Каране на халогени (фарове за мъгла)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Mladenoff » 05 Юни 2019, 21:55

Дори и само теб да откажем, всички усилия са си стрували :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от whatdaf » 05 Юни 2019, 22:50

Аз искам да започнем инициатива на всеки, който кара на халогени когато не е необходимо това да му пускаме така леко дългите при разминаване, дано да вземат да почнат да се усещат, че не е приятно да ти вадят очите. Имам ли съмишленици?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Venelin1111 » 05 Юни 2019, 23:47

Тук не е мястото , не ми се прави тема , но онзи ден на бул “Вапцаров” тъмно БМВ 5 мина на кръстовището за Токуда посока “Кръста” с космическа скорост , ревящо, пърдящо... Ако е човек от форума да се замисли , няма да спрат да ни сочат и да казват..”ония с БМВ-тата”


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Lenco » 06 Юни 2019, 8:01

Имаше една друга тема за халогените, с един много активен Великотърновски елемент......
Не съм фен на халогените, даже и не съм използвал такива през изминалите 30 години, но и тогава и сега ми е интересно, как точно Ви пречат оригиналните халогени с оригинални крушки :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от ceco_kd » 06 Юни 2019, 8:18

Ми то и аз за 20 години съм ги ползвал има няма 5-10 пъти. Ама да Ви кажа явно не сме много фешън като караме на къси само. Иначе и мен не ме заслепяват чуждите халогени. Нали уж светят надолу. По-скоро проблема пак е в неправилно регулирани светлини, както и при късите, когато се оплаква някой, че ксеноните заслепяват. Как на мен пък никой не ми бие дълги като съм с неоргинален такъв. Явно съм го нагласил да свети на пътя, а не в очите на хората, че да ме видят, че карам БМВ и да ме псуват на беемведжия

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 06 Юни 2019, 8:29

Светят ниско /не надолу/, ненасочено и са силни. Отблясъци дават много и пречат. И на тия дето са насрещнодвижещи се и на тия дето си зад тях. В ЕУ са забранени насекъде да се ползват при ясно време, за останалата част от света не знам. Какво има да се разсъждава? Аз па никога не съм ги ползвал.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от DLVasilev » 07 Юни 2019, 9:15

mark_933 написа:
Venelin1111 написа:
mark_933 написа:
devent написа:
ka4i написа:Какъв е келепирЪТ, посред бял ден да се кара на халогени, да знаете, че е забранено и да питате каква е глобата?!?


+1
за какво е цялата тая схема ?


Основно защото с тях колата изглежда по-добре. Отделно се и виждаш по-добре като караш. С тях ще карам рано сутрин и на свечеряване. През деня, рядко ще се ползват, че като знам от предишните ми лед крушки на Angel eyes колко издържаха, не ми се разкачват подкалниците през 2-3 месеца.


Как рано сутрин и на свечеряване ще виждаш по-добре с халогенни ?


iPhone X и Тапаталк


Имах предвид, че с тях колата се вижда по-отдалече. А и изглежда по-добре с тях. Видимостта при хубаво време е еднаква с тях или без тях.

Драсни една клечка направо да гори и да бълва дим, та и от съседния град да те видят. Имало ли глоби само за халогени ... Не бате, ако ползваш халогени с енджъл айс кат предлагат 35 процента отстъпка при глобата щот си турбогъзар с халогенни. Толкова ли е трудно да си включиш фаровете и да си караш като нормалните хора вместо да питаш 1000 глупости :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от speedhokk » 07 Юни 2019, 14:33

Личното ми впечатление е, че на някои модели халогените са много по-добри. Фаворит до ден днешен ми е тойота рав 4 втората генерация или просто и двете на които съм попадал са били с мега яки крушки, но ме заслепяваха здраво :mhihi:

Преди години, когато малко по-често започнах да пътувам по подбалканския няма да забравя как в един момент сигурно 70% от колите, с които се разминавах караха на халогени. Викам си - мале мале, кой знае каква мъгла има напред. Еми 100км по-късно си стигнах крайната точка, мъгла йок. Едва по-късно свикнах, че това си е практика зимата в този регион и вече не ми прави впечатление.

Говорил съм си иначе с познати и приятели защо карат понякога на халогени. Отговори най-различни, гъзария, слаби им били късите и така виждали по-добре, не знаели, че е забранено и т. н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от steeN » 08 Юни 2019, 10:24

Ще те глобят няколко пъти и ще спреш да караш така просто.

Моджо написа:Ако може и да не си пускате дългите на %. Процент или не право в очите ми блещят.


Халогените не ми пречат на мен, но това с дългите е просто турбо чалга простотия... и на мен ми прави впечатление, че стана голяма мода.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от hell's angel » 08 Юни 2019, 10:40

Дупките се виждат по-добре вечер, като ги заровят може и да не ги цъкам :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от b_u_b_o » 08 Юни 2019, 12:22

hell's angel написа:Дупките се виждат по-добре вечер, като ги заровят може и да не ги цъкам :mrgreen:
И аз на дълги ги виждам идеално, може ли така да си карам?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Parzival » 08 Юни 2019, 12:32

steeN написа:Ще те глобят няколко пъти и ще спреш да караш така просто.

Моджо написа:Ако може и да не си пускате дългите на %. Процент или не право в очите ми блещят.


Халогените не ми пречат на мен, но това с дългите е просто турбо чалга простотия... и на мен ми прави впечатление, че стана голяма мода.
Пиши на БМВ, че са големи тъпаци, че са направили дългите DLR...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2019, 14:15

steeN написа:Ще те глобят няколко пъти и ще спреш да караш така просто.

Моджо написа:Ако може и да не си пускате дългите на %. Процент или не право в очите ми блещят.


Халогените не ми пречат на мен, но това с дългите е просто турбо чалга простотия... и на мен ми прави впечатление, че стана голяма мода.


Това си го има ОЕМ още от е36 насам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от MapkoB » 08 Юни 2019, 18:07

Само аз ли не разбирам довода "аз знам, че е забранено, обаче прави колата по-красива"?! Ти нали си вътре, не висиш от предната броня... Лампичката на таблото ли те кефи :dunno:
Като паркираш, пусни си халогени, пусни си ангели, дълги на 30%, къси на 69%, снимай си, гледай си я. Всичко друго, правейки го с ясното съзнание, че е грешно... :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от hell's angel » 08 Юни 2019, 20:04

b_u_b_o написа:
hell's angel написа:Дупките се виждат по-добре вечер, като ги заровят може и да не ги цъкам :mrgreen:
И аз на дълги ги виждам идеално, може ли така да си карам?


Ако не те е страх да те челосат -карай си. Баш халогените ли ти пречат като карам на зиг-заг с 30-40 ? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook