Кулинарно-чревоугодническа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 27 Сеп 2019, 22:02

От доста време се чудя дали да не пусна една обща тема тип Q&A (подобно на строителната), но за непосредствени въпроси за кулинарията и готини места където можем да се насладим на нещо вкусно, или просто когато сме се сетим че ни се приял нещо пък не знаем къде да го намерим :) И без т'ва техническата част на форума нещо е поОмрЕла напоследък, поне да пишем за вкусни неща :ok:

От мен няколко въпроса:

1. Живо ме вълнува как да си приготвя като лютия сос на Аладин? :dunno: Не говоря за чесновия им бял сос, който дори го и продават из Кауфланд и други, ами имам предвид "лютото", дето всички го наричат така. Преди бах взимал от Кауфланд, може би, някаква произведена в Украйна "арабска лютивка или разядка" (не помня точно), която доста го наподобяваше на вкус, но не помня как се казваше :banghead: Нито пък и помня съставките :dunno:

ЕДИТ: Май беше това - ориенталска лютивка:

Изображение

Иначе соса на вкус усещам, че има лют червен пипер май, ама има и друго и ме мъчи какво е :dunno:

2. Тука ще се смеете :mhihi: Преди около петнайсетина години бачках в една фирма в района на Младост. Случваше се често да се налага да работим и уикендите. Бяхме 5-6 човека фирма включая и собственика. Та на шефа явно му ставаше неудобно и обикновено обядът уикендите беше от него. А обядът представляваше едни уникално вкусни сандвичи, които той ходеше да ни купува някъде от Младост-3. Сандвичите бяха елементарни, но много вкусни. Бяха три вида:
- първите два - тънко запечено на плоча чисто свинско или пилешко филе, пържено яйце, някакъв майонезен сос (подобен на кослоу или пък с краставияки беше...), кетчуп, горчица и малко подправки - нещо като шарена сол и черен пипер. Всичкото това в обикновено бяло хлебче.
- третият всичко изброено отгоре, но вместо месото и яйцето беше омлет с бекой или по-скоро бъркани яйца с бекон на ситно и някакви подправки. Подозирам магданоз, див лук и чубрица :ok: Този третия сандвич точно наскоро се бях присетил да си го направя и се получи да не кажа направо на 100% :) То едва ли има какво да объркаш :mhihi: Въпросът е майонезата да хубава ;)

Ей разцепвахме се с колегите :ok: :mhihi: Та от чисто любопитство да питам някой друг дали е опитвал тези сандвичи в Младост-3 навремето и дали ги няма някъде още да ги правят? :roll: :mhihi:

3. Чудя се къде в София мога да хапна хубави гироси? Пробват едни на пресечката на Левски и Гурко, ама нямат много общо с гръцките?
За дюнерите е подобно - в София никъде не съм намирал такива каквито ядох в Берлин. То не са сосове, то не са подправки, да си оближеш пръстите... Бахти, сАсипаха държавата :mhihi:

Хващате идеята на темата предполагам :) Кой каквото му е на сърце да пита и споделя :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от drifty » 27 Сеп 2019, 23:13

Аз пък търся идеи за разнообразна закуска със здравословна гледна точка. За сега овесените ядки или някакъв тип мюслита с мляко и варените яйца са основните неща, които консумирам сутрин, но ми се иска да разнообразя с нещо също полезно и даващо енергия, което да издържи до 13:00 - 13:30.

И се чудя все пак къде в Търново мога да седна в неделя сутрин и да си хапна нещо от рода на гофрети с шоколад, палачинки и т.н, на някаква нормална цена /3 и нещо за скапана палачинка е прекалено../ Ама още не съм намерил някакво приятно и тихо местенце за уикенд закуска.
Последна промяна drifty на 28 Сеп 2019, 19:49, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Superexstatic » 28 Сеп 2019, 18:25

Дюнерите на Фантазията в Красно село са топа. Гироси щом тия на Левски не те кефят май няма къде по-добри
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Сондьора » 28 Сеп 2019, 18:32

Аладин са арабели, та лютия сос е нещо по леко на харисата. По симион има арабски хранителни магазини, там търси паста или сос хариса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 28 Сеп 2019, 18:41

drifty написа:Аз пък търся идеи за разнообразна закуска със здравословна гледна точка. За сега овесените ядки или някакъв тип мюслита с мляко и варените яйца са основните неща, които консумирам сутрин, но ми се иска да разнообразя с нещо също полезно и даващо енергия, което да издържи до 13:00 - 13:30.

И се чудя все пак къде във Търново мога да седна в неделя сутрин и да си хапна нещо от рода на гофрети с шоколад, палачинки и т.н, на някаква нормална цена /3 и нещо за скапана палачинка е прекалено../ Ама още не съм намерил някакво приятно и тихо местенце за уикенд закуска.


За закуска не знам какво да ти препоръчам за разнообразие :dunno:
Ако беше за в София, за палачинки и подобни са ми казвали, че в "Ракета ракия бар" има хубава закуска сутрин, лично не съм пробвал :dunno:

Сондьора написа:Аладин са арабели, та лютия сос е нещо по леко на харисата. По симион има арабски хранителни магазини, там търси паста или сос хариса.


Superexstatic написа:Дюнерите на Фантазията в Красно село са топа. Гироси щом тия на Левски не те кефят май няма къде по-добри


Ще ги пробвам задълже!
Еваларка :yes: Имало смисъл от темата 'начи :D Благодаря :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от drifty » 28 Сеп 2019, 19:51

Ракета ракия бар е интересно наименование за място, на което можеш да закусиш :D. Ако се озова в София, че и даже по някакво чудо спя там, ще го проверя :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Don_Diego » 28 Сеп 2019, 19:59

Това със закуската навън е болна тема в София - аз лично не се сещам за място с хубава и разнообразна закуска. Навсякъде е нещо от менюто и навсякъде е зле...единствено в Даро се мъчат да правят нещо ама има още какво да се желае.
Ако искате да опитате интересен и уникален десерт - посетете Wonderland :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от smamf » 28 Сеп 2019, 20:11

Don_Diego написа:Това със закуската навън е болна тема в София - аз лично не се сещам за място с хубава и разнообразна закуска. Навсякъде е нещо от менюто и навсякъде е зле...единствено в Даро се мъчат да правят нещо ама има още какво да се желае.
Ако искате да опитате интересен и уникален десерт - посетете Wonderland :lalala:
Във Фабрика Дъга е страшна закуската / брънча!!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Моджо » 28 Сеп 2019, 20:14

На мен пък в Милениума в Дружба всичко ми харесва. Има и гироси. На Хепи какво му е?
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Сондьора » 28 Сеп 2019, 20:25

Глутамата...му е злето на хепито, а ся и само пръчове на тоя в младост, хептен преебаха "хепито" :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 19.03.2006
Местоположение: Сф
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 E70 08.2010
Детайли за колата: Сив металик

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от 7S\/E7OSLA\/ » 28 Сеп 2019, 20:35

Гироси в Парадайс мола що годе добре, тези на бул Витоша не чак толкова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Моджо » 28 Сеп 2019, 20:36

Ааа, то на другите глутамат нема сигурно. М?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Exclusive89 » 28 Сеп 2019, 20:51

drifty написа:Аз пък търся идеи за разнообразна закуска със здравословна гледна точка.

Колега за закуска мога да направя няколко предложения.
1. Кисело мляко с овесени ядки - около 200-220гр. к.мл., около 100гр. ов. ядки, 20-30гр. мед, 1 доза протеин и смесваш всичко. Може да хапнеш и няколко белтъка или две цели яйца (варени).
2. Овесени ядки с чай - на около 250-300гр. гореща вода слагаш 2-3 пакетчета чай, след като е готов чая изсипваш около 100гр. ов. ядки + 50-60 гр. сирене, добяваш медец около 30-40гр., ако искаш може да добавиш и малко боровинки или малинки.
3. Палачинки (на мен ми са любими) - Котидж сирене/извара около 100гр., 1бр. суров белтък + 1бр. цяло сурово яйце, банан около 150гр., овесени ядки около 50гр. Пасираш с блендер всичко. Загряваш тиганЯ, намазваш с малко зехтин и ги мяташ :ok: Аз ги правя мънички слагам около 2 лъжички от сместа.
4. 5-6 филийки хлебец (Вита Силует) Мажеш филийките с авокадо (около 70-80гр.), след това отново мажеш (втори слой) филийките с котийдж/извара около 120-140гр., и няколко варени яйца.
5. Яйца на очи с оризовки - просто си приготвяш яйцата на очи (3-4-5бр) добяваш и около 40-50гр. гъби от буркан, също така може да добавиш и малко доматки, аз поръсвам яйцата, гъбите и домата с черен пипер, оризовки около 40-50гр. и банан около 200гр. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Сондьора » 28 Сеп 2019, 21:13

И аз съм за яйца на очи...бекончето на тигана и тоя боба на Хайнц...баси яката закуска става, но време да имаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от drifty » 28 Сеп 2019, 21:20

Exclusive89 написа:
drifty написа:Аз пък търся идеи за разнообразна закуска със здравословна гледна точка.

Колега за закуска мога да направя няколко предложения.
1. Кисело мляко с овесени ядки - около 200-220гр. к.мл., около 100гр. ов. ядки, 20-30гр. мед, 1 доза протеин и смесваш всичко. Може да хапнеш и няколко белтъка или две цели яйца (варени).
2. Овесени ядки с чай - на около 250-300гр. гореща вода слагаш 2-3 пакетчета чай, след като е готов чая изсипваш около 100гр. ов. ядки + 50-60 гр. сирене, добяваш медец около 30-40гр., ако искаш може да добавиш и малко боровинки или малинки.
3. Палачинки (на мен ми са любими) - Котидж сирене/извара около 100гр., 1бр. суров белтък + 1бр. цяло сурово яйце, банан около 150гр., овесени ядки около 50гр. Пасираш с блендер всичко. Загряваш тиганЯ, намазваш с малко зехтин и ги мяташ :ok: Аз ги правя мънички слагам около 2 лъжички от сместа.
4. 5-6 филийки хлебец (Вита Силует) Мажеш филийките с авокадо (около 70-80гр.), след това отново мажеш (втори слой) филийките с котийдж/извара около 120-140гр., и няколко варени яйца.
5. Яйца на очи с оризовки - просто си приготвяш яйцата на очи (3-4-5бр) добяваш и около 40-50гр. гъби от буркан, също така може да добавиш и малко доматки, аз поръсвам яйцата, гъбите и домата с черен пипер, оризовки около 40-50гр. и банан около 200гр. :)


Доста интересни предложения! За момента малко се притеснявам да използвам тиган и да правя каквото и да било в него заради мазнината, която ще ми се наложи да ползвам. Вкъщи зехтин не се купува, а тигани с незалепващо покритие няма. Не съм много фен на сиренето и киселото мляко :(. Но първото от изброените си го правя с прясно мляко, единствено не слагам въпросната доза протеин. Второто ми се струва интересно, предполагам може да заместя сиренето с плод с въпросните боровинки или малини. Последното също много ми допада, но пак поради колит и то май доста възпален съм с леки резерви - избягвам до колкото е възможно всякакъв вид мазнинка, колкото и малко да е. Но със сигурност бих го пробвал. А гъбите добавяш в последствие предполагам?
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook