Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ukelichko » 04 Авг 2020, 19:44

Скоро ще се пенсионирам и съм решил, да се махна от Северозапада. Замислям се за преселение във Варна или Бургас. Та какво ще кажете по въпроса Варна срещу Бургас? Днес гледах обяви на някакви апратаменти в Гръцката махала и центъра на Варна, които мога да си ги позволя финансово, но още не съм решил. В Бургас никога не съм ходил, само транзит съм минавал. И не смятам да работя, поне не за началник и във фирма. Така че бизнес средата не ме интересува. Друга опция ми е Созопол, но там зимата сигурно е гробище. Или може би да се заселя по крайбржието на Испания или Гърция, но там ще трябва и да бачкам, а така ме мързи :roll: . За едно обаче твърдо съм решил, ще се махна от Северозапада.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 04 Авг 2020, 20:16

Против Бургас, неутрален съм (по-скоро против Гърция), за Испания и Варна. Последните 2 и аз ги обмислям, макар и само на квартира.
И аз твърдо съм решил да се махна от Делиормана :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от slatanic » 04 Авг 2020, 20:20

От тия всичките ако можеш да сколасаш с езика аз бих избрал Гърция.И все пак зимата на морето е гадно до степен да не ми понася.В Гърция не чак толкова де... :mhihi:
Ако ти се занимава мислиш нещо свързано с туризъм и си гледаш старините.
Ей на тая бабка дето ходих миналата година при нея си има къща близнак на нейната и я отдава под наем.В сезон си беше 50 евро на ден с все всичките удобства необходими за семейство да почива.Слага някой лев покрай пенсията.Живее спокойно което е най-важното. ;)
И все пак ако не си зимувал по морето пробвай преди да вземеше крайни решения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ukelichko » 04 Авг 2020, 20:52

Не съм зимувал на морето. Тая зима ходих във Варна за първи път по това време и преди да изпия дори едно кафе, първото нещо което си купих, беше шал. Аз шал никога не съм носил до тогава. Във Варна съм ходил много пъти по центъра и на плаж и имам някаква представа как е, но какво му е на Бургас. Не знам защо го свързвам само с напомпани културистчета и мангали, дето насилствено ми мият прозореца на колата по кръстовищата. Всъщност от години мангалите по кръстовищата ги няма, но ми е останал гаден спомен. И друго се чудя, дали сега не е моментът да ударя някой апартамент в Гръцката махала, защото после може да поскъпнат. А покрай Гранд Мола как се казва кварталът, да погледна и там. Всъщност кои са хубавите квартали на Варна? С много народ, много движение, много заведения и много магазини. В един квартал можеш ли да паркираш безпроблемно, значи е скука и не ми го хвалете като място за живеене. Ако ми е за спокойствие, ще си седя в Северозапада на село. Днес откакто съм се прибрал от работа покрай нас са минали точно три коли и като изключим фемълито, друго живо същество не съм видял. Само птички и шурци се чуват. Ебаси скуката. И то в разгара на лятото 8) .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от gromovich » 04 Авг 2020, 21:02

ukelichko написа:.....


Колега живея в София на централен булевард и ако искаш ми повярвай мечтая си за улица по която не минава кола. Общо взето май никой не е доволен от това, което има и всеки търси противоположното.
Стигнал съм до там, че като прочета новина за катастрофа с мотоциклет не изпитвам никакво съжаление, а си казвам "един дразнител по-малко".

P.S. Не мразя мотоциклетистите, мразя поведението им, нарушаващо спокойствието на останалите


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 04 Авг 2020, 21:21

Според мен ако можеш да измислиш как да вземеш апартамент за 2-3 месеца във всеки град и да поседиш там да усетиш нещата е най-добре, щото каквото и да се обяснява никой не знае как ще го усетиш ти.
За Варна имай предвид, че зимата е много зле, брега е много нисък и ветровете правят всичко на стъкло. В Бургас много рядко пада под нулата за повече от седмица. Един път на 5 години примерно.
Ако смяташ да гледаш в Бургас има само 2 квартала, които са смислени - Лазур и Център. Другаде с много малко специални изключения е грешка за мен.
Не знам какво му е на Бургас, защото съм израстнал там... та не мога да погледна отстрани, придобит вкус :mhihi: deal with it.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 04 Авг 2020, 21:37

ukelichko написа:Не съм зимувал на морето. Тая зима ходих във Варна за първи път по това време и преди да изпия дори едно кафе, първото нещо което си купих, беше шал. Аз шал никога не съм носил до тогава.

И аз не бях носил шал, и аз си купих тая зима в Бургас :mhihi:
Уж не е студено, но като задуха и си еб@ва майката...
Богато-бедния има някакъв комплекс от напомпаните батки, че всеки път като предложа Бургас и настръхва :lol:
Но пред Варна определено Бургас е по-добрият избор.
От една година съм в Бургас и единственият минус са селяндурите... Ама то навсякъде в БГ е така...
Три пъти щяха да ме блъснат на пешеходна, като в два от тях щяха и да ме бият след това :mhihi: Веднъж шофЕра беше полицай с личната си кола :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 04 Авг 2020, 21:56

drago_pavlov написа:..
Комплекс не е точната дума, имам неприязън към селендурския манталитет, ако тебе пък те влекат батките , няма да те спираме да си намериш щастието, Меден Рудник те очаква :ok:
И да, градът ми е кофти като цяло, не го харесвам като енергия и уют и не мога да обясня защо (освен горния аргумент)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от sobiss » 05 Авг 2020, 1:21

Кореняк пловдивчанин съм, през годините съм имал няколко приятелки от Варна...та бая време съм прекарал и там. Градът ми харесва много, но като се сетя зимата къв хОй е, и направо ми настръхва козината, добре че е лятото да компенсира. Говоря повече от гледната точка на турист...за особености като работа, заплащане и т.н. не съм се интересувал.

Gesendet von meinem Mi A3 mit Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от drago_pavlov » 05 Авг 2020, 5:20

Bogat-Beden написа:
drago_pavlov написа:..
Комплекс не е точната дума, имам неприязън към селендурския манталитет,

Ти ще си съвременния Фернандо Магелан ако откриеш място в БГ без селяндури :mhihi:

Bogat-Beden написа:И да, градът ми е кофти като цяло, не го харесвам като енергия и уют и не мога да обясня защо (освен горния аргумент)

Градът е един от най-чистите и подредени в родината, като същевременно е достатъчно голям, че да не му липсва нищо.
Вероятно лудницата през лятото ще е голяма като си отиде ковида и се върнат туристите, но той Уке Личко това търси, та няма да му е недостатък...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ukelichko » 05 Авг 2020, 8:12

Да, народ и динамика търся. Не знам колко са лоши зимите по морето, но и при нас в Северозапада са много зле. Близо съм до Дунав и къщата ми е в ниската част на града. Влагата е убийствена, особено съчетана с пушека от печките и котлите на твърдо гориво. От октомври започва да смърди на всякаква гад. И така до края на април. Сняг пада достатъчно, колкото след това да стане на кал и след това се разнася навсякъде. Истината е, че искам море, народ и промяна. Ако имах неограничени възможности бих живял в Ница или Монако, но засега не ми се очертава такава възможност.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Авг 2020, 8:42

ukelichko написа: Истината е, че искам море, народ и промяна.
Гледай Испания, Costa Blanca.
Има много изгодни имоти, сега сигурно пак ще тръгнат надолу. Особено ако си навит да вземеш нещо за ремонт, или да не е на 500 м от плажа..
Цената на живота е почти като тук - скъпи са такситата и алкохолът в кръчмите.
Ток и вода също, но не е фрапантно..
Кофтито е лятото, става мазна жега - висока темп. и влажност...
Като махнеш юни, юли и август, през другото време е бомбастик, над 320 дни слънце :)
Можеш да се къпеш в морето (без да моржуваш) от април до ноември (или хайде, октомври до края да е..)
Ама много дрът народ, пенцЮнерите на бяла Европа са там :)
На мен там ми се живее зимата и есента, лятото не ща жега вече, не издържам грам.. :banghead:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от peshehodetz » 05 Авг 2020, 8:59

Bogat-Beden написа:Гледай Испания, Costa Blanca.
Има много изгодни имоти, сега сигурно пак ще тръгнат надолу. Особено ако си навит да вземеш нещо за ремонт, или да не е на 500 м от плажа..
Цената на живота е почти като тук - скъпи са такситата и алкохолът в кръчмите.
Ток и вода също, но не е фрапантно..
Кофтито е лятото, става мазна жега - висока темп. и влажност...
Като махнеш юни, юли и август, през другото време е бомбастик, над 320 дни слънце :)
Можеш да се къпеш в морето (без да моржуваш) от април до ноември (или хайде, октомври до края да е..)
Ама много дрът народ, пенцЮнерите на бяла Европа са там :)
На мен там ми се живее зимата и есента, лятото не ща жега вече, не издържам грам.. :banghead:


А какви са данъците върху имотите ?
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от TNT » 05 Авг 2020, 9:02

А и колегата, ако няма странични доходи... ще му е трудно с българска пенсия в Испания. Така си мисля :dunno:
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Авг 2020, 9:06

За нещо с €100,000 данъчна оценка (и при тях е по-ниска от пазарната), в зависимост от общината ,
данък собственост ще е между €400 и €1,150 (закръглено).
Вече ако е в комплекс къщи, може да има такса поддръжка - басейни, градинки и т.н. това е отделно.
Не е съвсем евтиния като в БГ, но със сигурност не са безбожни :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook