Къде бихте живяли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

?

с 5000 лв заплата в София
68
52%
с 2000 лв заплата във Видин/Русе
8
6%
с 3000 лв заплата в Пловдив/Варна
56
42%
 
Общо гласове : 132
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от E34 » 05 Авг 2020, 17:07

madafaka_donkele написа:Я да питам и аз за точно обратното :mhihi:



Остров Ман е твоето място! Enjoy :ok:
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от enigma » 05 Авг 2020, 17:51

madafaka_donkele написа:Я да питам и аз за точно обратното :mhihi:

- колкото се може по-облачно и с повече дъжд, минимални sunshine hours, максимални overcast hours с максимален rainfall, без сняг обаче
- лятото да не минава 25-30 градуса и възможно най-ниска влажност, зимата да не пада под нулата и да не вали сняг
- колкото се може по-малко народ

- по възможност до някаква вода/крайбрежие
- ниска земетръсна зона
- колкото се може по-добра комуникационна инфраструктура с поне 2-3 интернет доставчика и още толкова мобилни оператори
- евтини до нормални цени за квартири

Първите 3(болднатите) са най-важни. По данни от нета районите отговарящи на горните изисквания не са много, като засега най-ми допадат северозападна Испания, северна Португалия и някакви части в югозападна Франция. UK в никакъв случай, Ирландия - не знам, струва ми се скъпичко за съществуване :mhihi:
Всякакви мнения, предложения, препоръки и т.н. са добре дошли :D



Холандия - Амстердам-Ноорд. Сигурно има и други приятни градчета, но откъм климат и комуникации като цяло май се вписва :).
enigma
ያለ እኩል


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Авг 2020, 17:54

Не можело то "овърпрайсд шитни" :lol: :help: :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от ukelichko » 05 Авг 2020, 19:11

Преди години една психоложка ми каза, че на всеки 7 години човек трябва да си смени коренно живота, иначе започва да се депресира. Аз съм закрепил нещата вече 23 години. Все едно и също с дребни нюанси и вече започвам да "горя масло". Чудя се Варна или Бургас дали ще са достаъчни за коренна промяна. Ще взема да започна да уча испански, че не остана време. С годините установих, че имам едно много голямо предимство - където и да отида в Европа, много лесно се интегрирам между местното население. Трябва ми малко повече от седмица, за да завъдя местни приятели. Някак си ми идва отвътре и го правя несъзнателно даже. Без да искам започвам да копирам навиците, дрехите и поведението на местното население. Съпругата ми е същата. Как сме се уцелили, не зная. Само в Северозапада толкова години не успях да се интегрирам и все се чувствам като емигрант. А съм роден тук, ебаси. Но отчитам, че проблемът си е в мен.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от kiko » 05 Авг 2020, 19:23

От Испания,Гърция и Португалия бих заложил на 100% на Португалия. От Европа най ме блазнят 2 страни за живеене Италия и Португалия.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Авг 2020, 19:33

Италия мафията и от нашата е по-голяма :lol:
Трябва колегата да обиколи и да го усети.
За рестарта, ако е за смяна на обстановката, мен не 7 год, а 3 месеца и ми писва от всичко и всички :lol:
И почти никога и никъде не се приспособявам, живея като аутсайдер. Само на едно работно място колегите бяха на 98 процента готини и разбрани, свежи млади и интелигентни хора! Така не сме се напасвали ни в училища, ни в квартала, нито в университет, никъде... Ама шефовете бяха гомна безподобни и условията не бяха ок дългосрочно и всичко си е.ва макята :lol: Та май по-правилно е средата да се сменя не географски, а социално, но това е много по-трудно.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от KoolyO » 13 Авг 2020, 14:33

madafaka_donkele написа:Я да питам и аз за точно обратното :mhihi:

- колкото се може по-облачно и с повече дъжд, минимални sunshine hours, максимални overcast hours с максимален rainfall, без сняг обаче
- лятото да не минава 25-30 градуса и възможно най-ниска влажност, зимата да не пада под нулата и да не вали сняг
- колкото се може по-малко народ

- по възможност до някаква вода/крайбрежие
- ниска земетръсна зона
- колкото се може по-добра комуникационна инфраструктура с поне 2-3 интернет доставчика и още толкова мобилни оператори
- евтини до нормални цени за квартири

Първите 3(болднатите) са най-важни. По данни от нета районите отговарящи на горните изисквания не са много, като засега най-ми допадат северозападна Испания, северна Португалия и някакви части в югозападна Франция. UK в никакъв случай, Ирландия - не знам, струва ми се скъпичко за съществуване :mhihi:
Всякакви мнения, предложения, препоръки и т.н. са добре дошли :D


Ти хубаво казваш, че в UK не искаш в никакъв случай, ама си описал на 100% The Vale в Уелс. Това е Южен Уелс, м/у Кардиф и горе-долу Бридженд, но може и до към Суонси да се отиде.
Аз не виждам къде могат да се изпълнят по-добре, или поне толкова добре ВСИЧКИ изисквания.
Може би някъде из Мадър Раша, ама там не знам как е с комуникациите.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Авг 2020, 19:29

Бил съм в UK и съм го отписал по всички параграфи :mhihi: А и отговаря на заданието само на хартия. Интернета и комуникациите, като цяло са ултра зле. Дисертация мога да направя по темата, ама няма смисъл.

Разглеждам и Ирландия, че много ми го хвалят, ама оня вътрешния глас ми казва, че ще е UK, епизод 2 :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от hell's angel » 13 Авг 2020, 20:37

ПА то не случайно Господ ги е турил ония на Острова :mhihi: :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 13 Авг 2020, 21:07

Мен Канада много ме влече :mhihi: Не че си имам понятие от живота там де :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от steeN » 13 Авг 2020, 21:19

7 месеца в годината ти се рине сняг, освен ако не си във Ванкувър? :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от mr_petroff » 13 Авг 2020, 21:22

Нова Зеландия е моето място...Икономика , стандарт ,природа ,зимен и летен сезон и т.н.и т.н.-няма слабо място ,освен че е дааалече,,,

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Авг 2020, 21:39

Значи, ингилизкия ми се води доста добър, обаче досега ми се е налагало да говоря с новозеландци 3-4 пъти и винаги, след всяко изречение ги молех да повторят. Шотландския и ирландския акцент ряпа да ядат пред новозеландския. От всички английски акценти този ми е най-труден за разбиране, като ми го шпрехат :mhihi: Не ми се мисли какво ще е, ако човек не го говори свободно езика :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от c04 » 13 Авг 2020, 21:51

steeN написа:7 месеца в годината ти се рине сняг, освен ако не си във Ванкувър? :lol:

Ами нямам против, даже напротив :D

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Къде бихте живяли?

Мнение от zAcK » 14 Авг 2020, 8:53

c04 написа:Мен Канада много ме влече :mhihi: Не че си имам понятие от живота там де :mhihi:


Точно Канада вероятно остава едно от най-достъпните места за нормални граждани :mhihi:
Не си поискал, не си отишъл и не си се установил там :ok: Особено ако имаш добра професия :bchug:

P.S. За мен най-доброто място в света си остава европейското средиземноморие :mrgreen: Като видиш продължителността на живот и като им знаеш айляка, да ти еВа и останалите дестинации. А и цяла Европа ти е близо, не можеш цял живот да й се наситиш, толкова е разнообразна и готина :bowdown: Хората, местата, кръчмите в селца и паланки :mhihi: Мога само нея да обикалям и не искам дори да чувам, че има други континенти :idea:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook