Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 10 Апр 2022, 16:27

zAcK написа:Та има ли въобще място в тая приматска територия, където да е малко по-нормално и да е населявано от хора, не от човекоподобни??? :dunno:

Няма.
Просто територията е населена с абсолютни неандерталци...
Дори една свиня ако вземем за пример сере в единия край на кочината, а спи в другия, просто защото няма избор да се изсере по-далече.
Докато българинът обича всичко около него да е осрано...
Излиза от двора и си изхвърля боклука в дерето отсреща... Щом е извън оградата му значи всичко е ок.

Щях да кажа, че като измрат 2-3 поколения ще се оправим, но то тогава ще са останали предимно мангали и ще е още по-зле.
Само евакуация е спасението от тая кочина...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 18 Апр 2022, 13:55

drago_pavlov написа:
zAcK написа:Та има ли въобще място в тая приматска територия, където да е малко по-нормално и да е населявано от хора, не от човекоподобни??? :dunno:

Няма.
Просто територията е населена с абсолютни неандерталци...
Дори една свиня ако вземем за пример сере в единия край на кочината, а спи в другия, просто защото няма избор да се изсере по-далече.
Докато българинът обича всичко около него да е осрано...
Излиза от двора и си изхвърля боклука в дерето отсреща... Щом е извън оградата му значи всичко е ок.

Щях да кажа, че като измрат 2-3 поколения ще се оправим, но то тогава ще са останали предимно мангали и ще е още по-зле.
Само евакуация е спасението от тая кочина...


Някои не си играят да ходят до дерето. Имат високи огради и не им прави впечатление... :banghead: :banghead: :banghead:

Тоя например се е обградил и грам не му пука. И така е по цялата територия...

Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 18 Апр 2022, 14:02

Това е ясно, защо го правят, но ми е супер противно. Все едно гледам някакъв афганистански compound (не знам дали имаме за група от сгради)

Парадоксалното е, че ако надникнеш вътре... с 80% увереност (ако не и повече) мога да твърдя, че е същата кочина както отвън, но плюе колко е зле всичко в тая държава :lol:

Може да си развиваме тероии, но това няма няма да се оправи преди да забогатеем. А няма да забогатеем докато всеки не спре да третира общата собственост като бащиния (тва мини бунище примерно там на снимката)... дори изобщо без да засягаме чуждата собственост, колко се зачита (да си хвърляш боклука в двора на съседа докато го няма си е класика).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 19 Апр 2022, 11:22

Стийн, държавата също не остава по-назад :help:
Разхождаш се сред природата и хоп - строителни отпадъци след смяна на водопровод по общински проект :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Сигурен съм, че повече от 90% тук са тотални примати! Най-лошото е, че след 20 години ще клонят към 100% :idea:

P.S. Има подадени десетки оплаквания, жалби и т.н. до кой ли не, от няколкото нормални човека. Ефектът е 0...

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 19 Апр 2022, 13:41

zAcK написа:Сигурен съм, че повече от 90% тук са тотални примати!

И да не са 90, това е съвсем вярно. Его съседа прави ремонт ама не му се дават пари да извози отпадъците и натрупа мебели и чували до контейнерите :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 19 Апр 2022, 13:56

c04 написа:Его съседа прави ремонт ама не му се дават пари да извози отпадъците и натрупа мебели и чували до контейнерите :dummy:

2 седмици се бутахме между колите, че правиха ремонт на тротоара пред училището на малкия, нови плочки, бордюри и т.н.
На първия ден след като приключи ремонта тротоарът беше заринат със стари мебели от нечий ремонт... Вече 1 седмица ги заобикаляме и пак се бутаме между колите...

И сега стийна пак ще каже "защото сме бедни"...
Ами не е в това проблемът. Ремонт не се прави със 100-200 лева. Значи имаш 10-20-30к за ремонт, но за контейнер си беден, дето е 100 лв...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от shlosera » 19 Апр 2022, 14:01

Някъде януари месец ми споменаха че строителните отпадъци и стари мебели се събират определени дни за всеки квартал и спокойно можело да се оставят до/във кофите. Уж сметището на враждебна било спряло.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 19 Апр 2022, 15:31

Да, извозват се по график, веднъж седмично.
Но да заринеш тротоара със стари мебели и хората да заобикалят по улицата между колите...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Е.Димитров » 19 Апр 2022, 17:39

Ами подавайте сигнали, снимки и сигнали.
Аз лично видях как работи тази практика (в Пловдив).
Не само премахнаха паркираните автомобили по наистина доста широкият тротоар но и през ден минават и ако някой е паркирал веднага го залепят с глоба.
Да не кажа пък колко изгоряха с изхвърляне на строителни отпадъци където не им е мястото.
Явно има хора от кооперацията в която живеех в Пловдив и снимаха и подаваха сигнали.
До колкото знам и от общината отговарят.
Аз лично един път подадох сигнал, че режат едно дърво доста голямо за да освободят надстройка на магазин.
След седмица ми върнаха на имейла , че имали разрешение и трябва да засадят 3 дървета в района.
След 6 месеца се сетих и отидох в общината в качеството си на гражданин, да видя протокола за засадите дървета и след месец получих на имейла, че са глобени и вече има засадени дървета в имота на този.
Така , че слагайте камери и подавайте сигнали, със сигурност общината глобява по рег. номера на автомобилите.
Позната ми каза, че само била спряла до някакво сметище , ама тея от общината си помислили, че изхвърляла отпадъци и я глобили.
Според мен е изхвърляла отпадъци където не трябва.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Kroki » 21 Апр 2022, 13:06

Е.Димитров написа:....


Дай приложение за което да сигнализам за неправилно спрели коли през НОЩА. Защото спират всяка вечер по средата на Т-образното кръстовище, точно до захода на гаражите и е ужас. ЗА софия
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от vvasilev1 » 22 Апр 2022, 7:45

KUM4o написа:
drago_pavlov написа:
Chapai написа:Трябва ми една стая и пейка в парка но с правилният човек ( с нея съм вече 35 години ). Местото е без значение.

И като се събуди децата те дърпат за крачола изпод пейката в парка...

KUM4o написа:Аз винаги бих избрал прованса. С жената си докарваме около 3к до 4к зависи от месеца. Живеем в Мездра...

Колко семейства в Мездра са с такъв доход?
0.00001%
И какво правим ако единствената фабрика с такива заплати реши да се изнесе от Мездра? Като и двамата работят в нея?
Най-вероятнон се хваща пътя за София и край със селската идилия...

KUM4o написа:Ако искам да ида до София за 55 минути съм на НДК.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това от околовръстното ли като тръгваш?


В Мездра и околията има доста фабрики и в момента се строят 2 големи във Враца. С жената работим на различни места. Жена ми работи в хранителен магазин и взима 1000лв. Много лесно може да се вземе 1000+ стига да можеш да работиш. Тъща ми и тъста ми работят в завода при мен и без квалификация взимат средно около 1.1/1.2. Вчера ходих до експоцентъра час и 10 минути ми отне. Много хора работещи в заводите около мен но с висше образование без затруднения чукат 2.5к. В практикер във Враца съученик му плащат 1.2к. Пари се искарват няма ядове и не е едно мястото на което можеш да ги заработиш. Някок спомена, че в малките градове нямало кино. В нашето кино машината е лазерна последен писък на модата при киномашините. Аудиото е професионално изградено и е божествено. Аптеки има няколко денонощни и няколко денонощни магазина.
С тия пари дето ги цитираш ако си с две деца и ще заореш.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от vvasilev1 » 22 Апр 2022, 7:48

alx написа:
Bogat-Beden написа:Връщам се от Габрово току-що, мисля че за първи път ходих.
Много ми допадна, изглежда като малък датски град :shock:
За хората и бачкането си нямам идея, само за 2 дена бях там


габрово е супер... и хората са чешити... :bchug:

на мене също много ми допада.
За провинция е супер градчето.
Няма блъсканица, презастраховането, нова инфраструктура, чисто, зелено.

Търново много се презастрои, убийствен трафик за малък град, разбити улици, а що утайка се домъкна да живее тук...думи нямам.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 22 Апр 2022, 9:30

vvasilev1 написа:
KUM4o написа:
drago_pavlov написа:
Chapai написа:Трябва ми една стая и пейка в парка но с правилният човек ( с нея съм вече 35 години ). Местото е без значение.

И като се събуди децата те дърпат за крачола изпод пейката в парка...

KUM4o написа:Аз винаги бих избрал прованса. С жената си докарваме около 3к до 4к зависи от месеца. Живеем в Мездра...

Колко семейства в Мездра са с такъв доход?
0.00001%
И какво правим ако единствената фабрика с такива заплати реши да се изнесе от Мездра? Като и двамата работят в нея?
Най-вероятнон се хваща пътя за София и край със селската идилия...

KUM4o написа:Ако искам да ида до София за 55 минути съм на НДК.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Това от околовръстното ли като тръгваш?


В Мездра и околията има доста фабрики и в момента се строят 2 големи във Враца. С жената работим на различни места. Жена ми работи в хранителен магазин и взима 1000лв. Много лесно може да се вземе 1000+ стига да можеш да работиш. Тъща ми и тъста ми работят в завода при мен и без квалификация взимат средно около 1.1/1.2. Вчера ходих до експоцентъра час и 10 минути ми отне. Много хора работещи в заводите около мен но с висше образование без затруднения чукат 2.5к. В практикер във Враца съученик му плащат 1.2к. Пари се искарват няма ядове и не е едно мястото на което можеш да ги заработиш. Някок спомена, че в малките градове нямало кино. В нашето кино машината е лазерна последен писък на модата при киномашините. Аудиото е професионално изградено и е божествено. Аптеки има няколко денонощни и няколко денонощни магазина.
С тия пари дето ги цитираш ако си с две деца и ще заореш.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk


Пак се почна с изхвърлянето.
Хем сигурно 10% от семействата имат 4к доход в Мездра, хем с 2 деца щях да заоре..
Ама то и с 10к на месец може да заоре, стига глупости.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от vvasilev1 » 22 Апр 2022, 12:36

Човека е написал 3 до 4000 лева.
С две деца и някое кредитче, плюс малко по читава храна и дрънчиш на кухо последните дни.
Три бона са нищо вече.

Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от alekangg » 22 Апр 2022, 12:49

Нищо са, ама масово мечтаят за толкова.
Пак казвам и с 10 и с 20 може да дрънчиш на кухо, не е показателно.
В София да смятам ли че, минимума е поне х2?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook