Електрически гайковерт съвет

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от немо » 06 Авг 2019, 12:38

Какво е компресорчето?Изх. налягане и дебит+обем на бутилката?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 06 Авг 2019, 12:52

Лабаво е то, към 8 атмосфери и 60-тина литра бутилка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от немо » 06 Авг 2019, 13:10

Ами не е лабаво.Повечето пневматични инструменти искат 6.3 бара на входа си.Маркуч за въздух с вътр. диаметър 10мм. дава пад на налягането 0.1 бар на метър.Вероятно не му е кой знае какъв дебита,но ти няма да имаш продължителна употреба+ това 60л. не са малко за употреба от време на време.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от boris » 06 Авг 2019, 13:13

drago9205 написа: Правилно ли е да предположа, че 500-600+ Nm (реални, тоест на някоя от марките по-горе) трябва да са достатъчни, за да се свърши работа?

Като гледам най-близкото до това е DeWalt DCF899, който обаче идва без батерия и зарядно и крайната цена ще дойде на 600лв. минимално за цялото начинание ако се търси хубав инструмент.

Поздрави,
Драго


Общо взето да. DeWalt DCF899 би трябвало да ти свърши работа, но не очаквай чудеса.

Потърси от чуждите сайтове, по-евтини са там, например:

ТУК
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от alx » 06 Авг 2019, 13:33

boris написа:
drago9205 написа: Правилно ли е да предположа, че 500-600+ Nm (реални, тоест на някоя от марките по-горе) трябва да са достатъчни, за да се свърши работа?

Като гледам най-близкото до това е DeWalt DCF899, който обаче идва без батерия и зарядно и крайната цена ще дойде на 600лв. минимално за цялото начинание ако се търси хубав инструмент.

Поздрави,
Драго


Общо взето да. DeWalt DCF899 би трябвало да ти свърши работа, но не очаквай чудеса.

Потърси от чуждите сайтове, по-евтини са там, например:

ТУК


Какво значи “не очаквай чудеса”? :) моя е точно чудесен и на каквото съм го сложил го е развил за секунди. Само преди 5 години това би се считало за чудо ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от v_p_m » 06 Авг 2019, 13:53

drago9205 написа:Благодаря за съветите отново,

Значи да разбирам, че ако се търси машина, която 100% от времето да свърши работа е редно да е маркова DeWalt, Makita, Милуоки. Съответно дори от марковите има слабички, но заявките им за въртящ момент са близки до реалността. Правилно ли е да предположа, че 500-600+ Nm (реални, тоест на някоя от марките по-горе) трябва да са достатъчни, за да се свърши работа?

Като гледам най-близкото до това е DeWalt DCF899, който обаче идва без батерия и зарядно и крайната цена ще дойде на 600лв. минимално за цялото начинание ако се търси хубав инструмент.

Поздрави,
Драго

Ето ти 2 примера :
- гайка на полуоска(няква баничарка)върху която 2- ма човека скачат на тръба (2метра дълга), един седи на калника, друг държи на спирачка а 5 ти натиска аксиално камъка към джантата :mhihi: неще да се отвие и неще , с девалта натиснах държах 3 секунди след което пак за 2-3 сек. и започна да се отвива и да пуши(от гайката).
-завивам си болта на джантата на ръка и с крак леко да скръцне , след което пак с същия девалт нема отвиване накрая с тръба зорлем стана. Мисълта ми е че специално болтовете(заради конуса ) при определени обстоятелсва "залепват" много тегаво и нема развиване.

Както писах горе взех го въпреки че ми се струваха много пари, за нещо което я ползвам този месец я не но след това си взех и перфоратор(къртач) който ползва същите батерии след това дори резачка имам и саблен трион на марката . И за сега батериите не са мръднали :) а им предстой запознанство с нови машинки :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от drago9205 » 06 Авг 2019, 14:17

v_p_m написа:Както писах горе взех го въпреки че ми се струваха много пари, за нещо което я ползвам този месец я не но след това си взех и перфоратор(къртач) който ползва същите батерии след това дори резачка имам и саблен трион на марката . И за сега батериите не са мръднали :) а им предстой запознанство с нови машинки :)


При този сценарии съм съгласен, че е удобно - ако имаш няколко инструмента от марката и да им прехвърляш 1 батерия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от boris » 06 Авг 2019, 14:19

alx написа:Какво значи “не очаквай чудеса”? :) моя е точно чудесен и на каквото съм го сложил го е развил за секунди. Само преди 5 години това би се считало за чудо ;)



Означава, че каквото другите ми три предложения отвиват, DCF899 не отвива...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от v_p_m » 06 Авг 2019, 15:34

boris написа:
alx написа:Какво значи “не очаквай чудеса”? :) моя е точно чудесен и на каквото съм го сложил го е развил за секунди. Само преди 5 години това би се считало за чудо ;)


Колега на твоя на табелката му (страна производител) какво пише , понеже на живо съм виждал 5-6 и всички бяха от Китай(моя специялно е от щатите)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от nickstorm » 06 Авг 2019, 15:48

Юнаци, един телен четка на болтовете на джантите преди монтаж (да падне ръждата) спестява много драми...
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от Jordana » 06 Авг 2019, 16:04

Не че нещо , но логото made in USA вече не е признак за качество , дори обратното :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=gBbChbpFamA
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от alx » 06 Авг 2019, 17:25

v_p_m написа:
boris написа:
alx написа:Какво значи “не очаквай чудеса”? :) моя е точно чудесен и на каквото съм го сложил го е развил за секунди. Само преди 5 години това би се считало за чудо ;)


Колега на твоя на табелката му (страна производител) какво пише , понеже на живо съм виждал 5-6 и всички бяха от Китай(моя специялно е от щатите)


тези от китай са "тиър 2" производство- един вид второ качество. на моя пише "made in usa with global materials". това не знам дали значи "made in usa" ама не придирям.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от alx » 06 Авг 2019, 17:28

boris написа:
alx написа:Какво значи “не очаквай чудеса”? :) моя е точно чудесен и на каквото съм го сложил го е развил за секунди. Само преди 5 години това би се считало за чудо ;)



Означава, че каквото другите ми три предложения отвиват, DCF899 не отвива...


като се има напредвид, че хванах един болт и го затегнах с динамометричен ключ на 1600нм и девалт-а го отви за 3 секунди... не знам какво ще е това дето няма да отвие. аз по влакове и кораби не работя :bchug:

и друго- не гледай толкова табелките. мисли го така- каквото ти ще направиш с 18 волта 5 ампера аз ще направя повече с 20 волта 5 ампера при положение че и двата производителя са читави.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от alekangg » 06 Авг 2019, 19:03

Много ми е интересно да разбера къде точно затегна този болТ и с кой динамометричен на 1600Nm :bowdown: :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електрически гайковерт съвет

Мнение от Jordana » 06 Авг 2019, 19:49

Абе объркАл е оборотите на маторя на DeWalта с Nm ама нема значение ....почти същото е като бързаш :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: NiksGS

Последни теми
Facebook