не?
Темата е подтикната от това, че все повече се убеждавам, че хората в моя офис са липсващото звено между човека и маймуната - нахални, с претенции, вечно недоволни и тн, мога да изреждам до довечера...
Какво може да направи работодателя за да осигури приятна работна атмосфера и тн.
Какви удобства предоставя Вашият работодател и оценявате ли ги?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 21 Окт 2019, 9:14

То културата си е култура..не е до офис или пътна да речем. Ако я имаш - имаш я, ако я немаш - немаш я. Да, учи се, придобива се, ама и желание трябва.
Аз като виден темерут трудно работя в екип, особено ако хората в екипа са ..."плънка"...да речем. Та от гледна точка на любезности - такива липсват при мен.
Иначе шефката ни е направила хубав офис, кафе, води, разни дребни неща за хапване са от нея, няма ни един от шефовете да е "БОС", демек да не работи и да се чуди с кво да се заяде. Не се мрънкя ако некой закъснее или си тръгне по-рано, не се кряка и не се вряка. Имаме си задачи, докато си ги изпълняваме проблем няма. Ако искаш си седиу вас и си работи, ако искаш ела, кото искаш това прави. Важното е работата да върви.
Затова пък като има работа и трябва да се идва събота или неделя се очаква да няма мрънкяне от наша страна. Иначе колеги всякакви..в общи линии конфликти нямаме, но не сме и много хора де.
Интриганство почти няма, говорене зад гърба..те такива работи. Работил съм и в такава компания дето всеки следи всеки и само се подлива вода на другия и така. Ми то не се издържа па ако ще милиони да зимаш.
Последна промяна Моджо на 21 Окт 2019, 9:24, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Офис култура

Мнение от Nickelback » 21 Окт 2019, 9:23

Ахахаха, много яка тема, абонирВам сА :mhihi: Определено има какво да споделя, ама после ще пиша, че сега нямам много време :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Офис култура

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2019, 10:36

Офис култура и среда може да се изгради, ако взимаш на работа момчета и момичета по на 20-тина години, които не са работили преди това никъде. Тогава се получава екип без групички, и делене на ние и вие. В офис със служители дошли от други фирми всеки носи нещо от старата и накрая става мазилак. Поне това е, което аз съм видял от 13 години работа с хора. Всякакви ХР-и и подобни смотаняци са само камък на шията, черпещи ресурси на фирмата без никаква реална полза.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Офис култура

Мнение от Сондьора » 21 Окт 2019, 10:59

В офиси в БГ, където съм работил, а то са все бивши соц предприятия, е едно постоянно мрънкане за всичко. Скатавки по-голямата част и в 16:15 всичко е на бариерата. Но поне атмосферата не е двулична.... Виж на вън е ад, всеки с тия двулични усмивки...праат се, че нон стоп работят ( наистина се правят). Няма никой да мрънка за нещо, но като седнеш в бара не млъкват :mhihi:. Така, че БГ атмосферата някак си е по-готина, понеже дали ще те псуват или те питат как си, е от сърце :mhihi: .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Офис култура

Мнение от Don_Diego » 21 Окт 2019, 11:01

Не говорим офиса да е супер сериозен и тн, просто за елементарно поведение и отношение в работно време
При нас са само младежи ама файда - йок :mhihi:
Не знам може би аз одъртявам ама в желанието си да има свободна и непринудена среда нещата се изродяват в разпасана команда. Всеки взима отношение по всякакви въпроси и недоволства като не стане неговото.
Недоволни от удобствата дето предлага фирмата, претенции към техниката (почти всеки сам си избира оборудването и на финала пак недоволни :dunno: ).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Офис култура

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2019, 11:05

Еми нямате читав меринджей да държи под контрол нещата. Работата с хора е малко като русуването, пеенето и шофирането. Нямаш ли го отвътре не се получава.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Офис култура

Мнение от Bogat-Beden » 21 Окт 2019, 11:57

bum_bum написа:Офис култура и среда може да се изгради, ако взимаш на работа момчета и момичета по на 20-тина години, които не са работили преди това никъде. Тогава се получава екип без групички, и делене на ние и вие. В офис със служители дошли от други фирми всеки носи нещо от старата и накрая става мазилак. Поне това е, което аз съм видял от 13 години работа с хора. Всякакви ХР-и и подобни смотаняци са само камък на шията, черпещи ресурси на фирмата без никаква реална полза.

Хаха, вярно, вярно..
Аз съм имал лудия късмет да бачкам 5 години в такава среда, когато шефът го нямаше, наставаше обстановка "пей сърце - хвърчи гъз" :lol: Супер приятно, разказваме си вицове, разхождаме се, но и работа успяваме да свършим. 98 процента от колегите бяха поне средноинтелигентни, добре възпитани, с добра лична хигиена и т.н. - на пръв поглед елементарни неща, но не са даденост.
След това съм попадал в друга офис среда, в много малка фирма и мега огромна корпорация, ами нещата си бяха плачевни.. В последните две яко скандали, маймунщини, кофти хора и отношения между колеги (с изключения, разбира се..) Та така..
Не знам дали има значение, но повечето ми колеги от готЯния офис бяха живяли в чужбина. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Офис култура

Мнение от 3186 » 21 Окт 2019, 12:11

Офис културата е следващото водещо след заплата, материя на работа и локация на офиса за мен. За кратко бях във фирма с добра(тогава) заплата и приемлива локация, но офис културата беше отвратителна. Съответно напуснах след 2 месеца. Както се каза - важна е хигиената, навиците и задължително отговорни, активни хора с чувство за хумор и усещане за граници. В скоро време ще отговарям и за подбор на нови хора и със сигурност ще предпочета хора, които пасват на културата на компанията, дори да не са отличници в материята с която се занимаваме, която не е софтуер за совалки, разбира се.
Последна промяна 3186 на 21 Окт 2019, 12:16, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Офис култура

Мнение от steeN » 21 Окт 2019, 12:15

bum_bum написа: Всякакви ХР-и и подобни смотаняци са само камък на шията, черпещи ресурси на фирмата без никаква реална полза.


Удри за това мнение :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Офис култура

Мнение от kikko » 21 Окт 2019, 12:38

В нашия офис атмосферата е много добра. Хората сме на възраст между 30тина и 50тина години. Събрани сме от различни крайща на България,но това не създава проблеми. Хората са с добро възпитание и с ясна представа къде се намират,какво искат и как да се държат. Работи се здраво,но вицовете и забавните(без простащини) истории са на почит и се разказват редовно. Епизодично се появяваха за по-малко разни "неприятни" личности,но по една или друга причина вече не работят при нас. :mhihi:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Офис култура

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2019, 12:47

steeN написа:
bum_bum написа: Всякакви ХР-и и подобни смотаняци са само камък на шията, черпещи ресурси на фирмата без никаква реална полза.


Удри за това мнение :lol:


Книга мога да напиша за тия. Веднъж една позната ми се обади, че търсели хора с моята квалификация та да ходя на интервю. Не бях на зор за работа ма викам айде да ида. И тая почна да ми обяснява какви проекти сложни имали с какво напрежение и колко трябвало да си оправен за да се справиш. И ме пита аз какви проекти съм ръководил.

Казах й, че проекти съм ръководил много и ги имам в CV-то, което държи, ако иска там да чете. Ще види там, че от създаването на офиса в България до затварянето съм бил там и съм ръководил всичките проекти на фирмите, които й произвеждат от шампоана дето се мие, праха с който се пере, храната, която яде до цигарите, които пуши.

Но всичките тия са ташак работа пред това, че на 25 години, провинциален сульо, без някой родител да ми седи зад гърба или да плащам на фирми, които да ми свършат работата си купих една гола поляна на средата на нищото, извън регулация и след година на това място имаше двуетажна къща. Та ако си мисли, че някой от проектите, които може да ми възложи е сложен да иде да се занимава с бригади от мангали, лелки в общината, кадастъра, бетоновози и багери, архитекти, геодезисти, геолози, ЧЕЗ (по онова време Енергоснабдяване) и Софийска вода да види какво точно аджиба е проект.

Не ми се обадиха за второ интервю :mhihi:

В известен смисъл всичките тия паразити надъхани със заучени цитати от книги от типа "как да мотивираме правилно" ме отказаха от работата 9:6. Може да работя повече, може да изкарвам по-малко, но не ми се налага да търпя това, че шефа е станал с гъза нагоре или някой началник, дето на вързано куче вода не може да даде е взел да се прави на велик.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Офис култура

Мнение от Borymeckata » 21 Окт 2019, 12:56

Аз работя по строежите и доста рядко се мяркам из офисите, били те локални, регионални или централни. До мен е достигало само ехо от някакви офисни драми, имало е опити да ме клеветят и злепоставят, но като цяло оставам настрани от тия игри, по ред причини... Като цяло, атмосферата в офисите (където съм попадал) никога не ми е харесвала и никога не съм се съобразявал с нея. Честно казано, предпочитам да се псувам с работниците, да газя кал и да дишам прахоляк на обекта, отколкото да внимавам какво и пред кого приказвам в офиса...

Иначе атмосферата във всеки офис е различна и няма как да се обобщи с две думи. Много зависи от началника - как ще "даде тон" за работата. Ако го усетят, че дава ухо на доноси и клюки - в офиса ще виреят и процъфтяват интригите. Ако е натегач и работохолик - всички ще станат (или поне ще се правят на) такива. Ако често крещи и си изпуска нервите - хората ще свикнат да бъдат овиквани ежедневно и ще приемат скандалите като даденост и неизбежна част от работата си. Ако шефът е пияница и женкар - съответно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Офис култура

Мнение от Моджо » 21 Окт 2019, 13:21

Кат те разберат , че си си отишъл у 2 часа да поливаш продукцията ще видиш ко ша стане:)) В очите ще ти се усмихват и само кат се обърнеш ще стане страшно.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Офис култура

Мнение от Borymeckata » 21 Окт 2019, 14:04

По принцип, могат лесно да ме хванат по разпечатката от пропускателната система - тя регистрира кой номер пропуск в колко часа е минал през портрала и в каква посока. И к'во сега - да оставя продукцията да изсъхне в жегата ли?!? :mhihi: :mhihi:

Никой от нас не е безгрешен ако Шефът си го постави за цел - винаги може да ме хване в издънка, това е ясно. Ама като ме хване - ще трябва да ме изгони и после ще му се наложи да намери друг балък, който да гази калта и да се катери по скелето, а такива липсват в офиса и не са трупат на портала. И ако не намери такъв - току-виж се наложило САМИЯТ ТОЙ (Шефът ?!?) да обуе ботушите и да сложи каската, а той определено не желае това. Та значи ситуацията удовлетворява и двете страни и никой няма интерес да нарушава статуквото... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xterminator

Последни теми
Facebook