Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 05 Юли 2022, 8:50

Да, там има и няколко коли на цената на 1-2 апартамента :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 06 Юли 2022, 14:00

Аз бих гледал по турските села.
Уважавай им религията и няма проблем. Доколкото съм ги обикалял до едно са спретнати и без драми. Като за драмите съдя, че каквото става и се разчуе се по наши села е
Хасково примерно ми хареса ку е за град. Нова Загора е едно хубаво градче. Има мангал ма не знам да има нещо ядове.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 06 Юли 2022, 14:41

Моджо написа:Аз бих гледал по турските села.
Уважавай им религията и няма проблем. Доколкото съм ги обикалял до едно са спретнати и без драми. Като за драмите съдя, че каквото става и се разчуе се по наши села е
Хасково примерно ми хареса ку е за град. Нова Загора е едно хубаво градче. Има мангал ма не знам да има нещо ядове.


Хюстън гледам да го подминавам от далеч :mhihi: Страшно долни хорица живеят там. Голяма част са само по схемите и т.н. Като човек от тоя край имах доста познати от Хасково. Вече почти нямам, щото бяха нормални хори и яко се евакуираха. Но виж, баДки, циганьори и т.н. е пълно. И всякакви схемаджии и дребни тарикати. Нова Загора дори не искам да чувам. Много нинджи, като голяма част от тях не са от най-работливите и т.н.

За турските села съм съгласен. Читави хора, много работят и т.н. :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 01 Авг 2022, 13:30

:shock: :shock: :shock: :shock:

Миналия ден хапвах много добри бургери в София, около 13 лева бяха. Казвам си, малко са ги вдигнали, ама се търпи :mhihi:
И нали искам да ставам майна, дето да бичи айляк - https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Klientka-Bezumie-Za-tozi-burger-dadoh-18-leva-1317462

18 лева за това нещо в Майнатаун :mhihi: Май ще трябва още доста да поработя, за да мога да си позволя да се преместя там :shock: :help: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Има и друга статия с уточняваща информация:
Станала е някаква грешка в посочената информация от страна на недоволната клиентка. тъй като нашият ресторант не изпълнява поръчки за басейна на хотела. Хотел "Рамада Тримонциум" разполагат със собствен ресторант, от който най-вероятно е издадена храната.


Кои бяха яките хотели в Пловдив, да зная за другия път, че нали ми обясниха, че съм объркал :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Загледах се в стаите на това нещо Тримонциум :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ебати посткомунистическото мутробарошко нещо :mhihi:
Замислих се, това вероятно е един от най-известните хотели в Бъглария. На най-доброто място във втория по големина град. Дори не зная какво да кажа...

Паркинга се плаща. Би следвало за клиенти на хотела да е безплатно паркирането.
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
От климатика излизаше силна миризма на цигари.
:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Стаята е за ремонт.
:shock:
Аксесоарите в банята бяха счупени- поставката за хавлии, дръжката за ваната, батерията на мивката, тоалетното казанче...
:help:


Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2022, 14:01

Това е бъргер хело уин тиква , лек намек че си избрал пакост вместо сладкиш ... :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Online
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 01 Авг 2022, 14:04

Jordana написа:Това е бъргер хело уин тиква , лек намек че си избрал пакост вместо сладкиш ... :mhihi:


Мен ме кефи с какво са го забучили да не избяга блек ангъс телешкото :mhihi:
Прилича ми на едни пластмасови коктейлни шишчета като мечове, с които си играехме като малки :ok: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 01 Авг 2022, 14:22

Важното е, че е сервиран на вестник, както е модерно сега :ok:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Е.Димитров » 01 Авг 2022, 15:40

:OT:
По темата с бургера.
По-миналата седмица бях на слънчака и на плажа чадърите бяха срещу консумация.
Никъде не е написано, или май най-случайно мернах някъде, че консумацията трябва да е минимум 20 лева но до сега на един не съм видял нещо да му правят сметката, а съм виждал самотници с по едно фрапе.
Как и да е, та за хамбургера ставаше въпрос.
Аз там по-добър огромен вкусен телешки хамбургер не съм ял.
Сервират ти го в картонена кутийка с пържени не бланширани картофки и 2 соса хайнц с малки пликчета и цената на това нещо на слънчака в разгара на сезона е 15 лева.
Аз смятам, че 15 кинта за хамбургер са много, но на плажа си е добре при все , че получаваш 2 шезлонга и чадър с масичка.

А, та в духа на сегашната ситуация , те украинците повечето не заемат чадъри хората, вероятно не са заможни или поне не пръскат пари, но на съседният чадър дойдоха 5 жени и с тях 2-3 деца.
Взеха един чадър и направиха с 4 шезлонга каре около чадъра.
Направо си донесоха халбите с бира, въобще нямаше не чакаха да дойде момичето, което разнася поръчките.
Най-младата беше под 18 а най-възрастната вероятно около 40 години.
А часа беше около 10....преди обяд.
Бирите си ги купуваха от барчето, само виното май си беше тяхно.
И като се почнаха, бири, чипсове, бири и към 14 часа извадиха професионална бутилка вино. Професионална, защото беше 1,5 литра, не ония детски по 0.700.
Как и да е, никоя не се изложи на плажа, както съм виждал българи да се правят на кучета на плажа.
А жулеха всички, с изключение на децата.
Освен това ми допадна и метода на възпитанието на единият хлапак.
Онзи разля някакъв сок, въпреки, че 10 пъти му се каза да не пипа и отнесе 2-3 шамара и поне 1 заврътник...ама не така зло, ами някакси лежерно, но твърдо.
И никой от страните на беше сърдит, нито зеленчука (тиквеника), нито майка му :)
А и бяха тихи, не им се чуваше гласа никакъв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 01 Авг 2022, 16:00

1,5l било професионална бутилка, това от къде го измисли??

Ами по-големите какви са, за баш майстори ли, че има по 3л, 4.5л, 6л и т.н.?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Southside » 01 Авг 2022, 16:08

Често съм в Пловдив и последните 2 години ми прави впечатление, че цените в заведенията, или поне тези с претенции, гонят софийските. Конкуренцията е по- слаба и това явно не стимулира този бизнес да се старае и надгражда, а просто да копира какво е "вървежно" и съответно да щави клиентите подобаващо. На местните явно това не им прави впечатление и си им харесва, или просто имат нужда да оставят лев по заведенията. Аз лично имам 4-5 примера като този с бургера горе, но все пак считам Пловдив за далеч по- приятно място за живеене от столицата като взема предвид всички други фактори :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 01 Авг 2022, 16:19

В Пловдив последните години се появи друго в заведенията "с претенции". Има доста чужденци. Една камара инфлуенсъри от цял свят минават през града, оценяват, рекламират. Миналата лято в "Паваж" в Капана бяхме 2-3 маси българи. След като заведението е пълно и е нужна резервация - ще вдигат цените, нормално. Дали си заслужава - това е друг въпрос. В общия случай са по-евтини заведенията спрямо София.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 01 Авг 2022, 16:20

По Капана цените са топ от години, няма нищо подобно в друг град, дори в София.
Отдавна чаша наливно вино е 8лв да речем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Е.Димитров » 01 Авг 2022, 16:36

alekangg написа:1,5l било професионална бутилка, това от къде го измисли??

Ами по-големите какви са, за баш майстори ли, че има по 3л, 4.5л, 6л и т.н.?


Явно не знаеш, но имаше една таблица с количества алкохол нещо от рода на:


0.200 - personal edition
1 литър - for small business
3 литра. - corporate edition
или нещо подобно беше, не си го спомням точно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от vixx » 01 Авг 2022, 16:43

Е.Димитров написа:Аз смятам, че 15 кинта за хамбургер са много


Абе не е чак толкова скъпо 15 кинта за хубав бургер. Ама говорим наистина хубав, качествен. Като погледнеш цените на блек анъгса, месото дори и при по-големи количества идва на едни 4+ кинта на бургер. После един два слайса истински чедар ти идват на към половин левче, може и отгоре. Сосовете ако са хубави също са скъпи, дори и сам да си ги направиш, и там си, заедно с някое листо айсберг пъхнато отдолу, на към половин левче и нагоре. После хубава брьош питка и тя на толкова стъпва. Картофите са и те към половин левче. И си станаха минимум 6 кинта без да броиш заплати на готвач и сервитьор, тоци, наеми, пък и нали печалба да има накрая.

В същото време един Биг Тейсти от Макдоналдс е 12 кинта без картофите, дето няма никаква база за сравнение, пък и на тях себестойността име в пъти по-ниска.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 28.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Southside » 01 Авг 2022, 16:49

Капана в Пловдив е като капаните в Бургас, само за туристи :lol: Качество никакво, цени- космически. Обслужването най- често е с поведение "оф, кво ме занимаваш", та не знам как го оценяват инфлуенсърите, за да изглежда излъскано по социалките.
Мен примерно редовно ме щавят 5-8 лева за еспресо на едно място 100 метра преди закрития мост на Марица, защото им отказвам бленда кафе в мелачките, който е за "българския вкус". За сравнение Дъбов в София ме чарджи наполовина, а ако си взема пакет за вкъщи, често ме черпи кафе безплатно.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Пинтев

Последни теми
Facebook