Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 21:33

Стига па ти с тая шестица бре.
Имах спестени, малко помощ от родителските тела и така. Кат седат в банката файда нема. Идеята е, че кат си купиш не много читава къща на село можеш да си я оправиш за не чак толко много пари. То Зак иска Качваш се и караш, ма нема такиви. А за разликата в цени София и село даже не споменавам.
Виж nmg pellets, хубави са. Ако ти изпаднат на добри пари можем да купим заедно. Ще зема и аз 4 тона.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от peshehodetz » 01 Май 2022, 22:14

Моджо написа: па ти с Идеята е, че кат си купиш не много читава къща на село можеш да си я оправиш за не чак толко много пари. То Зак иска Качваш се и караш, ма нема такиви. А за разликата в цени София и село даже не споменавам.
.


Евала за ентусиазма, обаче така и не се разбра в кое село си я взел тази къща, доколкото разбирам е някъде около София.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 22:18

Отдавна живея тук. Сега имах възможност да го направя просто.
ПП. Около София е да))).
Слатане, за мебелите пиши ми лично, ще ударя едно рамо. Имам възможност да ти уредя добра отстъпка.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 03 Май 2022, 19:25

zAcK написа:
За селата в яката - Белащица, Марково, Куклен(град) и т.н. съм писал много пъти, че ми харесват. Не говоря за тия ужасии, които в момента им причиняват.
Ама там парцел в самото село, с ток и вода да намериш, е нещо като да откриеш Философския камък :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

А защо не видиш в комплексите с еднакви къщи ? Ще жертваш мечтания 2 декара двор, но в повечето има изграден път и канализация. Като имаш ти, съседа ти също има, става по-сложно от съседа на съседа на съседа да дойде до теб :lol:

Гълъбово си е в планината. Имам познат с къща (ползва се за вила през уикендите) там, два пъти е имало събирания. Август месец вечер трябва да си с яке, планина си е, нищо общо с пловдивския климат. На Нова Година имаше толкова сняг и лед, нищо непочистено... всички коли видяха зор.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 04 Май 2022, 10:15

Членувам в разни селски групи, щото по принцип бихме живели на село, но подобни постове са ежедневие.
И положението е така навсякъде. И най-лошото е, че на никой дори не му прави впечатление :(
Някой ще каже, че много мрънкам и т.н. Че това е нормално.
Може, но ще е много хубаво ако открием нашето място в БГ, където няма никаква търпимост към подобна гнус! :bchug:
Лошото е, че на всички места, където ходим и т.н. е подобно положението.
Единствено в по-отдалечените части на Родопа и то не на всички места. Примерно скоро бяхме в Крумовградско, много е зле в това отношение.
Примерно към Борино, Доспат и т.н. не видяхме такива свинщини. Особено около чешми и беседки. Всичко е чисто, поддържано, направо да ти е кеф да спреш :bchug:

https://www.google.com/maps/@41.6512454,24.20484,3a,88.9y,288.02h,95.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVECPjSKy13xy9gl2m3kneA!2e0!7i16384!8i8192

Не като това
Изображение

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от empar » 04 Май 2022, 10:56

zAcK написа:Не като това
Изображение

Изображение


Брах му лайката, това не е ли Горнобанската чешмЪ? Спрях да ходя за вода до там от мързел, но по спомен беше доста чисто преди 2-3 години! :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 02 Юли 2022, 22:12

Басиму, ще вземем да станем майни :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Пак сме в Пловдив, много приятен град :dunno: Може и щото сме за малко?
Идва ми да взема да потърся някой апартамент за 1 месец, да видим дали не сме се объркали :mhihi:
Ама аз съм лесен. Има дървета, зелено е, по-спокойно е от София, значи ми харесва :mhihi: :help: :banghead:

Я кажете какви са му минусите, ако има такива, че нещо доста сме се надъхали да се евакуираме от София, а и имаме възможност :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от b_u_b_o » 02 Юли 2022, 22:27

Климата според мен му е сериозен минус, ама тва е много субективно. На мен в София лятото ми е ту мъч, в Пловдив не ходя от Юли до Септември :mhihi:

Иначе град като град, всичко е до нагласа и свикване. С твоята нагласа...и там сигурно няма да ти хареса като поживееш известно време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ildivvy » 02 Юли 2022, 22:32

Трафика е ужасен и неуреден през работните дни и особено Септември-Юни! Обществения транспорт е :banghead: (още не е върнат в пред-ковид схемите си :shock: ) Жегата през лятото става непоносима за повечето българи! Трудно е с работата, но това не те бърка теб специално... Презастрояването започва наистина да достига софийските 'висоти', а последните години се напълни с 'непловдивчани'! Градът е страхотен за тези, които са родени и израснали в него - не случайно се говори за 'майнички'. Има си особено значение и психическа нагласа, но трябват години, за да се разбере... Вземи си апартамент за 1м, но по възможност през различните сезони, и прецени.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 02 Юли 2022, 23:06

Климатът не ми пречи. Точно софийският не е за мен :bchug: Ама дайте малко конкретика? Същата мизерия и помиярщина като в София ли е? Т.е. пълно със всякаква сган, на която всичко извън входната врата им пречи и т.н., или? И колко трафик да има :dunno: Целият Пловдив е колкото от Бизнес парка да стигна до Яворов :mhihi: Толкова ли е зле?
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 02 Юли 2022, 23:08

Минуси

- сега започват 3-4 седмици жеги. Не че е нещо, кой знае колко по-жега от доста части в страната, но си е жега.
Понякога може да стигне и 40+. Но когато е било 40, 41-2 в Пловдив, в други градове като Стара Загора, Хасково, Пазарджик, София, не е било много по-различно. 2-3 градуса разлика между градовете, кой ги брои, се си е жега.

Изключвам планинските градове и морето, но пък на морето на мен специално ми е много по-гадно при 32-33 заради влажността.

- много селяндур се навъди в последните години (по никакъв начин не визирам хората от други градове или села, за това използвам “селяндур”). И продължават да прииждат.
Бързо ще ги разпознаеш по поведението и говора. Различни са.
Не е трагично, но се усеща на моменти и на някои места (научават се кои са тия места :mhihi: )
А шофирането на тия, си е направо чиста трагедия. Не че в Пловдив сме образцови, имаме много трески за дялане, ама тия са просто кроманьонци.

- сега уж започват множество големи инфраструктурни обекти, които ще затапят града със задръствания за поне година.

И един съвет, ако решиш да наемаш апартамент за проба.

Никога, ама никога не наемай в Кичука (по модерно му Кючука) или Южен. :mhihi:
Там може да отидеш с приятели, познати на заведение, кръчма, ама не ти трябва да си там повече време :lol:
Нито пък в изгрев, че там ще се сближиш с негрите :mhihi:

Другите квартали са си ОК.

Гледай Airbnb-тата по центъра. Има на много добри цени, на топ локации.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 02 Юли 2022, 23:43

carmanf1 написа:Никога, ама никога не наемай в Кичука (по модерно му Кючука) или Южен. :mhihi:


Всички тая вечер това ми казваха :mhihi: Че там не ставало, много се строяло и било ужас :dunno:
Прозвуча ми като Вадите и Ливадите :mhihi: Пълен ужас и мизерия, ама много се строи и всички там се бутат :dunno: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от grkv » 03 Юли 2022, 6:56

Аз преди 1.5-2 години се изнесох от София в Пловдив.
Усетих, че не става за установяване там и взех да търся алтернативни варианти. Между Пловдив, Варна и Бургас с жена ми избрахме Пловдив. Засега сме със смесени чувства.

Жегите са ясни, има един период от два месеца в който въздуха просто спира да се движи и е ужасно.
Трафика е кофти. Не е като в София и се стига сравнително бързо насам-натам, но имаш чувството, колите са два-три пъти повече отколкото трябва да бъдат.
Ние взехме пробно под наем един апартамент в новите комплекси в Тракия.
Тракия е малко тип Люлин - местните си го обичат, има всичко и нямат нужда да ходят до центъра, централните Майни пък го плюят точно както в София се плюе Люлин. Ние тия неща не ги знаехме поначало, гледахме жена ми да е на пеша разстояние от работата си. Не съжаляваме за избора, удобно е, има всичко около теб, ама си е грозно...
За другите квартали нямам толкова впечатления, но Тракия си е стар панелен квартал с нови блокчета тук-там, които за последната година имам чувството, че изляха основите на още поне няколко комплекса от по 6-8 блока и до още две-три години няма да има свободна поляна останала. Проблемът с паркоместата вече е налице, не ми се мисли след няколко години ако сме още тук...
Пловдив 2022 = София преди 15 години, като много стремглаво върви в тая посока и крайния ефект няма да е по-различен.

Майните не са лоши хора, ама повечето това с айляка им е идеология за живота...
Точно това ме впечатли когато идвахме да опипаме почвата - всички са едни лежерни, спокойни и щастливи, да, ама като заживееш се оказва, че тая лежерност си е един мързел и ако не пасваш основно те дразни :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от bioz » 03 Юли 2022, 9:06

Кичука си е супер кво не му харесвате?

Аз примерно не харесвам Кършияка, твърде близо е до махалата а там постоянно се пали нещо и циганите обикалят. Смирненски и кючука поне мангали няма....
Тракия е на гъза на географията никъде не може да идеш пешак.

Иначе ако трябва да сравняваме със софето по отношение на дребни тарикати и селяндури не може да и стъпи на малкия пръст.

Sent from my IN2015 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от carmanf1 » 03 Юли 2022, 9:18

zAcK написа:
carmanf1 написа:Никога, ама никога не наемай в Кичука (по модерно му Кючука) или Южен. :mhihi:


Всички тая вечер това ми казваха :mhihi: Че там не ставало, много се строяло и било ужас :dunno:
Прозвуча ми като Вадите и Ливадите :mhihi: Пълен ужас и мизерия, ама много се строи и всички там се бутат :dunno: :mhihi:


Не само, че е пренаселено, ами доста хора там от край време са си едни “кротки душици”.

Най-добрия ми приятел е от кичука. Покрай него познавам много кичуко-парижани.

Повечето от тях са със статус - лежал в затвора, лежи в затвора, или запътил се стремглаво на там. :mhihi:

Може би щот панделата им е в квартала на близо

Имат си лаф - преди живеех до затвора, сега живея до нас. :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook