Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Petrolhead » 01 Май 2022, 12:04

steeN написа:Тва изглежда като нещо подобно на Иваняне спрямо Банкя. Село близо до друго скъпо село?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Едното село е в полето, другото е на 750 метра височина.
Белащица се застроява здраво, защото е близо до града и има още ниви за продаване.
Докато гълъбово е доста планинско, имотите са много по-малко и практически нищо не се продава

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от bioz » 01 Май 2022, 13:05

Гълъбово ми харесва, но си е далечко ако трябва всеки ден да идваш в града. Иначе за вила за почивка според мене супер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 01 Май 2022, 14:21

Petrolhead написа:Едното село е в полето, другото е на 750 метра височина.


Знам, че е в планината, въпроса е, че става популярно, защото до него има скъпо/желано място, където вече много малко хора могат да си позволят да купят нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Petrolhead » 01 Май 2022, 14:49

steeN написа:
Petrolhead написа:Едното село е в полето, другото е на 750 метра височина.


Знам, че е в планината, въпроса е, че става популярно, защото до него има скъпо/желано място, където вече много малко хора могат да си позволят да купят нещо.


Не искаш в града, не искаш на полето, обаче искаш да си на под 10 километра от центъра на града. Пазаруваш по браниполе, марково, Белащица и първенец.
Искаш истинска планина, търсиш вила или си готов да хвърлиш сериозни пари за да нагласиш целогодишно живеене, качваш се нагоре - гълъбово, храбрино, извор и т.н. Читавите неща са на същите безумни пари
Парцелите наистина са малко по-евтини, но комуникациите ги няма и трябва ти да си ги правиш.
Доста хора от ниското започват да се качват нагоре, защото близките села са тотално осрани вече.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 01 Май 2022, 15:11

Petrolhead написа:
steeN написа:
Petrolhead написа:Едното село е в полето, другото е на 750 метра височина.


Знам, че е в планината, въпроса е, че става популярно, защото до него има скъпо/желано място, където вече много малко хора могат да си позволят да купят нещо.


Не искаш в града, не искаш на полето, обаче искаш да си на под 10 километра от центъра на града. Пазаруваш по браниполе, марково, Белащица и първенец.
Искаш истинска планина, търсиш вила или си готов да хвърлиш сериозни пари за да нагласиш целогодишно живеене, качваш се нагоре - гълъбово, храбрино, извор и т.н. Читавите неща са на същите безумни пари
Парцелите наистина са малко по-евтини, но комуникациите ги няма и трябва ти да си ги правиш.
Доста хора от ниското започват да се качват нагоре, защото близките села са тотално осрани вече.


За инфраструктурата и комуникациите, на Великден пих с едни познати от Коматево, купили къща в ниската част на Марково и бяха ей така :help:
Черни пътища, всеки строи буквално както му попадне. По тия подобия на пътища буквално имало вади от фекалии от кофти ями и казаха, че е голяма гнус :dunno:
Отделно понякога имало проблеми с ел. захранването, водопровод естествено няма и всички били на сонди. :dunno: Прахоляците и постоянните строежи отделно :dunno:

На високото поне трябва да е по-спокойно от тая гледна точка :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от slatanic » 01 Май 2022, 15:14

А кажи поне едно място дето ти е харесало бе деева. :ok:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 01 Май 2022, 15:19

slatanic написа:А кажи поне едно място дето ти е харесало бе деева. :ok:


Айде да не се заяждаш, а? :bchug: Стана дума за инфраструктура и само казвам, че в т.нар. гъзарски населени места тотално липсва такава :idea:

Или това за теб е топ място за живот?

Иначе питах за това по-горното село, защото ми допада. А и не са го превърнали в Манастирски все още :dunno:

https://www.google.com/maps/@42.072468,24.7075514,3a,75y,114.12h,76.13t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIV3FU3_UczeoyzwQbE0lbg!2e0!7i13312!8i6656
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от slatanic » 01 Май 2022, 16:36

Ич не се заяждам.
Интересно ми е просто след 1000 поста кое не става да видя кое става?
За мен например у нас си ми става идеално щото си е у нас.
Другото дето ми харесва е в Норвегия ама това като оженя щерката някога и нямам старци на главата си.
Ама тогава ще съм дърт и няма да ми се ходи никъде най-вероятно, ако просто не съм умрял преди това де
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от peshehodetz » 01 Май 2022, 16:54

slatanic написа:А кажи поне едно място дето ти е харесало бе деева. :ok:


Не е към мен но все пак - за София - Лозенец, Стрелбище, Иван Вазов, района около Софийския унивеситет, по точно Оборище и Сан Стефано около телевизията и около бившето кино изток, сега мисля че са го направили Била. За къща - Бояна, Драгалевци и Симеоново с известни условности макар че при липса на канализация нещо не е много ОК, пък и не знам зимата какво е положението с почистване на пътищата.
Около морето участъка Варна - Златни - Албена къщичка задължително с изглед към морето иначе не става, бе по добре би било на самия плаж, ма това е малко мисия невъзможна.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 01 Май 2022, 17:51

В София ми харесва около Камбаните, там в по-спокойната част. Ама цените са не в Космоса, ами гонят тия в Хонг Конг :mhihi:
Също така ми харесват Лозенец и Иван Вазов. Ама на Лозенец само долната част и то не на всички места.
Примерно около Хаджикоцев е нещо като дядото на Манастирски и Ливадите :help:

Иначе последно като сме ходили на разходка из Пловдив, доста ни харесва. на жената май най-много й харесва Бургас, на мен също,
ама цените на приличните имоти гонят тия в София :dunno:

За селата в яката - Белащица, Марково, Куклен(град) и т.н. съм писал много пъти, че ми харесват. Не говоря за тия ужасии, които в момента им причиняват.
Ама там парцел в самото село, с ток и вода да намериш, е нещо като да откриеш Философския камък :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Иначе има малки градчета, които ми харесват, ама проблемът е, че няма нищо в тях. Болница, аптека и т.н. са на час път през планината :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Е.Димитров » 01 Май 2022, 20:09

peshehodetz написа:
slatanic написа:А кажи поне едно място дето ти е харесало бе деева. :ok:


Не е към мен но все пак - за София - Лозенец, Стрелбище, Иван Вазов, района около Софийския унивеситет, по точно Оборище и Сан Стефано около телевизията и около бившето кино изток, сега мисля че са го направили Била. За къща - Бояна, Драгалевци и Симеоново с известни условности макар че при липса на канализация нещо не е много ОК, пък и не знам зимата какво е положението с почистване на пътищата.
Около морето участъка Варна - Златни - Албена къщичка задължително с изглед към морето иначе не става, бе по добре би било на самия плаж, ма това е малко мисия невъзможна.

Ба!
Аз живеех и имам апартамент на Сан Стефано до телевизията.
Там няма къде да паркираш, ако нямаш гараж (имам гараж -клетка в подземен)
Слънце на нашата улица не огрява.
Но иначе да, това е моят роден дом и моят град и ми харесва, но не в смисъла, в който мисля е въпроса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 20:17

Че то в София остана ли изобщо някъде да става?
За 6 години сградата където ни е офиса се огради отсекъде с други блокове и са на "плаца" слънце грее само на обяд, лятото. А двора ни е бая голям. То си е паркинг де. На сички останали места, които съм живял и са ми харесвали съм бил специално да видя как е сега. Емии, не, мерси. За протокола Изток, стрелбище, младост 1, старата част ., и света троица на хубаво място. Бутайте се, лошо нема.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от peshehodetz » 01 Май 2022, 20:20

Бе то и на Манхатън паркирането си е голям проблем, но някои го предпочитат. :) За слънцето дето не огрява си е точно като за мен. Много хора са ми се чудели като е ставало въпрос за жилища, че не искам южно и западно изложение и предпочитам северно и евентуално източно понеже не обичам да ме напича слънцето, вероятно може би поради факта че прекарвам предимно лятото в големите жеги по някой и друг месец в БГ.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Моджо » 01 Май 2022, 20:35

И пак за протокола за пари, около 3/4 гараж в София си смених покрива, с нов пояс, греди и сичко, санирах се качествено, направих си баня на място непредвидено за това, даже и тръби за вода и канал немаше.,преустроих на 100% една стая с окачени тавани и т. н, както и смених дограмата на тавана и на втория етаж. Това без да си мръдна пръста. За всичко съм си плащал.
ПП Знам, че сме форума на милионерите, но моите доходи не ми позволяват да си купувам ифонь сека година а дори и 1 на няколко години.И въпреки това успях без да съм си лишил децата от нищо.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от slatanic » 01 Май 2022, 21:25

Моджо написа:И пак за протокола за пари, около 3/4 гараж в София си смених покрива, с нов пояс, греди и сичко, санирах се качествено, направих си баня на място непредвидено за това, даже и тръби за вода и канал немаше.,преустроих на 100% една стая с окачени тавани и т. н, както и смених дограмата на тавана и на втория етаж. Това без да си мръдна пръста. За всичко съм си плащал.
ПП Знам, че сме форума на милионерите, но моите доходи не ми позволяват да си купувам ифонь сека година а дори и 1 на няколко години.И въпреки това успях без да съм си лишил децата от нищо.

Шестицатаааа.... :mhihi:
Майтапа на страна, но браво за което.
Аз едни щори монтирах днес в хола.
Махнах старите алуминиеви, че са ад за чистене, а и ме дразнеха и си сложих вертикални от най-скъпият плат дето грам не пуска светлина и топлина като искаш.
Само в тази стая не ги бях сменил ма и те златни станали.
Два прозореца и балконска врата 350лв.
Ама ей на по-малко бутам.
Тия дни ще търся и 6 тона пелетки, а жената иска нов диван и секция за хола, а за мен
бюро да си държа техниката.
А и терасите чакам да дойде един младеж да шпаклова и да почвам латекси, лакове за дърво и нови парапети.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook