Кулинарно-чревоугодническа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от alekangg » 09 Юли 2020, 21:57

streetz написа:Лесна е мусаката, затова една с една не си приличат където съм ял. Лук, домати, сол, чубрица, черен пипер, морков... не е само картофи и кайма то.

Абсолютно съм съгласен.
Много прости на вид неща с 3-4 продукта стават напълно различни при различни готвачи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Jordana » 09 Юли 2020, 22:02

Не знам , аз тази дето я правя си я харесвам :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от BMW_POWER » 09 Юли 2020, 22:04

alekangg написа:
streetz написа:Лесна е мусаката, затова една с една не си приличат където съм ял. Лук, домати, сол, чубрица, черен пипер, морков... не е само картофи и кайма то.

Абсолютно съм съгласен.
Много прости на вид неща с 3-4 продукта стават напълно различни при различни готвачи.


Особено когато е сготвено на печка с "жив огън"...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 12 Окт 2020, 12:27

Nickelback написа:...
3. Чудя се къде в София мога да хапна хубави гироси? Пробват едни на пресечката на Левски и Гурко, ама нямат много общо с гръцките?

Малко да ъпна темата :ok:
Най-накрая май намерих сравнително вкусни гироси в София. Не знам откога ги има, но доста наподобяват тези дето съм ял по-масово из Гърция.
https://goo.gl/maps/QRJTYrDePeabfSsCA
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Borymeckata » 12 Окт 2020, 14:00

Ти още ли обикаляш по кръчмите, не те ли хранят у дома? :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от kiko » 12 Окт 2020, 16:07

Nickelback написа:
Nickelback написа:...
3. Чудя се къде в София мога да хапна хубави гироси? Пробват едни на пресечката на Левски и Гурко, ама нямат много общо с гръцките?

Малко да ъпна темата :ok:
Най-накрая май намерих сравнително вкусни гироси в София. Не знам откога ги има, но доста наподобяват тези дето съм ял по-масово из Гърция.
https://goo.gl/maps/QRJTYrDePeabfSsCA

Вчера и аз ги пробвах съвсем случайно и на мен ми харесаха,но в Гърция някак си повече се нахранвам с един гирос отколкото с тея на Графа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 12 Окт 2020, 18:45

Borymeckata написа:Ти още ли обикаляш по кръчмите, не те ли хранят у дома? :mhihi: :mhihi:

Ааа хранят ме, ама заедно обикаляхме, и на нас ни се яде джънк, и ние сме хора :mhihi:
Последно ме храниха с вкусна лазаня, ама нямам снимки :ok:

kiko написа:Вчера и аз ги пробвах съвсем случайно и на мен ми харесаха,но в Гърция някак си повече се нахранвам с един гирос отколкото с тея на Графа

Е да, има какво да се желае, но като цяло си струват :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от kiko » 12 Окт 2020, 21:10

Nickelback написа:Е да, има какво да се желае, но като цяло си струват :yes:

Другото което ми направи добро впечатление е,че пред мен имаше един гърк които също си взе гирос и размени няколко думи на гръцки с една жена от персонала.Явно бизнеса е гръцки което до някаква степен гарантира за добър вкус

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от top » 12 Окт 2020, 23:11

Тия гироси съм ги виждал на две места в Пловдив, но като цяло не мога да направя разлика с дюнери? За мен върха на тия храни са мимас, на ъгъла графа и любен каравелов, някъде от 1993-94г. ги знам като бях ученик и си взимах телешки дюнер или суджу от тях с картофи с китчуп и майонеза, до ден днешен са топ и вкуса е същия, поне веднъж в годината си взимам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 12 Окт 2020, 23:58

Като се спомена Мимас и се сетих за едни дето са до тях - Mr. Palla Burger. Има ги и в Студентски. Еми няма такива бургери, телешката плескавици е уникална, пилешките пържоли и те са добри.. мариноват ги някак, турска им работа. Питките сами си ги правят. Само един кусур имат - понамалиха грамажа на месото и последните години се налага да добавям втора плескавица в бургера, за да е както си трябва. В сравнение с тези разните там гурме Бум бургери и стрийт шефове са направо смешни.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от ivanski_2 » 13 Окт 2020, 8:50

streetz написа:Като се спомена Мимас и се сетих за едни дето са до тях - Mr. Palla Burger. Има ги и в Студентски. Еми няма такива бургери, телешката плескавици е уникална, пилешките пържоли и те са добри.. мариноват ги някак, турска им работа. Питките сами си ги правят. Само един кусур имат - понамалиха грамажа на месото и последните години се налага да добавям втора плескавица в бургера, за да е както си трябва. В сравнение с тези разните там гурме Бум бургери и стрийт шефове са направо смешни.


Кофтито на Палла-та е че са малко сухи и отнасяд доста пиене. Наскоро отвориха точно в студентски "Сандвичарница за шампиони" имат и в Стара Загора същите, е уникални са, препоръчвам с 3 ръце. :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от 3186 » 13 Окт 2020, 8:57

Онази вечер пробвах въпросната "Сандвичарница" след препоръка, добри са, но все още плескавиците на Пала-та са номер 1 за мен :mhihi: Докато съществуваше Флората, плескавиците бяха скъпия еквивалент, който се ядеше само когато се разполага с пари :mhihi: Оттогава, при всяко минаване в района се отбивам там за един бургер.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 13 Окт 2020, 10:23

top написа:Тия гироси съм ги виждал на две места в Пловдив, но като цяло не мога да направя разлика с дюнери?

Ее как бе, по-други са - питката е различна, сосовете и те - дзадзики, горчичено-медено-майонезен, зеленчуците и те :) По-различно си е ;)

ivanski_2 написа:Наскоро отвориха точно в студентски "Сандвичарница за шампиони" имат и в Стара Загора същите, е уникални са, препоръчвам с 3 ръце. :mhihi:

А бе колко да е наскоро - от две години сигурно :ok: Като бръмчах из Студентски миналата/по-миналата година редовно си взимах. За парите си са топ наистина, но са доста мазнички, а в комбинация със сосовете и картофите са направо холестеролна бомба сигурно :ok:

Пала-та не съм ги ял, та ще взема да се отбия щом така ги похвалихте, ценител съм :ok:

А бе станА си "джънк темата" това, ама няма как, човещинка си е :mhihi: :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Bogat-Beden » 13 Окт 2020, 10:28

Фнимавайте със студентски град, особено що се касае до хигиената там..
Последно ядох май точно от тия ПАУЪР :lol: бургер, с едни ръце ти взема парите, с тях ти слага картофките и пипа питката.. После имах рядко.. А не съм с много нежен стомах, изкарах си младините в Щутгарт и не помня колко пъти съм ял леко почерпен :mhihi: от Манджа стрийт (имаше един само с телешки дюнери и лют сос слагаха..)
Иначе е вкусно, съгласен...
А Мимас минват постепенно към нанотехнологиите, имам усещането, че са намалили порциите почти тройно от 2000ната година насам :lol: Но поне са постоянни, още имат работници от преди 20+ години, остаряха там :shock:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от b_u_b_o » 13 Окт 2020, 10:48

Nickelback написа:
top написа:Тия гироси съм ги виждал на две места в Пловдив, но като цяло не мога да направя разлика с дюнери?

Ее как бе, по-други са - питката е различна, сосовете и те - дзадзики, горчичено-медено-майонезен, зеленчуците и те :) По-различно си е ;)



И най-същественото според мен, има свински гирос. Много уважавам храната на арабите, ама тва да не ядеш свинско е най-голямата глупост на света :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dorianbg

Последни теми
Facebook