Кулинарно-чревоугодническа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 13 Окт 2020, 10:49

b_u_b_o написа:
Nickelback написа:
top написа:Тия гироси съм ги виждал на две места в Пловдив, но като цяло не мога да направя разлика с дюнери?

Ее как бе, по-други са - питката е различна, сосовете и те - дзадзики, горчичено-медено-майонезен, зеленчуците и те :) По-различно си е ;)



И най-същественото според мен, има свински гирос. Много уважавам храната на арабите, ама тва да не ядеш свинско е най-голямата глупост на света :mhihi:

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Тоочно :yes:

Bogat-Beden написа:Фнимавайте със студентски град...

:yes:

Гледам, че има хора, които помнят Мимас преди 20 години, а аз все още не откривам отговор на тоя въпрос - дали ще има някой кореняк от Младост да се сети :dunno:

Nickelback написа:...
2. Тука ще се смеете :mhihi: Преди около петнайсетина години бачках в една фирма в района на Младост. Случваше се често да се налага да работим и уикендите. Бяхме 5-6 човека фирма включая и собственика. Та на шефа явно му ставаше неудобно и обикновено обядът уикендите беше от него. А обядът представляваше едни уникално вкусни сандвичи, които той ходеше да ни купува някъде от Младост-3. Сандвичите бяха елементарни, но много вкусни. Бяха три вида:
- първите два - тънко запечено на плоча чисто свинско или пилешко филе, пържено яйце, някакъв майонезен сос (подобен на кослоу или пък с краставияки беше...), кетчуп, горчица и малко подправки - нещо като шарена сол и черен пипер. Всичкото това в обикновено бяло хлебче.
- третият всичко изброено отгоре, но вместо месото и яйцето беше омлет с бекой или по-скоро бъркани яйца с бекон на ситно и някакви подправки. Подозирам магданоз, див лук и чубрица :ok: Този третия сандвич точно наскоро се бях присетил да си го направя и се получи да не кажа направо на 100% :) То едва ли има какво да объркаш :mhihi: Въпросът е майонезата да хубава ;)

Ей разцепвахме се с колегите :ok: :mhihi: Та от чисто любопитство да питам някой друг дали е опитвал тези сандвичи в Младост-3 навремето и дали ги няма някъде още да ги правят? :roll: :mhihi:

Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 13 Окт 2020, 11:02

Да не е Еверест това в Младост?
Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 13 Окт 2020, 11:09

streetz написа:Да не е Еверест това в Младост?
Изображение

Хах, да, така изглежда май :mrgreen:
Ще ходя да ги проверя :mhihi:
Полезна ще излезе тая тема май, май :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от ivanski_2 » 13 Окт 2020, 11:29

Nickelback написа:
top написа:Тия гироси съм ги виждал на две места в Пловдив, но като цяло не мога да направя разлика с дюнери?

Ее как бе, по-други са - питката е различна, сосовете и те - дзадзики, горчичено-медено-майонезен, зеленчуците и те :) По-различно си е ;)

ivanski_2 написа:Наскоро отвориха точно в студентски "Сандвичарница за шампиони" имат и в Стара Загора същите, е уникални са, препоръчвам с 3 ръце. :mhihi:

А бе колко да е наскоро - от две години сигурно :ok: Като бръмчах из Студентски миналата/по-миналата година редовно си взимах. За парите си са топ наистина, но са доста мазнички, а в комбинация със сосовете и картофите са направо холестеролна бомба сигурно :ok:

Пала-та не съм ги ял, та ще взема да се отбия щом така ги похвалихте, ценител съм :ok:

А бе станА си "джънк темата" това, ама няма как, човещинка си е :mhihi: :ok:



Да май мина доста време :mhihi:
А някой да е хапвав в Шахарая(абе не е точно така името) с/у 54-ти В вход, ей това е най най най- вкусния бургер който някога някъде съм ял, само там го правят, семейна фирма, бащата почина лека му пръст, но и наследниците го правят по същия начин, иначе си складират картофите в стар мерцедес паркиран на пътя :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от kiko » 13 Окт 2020, 12:59

Като стана въпрос за old-scool fast food не може да не се спомене "Цорко" в Надежда класика в бранша :mrgreen:
пс. за суджото в мимас, има една дюнержийница на бул.Мадрид мисля,че и тя се казва мадрид пак от старите е ,но там суджото е н1 за мен. поне веднъж в седмицата го уважавам :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 13 Окт 2020, 13:48

ivanski_2 написа: Шахарая(абе не е точно така името)

Шахрияр е :yes: Много хора са ми го хвалили, но така и не съм пробвал.

И за да не е само за junk темата - ето малко от мойте домашни кулинарни "шедьоври" :lol:
Дроб в було (мезаджия втори разряд съм) :mhihi:
Изображение
Свинско контрафиле увито в бекон с гарнитура ризото със сушени домати
Изображение
Мусака - класика :)
Изображение
Тиквички пълнени с кайма
Изображение
Картофени кюфтета
Изображение
Пилешко филе, ама беше с някакви маринати, пък после в тигана го поливах с маслото, в което се пържеше ... голяма занимавка е.
Изображение
Чийзбургери, вече са ми втръснали :mhihi:
IMG_20200925_202338.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от DaGa » 13 Окт 2020, 15:18

Абе тая мусака защо е с кашкавал отгоре ?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от streetz » 13 Окт 2020, 18:02

В случая бях решил да пробвам как ще стане, затова сложих. Иначе си има заливка, просто настъргах отгоре и малко кашкавал да е по-така :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Nickelback » 14 Окт 2020, 17:22

Nickelback написа:
streetz написа:Да не е Еверест това в Младост?
Изображение

Хах, да, така изглежда май :mrgreen:
Ще ходя да ги проверя :mhihi:
Полезна ще излезе тая тема май, май :ok:

Днеска почти самоцелно минах да ги видя тия сандвичи и с радост установих, че са точно тези отпреди 15 години :ok:
И вкуса, и съставките, и количеството, и всичко, е абсолютно същото като тогава :) Само дето се оказа, че тогава съм ял като прасе явно, и леко се поозорих с два сега, въпреки, че бях гладен :mhihi: Респект към собствениците, че успяват да съхранят бизнеса непокътнат толкова време, приятно съм изненадан :yes:

А това е "манджата" от снощи - леко модифицирана от мен версия на "пиле Рокфор" - с гъби и провансалски подправки. С винце е чук :yes:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от bioz » 14 Окт 2020, 17:44

Дайте нещо за Пловдив

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от TNT » 14 Окт 2020, 18:50

До медицинските общежития в Смирненски бяха отворили едни бургери... по-вкусни съм ял само в Белград. Март месец обаче като затвориха всичко, мисля че така и не отвориха. Поне до май още не бяха отворили. Burger Joy/Joy burger - нещо такова.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Don_Diego » 28 Ное 2020, 14:20

Lockdown 2.0 e вече факт затова нека обсъдим добри места за поръчване на храна за вкъщи, за моментите когато ни мързи да си готвим :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от TNT » 28 Ное 2020, 16:51

Има и по-вкусни пици от Доминос, но почти всяка седмица имат някакъв код за -50% :ok: 1-2 пъти в месеца четвъртъците има от ония шльоко Китодар във Фейсбук. KITO мисля беше. Отделно и от Доминос си пускат.

А мен рядко ме мързи да готвя, готово ям от липса на време. Ако има някоя месарница с прилично месо, което не е 30+ лева килото, ще ми е интересно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от alekangg » 28 Ное 2020, 18:36

Не съм пробвал никога пиците на Доминос, чувам добри отзиви, ще взема да се престраша. Като цяло съм голям скептик към 99% от кръчмите ни.

Ако говориш за телешко за скара, няма как да има под 30лв, а у нас да не говорим.

Най-евтино съм взимал от магазина за месо и месни в село Български извор, контрафилето е 20 или 25лв, а бонфилето май 30лв.
Това е минимума което съм взимал и е ставало за ядене-говоря за скара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Кулинарно-чревоугодническа тема

Мнение от Superexstatic » 28 Ное 2020, 19:36

За мен най-добрите пици в момента са Франкос. Отскоро май са почнали да правят и доставки
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook