Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от top » 03 Юли 2022, 11:12

Роден съм в София и цял живот съм живял там, видял съм как града последните 30 години стана гето и непоносим за нормално живеене, последните 3-4 години живея и в Пловдив, купих си второ жилище и ги редувам, като повече живея в Пловдив. Пловдив е много по-добре от София, въпреки че последните години започва да се превръща в София и след още някоя друга година и тук ще стане пренаселено и противно за живеене и тогава ще търся някое по-слабо населено място сред природата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от sobiss » 03 Юли 2022, 12:02

Кичука не е лош, не слагайте целия квартал под общ знаменател...горе долу границата на поносимост е до бул. Вапцаров...големият му минус е че зимата мирише адски за въглища


Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ildivvy » 03 Юли 2022, 12:33

'Кичук/Кючук (не е ясно, идва от турски) Париж' е стар квартал, който е бил гъсто населен изначално (бежанците от Бело-морска Тракия). Страшно много къщи и тесни улички... Типично за началото на 20-ти век! Сега къщичките почти са избутани и са построени модерни 'кооперации'! Улиците са си същите - все пак в България никой не обръща внимание на подобни дребни инфраструктурни 'проблемчета'... Никой не казва да си търси жилище там или в 'Изгрев'. Когато говорим за 'Тракия' е много важно за къде точно става дума! Тя е разделена на доста микро-райони и разликата е от земята до небето! При нас е (стана/направихме го) екстра! Същото важи и за отделните входове и блокове... Ако ще търси нова сграда в Тракия - нямам представа къде да гледа. Навсякъде мога да му намеря 'кусури' - нека пита! Да погледне нещо в 'съдийския' квартал или 'Каменица'...
Трафика в града ще се оправи лесно, стига да се 'оправят' две-три артерии! Това е удвояване на околовръстното, удвояване на голямо-конарско шосе и тунела Модър-Царевец (връзка на града север-Юг). Ако се направи и втори надлез около депото към Кичука, всичко ще си дойде на мястото! Не се прави, защото на гърба на тези проблеми се прави политическа кариера! Ако ги оправят, какво ще обещават на хората :dunno: ?

П.П. Лично аз, спокойно се разхождам до градската градина пеша и се връщам. С малки деца няма да стане, то е ясно... В самия квартал може да се намери всичкп, принципно... Училищата са...'нормалните' за БГ.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2022, 13:24

grkv написа:Аз преди 1.5-2 години се изнесох от София в Пловдив.
Усетих, че не става за установяване там и взех да търся алтернативни варианти. Между Пловдив, Варна и Бургас с жена ми избрахме Пловдив. Засега сме със смесени чувства.

Жегите са ясни, има един период от два месеца в който въздуха просто спира да се движи и е ужасно.
Трафика е кофти. Не е като в София и се стига сравнително бързо насам-натам, но имаш чувството, колите са два-три пъти повече отколкото трябва да бъдат.
Ние взехме пробно под наем един апартамент в новите комплекси в Тракия.
Тракия е малко тип Люлин - местните си го обичат, има всичко и нямат нужда да ходят до центъра, централните Майни пък го плюят точно както в София се плюе Люлин. Ние тия неща не ги знаехме поначало, гледахме жена ми да е на пеша разстояние от работата си. Не съжаляваме за избора, удобно е, има всичко около теб, ама си е грозно...
За другите квартали нямам толкова впечатления, но Тракия си е стар панелен квартал с нови блокчета тук-там, които за последната година имам чувството, че изляха основите на още поне няколко комплекса от по 6-8 блока и до още две-три години няма да има свободна поляна останала. Проблемът с паркоместата вече е налице, не ми се мисли след няколко години ако сме още тук...
Пловдив 2022 = София преди 15 години, като много стремглаво върви в тая посока и крайния ефект няма да е по-различен.

Майните не са лоши хора, ама повечето това с айляка им е идеология за живота...
Точно това ме впечатли когато идвахме да опипаме почвата - всички са едни лежерни, спокойни и щастливи, да, ама като заживееш се оказва, че тая лежерност си е един мързел и ако не пасваш основно те дразни :lol:


Трябва ти още малко време за да почувстваш и усетиш значението на “бича айляк”. Иска си време обаче.

Не случайно айляк, се използва почти винаги в словосъчетание с “бича”. :D
Ако кажеш “айляк съм”, това вече е съвсем друго.

Но “бича айляк”, поне аз не мога да го преведа или обясня.
Трябва да се почувства.
Някои хора успяват, други не.

Но не означава мързел. Макар, че някои хора злоупотребяват и го използват в такъв контекст.

Относно Тракия.
Много зависи в кой микро район си. Като цяло, за мен си е ОК, но не съм живял там.
Не е от най-хубавите, ама изобщо не е зле.

Преди беше кофти, защото на всеки първи етаж във всеки блок и вход, беше мангал.
Входовете ужас заради тия.
Имало на времето няква идея да ги интегрират.

После обаче ги ре-интегрираха всички обратно в столипиново, крайречна и изгрев, където им е мястото. :mhihi:

И нещата се оправиха :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от madafaka_donkele » 03 Юли 2022, 14:08

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 03 Юли 2022, 14:48

Разгледай къде са циганските махали - далече от там. Някои са малки, та говорим за микрорайони... В Кичука нивото на престъпност е... чистачки се крадат :wave: Центъра, Мараша, Каменица 1, Каменица 2 зависи :mhihi: . Там гледай. Виж Смирненски. Неслучайно там скока на цените е най-голям. Гребната база е на пешеходно разстояние от по-голяма част на квартала, бързо се излиза от града, има болници, училища и мол :yes: Води се най-зеленият квартал. За съжаление новите райони пак стават тип "ливади" :mhihi: В Кършияка... там има хубави части, ама е много зависи. Едната част е близо до мангали, другата е МОЩНО презастроена около Новотела, навалица и т.н. Колкото пъти съм влезнал с кола там, толкова съм псувал :mhihi: Половината кооперации са така направени, че с Е60 бая ще се препотиш да влезнеш в двора :mhihi: Та някъде между "близо до цигани" и "навалицата" е добре също.

Тъй като харесваш зеленото, виж нещо в близост до Гребна база, парк Лаута или Градската градина в центъра.

Извън града... бих гледал Родопската яка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 03 Юли 2022, 16:18

А на Пазарджик какво му е ?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2022, 17:20

Има все още хубави и свестни хора там, но са малко останали.

Обаче и мощно циганин и селяндур в Пазарджик.
И адски много селско/махленски тарикатчета на супер дребно, къде живеят ден за ден и си мислят, че са все още в 90-те.

Отделно, поне на мен не ми харесва като град. Но това е субективно, до човек си е.

Повечето свестни хора отдавна са си били камшика от там. За това е и доста обезлюден.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ildivvy » 03 Юли 2022, 17:49

Никой не е ре-интегрирал циганите! Те сами се ре-интегрираха! Върнаха се в кв.Столипиново, защото там не се плащаше нищо! Нито вода, нито ток нито нищо... Това си беше и политическа схема де (гласове а-у...) А и са си сред свои... След това малко им промениха 'схемата', но те вече нямаше как да отидат в други квартали! Аз, като пловдивчанин, никога не бих отишъл в кв.Смирненски! Презстрояването е зверско! Беше хубав квартал, когато бях дете или доста по-млад!
Проблема с трафика в Пловдив е такъв, защото този град никога не бил предвиждан да бъде толкова голям и толкова населен! В София е имало някакво 'предвиждане' и доста от основните му 'артерии' винаги са били големи! Отделно, в Пловдив има някои специфични особености, които също правят града труден в някои посоки и квартали (достъпа до южните квартали)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 03 Юли 2022, 18:21

ildivvy написа: Аз, като пловдивчанин, никога не бих отишъл в кв.Смирненски! Презстрояването е зверско!

А къде би отишъл ? Това все още е най-зеленият квартал. Като презастрояване има още мнооооого да види спрямо Кичука и Кършияка около Новотела. Презастрояването реално е някои улички около Райския кът - там се бутнаха къщи по 1-2 етажа и се построиха кооперации с 15-20 апартамента (1-2 семейства се махат и идват 20 - тва не работи :mhihi: ) и зад Лекси. Но зад Лекси пак зависи... щото там има и еднофамилни къщи за милионерчета, има и затворени комплекси по 3-4 етажа. Вече накрая на Смирненски, на влизане към Прослав - е там му ебаха мамата :mhihi: :mhihi: :mhihi: И не знам какво толкова строят там комплекси по 7-8 етажа, имам един познат в Орхидея (което си е общежитие) и е сам на етажа :mhihi: На съседните етажи по 1-2 апартамента били, другото е "инвестиция" :mhihi: А те се построиха 2014-2015 сигурно, още се празни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от sobiss » 03 Юли 2022, 19:32

ildivvy написа: Проблема с трафика в Пловдив е такъв, защото този град никога не бил предвиждан да бъде толкова голям и толкова населен! В София е имало някакво 'предвиждане' и доста от основните му 'артерии' винаги са били големи! Отделно, в Пловдив има някои специфични особености, които също правят града труден в някои посоки и квартали (достъпа до южните квартали)!

Най големият проблем на Пловдив е постоянните ремонти, и абсолютно неадекватните светофари...иначе в сравнение с Варна си е направо приказка.


Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от grkv » 03 Юли 2022, 20:16

carmanf1 написа:Трябва ти още малко време за да почувстваш и усетиш значението на “бича айляк”. Иска си време обаче.

Не случайно айляк, се използва почти винаги в словосъчетание с “бича”. :D
Ако кажеш “айляк съм”, това вече е съвсем друго.

Но “бича айляк”, поне аз не мога да го преведа или обясня.
Трябва да се почувства.
Някои хора успяват, други не.

Но не означава мързел. Макар, че някои хора злоупотребяват и го използват в такъв контекст.

Относно Тракия.
Много зависи в кой микро район си. Като цяло, за мен си е ОК, но не съм живял там.
Не е от най-хубавите, ама изобщо не е зле.


Аз го разбирам това състояние на духа, ама ако съм на плажа, не на магазина да пише, че отваря в 10:00, а в 10:10 още да сме с кафето и цигарата и ''айляче, майна'' :mhihi:
В Пловдив - добре ми е, харесва ми, хубаво, приятно, чудесно, става, окей, съгласен съм = айляче, майна........ и това сме 5 човека юристи в офиса, не съм на строителна площадка :mhihi:

Относно Тракия - даже и не знаех, че си ги делите на микро райони... тоя с паркчето до лидъл и декатлон как му казвате? :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2022, 21:09

ildivvy написа:Никой не е ре-интегрирал циганите! Те сами се ре-интегрираха! Върнаха се в кв.Столипиново, защото там не се плащаше нищо! Нито вода, нито ток нито нищо... Това си беше и политическа схема де (гласове а-у...) А и са си сред свои... След това малко им промениха 'схемата', но те вече нямаше как да отидат в други квартали! Аз, като пловдивчанин, никога не бих отишъл в кв.Смирненски! Презстрояването е зверско! Беше хубав квартал, когато бях дете или доста по-млад!
Проблема с трафика в Пловдив е такъв, защото този град никога не бил предвиждан да бъде толкова голям и толкова населен! В София е имало някакво 'предвиждане' и доста от основните му 'артерии' винаги са били големи! Отделно, в Пловдив има някои специфични особености, които също правят града труден в някои посоки и квартали (достъпа до южните квартали)!


Излизаме май яко от темата, но ми е интересна дискусията и ако трябва ще си понеса последствията.

Относно мангалите в Тракия, ре-интегрираха ги нормалните хора във входовете, с не много популярни и незаконни методи :mhihi: после другите като видяха какво се случва, сами се изнесоха с 300. А и разбраха, че с парите от апартамент в Тракия си купуват двойно по-голям на крайречна, че и пари остават.

За Смирненски не съм съгласен, в по-голямата си част е зелено и не презастроено.
Бутнаха и единственита мангалска къща в квартала, с/у медицинските общежития и направиха хубав парк.

С някои изключения, като например райския кът, за който спомена ТНТ-то.

Там беше поляна с 2-3 малки къщи.
Сега там наистина е ад - гъз до гъз.

А тази голяма поляна се оказа реституция на бабата на един съсед.
Баси късмета изкара тоя пич. Пенсионира се още на 20. До ден днешен не е пипнал нищо, само кара джипки и АТВ-та по планините и лодки по язовирите и по морето.

Много хулят сега застрояването между пещерско и 6-ти септември до гребната.
Само че аз лично не виждам нищо лошо.
Първо правят хубави кооперациики и комплекси, и второ там си беше кър, буреняци и змиярник.
Има обаче иди*ти, които казват че това било парк и сега го съсипвали. Ама да има хейт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2022, 21:29

grkv написа:
carmanf1 написа:Трябва ти още малко време за да почувстваш и усетиш значението на “бича айляк”. Иска си време обаче.

Не случайно айляк, се използва почти винаги в словосъчетание с “бича”. :D
Ако кажеш “айляк съм”, това вече е съвсем друго.

Но “бича айляк”, поне аз не мога да го преведа или обясня.
Трябва да се почувства.
Някои хора успяват, други не.

Но не означава мързел. Макар, че някои хора злоупотребяват и го използват в такъв контекст.

Относно Тракия.
Много зависи в кой микро район си. Като цяло, за мен си е ОК, но не съм живял там.
Не е от най-хубавите, ама изобщо не е зле.


Аз го разбирам това състояние на духа, ама ако съм на плажа, не на магазина да пише, че отваря в 10:00, а в 10:10 още да сме с кафето и цигарата и ''айляче, майна'' :mhihi:
В Пловдив - добре ми е, харесва ми, хубаво, приятно, чудесно, става, окей, съгласен съм = айляче, майна........ и това сме 5 човека юристи в офиса, не съм на строителна площадка :mhihi:

Относно Тракия - даже и не знаех, че си ги делите на микро райони... тоя с паркчето до лидъл и декатлон как му казвате? :lol:


Именно, това състояние на духа трябва да можеш да го имаш и в ежедневния живот.
Не да бленуваш цяла година почивката и плажа. И без да се втелясваш в детайли, къде какво пишело, пък кво станало.

За микро районите. Причината е, че номерата на блоковете са доста объркани и трябва да имаш ориентир, къде по-точно в Тракия.
За това има “60 класното”, “поликлиниката”, “скобелева майка”, “матевски и ЧХ-то”, “пощата, сега е вече кауфланд” “новия квартал на Тракия :lol: “ и т.н.

Това беше преди, когато нямахме навигации и това беше начина. И си останаха тия неща.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 03 Юли 2022, 22:55

На тоя квартал Тракия не му харесах само това, че са панелките и искат саниране. Не, че ще идем да живеем в него, но пък ми допадна. Бяхме отседнали в тоя хотел Йегерхоф, че бяхме на рожден ден в бирарията им и ни беше най-лесно. Та докато нямаше какво да правя в жегите, щото на моите не им се излизаше, обиколих наоколо пеша :ok: И то доста обиколих. Ама наистина доста :help: И не зная как може да го сравнявате с Люлин :dunno: Супер просторно. Да, като в Люлин, ама преди 30 години. Супер зелено, с широки булеварди, сенки за колите и доста спокойно. Орки не видях докато обикалях. Хареса ми. Да, не е лукс, топ, моп и т.н., панелки са, ама супер просторно и зелено. Ако се санират и се пооправи малко, ще е чудно.

Иначе съм писал много пъти, искаме в селата в яката, да. Днес с едни приятели от Пловдив, които имат къща в Брестовица се разходихме из селата и не е лошо. В самите села ми хареса. Проблемът е, че в тях улици почти няма. Имало е, ама сега са само дупки. Иначе в старите части на селата ми хареса. Извън тях си е брало лайката. Яко къщи в нивите, черни пътища, мизерия, строежи, прах, кал, лайна :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ебаси гъзарията... Обясниха ми къде има канализация, къде не. За проблемите с тока и т.н. :bchug: Ще почнем да търсим по-сериозно, да видим какво ще излезе :bchug:

На селата там най ме издразни това, че има разни психопати, дето строят огромни и грозни къщи и тия до тях почват да се чувстват като в Манастирски ливади. Ама наистина огромни. Уж си на склон, на високо и има гледка, няма гледка :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook