Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от BMW120 » 05 Авг 2019, 7:23

Колеги имам нужда от малко помощ, вчера се ударих на ъгъла на патриарха и фритьоф нансен и куките ми написаха на мене акт, че и в протокола не са написали, че са глобили лелката,а тя беше виновна....
С 2 думи аз карам в лентата за направо, посока 5те кьошета, тя от средна лента прави ляв завой по фритьоф нансен, посока НДК и аз я удрям отзад в дясната част с моята лява(не странично), което било причината да съм аз виновен....ясно, че по презумция който удари отзад е виновен ама тука случая е съвсем друг....
Та мисълта ми е мога ли да обжалвам акта, каква е процедурата и мога ли да обжалвам и тоя протокол който са написали. Написал съм в акта възражение че смятам че не съм виновен и съм бил засечен. Даже в протокола, скицата, която са направили не съответства на истината. Ще кажете "да съм чел" ама до сега не съм се удрял и за първи път попълвам тия чудесии...
Даже съм толкова бесен, че ми идва да пусна жалба и срещу тия куки.... :ranting:
Пускам скица да видите схема
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от gromovich » 05 Авг 2019, 13:51

Първото което ми се набива на очи е че тя прави маневра при непрекъснат линия, в случая и тя има нарушение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от BMW120 » 05 Авг 2019, 14:22

gromovich написа:Първото което ми се набива на очи е че тя прави маневра при непрекъснат линия, в случая и тя има нарушение


Tя прави 1000 нарушения, накрая аз съм 100% виновен....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Jorixa » 05 Авг 2019, 14:48

Тая снимка дет си я дал е от 2018-та, сега има некви жълти маркировки (временни демек) там и е малко мазало.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Teogop » 05 Авг 2019, 15:13

И как точно я удряш с лявата част, като ти идва отдясно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Weiss48 » 05 Авг 2019, 15:25

Май е направил маневра, опитвайки се да я избегне ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Jorixa » 05 Авг 2019, 15:48

Понеже тука всеки избягва въпроса - да, можеш да обжалваш в 7 дневен срок до колкото помня. Пишеш жалба до Софииски районен съд, като описваш подробно какво се е случило и защо обжалваш. Най-добре намери образец в интернет как точно се пише. И некви къси пари се плащаха май за разглеждане на жалбата, ама тва след тва.

Предвид че си се подписал под схемата на полицая, която показва че си виновен, не вярвам да мине жалбата ама не пречи да пробваш. Ако деиствително на мястото е непресечена линия, може и да падне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от ben_g » 06 Авг 2019, 9:22

Какво означава предвид че се е подписал под акта и няма да му признаят обжалванвто - нали е написал възражение? Това не е ли правилния начин, и има ли изобщо възможност да не се подписваш при връчване?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Jorixa » 06 Авг 2019, 11:55

ben_g написа: Това не е ли правилния начин, и има ли изобщо възможност да не се подписваш при връчване?
Еми ако е грешно начертана схема искаш да я преначертае. Естествено че имаш избор, той мое да напише всичко в тоя акт. Ма пак добре че е писал възражение.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 29.03.2019
Пол: Мъж

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от jusman » 15 Авг 2019, 13:05

Гледайки скицата, според мен шофьорката е извършила поне две нарушения - пресичане на непрекъсната линия и престрояване в съседна лента без да се увери, че няма автомобили отзад

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от mirko0 » 24 Сеп 2019, 10:15

Здравей,

за жалост така действат катаджиите. Сега редът е следният: За момента ти е съставен акт за установяване на административно нарушение и е образувана преписка. Преписката се изпраща на наказващия орган, който да реши дали има извършено нарушение. Ако прецени, че има извършено нарушение, издава наказателно постановление/НП/. В НП е самата глоба и трябва да ти се връчи/вероятно ще стане по пощата с обратна разписка/. В 7-дневен срок от получаване на НП може да се обжалва пред Софийски районен съд/СРС/ чрез наказващия орган. Т.е. жалбата се пише до СРС, но се входира в КАТ. По мои наблюдения СРС рядко отменя накзателни постановления. При всички случаи е много важно да има свидетели.
За справка: Закон за административните нарушения и наказания.

Успех

П.С. Кофти е, че при този Протокол за ПТП застрахователят по "Гражданска отговорност" на другия автомобил ще откаже да ти плати щетите.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Сеп 2019, 22:14

Колегата доста точно го е описал. Няма значение какво пише в акта, кой го разписва и кой не, ако не се разпише акт то това се отразява с подпис на едното ченге, че е отказано да се разпише, но пак е връчен и толкова. Важното е в НП после какво се случва, без значение дали в акта си писал, че имаш възражения или не, дори възраженията в акта ви гарантирам, че никой, никога не ги чете. И да ти дам един коз само понеже казваш, че полицаите са описали неточно. Няма значение какво казват полицаите, понеже ТЕ НЕ СА БИЛИ НА МЯСТО когато е станал инцидента. Тоест те са констаторали какво се е случило като са дошли на база твоите и нейуните думи, но са решили, че нещаат са станали еди как си. Ти обаче като имаш свидетел, дори един в колата, който да каже, че тя е направила еди какво си, тогава вече нещата стават други. защото като питат тъпия полицай в съда "вие какво видяхте за да напишете това" и той ще каже "ъъъъ, ами аз такова...ъъъъ, ами то аз...ъъъъ...ами ни с колегата дойдохме и вияхме катастрофата". И край, неговите думи вече губят стойност защото той нищо не е видял и остава само какво се е случило, тоест какво можеш да докажеш ти и какво да обори тя, но по време на делото ти реално ще оборваш катаджиите, а не нея защото НП на написано на теб наказващия орган. Но внимателно си помисли реално ситуацията каква е, понеже аз от нсимките ти нищо не разбирам или по-точно много ми се спи за да се задълбочавам толкова, важно е обаче законово дали ти си невинен, понеже това, че тя прави забранена маневра не значи, че и ти си невинен и може да стане така, че тя виновна и ти виновен, но реално твоето наказание не отпада. Консултирай се за ситуацията, но да си знаеш, катаджиите реално нищо не са видели, те даже сигурно ще кажат, че не помнят какво се е случило защото иначе трябва да признават, че с анаписали акт без да са видели нищо и не са взели под внимание твоите претенции.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от mirko0 » 01 Окт 2019, 11:50

Както каза и колегата доста е важно да се намерят свидетели. В такава ситуация полицаите не са очевидци, съответно не са свидетели и трябва да се съберат други доказателства, който да потвърдят или отхвърлят заявеното от участниците в ПТП-то. Това съответно не се прави, а просто определят без обективна причина на кого да дадат вяра. Лошото е, че в повечето случаи и водачите нямат свидетели и не могат да докажат правотата си.
Виж на това кръстовище дали има камери за наблюдение. Те в повечето случаи са на общината и може да им се пише писмо да запазят записите. Имай предвид, че ги пазят определено време и после ги трият. Важно е в писмото да напишеш точно какъв запис ти трябва и от какъв ъгъл, защото са достатъчно несъобразителни да запазят това, което на тях им се стори важно, а на теб да не ти върши работа.

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от BMW120 » 19 Окт 2019, 19:09

Jorixa написа:Тая снимка дет си я дал е от 2018-та, сега има некви жълти маркировки (временни демек) там и е малко мазало.

Бъркаш с кръстовището на "аптека", там има жълти разчертания. На Нансен е така както е на снимката.

Благодаря за съветите, за съжаление няма камери, няма и свидетели, проверих за камери и никоя не гледа на там а има не малко.
Пуснал съм възражение и месец по-късно нямаше резултат, което незнам как да го тълкувам дали е добре или е зле...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Помощ във връзка с катастрофа, акт и протокол...

Мнение от BMW120 » 19 Окт 2019, 19:10

Teogop написа:И как точно я удряш с лявата част, като ти идва отдясно?



нещо такова се получи колега
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook